PokecZměnění barev po screenshotu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kanek
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Změnění barev po screenshotu

Příspěvek od Kanek » stř 02. bře 2011 18:23:34

Zdravím, jeden chlapec po mně chtěl screenshot obrazovky. Nikdy jsem ještě screenshot nedělal a zkusil jsem pár programů. Fungovali, ale barvy se mi nezdáli. Tak po pěti programech jsem si řekl, že ADB bude asi pohodlnější a už toho mám dost. Asi zavolám na Harvard, že Zelená = Modrá. Čím je tohle dáno? Podsvícením displeje? I když dám nulový jas, Modrá je Modrá a ne Zelená. Zkoušel jsem pár filtrů ve Photoshopu, i překrývání vrstev, ale musel bych se s tím pořádně piplat aby to vypadalo jak to vypadá. Takže dá se tomuhle nějak zabránit? Je to typem displeje, podsvícením displeje, nebo jsem prostě čtyřnohá koza? :D

Obrázek

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Re: Změnění barev po screenshotu

Příspěvek od miczk » stř 02. bře 2011 20:50:52

Může to být monitorem, který nedokáže správně vykreslit obraz (barvy). Ten rozdíl barev tam je fakt velký...
Ale zase nemůžeš čekat stejné podání barev v obou případech u mě na monitoru se screeny taky liší barvou. Musím říct, že monitor má už 3 roky a barvy jsou oproti mému Desiru značně vybledlé (a to mám SLCD Desire), prostě technika jde dál...

Když se ale podívám na tvůj display mobilu tak bych spíše řekl, že je problém v něm, ta červená vypadá spíše jako nafialovělá, ale může to být taky chyba fotky, podle fotek se to fakt porovnávat nedá..
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Autor tohoto vlákna
Kanek
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kanek » stř 02. bře 2011 20:56:47

Pokud myslis cervenou u Youtube tak to je asi chyba fotky. Normalne je pekne cervena. Kazdopadne uz je pravda, ze novejsi displeje zobrazuji jinak a lepe.

Nicmene, jak tusim od zacatku - zadne reseni neni co?
Naposledy upravil(a) michpo dne čtv 03. bře 2011 0:23:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněn podpis aplikace Tapatalk. Tyto podpisy jsou zde na fóru zakázané, přečti si pravidla fóra!

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » stř 02. bře 2011 20:57:48

Nazval bych to standardní vlastností :)
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 02. bře 2011 22:43:25

Každý ten displej má úplně jinou barevnou teplotu a barevnou kalibraci, takže pochopitelně, že každý z nich zobrazuje stejný obrázek různě. Mobily mají displeje obvykle příšerně modré. Oko se s tím ale dokáže poměrně slušně vypořádat, takže nám to až tak nepřijde a ten rozdíl vnímáme opravdu výrazně teprve tehdy, pokud to máme vyloženě vedle sebe.

Jak by to vypadalo, kdyby měl mobil podobnou barevnou teplotu displeje jako ten monitor za ním (na kterém jsem ten screenshot záměrně zesvětlil, aby mezi nimi nebyl takový rozdíl v jasu). Vzniklo rychlým potaháním za RGB kanály, takže to není kdovíjak přesné (displej mobilu je nažloutlý o něco víc, než by měl), ale leccos to doufám napoví.

Obrázek

Pointa - ty obrázky jsou stejné a to pozadí JE zelené, k žádnému barevnému zkreslení procesem sejmutí screenshotu nedochází, ke zkreslení dochází na displeji mobilu kvůli jeho odlišnému barevnému nastavní. Řešení? Částečné - v CyanogenModu 6+ je možnost bílý bod displeje upravovat. Je to příliš hrubé a neohrabané na to, aby to bylo dokonalé, ale aspoň trochu to pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“