PokecG1 vs iPhone vs Palm Pre

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Re: G1 vs iPhone vs Palm Pre

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 16:22:41

Yamanouchi píše:ramon.dexter
iPhone umí multitasking :roll:
no ale nie plnohodnotný, len pre deafultne aplikácie, nie?

jak je to s appstore vlastne, keď chcem distribuovať aplikáciu ZADARMO cez nehoM platím nejaké poplatky?

Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

Yamanouchi
Robot
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 22. zář 2009 16:30:56

cryingfreeman
Ano, jen s vestavěnými aplikacemi, ale umí. A pokud se mobil ještě jailbreakne = rootne, tak umí dokonale.

Vstupní poplatek je myslím 99$ a za přidávání už nic, ale Apple má právo nepustit app na AppStore.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 16:35:02

no nepočul som že by to šlo s jailbreakom

tých 99 dolárov je na rok alebo potom už neobmedzené?
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 22. zář 2009 16:45:02

Ta věc je už dávno známá, iPhoneOS je Unix, takže to umí v základu. Apple to blokuje jen proto, že blbě napsaná app může vyšťavit mobil za pár hodin, jak se to stalo u Palmu.

Bohužel si nejsem jistej, jestli to platí na rok nebo natrvalo. Někde jsem to hledal, ale nenašel jsem to. Nejlepší je podle mě programovat pro Android. Malý poplatek 25$, žádné schvalování, ale Market je prostě tak nedodělaný, že se app a hry málo prodávají než v AppStore.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. zář 2009 17:00:59

rekl bych ze ten palm bude omalinko lepsi ale ja stejne zustanu u svi g1nicky :)

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 17:06:05

viem, že je to unix ale čí sa to podarilo spristupniť po jailbreaku

martan1981
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od martan1981 » úte 22. zář 2009 17:45:15

Ach jo. Zase sa ozyvaju ti, co o iphone prd vedia. Predstavte si ze iphone (samozrejme po jailbreaku, ale sak kto nema u G1 root, ze jo) vie plnohodnotny multitasking ako WM ci Symbian. Stacia ti 2 aplikacie a to backgrounder a Kirikae. Ta prva ti umozni beh aplikacii tretich stran na pozadi a Kirikae je vyborny Task manager, kde si spustene aplikacie prepinas. A predstav si ramon ze Android mi takyto multitasking neponukne ani po roote. Tolko k teme ;)

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 22. zář 2009 19:08:01

martan1981 píše:Ta prva ti umozni beh aplikacii tretich stran na pozadi a Kirikae je vyborny Task manager, kde si spustene aplikacie prepinas. A predstav si ramon ze Android mi takyto multitasking neponukne ani po roote.
Protože ho má i bez roota?

martan1981
Stálý androiďák

Příspěvek od martan1981 » úte 22. zář 2009 19:37:39

Case asi androidu moc nerozumies, ak si myslis ze ma plnohodnotny multitasking. Ma v podstate to co iphone, teda kde aplikaciu zavries tam ju otvoris a service, kde moze bezat cast aplikacie na pozadi. Skus si pustit operu mini, zavriet a znova spustit, ci ti otvori tak ako si ju zavrel ;)

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » úte 22. zář 2009 19:51:10

mene novackovske namyslenosti a vice overovat sva tvrzeni ... by prospelo i lidem z Marsu jak se zda. :rtfm:

reknu jen ze android samozrejme podporuje plnohodnotny multitasking ... do miry kterou mu jen hardware umozni.

jen z toho ze na ocich nemas "tradicni" listu spustenych aplikaci, neni rozumne hned vyvozoval nepritomnost multitaskingu, i kdyz to k tomu na prvni pohled svadi .. treba je taskbar vlastne postradatelny prezitek ... narozdil od multitaskingu

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 22. zář 2009 19:54:57

martan1981 píše:Case asi androidu moc nerozumies, ak si myslis ze ma plnohodnotny multitasking. Ma v podstate to co iphone, teda kde aplikaciu zavries tam ju otvoris a service, kde moze bezat cast aplikacie na pozadi. Skus si pustit operu mini, zavriet a znova spustit, ci ti otvori tak ako si ju zavrel ;)
Zcela jistě Androidu nerozumím tak jako ty, vlastně mu po programátorské stránce nerozumím takřka vůbec, a přiznávám, že asi nechápu, co ten tvůj test s Operou Mini má dokázat (a vlastně ani moc nerozumím tomu, co že to vlastně mám přesně udělat).
Ale zato vím poměrně jistě, že aplikace na pozadí můžou naprosto normálně běžet, protože běžně nechávám aplikaci pracovat na pozadí a dělám zatím někde něco jiného - například si čtu něco na netu v browseru, zatímco mi na pozadí stahuje RSS čtečka nové feedy. Nebo taková navigace Ndrive je hezkým příkladem aplikace, u které je efekt běhu na pozadí velice očividný - i když se z ní přepneš někam jinam, pořád naviguje (a nezávisle na tom například klidně ještě na pozadí MyTracks zaznamenává aktuální trasu). Tomu já říkám multitasking. Jak tomu říkáš ty, to netuším.

Koneko
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koneko » úte 22. zář 2009 20:03:03

martan1981 píše:Case asi androidu moc nerozumies, ak si myslis ze ma plnohodnotny multitasking. Ma v podstate to co iphone, teda kde aplikaciu zavries tam ju otvoris a service, kde moze bezat cast aplikacie na pozadi. Skus si pustit operu mini, zavriet a znova spustit, ci ti otvori tak ako si ju zavrel ;)
Jo takže když to nedělá přesně co chceš tak to nemá multitasking :lol: čéče ty ses fakt odborník :DD jistě vůbec to nemá a absolutně neumí multitasking
Chcete se pobavit , nebo poradit o Androidu s ostatními lidmi ? Ano ?
Tak jděte na náš Android Jabber chat .. Návod naleznete zde
http://www.riz.cz/89ap4

Můj výběr wallpaperu =] http://www.riz.cz/jqgc0

martan1981
Stálý androiďák

Příspěvek od martan1981 » úte 22. zář 2009 20:34:00

Mozno vam taky MT staci, mne nie. Nevadi, to nic nemeni na veci ze na android stale chyba kopa aplikacii, ktore su na inych systemoch samozrejmostou. Ved kolko je uz na svete a aplikacie ako Skype ci GTvoice su stale v nedohladne. Na navigaciu sa tiez dlho cakalo a to este stale neprisli iGo, TomTom a ini znamy vyrobcovia. Jedine v com je android skutocny prebornik je odsuvanie terminov :lol: Cupcake, Donut, Skype atd. Ale verim ze vo verzii 3.0 to bude vyborny system, len to cakanie je uz unavne... tak to vidim ja.

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 22. zář 2009 20:54:32

Ach jo, jakmile se člověk křivě podívá na Androida, tak už je pomalu oheň na střeše. :roll: Pokud nemůžu najít v nabídce puštěnou aplikaci, protože se nevešel mezi 6 posledně spuštěných aplikací, tak to prostě nemá multitasking, protože je buď schovaný nebo ho OS killnul z nedostatku paměti. Tudíž tu aplikaci musím lovit v menu a znova ho zapínat.
Trocha objektivity tu chybí, kydat hnůj na jiný model s OS umí každý, ale že má Android máslo na hlavě, to už skoro nikdo nevidí. :roll:
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 21:01:45

pokiaľ nemá telefon dostatok pamäte tak sa ti opera mini zavrie, je dosť na androide neštastne riešená, hádam bude 5ka na tom lepšie...pokiaľ máš telefon s 288 mb ram asi ako Case tak není problem, ja mám 192mb a udržať Ndrive stále on už není tak lahke

to že není Skype není chyba androidu, Skype mal byť po verzii pre iphone aj blackberry aj pre android, ale momentálne sa k tomu tá firma moc nemá, Google určite nebude robiť Skype klienta bez povolenia...audiohovory cez Gtalk by mohol google do svojho vlastneho systemu implementovať to je pravda, ale žeby boli na iPhone? pokiaľ viem tak tam je zakázaný aj Google Voice

prvú navigáciu(Telenav) mal android už po 4 mesiacoch vo februári/marci pokiaľ viem, mapy síce boli len pre ameriku, ale ani taký tomtom na iPhone ešte nemá mapy západnej europy..už nejaký mesiac je pre android Copiot, Ndrive a momentalne aj Sygic ktoré sú u nás použitelné...iPhone mal prvú navigáciu až po dvoch rokoch(ak nepočítam na začiatku roku rusmi upravenú betaverziu sygicu) s predstavením os 3.0

ale je fakt že multitasking je na androide neštandartne riešení

Jerzabek
Androiďák!

Příspěvek od Jerzabek » úte 22. zář 2009 21:08:11

martan1981 píše:Jedine v com je android skutocny prebornik je odsuvanie terminov :lol: Cupcake, Donut, Skype atd. Ale verim ze vo verzii 3.0 to bude vyborny system, len to cakanie je uz unavne... tak to vidim ja.
Já s tebou v tomhle směru souhlasím, Android není dokonalý a bude ještě dlouho trvat, než to bude ok. Jen absolutně nechápu proč to sem píšeš. Všichni to ví a jen tím spoustu zcela lidí pochopitelně nas*reš. Asi je to účel.. :)
http://android.own.cz
G1 white - CM 6.1
Twitter: @Jerzabek

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 21:14:28

by má inak zajímalo čo robí backgrounder keď dojde ramka(hlavne u staršieho modelu so 128 mb ram)

Furret
Androiďák!

Příspěvek od Furret » úte 22. zář 2009 21:37:13

Android samozřejmě multitasking má... Nějak ale musí řešit případný nedostatek paměti. Bohužel Google zvolil tu variantu, že systém aplikaci prostě odstřelí. Myslím, že by nebylo na škodu, kdyby si uživatel mohl zvolit možnost, že sám při nedostatku paměti vybere, co má kleknout. Ono moc možností řešení tohohle problému není... jsou asi 3:

1. Nedostatek ramky = odstřelím něco, o čem si myslím, že to momentálně je nejmíň potřeba (Pruda... ta mrcha mi odstřelila aplikaci, kterou jsem chtěl nechat zaplou) (Google si bohužel myslí, že Android ví víc o tom, co je pro nás dobré, než my)
2. Neodstatek ramky = zahlásím uživateli, že nemám dost ramky a nechám ho vybrat, čeho se chce vzdát (s čim to to hovado zase otravuje? Bleee, co to zase jeee?)
3. Nechám uživatele, aby si omarkoval aplikace podle priority (podle mě nejlepší řešení, i když není dokonalé)... v případě nedostatku ramky odstřelím aplikace s nejnižší prioritou (jenže běžný Franta uživatel moc na nastavování není, že ne...)
4. Nedostatek ramky = zaseknu se... Komu se to nelíbí, ať mi políbí baterku (pruda nad prudy... kdo se s tím hovadem má furt restartovat, žejo. Navíc když otevřený OS nabíhá půl dne)

Žádné jiné řešení mě nenapadá... Každopádně, že Android střílí aplikace neznamená, že nemá plnohodnotný multitasking... Má! Několik aplikací(chcete-li úloh (tasks)) na pozadí běží docela často... Že to nejsou zrovna ty, u kterých by se nám to líbilo je holt smolík... :DD
HTC Desire HD - 2.2 stock ROM

martan1981
Stálý androiďák

Příspěvek od martan1981 » úte 22. zář 2009 21:43:10

Jerzabek: Pisem to preto, ze sa v tomto vlakne porovnavaju 3 systemy. Tak je asi normalne pisat vyhody a nevyhody kazdeho, ci nie? Ak to teba nase.e, to je tvoja vec.
Furret: Ja viem ze takto to funguje, ved preto aj pisem ze takto je to aj na iP. Len na G1tke ti to odstrelovnie app robi az prilis casto. Skratka na multitasking Palmu alebo N900 to nema!

Za druhe neviem preco si myslite ze ja som nejaky zastanca iphonu. Len preto ze ho prave pouzivam si o nom nemyslim ze je lepsi ako android. Momentalne je pre mna vhodnejsi, to je cele. Ma skype a GTvoice cez fring, ktory mi bezi na pozadi a to je pre mna dolezite. Dalej kalendar na zamknutej obrazovke. Maily a prehliadac maju obidve platformy dobre vyriesene (maily ma android urcite lepsie - thready a iphone zas o nieco lepsi prehliadac), takze tam rozdiel nevidim. Navigacie su momentalne tiez lepsie na iP. Viac od telefonu momentalne nepotrebujem.

Ze skype nevyrobi google mi je jasne, preco ale skype nema zaujem mat kvalitny program na androide je trosku zvlastne, hlavne po takom case.

Nechcem sa navazat do "vasho" dokonaleho systemu, ale na to ze ho z casti robil google mohol byt uz od zaciatku o dost lepsi.

A na zaver moj prvy prispevok sa predsa tykal N900, po ktorej s makom poskulujem, preco teda mate potrebu rozoberat moj iphone :lol:

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » úte 22. zář 2009 22:30:36

skype riešil v posledných mesiacoch iné veci než android a ak bude aj naďalej fungovať tak vytvorí plnohodnotnú aplikáciu aj pre android...iPhone sa jej tiež dočkal až dva roky od svojho uvedenia...autorom Fringu tiež nikto nebraní vytvoriť verziu aj pre android...pravdou ale je, že google by mohol vylepšiť svoj gtalk klient

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » ned 24. led 2010 12:19:19

Jirka

Příspěvek od Jirka » čtv 11. bře 2010 19:04:42

Jaros.mil píše:.... používám Gmail, Gdokumenty, ..... Proto sem zvolil G1 a udělal jsem dobře...
Můžeš pls napsat jak se v G1 dostaneš na ty Google dokumenty? Mě se nabízí Gmail a kalendář, ale dokumenty ne :-(
V základu telefon ani neuměl otevřít XLS přílohu z Gmailu, musel jsem nainstalovat Documents to Go - to by odpovídalo tomu že tam z nějakého záhadného důvodu podpora Google docs chybí.
V Marketu jsem na takové propojení našel programy jenom pro texťáky, to mi nestačí.
SW mám aktuální - telefon je starý 2 týdny a ještě se i sám aktualizoval.

Díky za radu.

Jinak ke G1: Kdybych za něho dal 10 tisíc, asi bych spokojený nebyl. Ale za korunu + úpis je to geniální nabídka :-) Hlavně bych neměnil hardwarovou klávesnici, tím pádem se konkurence zúží jenom na několik málo telefonů. MDA Vario IV by určitě bylo lepší, ale cenově je trochu jinde.

tomas_em
Stálý androiďák

Příspěvek od tomas_em » čtv 11. bře 2010 20:50:44

No já měl podobné dilema. I když ne tak úplně, iPhone jsem nikdy nechtěl. Měl jsem ho půjčený a nemůžu se zbavit dojmu, že je to jen hračka pro teenagery. Ale každý má své priority, kdyby tomu tak nebylo, tak by se prodával jen jeden typ telefonu, televizoru, satelitu, sekačky na trávu nebo kondomu :D A byla by nuda na světě. Můžu jen napsat svoje preference a budu se držet telefonu- Používám Linux, takže WM jsou pro mě out, iPhone jsou založený na OSX, což je klon UNIXu, bohužel uzavřený. A Android je založený na Linuxu, což je super, ale ten Linux je uzavřený což je o přeshubu. Naštěstí je možné většinu z Androoidů "rootnout", tedy přiblížit stavu, kdy si opravdu můžu se svým telefonem dělat co chci. Mělo to tak být automaticky, ale aspoň že to vůbec jde. A G1 má možná neatraktivní design, ale plná klávesnice je něco čemu se žádný dotykáč nemůže ani přiblížit. Tož asi tak :lol:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“