PokecG1 vs iPhone vs Palm Pre

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: G1 vs iPhone

Příspěvek od M.I.R. » pát 19. čer 2009 15:20:00

což je pro spoustu lidí naopak výhodou :) Vem si to.. tady máš spoustu buildů, na jednom nejde tohle, na druhym zas tamto a ve finále ještě musíš řešit, jestli máš nemáš rootlej telefon, dkyž chceš používat některý aplikace :)

obojí má svoje pro i proti a nedá se to takhle soudit... sám bych řekl, že Android je určen spíš technicky nadanějším lidem.. alespoň zatim :)

DeToX
Robot
Reputace: 1

Příspěvek od DeToX » pát 19. čer 2009 16:13:41

Spise je to ze Android s ROOT-em je pro technicky zalozenejsi a bez ROOT-a je to normalni smartphone jako ostatni.

ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 21. čer 2009 17:32:18

tipoval bych ze v dohledne dobe bude pro android daleko vetsi hrozbou Palm nez iPhone ... nemyslim co do poctu prodanych kusu, spis do skutecne kvality software-hardware ... z prezentaci se da sice mnohe vydedukovat, a je jeste brzo spekulovat, myslim ale ze iphone ma svuj triumf uz za sebou, zatimco koncept Palm Synergy™, ve kterem se komunikace toci kolem adresare - nikoliv aplikaci - ho nejspis teprve predvede. Totez asi koncept karet ktery umoznuje pohodlnejsi multitasking ...

pokusim se drzet platformy otevrene, ale pouze pokud ona bude schopna drzet krok. Vyvoj androidu se nezastavuje, tak verim ze snad ano.

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » ned 21. čer 2009 17:45:46

Taky sleduju Palm pre možná příští rok bych na to přešel.

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » ned 21. čer 2009 18:15:09

d750 píše:Taky sleduju Palm pre možná příští rok bych na to přešel.

Palm Pre by mel dorazit mozna uz tento tyden, tak se strasne moc tesim, zda to moneytoo nejak hackne aby to tu chodilo. Davam tomu v tuhle chvili vetsi sanci nez G1. Uvidime jake to bude za pul roku, az tu bude na vyber z nekolika androidich founu, ale zatim ANDROID je strasna hromada kompromisu.

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 21. čer 2009 19:27:12

vsimli jste si, ze podobne jako iphone ani palm pre nema slot na rozsirujici pametove karty ? skoda ... druhy maly nedostatek, ten prvni je, ze za systemem stoji jedina firma a je close source takze se asi nijak vyznnamne nerozsiri a krome palmu ho nikdo jiny nenasadi.

kazda platforma je plna nedostatku, plne kompromisu je pouze nase rozhodnuti pro jednu z nich :-)

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pon 22. čer 2009 1:18:38

ge0rge píše:vsimli jste si, ze podobne jako iphone ani palm pre nema slot na rozsirujici pametove karty ? skoda ... druhy maly nedostatek, ten prvni je, ze za systemem stoji jedina firma a je close source takze se asi nijak vyznnamne nerozsiri a krome palmu ho nikdo jiny nenasadi.

kazda platforma je plna nedostatku, plne kompromisu je pouze nase rozhodnuti pro jednu z nich :-)
Slot se jim tam proste nevesel, ten bude v tom TREO LIKE provedeni , PRE je fakt strasne titerne a hlevne tenke, takze celkem chapu, ze meli problem tam ctecku dat, ale souhlasim je to skoda.
To ze za tim stoji jedna firma (jemnovite palm ) je samozrejme riziko, uvidime jak se toho zhostej, vstali timto projektem z popela a pokud nebude PRE horsi jak CENTRo tak tu mame hodne schopneho konkurenta, porad kdykoli vemu do ruky centro chci hned G1 zahodit, proni nemu je uplne ve vsem vyrazne pomalejsi a jedine co ma fakt lepsi je browser ;( Ale stale nezatracuju Android, snad se to zlepsi, ale trochu se bojim, jak rychle to pujde.

Sranda je, ze na Palma je uz treba Google Chrome ;)

Ne na to, ze je pre na svete fakt kratce mne prekvapuje mnozstvi ocividne pouzitelnejch app:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ne zatim jich moc neni, ale snad budou vznikat dalsi smyslupne i pro nas foun, treba konecne pouzitelnej kalendar, lepsi messaging, navigace,

Furret
Androiďák!

Příspěvek od Furret » pon 22. čer 2009 9:06:08

mak píše: Slot se jim tam proste nevesel, ten bude v tom TREO LIKE provedeni , PRE je fakt strasne titerne a hlevne tenke, takze celkem chapu, ze meli problem tam ctecku dat, ale souhlasim je to skoda.
Tenké? Mluvíme všichni o tom samém (tlustém) palmu pre?
HTC Desire HD - 2.2 stock ROM

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 22. čer 2009 12:57:23

Tech 17mm neni tenky telefon a ctecka nezabere skoro nic, je to asi jako 2 microSDHC karty na sobe.
Me se ostatne ani ten design palmu pre nelibi, ta vysouvaci klavesnice je sice sikovna, ale proc to ma dole to vyviseni? Dyt to vypada jako suplik :no:
No a pak v tom OS ty zaoblene rohy horni listy a uplne dole obrazovky vlevo a vpravo, to vypada hodne divne, proc to nemohli nechat tak jako to maji vsechny ostatni telefony rovny? WM, Android i iPhone to maji normalni, jen pre musi necim vybocovat a vybrali si teda hodne blbe misto na vyboceni :lol:
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 22. čer 2009 14:47:35

michpo: design čéče, design...zakulacený okraje plochy jsou z toho důvodu, že nad a pod plochou jsou lišty na oznámení. Nad plochou je jméno aktuální aplikace a komunikační informace, no a dole jsou ikony přijatých sms atd. Ty dvě lišty jsou černý, takže při dobrým osvětlení nejsou vidět a jenom ikony vystupují z černého těla telefonu. A zaoblený okraje vypadají "cool". Všichni ostatní maj okraje špčatý, palm je má zakulacený.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » pon 22. čer 2009 14:51:24

Nebyl bych az tak nemistne kriticky, chapu ze suplik a zaoblene rohy mohou nekoho iritovat ale jde o hodne subjektivni veci, ktere na funkci zivocichare nemaji vliv. Od Palmu Pre se Android ma sanci v mnohem inspirovat, tajne doufam ze se google zhledne v Palm Syndicate a zavede obdobu nastrojove listy a karet ... to jsou veci ktere ma palm promyslenejsi, a stoji za prevzeti :-).

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pon 22. čer 2009 16:41:29

michpo píše:Tech 17mm neni tenky telefon a ctecka nezabere skoro nic, je to asi jako 2 microSDHC karty na sobe.
Me se ostatne ani ten design palmu pre nelibi, ta vysouvaci klavesnice je sice sikovna, ale proc to ma dole to vyviseni? Dyt to vypada jako suplik :no:
No a pak v tom OS ty zaoblene rohy horni listy a uplne dole obrazovky vlevo a vpravo, to vypada hodne divne, proc to nemohli nechat tak jako to maji vsechny ostatni telefony rovny? WM, Android i iPhone to maji normalni, jen pre musi necim vybocovat a vybrali si teda hodne blbe misto na vyboceni :lol:

1. zaobleni se mi tez nelibi, ale je to vec, ktera u palmu vzdy byla a tedy to asi zachovali. Stare app mely take zaobleni, tady to udelali kulatejsi ;(
2. tloustka je realtivni, podivej se na to zboku, vidis ze to sou dva dily, takze proto tam asi meli problem to vse vmestnat
Obrázek
3. hrana pod klavesnici je divna na pohled, ale prijde mi, ze by nemusela vadit, uvidime uz je na celnici, tak snad brzo si ho osaham a pokud se podari hacknout treba bude i founovat ;)

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pon 22. čer 2009 16:43:47

Návštěvník píše:Nebyl bych az tak nemistne kriticky, chapu ze suplik a zaoblene rohy mohou nekoho iritovat ale jde o hodne subjektivni veci, ktere na funkci zivocichare nemaji vliv. Od Palmu Pre se Android ma sanci v mnohem inspirovat, tajne doufam ze se google zhledne v Palm Syndicate a zavede obdobu nastrojove listy a karet ... to jsou veci ktere ma palm promyslenejsi, a stoji za prevzeti :-).
hlavne by konecne mohli udelat poradnej kalendar a todo ... nechapu proc mi kalendar neukazuje narozeniny lidi u kterjech mam v kontaktech uvedeno datum narozeni, nechapu proc ... ne to nema cenu, od zacatku jeste pred koupi G1 jsem vedel, ze chci otestit palm pre a tak se uvidi, davam mu sanci, byt ne tak velkou jak jsem puvodne doufal, urcite tam bude obdobny problem s vydrzi jako u g1 ...

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 22. čer 2009 22:21:46

Urcite by se mohl Android ispirovat, to je jasny a proti tomu nic nenamitam. Me se libi nektere ty vychytavky pamlu pre a rad bych je videl i v Androidovi. Jen design samotneho pristroje me nesedi. Vic by se me libilo, kdyby ty dve casti byly rovne, tak jako tomu je napr. u nokii, samsungu nebo sonyericssonu co maj vysuvnou klavesnici, ono totiz to zaobleni pak pusobi dojmem supliku a to podle me rozhodne hezky nevypada...
A ty zaobleny rozky, me nevadi kdyz je maji tlacitka apod, ale vadi me kdyz je ma lista nahore a dole, kdy to pak pusobi hodne divne.
Ta tloustka, jako nerikam ze je to cihla, ale nejde rict ze je tenkej, to ani v nejmensim, je to proste takovej lehkej podprumer (na dnesni dobu). Jinak ta ctecka by tam vesla, ta opravdu zabere jen minimum mista, ale to uz je spis detail, ted mam diamonda a ten ma 4gb a ctecku nema a taky me to staci, hudbu v tom neposloucham, na to mam jinej prehravac. A do toho Samsungu az si ho koupim taky kartu davat nebudu, tech 8gb co v nem je, bude stacit taky ;)
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 23. čer 2009 10:27:40

Obrázky převzaté z Apple Insideru. Vím, že to určo nebude moc objektivní:

ObrázekObrázek

Jen teď nevím, jaké FW má G1, ale ta čísla jsou fakt hrozná, skoro 2x pomalejší. :roll: I Palm Pre je na tom líp, ale ta jeho výdrž je přímo katastrofální. Doufám, že je to jen špatně naprogramovaná aplikace (tuším nějaký kecálek).
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

vlk
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » úte 23. čer 2009 13:05:00

no hej, ale ci to nemerali na 1.1, pretoze cupcake ma nove jadro webbrowsera a rychlejsi javasript

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » úte 23. čer 2009 13:38:19

Yamanouchi píše:
ObrázekObrázek
No G1 je obcas fakt lina, problem je, ze ne vzy stejne, nekdy to jde a nekdy je to peklo.
Pre celkam zklamalo rychlosti, zase co se tyce obsluhy, melo by to bejt asi nejdal ze vsech tri.
Vydrz pre je nekde na urovni G1 co jsem slysel od lidi co ho maj

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Re: G1 vs iPhone vs Palm Pre

Příspěvek od Yamanouchi » pon 29. čer 2009 8:05:23

WebOS SDK pro Palm Pre pro Windows

bez záruky! z blogu Palm Mobilmania

Kód: Vybrat vše

http://www.myunspace.com/?d=76CED4B01
Pár obrázků a tutoriál zde. Je tam i odkaz na torrent.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

DeToX
Robot

Příspěvek od DeToX » pon 29. čer 2009 8:19:08

Stahl jsem uz driv (odkaz byl na XDA) a musim rict ze je to takove....malo moznosti. Ano, system WebOS vypada celkem dobre ale...spousty spousty veci mi tam chybi. Zlatej android.

roggi

Příspěvek od roggi » pát 17. črc 2009 11:26:06

Yamanouchi píše:Budu černá ovce tohoto fóra, být na mě, beru iPhone. Proč? Design, tvrzené sklo, nikde nevrže, líbivější GUI, multitouch. G1 je pro mě prostě hnusný rozviklaný mobil s bradkou a nic mě nepřesvědčí, že se tam dá dohrát jiná ROMka od Haykura, JF, Dudeho. Chci mobil používat a ne s tím furt flashovat. Nikde není jistota, že se později vyflákne podpora ze strany operátora. Zatím přemýšlím mezi iPhonem (pokud se ukáže v červnu novější, budu rád) a Samsung i7500 (tady se obávám, jestli se S nevyflákne na Donut).
řekni mi jak budeš za chůze používat multi-touch? to ho budeč držet nohou nebo si zlámeš prsty? a jestli to má bejt výhoda tak tě asi zklamu ale multitouch se dá dát i do g1.

MIZ
Stálý androiďák

Příspěvek od MIZ » pát 17. črc 2009 13:26:02

Palm Pre nemám z toho důvodu, že G1 tady byl dřív a taky jsem jej zrovna mohl pořídit za hodně výhodnou cenu díky upsání se operátorovi, protože mi zrovna skončil předchozí dvouletý úpis.
Jinak mě Palm Pre hodně zajímá, protože Palmy používám už od modelu IIIx a moc rád bych si Pre vyzkoušel, ale 2 podobné přístroje asi své peněžence nezdůvodním. :cry:
--
MIZ
G1 T-Mobile CZ bílý Můj G1 bloček Obrázek

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 18. črc 2009 9:42:47

Jak tak sleduju dění, pre se mi začíná líbit víc a víc. Má dobrou konstrukci (ano, upřednostňuju ovládání jednou rukou a nutnost psát na hw g1 oběma rukama mě občas sere). Má opravdu vymakaný možnosti (webserver, emulace PSone a určitě se objeví další), jenom výdrž baterky mě mrzí.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » sob 18. črc 2009 12:57:51

roggi píše:řekni mi jak budeš za chůze používat multi-touch? to ho budeč držet nohou nebo si zlámeš prsty? a jestli to má bejt výhoda tak tě asi zklamu ale multitouch se dá dát i do g1.
No přeci jednoduše, co je na tom složitého? Jednou rukou držet mobil a druhou prsty dělat gesta, to samé platí u Hera. Multitouch na G1 není povedený, dále je nutné udělat root = jailbreak u iPhone, takže to vyjde nastejno a jak jsem psal, roota nebo jailbreak dělat nechci. Chci prostě tovární nastavení.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Jaros.mil
Stálý androiďák
Twitter: Jarosmil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaros.mil » sob 25. črc 2009 10:21:30

KDyž jsem si kupoval telefon, rozhodoval jsme se podobně, chtěl jsem telefon se kterým už nebude žádná práce, který bude fungovat a nebudu s ním muset nic dělat. Nemám čas hodiny špelit s něčím co pak stejně za měsíc nepoužiju, protože najdu lepší. Chci stabilní, kvalitní a hlavně stálé řešení. U všeho co mě obklopuje.

Ta poslední věta je důvod proč používám Gmail, Gdokumenty, Picasa a další. Chci mít všechno jak ve škole tak doma, na to abych nosil Flešku jsem líný a tak mám účet na Googlu. Proto sem zvolil G1 a udělal jsem dobře. Telefon mě sice zklamal v tolika věcech které sem od něj očekával, ale zárověň ve mě probudil hravého ducha. Je sice trošku pomalý, připadám si podvedený když teď vidím Hero a jsem zklamaný protože telefon neumí polovinu věcí které se od něj veřejně čekali. Ale jsem rád že ho mám a až budu příště vybírat telefon bude to oříšek protože bude muset mít Android.
.:. Dell Streak .:. T-mobile .:.

VeruSKa
Robot
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E Dual
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VeruSKa » sob 25. črc 2009 10:40:10

Jaros.mil píše: Proto sem zvolil G1 a udělal jsem dobře. Telefon mě sice zklamal v tolika věcech které sem od něj očekával, ale zárověň ve mě probudil hravého ducha. Je sice trošku pomalý, připadám si podvedený když teď vidím Hero a jsem zklamaný protože telefon neumí polovinu věcí které se od něj veřejně čekali. Ale jsem rád že ho mám a až budu příště vybírat telefon bude to oříšek protože bude muset mít Android.
Můžeš to prosím konkretizovat??? Hlavně tu polovinu věcí které se od něj veřejně čekali a které G1 neumí? Jen by mě to zajímalo, protože to, co jsem si o G1 načetla já, tak splňuje na víc než 100% :roll:
T-mobileG1 White; RooT umřel, ať žije Sony Xperia E Dual Champagne
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co to je? Žabička s rootovskými právy ;o)

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » sob 25. črc 2009 11:18:21

No, ja bych se take mozna "oprel" do Google.
Sice clovek o spouste nedostatcich vedel, ale predpokladal, ze v okamziku masivniho prodeje se zapracuje na odstraneni.
A presto napr. podpora modreho zubu je po 3/4 roku od prvniho prodeje stale nekde v puli cesty (prestoze aplikace tretich stran dokazuji, ze to jde), kompatibilita wifi je tez podivna a dalsi a dalsi by clovek mohl uvadet...
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » sob 25. črc 2009 11:28:14

bluetooth a wifi nejsou vnitrne dotazene na 100% ale BT sluchatka pripojis, pripojis i BT headset, ... k wifi se taky pripojis, i k sifrovane .... co na tom ze prenos souboru pres bluetooth a adhoc wifi site si jeste chvilku pockaji :-) ... Dunut tu bude co nevidet

M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Příspěvek od M.I.R. » sob 25. črc 2009 11:37:52

ge0rge ->
S tim Donatem to vypadá jen na zbožné přání :) Už na Cupcake se čekalo relativně dlouho. Každopádně jsem zvědavej, jestli se spolu s ním konečně objeví použitelnej Calendar Widget :)

DeToX
Robot

Příspěvek od DeToX » sob 25. črc 2009 11:44:21

No...zatim ani nevysel myslim oficialni roadmap pro Donut takze muzeme jen spekulovat co vsechno prinese. Mel by prinest "full-device" vyhledavani (podobne jak na iPhonu), lepsi podporu pro ovladani hlasem, take vylepsenou podporu pro TTS a moznost vyssiho rozliseni (pro G1 neplati). A asi prinese i nove SPL ktere bude potreba aby zpristupnilo zbylou pamet pro /system protoze do nynejsi by se Donut rozhodne nevesel.

Jaros.mil
Stálý androiďák
Twitter: Jarosmil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaros.mil » sob 25. črc 2009 11:45:50

Můžeš to prosím konkretizovat??? Hlavně tu polovinu věcí které se od něj veřejně čekali a které G1 neumí? Jen by mě to zajímalo, protože to, co jsem si o G1 načetla já, tak splňuje na víc než 100%
Jednak to co uvadí nademnou, BT a Wifi.... ale myslel jsem i věci, které se nepřímo psali ale komunitou kolem Googlu se očekávali, třeba ne hned ale časem. Proč má každý ublbaný sonyericsson možnost přímo komunikovat s Bolggerem a G1 ne? nebo RSS, ano jsou nějaké možnosti ale přímé napojení na Reader od Googlu prostě není, Dokumenty, no tak to je kapitola sama pro sebe. Vemte si jen jak dlouho trvalo než někdo zprovoznil kvalitní ICQ a dalo by se polemizovat jestli ty co jsou dnes dostupné jsou kvalitní. Náš market? to je taky kapitola....Číst pdf v základu umí každé lepší LG ale G1?

Je toho moc, vím že telefon je mladý a ještě to nějakou dobu bude trvat, ale Google jako firma nabízí obrovské možnosti organizace všeho, ovšem samotné produkty mezi sebou kompatibilní nejsou a Android je na tom asi nejhůř.
Vím, že na spoustu věcí, které sem napsal existuje nějaké řešení, ale všechny jsou pouze alternace. Chci kvalitní řešení ne prozatímní alternace. ;)
.:. Dell Streak .:. T-mobile .:.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“