PokecSrovnání aplikací Android vs. iOS

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Battlefield
Stálý androiďák
Reputace: 0

Srovnání aplikací Android vs. iOS

Příspěvek od Battlefield » sob 19. bře 2011 12:11:41

Před začátekm diskuze mám pár apelů:
:arrow: zdržte se jakéhokoli urážení, rozbrojů či slovních přestřelek :no:
:arrow: místo toho zkuste racionálně a slušně argumentovat :yes:
:arrow: dále bych si přál, aby se do diskuze přidávali jen ti, kteří měli v ruce nějakou tu dobu obě platformy!!!
:arrow: Co je rovněž důležité, aby zástupci těchto platforem byli v obdobné kvalitě. Čili žádné argumenty založené na porovnání Lg Optimus One vs. Iphone 4!

Předem bych upozornil, že jsem majitelem již dosluhujícího Lg Optimus One (jenž jsem samozřejmě v potaz nebral!) a aktuálního HTC HD2, oba na 2.2 Froyo.

A teď k samotné věci.
Myslím, že není sporu, že obě platformy jsou již dospělé. S bratrancem jsme si HTC HD2 a Iphone 4 na dva týdny vyměnili a zkušenost to byla pro mě vskutku zajímavá. Nejen, že mě překvapila výdrž Iphone, ale co nejvíce tak naprostá plynulost operačního systému a veškerých aplikacích. Na prvním místě rozhodně prohlížeč, který mi v tzv. smoothness přišel tak o třídu o dvě nad vším co jsem viděl na Androidu. Veškeré přechody v systému mi přišly taky o třídu plynulejší. Ostatní aplikace (vyjma her, ke kterým se za chvíli dostanu) mi rovněž přišly suma sumárum hladčeji fungující a funkčně lépe vybavené.
Hry jsou pro mě samostatná kategorie, jak je možné, že nic podobného jako real racing 2 není na Androidu ani v trošku podobné kvalitě? Nebo třeba Rage HD :?:
Když vezme hry obecně, tak mi na Iphonu přišly podstatně lepší-graficky, plynulost, kvalita.....čím to je :?:
Dokonce jsem narazil i jedno srovnání kde vycházelo, že hry jež jsou na obouch platformách běží v průměru o 30% lépe na Iphone. :(

Suma sumárum-čím to je, že iOS je v aplikacích o tolik pokročilejší :?: Jak je vůbec možné, že ani browser na mašině jako LG 2X není plynulejší než "blbý iphone 3GS" :?: A potom obecně "nekvalita" her na Androidu.

PS Chtěl bych upozornit, že se tu bavíme pouze o tématu aplikacích.
Nejen díky lepší ceně zařízení i aplikací s Androidem, customizací, nutnost Itunes i iphone považuji Android za lepší platformu. ;)

Let the discussion begin!
:rtfm:

Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání aplikací Android vs. iOS

Příspěvek od DenyKr » sob 19. bře 2011 12:23:23

Spousta požadavků, mnoho textu, který se mi ani nechce číst, ale na to hlavní jsi jaksi zapomněl: naučit se hledat a nezakládat duplicitní témata... Nevím, co je tak těžkého na tom, zeptat se na věc, která mně zajímá v již existujícím tématu, nenajdu-li ji tam, než zakládat neustále nová a nová témata? Zvláště podobné téma je řekněme "časté"...

Lukas3k
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: iPhone 5
Mobil 2 / ROM: SG Note 3
Tablet: iPad Mini
Rom: romy nemám rád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas3k » sob 19. bře 2011 12:26:18

Asi ti nedokážu odpovědět úplně detailně, ale vše na iphonu běhá rychleji/plynuleji především díky optimalizaci. Vývojáři v apple mají rok (odstupňování jednotlivých verzí pokud se nepletu) aby zoptimalozovali iOS na jeden HW. Je to stejné jako u pc/mac. A když jste potom vývojář aplikace, víte že to poběží na přesně daném hw tak je také jednodušší app optimalizovat.
Technikus: HTC One, Samsung Galaxy Tab 7.7
Nejsem ovce, mám rád Apple, iOS, HTC, Android a nejvíce mou slečnu.

novoty
Robot
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M8
Tablet: Apple iPad mini Retina
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novoty » sob 19. bře 2011 15:10:31

Ber to tak že porovnáváš trochu spatné věci.. porovnáváš v testu iOS a Android ale přitom testuješ android na telefonu který byl stvořen pro windows a s tím že tam pojede někdy android se nikdy nepočítalo... jasně, vím že android na HD2 je plně funkční systém, ale nikdy to prostě nebude takové jako když máš telefon který byl pro android vyroben.. vím to.. mám přímé srovnání, kamarád má HD2 s naportovaným androidem a já vlastním Desire, ikdyž jsou tyto telefony HW velmi podobné, tak prostě desire je minimálně o třídů výš.. vše krásně plynulé.. na HD2 je ten android pořádná sekačka.. :D vlastním také ipod touch s iOS, když proovnám rychlost ipodu oproti mému Desiru s oxigenem, tak bych řekl že je rychlost totožná :)
HTC Desire AMOLED >>> HTC One V Grey >>> Apple iPhone 5 16GB Black >>> HTC ONE M7 Silver >>> HTC ONE M8 Gunmetal Gray
Google Nexus 7 16GB 2012 by ASUS >>> Apple iPad mini Retina Silver

PPK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Star S5

Příspěvek od PPK » sob 19. bře 2011 16:58:52

U iPhone ma vyvojar jasne danej hardware pro kterej muze optimalizovat do aleluja. Navic kompiluje do nativniho kodu. U androidu je halda ruznyho hardware coz optimalizace ztezuje a vsechno je to jeste zabrzdeny diky jave.Pokud sem pochopil dobre tak ta se zatim uplne obejit neda protoze ne vsechno se bez ni da udelat. Pomalu se to ale s kazdou verzi Native Development Kitu zlepsuje :roll:

Autor tohoto vlákna
Battlefield
Stálý androiďák

Příspěvek od Battlefield » ned 20. bře 2011 12:02:42

Díky za zajímavé názory
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2

Odpovědět

Zpět na „Pokec“