PokecBudoucnost Androidu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Martin Hruška
Nové Androidě
Reputace: 0

Budoucnost Androidu

Příspěvek od Martin Hruška » pát 19. pro 2008 22:10:34

Byl jsem velký fanoušek Androidu, ale poslední dobou mě přepadávají pochybnosti. Zdá se mi, že Google pro ten systém nic nedělá. Vývoj je mnohem pomalejší, než se původně zdálo a spousta věcí stále chybí. Například nahrávání videa. Nebo nahrávání probíhajících hovorů. Podpora v systému chybí. Přitom Windows Mobile tohle všechno dávno umí.

I s aplikacemi je to špatné. Kamarád se mi každý den chlubí, jaké pecky vycházejí pro jeho iPhone. Poslední velká událost bylo SimCity. Na Apple Store jsou takových pokročilých her desítky až stovky. A řada z nich plně v 3D.

Co na to Android? Nejlepší hra je tam Pac-Man, kterého jsem hrál před sto lety na XTčku. To opravdu nikoho nemůže zaujmout.

Staré J2ME hry na Androidu neběží (i když jsou v Javě) a výrobci je na Android nepřevádějí, i když by to bylo relativně snadné. Do portace Céčkových aplikací se nikdo nehrne, protože se musí kompletně přepsat do Javy.

A Google mlčí. Kdyby alespoň nějak motivovali výrobce aplikací a her. Uzavřeli nějaká spojenectví. Ale jim je to jedno. Na Android házejí bobek. Co je v Android Marketu si bez telefonu na webu ani neprohlédnete. Protože je to slabota.

Bojím se toho, že koupím telefon a za rok po Androidu nikdo ani nevzdechne.

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Re: Budoucnost Androidu

Příspěvek od vlk » pát 19. pro 2008 23:54:44

povedal by som ze google je uz raz taky..
Vývoj je mnohem pomalejší, než se původně zdálo a spousta věcí stále chybí. Například nahrávání videa. Nebo nahrávání probíhajících hovorů. Podpora v systému chybí. Přitom Windows Mobile tohle všechno dávno umí.
to stebou suhlasim, no nie uplne! musis uznat, aky ma za sebou vyvoj windows mobile, ked zacal s CE-ckami uz asi pred 13(?) rokmi, ak sa na to pozries, z tejto strany, tak skus sa zamysliet aky pokrok priniesol za tie roky ? okrem toho ze kazdym vydanim vtom vznika viac a viac chyb a problemov.
I s aplikacemi je to špatné. Kamarád se mi každý den chlubí, jaké pecky vycházejí pro jeho iPhone. Poslední velká událost bylo SimCity. Na Apple Store jsou takových pokročilých her desítky až stovky. A řada z nich plně v 3D.
tiez suhlasim ale budem i oponovat, iphone je na trhu uz skoro dva roky a postavil to o5 na svojom jadre z OSX,
no android je na trhu len dva mesiace. co je zatial fakt malo...
Staré J2ME hry na Androidu neběží (i když jsou v Javě) a výrobci je na Android nepřevádějí, i když by to bylo relativně snadné. Do portace Céčkových aplikací se nikdo nehrne, protože se musí kompletně přepsat do Javy.
bezia, je na app markete aplikacia, ktora ich spusta (sice som to este netestoval, nepotrebujem to zatial)
ale ako vyvojar ti rovno poviem ze prepisovat hry z j2me NEMA vyznam, pretoze v tych hrach je polovica kodu aj tak len blbe obchadzanie nedokonalosti j2me.
myslim ze dobre hry este len pridu, vyvoj takej hry nikdy netrva par tyzdnov, ale casto niekolko mesiacov az rok alebo aj viac. napisat hru nieje len napisat kod, ale aj spravit grafiku, pribeh, hratelnost, testovanie ... viem o com hovorim.
mozno androidu (skor telefonu G1) chyba numericka klavesnica - idealna pre gemblerov, no a prepisovat hry (skoro vsetky) ktore to vyuzivaju je zbytocne, tak vznikaju nove hry vyuzivajuce touchscreen, akcelerometre, .... mozno sa to zmeni prichodom novych telefonov, ktore budu mat numericku klavesnicu.
A Google mlčí. Kdyby alespoň nějak motivovali výrobce aplikací a her. Uzavřeli nějaká spojenectví. Ale jim je to jedno. Na Android házejí bobek. Co je v Android Marketu si bez telefonu na webu ani neprohlédnete. Protože je to slabota.
ano, ako som pisal, google je uz raz taky... jeho princip nieje ako v microsofte:
"rychlo! rychlo to nejak dolepte aby sme splnili (aj tak trikrat posunuty) termin!"
gooogle ma svoje sposoby a to asi taketo:
"je to pripravene? mozme to uz vydat? nie? su este nejake problemy? OK, tak to este odlozime... o mesiac? dva? pol roka? ... pohoda, len nech to je spolahlive!"
a to, ze spolahlivost softwsre je vynikajuca, mi urcite potvrdi kazdy kto telefon vlastni. aj ked sa nejake problemy a nedostatky najdu, tak s kludnym svedomim mozem povedat, ze doteraz som nemal v ruke telefon ktory by mal menej chyb, nedostatkov a problemov!
google spravil velky kus prace, a ukaze cas ako sa toho chytia ostatny vyrobci, tvorcovia SW, a najma ako si nato zvyknu ludia, no ale zaciatky su vzdy tazke!

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » sob 20. pro 2008 14:20:10

osobne temito obavami vubec netrpim, naopak vyvoj kolem androidu je prave ted velmi zajimavy a skutecne bourlivy. odehrava se na poli ktere se rozsirilo o radu vyrobcu a partneru a vysledy zacnou prichazet uz v pristim roce, rok 2009 bude ve svete mobilnich komunikaci rokem androidu , to je uz ted zrejme.

ze nektere malickosti ted kratce po vydani chybi ? to snad bylo ocekavatelne, vzdyt kazda platforma potrebuje cas aby rozkvetla ve vseobjimajici reseni, a kdo jiny nez google by tohle mel zvladnout ... googleplex narvany spokojenymi skvele placenymi programatory, spickami sveho oboru :-) - takze v tomto ohledu to vidim docela pozitivne. Krom toho pro google je android velmi dulezity produkt se kterym do znacne miry spojuje svoji budoucnost a take doufa ze tim jednou ranou i zavari nejvetsim konkurentum, rozhodne na nej nehaze bobek jak tu zaznelo, coz samo o sobe trochu svedci o neznalosti pomeru ...

srakyi
Stálý androiďák
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srakyi » ned 21. pro 2008 18:34:50

K tomu pomalemu vyvoji bych si dovolil prihodit jeste jeden (docela aktualni) link:

http://source.android.com/roadmap/cupcake

.. ano, uz je toho pripraveno vic nez by se navenek mohlo zdat.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 21. pro 2008 19:51:22

srakyi píše:K tomu pomalemu vyvoji bych si dovolil prihodit jeste jeden (docela aktualni) link:

Díky za odkaz. Musím říct, že množstvím změn jsem nadšen. Pár věcí co mne při používání G1 trápila bude vyřešena. Tento build bude zásadním a z pomyslného check listu zmizí pár důležitých červených křížků. Budem doufat že se dílo podaří.. vývojářům a komunitě co se na tom podílí držim palce. :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

monikag08
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikag08 » pon 12. led 2009 12:32:27

Sup píše:
srakyi píše:K tomu pomalemu vyvoji bych si dovolil prihodit jeste jeden (docela aktualni) link:

Díky za odkaz. Musím říct, že množstvím změn jsem nadšen. Pár věcí co mne při používání G1 trápila bude vyřešena. Tento build bude zásadním a z pomyslného check listu zmizí pár důležitých červených křížků. Budem doufat že se dílo podaří.. vývojářům a komunitě co se na tom podílí držim palce. :)

Tak táto tvoja veta: "Pár věcí co mne při používání G1 trápila bude vyřešena." ma prinutila k zasadnej otazke. Som na tom totiz rovnako, par veci..... akurat ma teda zaujima termin kedy to bude. Podla odkazu to mal byt Q4 2008 a vyzera ze nic. Tak co myslite, kedy to vyjde?
:-) Monika :-)

RedDragCZ
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedDragCZ » pon 12. led 2009 15:24:34

monikag08 píše:..
Někde jsem už tuším četl takové různé spekulace ohledně 16. ledna 09, někde zase že budeme rádi za i březen .. těžko říct, samotnýho by mě taky zajímalo, jaký k tomu má (jestli nějaký má) stanovisko samotnní vývojáři OHA.

monikag08
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikag08 » úte 13. led 2009 13:57:44

:-) Monika :-)

hellmirek
Nové Androidě

Příspěvek od hellmirek » sob 24. led 2009 13:04:22

nevíte jestli jde nekde zjistit celkovy pocet doposud vydaných aplikaci na android?

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » sob 24. led 2009 14:49:16

hellmirek píše:nevíte jestli jde nekde zjistit celkovy pocet doposud vydaných aplikaci na android?
Cus no podle http://www.cyrket.com/search?t=1&o=698 tipuju na tech 698 :) ale bude jich jeste vic..tohle jsou jen ty na androidmarketu
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

mikulajda
Nové Androidě

Příspěvek od mikulajda » stř 28. led 2009 20:20:44

monikag08 píše:Tak v tychto clankoch pisu ze v priebehu januára :-) zeby predsa?

http://www.googleandroid.cz/2008/12/nov ... vylepseni/

http://www.talkandroid.com/512-android-cupcake-update/
Na tech prvnich strankach jsem dnes cetl, ze uz vysle nejaka testovaci verze cupcakeu, nebo neco takove. Jsou tam i ceske obrazovky, takze uz je tam i cestina :yes:

Vegetus
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vegetus » pon 30. bře 2009 8:33:48

Já doufám že android neskončí jako zašlapaný projekt, sice máme na trhu G1 a chystá se další (možná i u nás) HTC magic, ale zdá se mi že poslední dobou je kolem Androidu docela mrtvo. Doufám že je to ticho před bouří. Chápu že podobný projekt je náročný, ale podle toho jak kolem androidu bylo rušno na přelomu roku, teď jako by bublina splaskla. Budu doufat a přát si, aby se android stal plnohodnotným konkurentem WM
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pon 30. bře 2009 8:40:57

no myslim ze neni dobry posuzovat tempo vyvoje platformy jen podle toho jak se ti zda ze se kolem ni drbe ... zaprve drbe se o ni porad dost - staci sledovat google trends nebo google news - ale to je vedlejsi (jinak samozrejme vice se mluvi v zahranici nez u nas) ale hlavne urcujici jsou cisla, prodeje, pocet firem ktere si od prodeje android telefonu slibuji slusny zisk ... podil android telefonu je hodne dobry, vlastne ta platforma mela velmi dobry start, vzdyt po par mesicich je na tom tak ze skoro 15% veskerych pristupu na internet z mobilnich zarizeni je prave z androidackeho browseru, ... je to nastartovane dobre, par mesicu po prvnim telefonu vyjde druhy (htc magic v dubnu) spolu s vylepsenym androidem (jak dlouho to trvalo iPhonu nez prisel s vyladenym 3G ?), me osobne to pripada jako dost rychly vyvoj. - kolik mesicu bys dal vyvojarum na vydani vyladene verze od prvni verejne ty osobne ? i service pack pro windows vychazi pozdeji nez vyjde cupcake :-)

Vegetus
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vegetus » pon 30. bře 2009 14:23:29

Asi máš pravdu, popadla mě taková skepse, protože čekám netrpělivě na příchod HTC magic od Vodafonu, a to čekání mi příjde nekonečně dlouhý ;)
Nikde žádný informace o tom kdy a jestli bude i u nás...Tak doufám že se dočkám, a budu se tak moci zařadit do android komunity ;)
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone

Odpovědět

Zpět na „Pokec“