PokecHTC DESIRE nebo Iphone 3GS

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
richiis
Nové Androidě
Reputace: 0

HTC DESIRE nebo Iphone 3GS

Příspěvek od richiis » čtv 03. bře 2011 11:02:12

Zdravím... :-)

Předem bych chtěl upozornit, že mi jde jen o objektivní porovnání
Rozhoduji se o koupi iPHonu 3GS 32GB a HTC Desire
Oba telefony stojí zhruba stejně a chtěl bych pomoci s výběrem
osobně mi víc jde Desire, ale u iPhonu mě láká lepší baterka a celková optimalizace
aplikací a her pro iPhone
Co byste si vybrali Vy? Vím že tohle je android-forum ale rád bych znal Váš názor
jaké + a - má iPhone a Desire a proč byste se rozhodli pro daný telefon??
Nejspíš to u mne vyhraje Desire a proto píšu sem a ne na iphone - forum ;-)

G1 white - ROOT custom recovery a ROMky všeho druhu
Iphone 3G white 16GB - telefon co mi vůbec nesedl :-)
HTC DESIRE white - současnot a zatím spokojenost

Fllip
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S 2
Twitter: http://twitter.com/Fllip1
Tablet: iPad

Re: HTC DESIRE nebo Iphone 3GS

Příspěvek od Fllip » čtv 03. bře 2011 11:57:12

Já používal Desire přez půl roku a 3GS měla žena asi 2 mesíce. Měl jsem tak dost času na porovnání. Já osobně bych Desire za 3GS nevyměnil. Protože: nejsem fanoušek Apple :-) Desire má lepší display, trackpad, rychlé vyhledávání, možnost modifikace ROM, Radio, kernelu(prostě pro hračičky), líp mi sednul do ruky, možnost volby Launcheru(u iPhone sem mi nelíbí nemožnost widgetů atd... ) a celkove mi příde OS Android lepší než iOS.

Jediný plus který jsem u iPhone našel byla větší podpora her(ale to se u Androidu postupně zlepšuje, troufám si říct že zanedlouho budou vycházet skoro všechny hry jako multiplatformovky), a konkrétně Desire má naprosto příšernej, hroznej a zrůdnej multitouch.
Naposledy upravil(a) Fllip dne čtv 03. bře 2011 12:55:01, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy S 2
Chceš získat 2GB + 500MB zdarma na Dropboxu? Zde: http://db.tt/NAlopXO

Mozi
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mozi » čtv 03. bře 2011 12:03:11

pro mě je velká výhoda, že u HTC Desire popřípadě všech Androidů je velká možnost nastavení si plochy dle svých představ. co se týče her mám radši jednodušší a těch je spousta i na Androidu, ale i složitější hry, které jsou na iPhonu se postupně objevují i na Androidu.

od iPhonu mě odrazuje především itunes a drahé příslušenství¨

jak píše Fllip multitouch na Desire není nejlepší, ale musím taky říct, že není věc u které bych já plnohodnotný multitouch využil (asi jen u her ale jak jsem psal mám rád ty jednodušší)
HTC DESIRE

kromsa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS - Gtab 7 - SE Xperia mini - HD2 - SGN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kromsa » čtv 03. bře 2011 12:33:52

Mam oba, desire jako osobni telefon a GSko jako firemni phone.

Vydrz Iphonu mi prijde uplne skvela ( v porovnani s desire ) :) osobne mi vydrzi tak 2x dyl nez desire , nekdy i 3x, moc z nej nevolam, mam to jako mobilni outlook + remotedesktop ), chybi mi trackball nebo cokoliv co by posunovalo kurzor o jednu pozici , tlacitko back, nutnost itunes, iOS mi proste nesedi a kdybych mohl tak tu vec nepouzivam.Kdyby mi nekdo pred rokem rek, ze na to abych si dal mp3 jako vyzvaneni potrebuju specialni aplikaci nebo sasit s formatama zvuku tak bych ho nazval apple haterem, pro me rozhodujici WTF moment, od ty doby si myslim svoje a nikdo mi to nevymluvi :DD

Pokud mas v planu hrat hry, tak bych ale jednoznacne doporucil iPhone, hrat na desiru cokoliv je na palici, multitouch je k smichu a uprimne ty hry na androidy jsou k smichu v podstate taky ( muj osobni nazor )
SGS - ICS ; Gtab 7 - ICS ; HD 2 - WP7 ; SGN - ICS

conny
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: G1

Příspěvek od conny » úte 15. bře 2011 21:51:40

Mel jsem Androdia G1, vse tam "vicemene" slo, az na Falsh a Divx (nekdy jo, zazrakem se slo i divat) a mohl jsem jen posilhavat jak hardwarove stejna masina (skoro) iPhone 3G proste lita a je rychly jak drak..

Az nadesel cas G1 dat pryc a vybiral jsem dlouhou dobu, tyden az 14dni..
Az jsem se rozhodl pro HTC HD2, protoze oproti Desire ma vetsi LCD jinak je to skoro to same a je o kapku levnejsi. A ve chvili kdy je na svete stabilni distro Android pro HTC HD2 bylo rozhodnuto..

Jeeeenomze kolega me presvedcil ze prej mam vzit to 3Gs za 4300, super cena, ze to kdyztak strelim..
tak jsem tedy vahal ale koupil..
K memu prekvapeni prilso 3G. To je totiz hrozne krasne na applech, nepoznate rozdil mezi 2g,3g,4g,3gs.. Proste proc to delat jinak, ze?
To mi pripomina IBM a jejich design notebooku..

ALE SAKRA rozdil mezi 3G a 3GS pozna az HW odbornik podle toho jake zarizeni se mu nahlasi ve najekem specielni komunikacnim softu?
CO TO JE? Co s tim pak asi muze delat koncak?? Asi nic..

Navic 3G, 3GS, 4G porad vali svych 3.5 palce.. Vsichni jdou do 4 a do 4.3. nevim proc tedy alespon 4 palce pro iPhone 4 nedali..
Pise se na tom lip, je to vetsi, veslo by se to tam.. no, budiz..

ale to hlavni..

Zacal jsem si hrat s iphonem a po 2 hodinach jsem i po dlouhodobe zkusenosti s G1 androidem , co je starik, vlece se, zatuhava, byl z iPhone 3G tak ZNECHUCEN, ze za 4 dny uz sel z domu a dalsi den jsem kupoval HD2 a pres noc jsem z krasny WM 6.5 udelal GingerBread 3.2.2 a NAPROSTA SPOKOJENOST !!!

Nebudu se bavit o hrach, nehraju, telefon nemam jako konzoli. Co muzu porovnat je pristup systemu k uzivateli, jak a co s tim jde delat kdyz clovek nechce jen posilat SMS a prijimat hovory. Poku chcete jen toto a hrat nejake hry, kupte si iphone..
nemusite nic nastavovat ale jak cokoliv budete chtit, vetsinou si budete muset zvykat nebo se v tom zacit stourat a instalovat nejake podpurne softy. Ale k necemu je treba nikdy nenainstaluejte, protoze to proste nejde..

co se mi zdalo kladnym oproti androidu:

- vyladenost OS pro dany HW - to je proste fakt a tak to bude. Na stejnem zeleze pobezi iOS proste rychleji nez cokoliv jineho. Je to dane uzavrenymi ovladacemi vyladenymi primo na tento typ HW. Plus i munus primo v teto vete..
- plynulost posunu a scrollingu obrazu
- klavesnice je o neco lepsi, subjektivni dojem, nezli na HD2 android 4", ipresto ze je na iphone mensi (softwarova samozrejme)

co me vytaceno po par minutach oproti androidu:

popisuju system 4.2.1

- klavesnice si delala co chtela, napr pri zadani hesel se zavrela, po otevreni pokracovala s velkym pismem
- Safari je desbes, je POMALEJSI nez miniOpera (mimochodem na marketu jsem operu mobile nenasel)
- zadavani hesel je porod, nekdy to jde, nekdy ne, vlezt se safari na SPHP nebo nejakou stranku napr s mobilnim bankovnictvim, asi tezko..
- hledani v seznamu jmen : katastrofa. Zkusil jsem iPhone dat kamaradovi abych se presvedcil ze ne ja jsem debil, ale ten telefon je debil.
jednoduse jsem mu rekl: najdi mi prosim te nekoho, treba Petr, v seznamu. nahore na 3x3 mm mas lupu, tak kdyz tak kliknes prstem tak se ti objevi klavesnice a muzes psat... Hmmm... pridat kontakt? ne, to ne.. ahaaaa.. zase... jooo se musis trefit noo... jo, ono ze to jde i vlevo klepnout jak se ti to jako zescrolluje nehoru a pak do te listy teprve kliknes at ti vyjede klavesnice,ahaaa.. ok.. co zpet? jak zpet? jaky vyber skupiny kontaktu? jo taaaak.. tos klepnul mooooc vlevo, musis doprostred.. nejde? zkus to tak 3x, to mi taky delalo.. ze zajela zpatky? no tak to ted udelej 2x, ja fakt nevim kam presne mas klepnout... proste to zkousej.. co? jo ze ajfouna nechces? rozumim...
- instalace programu z appstore? JAKA platebni karta jezisrmaaarjaaaa.. ja chci jen blbou operu a ta je zdarma.. coze? musim mit povoleno internetove bankovnictvi? proc? ja nic nechci, ja mam mobil a chci mit internet.. neeeeeeeeee
- mate 2 SIM a jeden iphone? ZAPOMENTE na to, potrebujte spendlik na vymenu! jinak se tam proste nedostanete a vymenovat casto - ehm..
- natoceni aneb rotace telefonu.. nepochopim.. stlacim telefon, prejdu na kontakty - nerotuje. spustim kontakty primo z plochy - rotuje.. najit nekde nastaveni ? nemozne.. nelze.. kde? a takhle se chovalo vice aplikaci.. donutit je k tomu co chci ja nelze protoze proste nastavit tady neco je otazka nahody a momentalniho pocitu programatora potazmo vyrobce

aplikace jako takove hodnotit nemuzu, protoze jsem nainstaloval (pote co apple zjistil jakou mam kreditku a jeji cislo) pouze 4 prohlizece abych zjistil, ze stoji vsechny 4 za ***** a po 15ti min brouzdani jsem to proste vzdal..

fotak? dioda? ehm.. moc dobre to nefoti.. no a nesviti vubec.. ja vim ze to maji i telefony za 2000,- ale proc to mit kdyz to v aplu neudelali, tak to asi nikdo nechce..

poslat neco na facebook kdyz to vyfotim? anebo pres bluetooth? coze? to nejde? to si musim neco doinstalovat? Ale ja jsem bloncka, mam 20 roku a segra to ma v androidu ja to chci taky ale nevim co to je instalace.. ja tomu nerozumim.. buuu buuuu

Mate linux desktop? Super. pripojte ajfouna a na KDE vam vyskoci fotak jako dalsi zarizeni.. bombaaaa. nebo storage ve fotkach.. super

jooo to umi i sdilet net pres USB? Supeeeer, mam nejnovejsi kernel na notasu, pripojim a sakra.. nic.. prej driver.. hhmmm... wokna to umi, android to umi a aple abych si zase neco kompiloval.. super..

Proc v appstore je 80% placenych aplikaci kdyz na androidu je jich tak 50% ? A proc angry birds jsou na androidu free a na applu jsou placene??

Zapnul jsem HTC HD2, nahral android a behem 10ti minut po zadani hesla jsem mel VSECHNY aplikace co jsem mel v puvodni babicce G1 nainstalovane, opet u sebe! Apple to neumi? hm...

Tak tohle byl muj naprosto objektvni, nezabarveny postoj k temato dvema mobilum..
proste pokdu nekdo chce mit foun co je cool a vsichni ho maji, at jde do aaajfounu..

Ten kdo ma alespon "trochu" IQ pochopi kudy cesta vede..

roxtedy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Příspěvek od roxtedy » úte 15. bře 2011 22:26:06

desire bych nikomu nedoporučil kvůli malé interní paměti, do tel. se vám vejde max 150 aplikaci!!!!
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)

novoty
Robot
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M8
Tablet: Apple iPad mini Retina
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novoty » úte 15. bře 2011 22:53:02

roxtedy, těch 150 se jich tam opravdu nevejde... stejně používáš těch aplikací max 30 a na to interní pamět desiru stačí.. komu nestačí tak tady je možnost data2ext apod. ;) Takže v tomto bych problém taky neviděl :))
Volil bych Desire :)
HTC Desire AMOLED >>> HTC One V Grey >>> Apple iPhone 5 16GB Black >>> HTC ONE M7 Silver >>> HTC ONE M8 Gunmetal Gray
Google Nexus 7 16GB 2012 by ASUS >>> Apple iPad mini Retina Silver

Autor tohoto vlákna
richiis
Nové Androidě

Příspěvek od richiis » stř 16. bře 2011 22:59:00

Tak bych Vám chtěl napsat, že jsem se rozhodl pro Desire v bílé variantě...
Iphone 3G mi též vydržel pár dní - konkrétně 5 :-)
U Desiru mi vadí jen pár věcí jinak po všech stránkách jsem spokojen... a co sou ty věci co mi vadí?? :-)
Výdrž baterie ( iPhone vydržel opravdu déle )
Velikost LCD ( spíš by mi sedla velikost typu DHD ale stejně to letos ještě vidim na tablet :-D )
Malá interní paměť ( tohle HTC opravdu podělalo, proč tam dává tak ubohou kapacitu :-/ )

Jinak si myslím, že jsem udělal dobře a vrátil jsem se opět k Androidu :-) ještě nějaký týden počkám
a pokud nepříde update na 2.3 tak příde na řadu root a má spokojenost jen vzroste a malá interní paměť se stane minulostí :-D
Snad toto vlákno někomu pomůže při podobném dilema a usnadní výběr

Mé resumé: Iphone je opravdu cool - podpora super, hry, aplikace atd. přímo vyladěno na iphone, ale samozřejmě má to i své neduhy, které nahrávají do karet telefonům s Androidem. Tím myslím velmi dobrá možnost CUSTOM-izace dle libosti uživatele ( widgety, plochy apod. ) nastavaní mraky všeho druhu :-) takže : Iphone je super hračka pro běžného uživatele co moc neřeší nastavení a bere možnosti tak jak jsou předdefinovány a Android ( v mém případě Desire ) je zas pro lidi, co se rádi šťouraj v systému, různými způsoby ladí a ladí prostě víc pro "hračičky" ;-)
G1 white - ROOT custom recovery a ROMky všeho druhu
Iphone 3G white 16GB - telefon co mi vůbec nesedl :-)
HTC DESIRE white - současnot a zatím spokojenost

Odpovědět

Zpět na „Pokec“