PokecMobil vs Tablet

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Rohy
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: None
Twitter: ElectroRohy

Mobil vs Tablet

Příspěvek od Rohy » stř 27. dub 2011 13:02:09

Ano, ano, všichni jsme nad tím přemýšleli, tablet nebo mobil ?
Víc psát nemusím, rád uvítám Vaše názory, komentáře ;)

"Im not insane, my mother had me tested."
Nokia 1112 -> SE W200i -> Samsung S5230 Star -> LG Optimus One -> HTC Desire /snad/

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Mobil vs Tablet

Příspěvek od Cleric » stř 27. dub 2011 13:13:17

Záleží na každém co preferuje a co na daném zařízení bude chtít dělat.
Osobně jsem prodal Desire kvůli malému displayi, po roce používání již nestačil mým požadavkům. A koupil jsem si Dell Streaka mini 5. Hlavně kvůli knížkám, internetu a i pocit z hraní her mám lepší. Zařízení je to tak na hraně mezi telefonem a tabletem.

Madman
Androiďák!
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od Madman » stř 27. dub 2011 13:33:48

Tablet si do kapsy nestrčíš. Podle mě je každá věc "na něco jiného". Tablet je velká kraksna, kterou nikam neschováš. Navíc když už tahat tablet tak proč ne notebook? Pro mě tablet zbytečná věc. Až si jí koupím, možná zjistím nějaké její kouzlo, ale zatím mě to nechytilo :D
Xiaomi Mi MAX Prime

Autor tohoto vlákna
Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » stř 27. dub 2011 14:11:35

Ten Dell Streak je více než zajímavý ;)
Škoda tý ceny :(
Nokia 1112 -> SE W200i -> Samsung S5230 Star -> LG Optimus One -> HTC Desire /snad/

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » stř 27. dub 2011 14:28:23

Dá se sehnat levněji. Pokud tedy nejsi puntičkář a musíš mít věci nový.

Madman
Androiďák!

Příspěvek od Madman » stř 27. dub 2011 14:28:48

levněji znamená?
Xiaomi Mi MAX Prime

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » stř 27. dub 2011 14:37:51

Samozřejmě že bazar. Aukro nebo Smartmania.mobilmania.cz občas se tam něco objeví s cenou kolem 7K

Madman
Androiďák!

Příspěvek od Madman » stř 27. dub 2011 14:38:55

A stojí to za to? Mluvím o tom jestli se nevyplatí rovnou koupit velkej streak
Xiaomi Mi MAX Prime

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » stř 27. dub 2011 14:55:27

Pro mě je to dosti už na hraně. 5" palců je už docela dost, ale zatím jsem velmi spokojený.

Autor tohoto vlákna
Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » stř 27. dub 2011 15:28:20

Co říkáte na Archos 7o IT ?

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » stř 27. dub 2011 19:44:30

Mobil + Tablet :)
3,7-4" mobil jako portable device a tablet (7") tam, kam se člověku nechce tahat note/netbook, ale rád si pohodlně zasurfuje :)
Obrázek

ElTaurnil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Příspěvek od ElTaurnil » stř 27. dub 2011 20:47:19

Rohy píše:Ano, ano, všichni jsme nad tím přemýšleli, tablet nebo mobil ?
Vidlicka nebo lzice?
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.

Mishack
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 27. dub 2011 21:05:21

Madman píše:Tablet si do kapsy nestrčíš. Podle mě je každá věc "na něco jiného". Tablet je velká kraksna, kterou nikam neschováš. Navíc když už tahat tablet tak proč ne notebook? Pro mě tablet zbytečná věc...
Mluvis mi z duse :) Vidim to stejne. Tuhle jsem v praci blbnul s iPadem 2. Jako pekny, ale tech 10min mi nejak stacilo :) Ma to sice krasne velky display, ale tim padem strasne neskladny. To uz bych opravdu radsi ten notas. Hlavne se na tom opravdu spatne pise. Pokud nemate ruce jak lopaty, tak si toho moc nenapisete. Je nutne to polozit a psat obouruc, nebo to vzit jednou rukou a druhou do toho tukat jak tydýt. Takze predstava, ze takhle neco pisu v tramvaji nebo v jinem dopravnim prostredku, je docela komicka.

Ctecku/prohlizecku webu na vecer do postele za 10k opravdu nepotrebuji :) Na film se radeji podivam na velke TV a na to postelove browseni mi ten mobil plne dostacuje.

Pro tablet bych se rozhodl v pripade, ze bych ho mohl jednoduse napojit na domaci elektroniku (TV, reciever, boxee...) a pouzivat jako takovy ovladac vcetne streamovani obrazku, hudby a videa obema smery.

Nerikam, ze se mi treba XOOM nelibi, ale i pres to, ze jsem fanda vsech moznych technologickych vychytavek, hracek a hracicek, tak porad beru takovou koupi jako investici a ja osobne bych tablet proste nevyuzil.

OT - postreh k iPadu (no flame!)
Spoiler:
Docela me zarazila jedna vec. Na to jak kazdy rika, ze ovladani iOS je strasne intuitivni, tak jsem teda chvili laboroval, nez jsem zjistil, jak vlozit novou poznamku. Spusti se aplikace, vlevo seznam poznamek, vpravo detail aktualni poznamky. Takze nejdriv klasika - podrzim prst na seznamu poznamek - nic. Na detailu - nic. Az po chvili jsem si vsiml, ze vpravo nahore je male (cca 15x15px) tlacitko s "+". To me prislo jako hrozne neohrabany, ale asi jde jen o zvyk. Jo a iPadu chybi tlacitko "back" :D Konkretne treba u tech poznamek. Date editovat a chcete se rychle vratit. U androidu - back a jste zpet. Tady musite editaci zavrit, ale hned se vas zacne ptat, jestli ulozit, neulozit nebo cancel. To je taky dost neprakticky podle me. Nechci tu vyvolavat zadny flame, jen me to zaujalo.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » čtv 28. dub 2011 5:53:50

ElTaurnil píše:
Vidlicka nebo lzice?
Já bych osobně bral lžíci, ty ?

ElTaurnil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Příspěvek od ElTaurnil » čtv 28. dub 2011 9:09:59

Rohy píše:
ElTaurnil píše: Vidlicka nebo lzice?
Já bych osobně bral lžíci, ty ?
Ja podle situace. A stejne je to s mobilem a tabletem.
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.

Architekt
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od Architekt » čtv 28. dub 2011 12:28:23

Obojí :-) Na cestování, telefonování, sms, komunikaci, atd. mobil. Na doma na serfování, hraní, filmy, fotky, atd., tablet.
Samsung Galaxy S ‣‣‣ Darky's ROM 9.5 ‣ Dark Core 1.4

houmik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S

Příspěvek od houmik » čtv 28. dub 2011 13:55:16

Madman píše:Tablet si do kapsy nestrčíš. Podle mě je každá věc "na něco jiného". Tablet je velká kraksna, kterou nikam neschováš. Navíc když už tahat tablet tak proč ne notebook? Pro mě tablet zbytečná věc. Až si jí koupím, možná zjistím nějaké její kouzlo, ale zatím mě to nechytilo :D
Tak s tim naprosto souhlasim. :) V tomhle okamziku vidim tablet jako blbost. Kvuli pul hodine brouzdani na netu v posteli... To klidne ten cas stravim u pc u stolu, nez drzet tablet v ruce. A pokud mam potrebu si brat neco takovyho do postele, tak bych volil netbook, v mem pripade napriklad MacBook Air 11". Spis si myslim, ze je to dulezity pro ego, aby clovek mohl rict, jo, jdu s dobou, mam tablet. :) Na zacatku jsem do toho byl taky celej zhavej, ale postupem casu zjistuju, ze je mi to k nicemu. Ve skole pri prednaskach nepouzitelny, kdyz u sebe nemam svuj 13" laptop, tak mam mobil. Nedokazu si predstavit, ze pujdu nakoupit a musim si s sebou vzit batoh, abych nemusel nest tablet v ruce, protoze do kapsy se mi nevejde :D

Za me rozhodne mobil. :)
HTC One S - spokojenost
SGS 3 - nespokojenost

greyfox
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG P500 Optimus One + HTC EVO 3D

Příspěvek od greyfox » čtv 28. dub 2011 14:37:35

samozřejmě mobil, tablet mi připadá jen jako módní výstřelek pro lidi co chtějí být in. Pro mě zcela nepoužitelný, neskladný, nedá se z toho telefonovat takže vždycky budete muset mít u sebe i mobil a na nějaký to surfování je lepší netbook. Takže se ptám: Tablet vs. Netbook? :)
LG P500 Optimus One with Android 2.3.3 V20g,
HTC EVO 3D with Android ICS 4.0.3
MK802 III

Lukas3k
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: iPhone 5
Mobil 2 / ROM: SG Note 3
Tablet: iPad Mini
Rom: romy nemám rád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas3k » čtv 28. dub 2011 15:31:51

Několikrát jste se tu zmínil o tom že když už vzít tablet tak i noťas. Ale vemte si že poměrně nejmasovější velikost je 15,4/6 palců, zatímco tablety mají max 10. Když vemu mé použití např. ve škole, tak sice nacpu noťas(+adaptér-pavilion prd vydrží :D) do školní tašky (přes rameno) ale poté se tam sotva vejde pití a "potřebné blbosti" (sluchátka, klíče, ipod, peněženka atd.). Zatímco tenký tablet by "zmizel" mezi učebnicemi a navíc je i lehčí. Samozdřejmě že na praxi musím nosit noťas (PS-úpravy fotek apod.) ale do školy supr věc. Taktéž si vzpomínám na digitální fotorámečky-"Vemte ukázat své fotky příbuzným" hlásaly reklamy. Nyní vezmeme tablet a navíc to i něco umí narozdíl od toho rámečku. Samozdřejmě si přijde "hloupé" psát tablet vs. mobil, ty zařízení mají o dost jiné koncové použití, i přes to že se některé oblasti slévají. Pro mě je ideální představa 4,3" mobil + 10" tablet (zatím jsem bohužel na desiru a tabletu až za měsíc :D). No trošku jsem se rozepsal ale snad jsem řekl vše co jsem chtěl.
Technikus: HTC One, Samsung Galaxy Tab 7.7
Nejsem ovce, mám rád Apple, iOS, HTC, Android a nejvíce mou slečnu.

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » čtv 28. dub 2011 19:02:59

No tak jak mi přijde toto téma zbytečné a nicneříkající, tak se taky projevím :D

Přesně jak tu nahoře někdo psal - tablet je jenom na honění ega, respektive oproti netbookům s plnohodnotným OS nemá absolutně žádnou výhodu - ba naopak. Blbě se to drží, je to těžký (pokud se bavíme o tabletech od 7" vejš), nedá se na tom psát rozumným způsobem atd. Na klín si to taky nepoložím aniž bych nemusel držet jednou rukou - ano ani ten nejgeniálnější hypermegaultramasakroidní stojánek od apple tohle neřeší. Prostě absence pevné základny, která by splynula s podložkou, dělá pracovní ergonomii nepříjemnou.

No ale teď k mé hlavní myšlence - utopické. Chtěl bych mít zařízení, které připojím přes HDMI do své fullhd tv a přehraju si fullhd film (nejsem si jist, jestli některý z dnešních tabletů toto rozchodí) -> načeš všechno ovládám bezdrátově přes svůj androidí telefonu (to už nějakým programem myslím jde!). No jo, jenže co s tou ergonomií při práci, kdy ho nechci držet jednou rukou a mít volnou jenom jednu ruku? Nabízí se dock s klávesnicí ve styly asus eee pad transformer - vynikající zařízení kloubící všechny mé požadavky do jednoho - plnohodnotný media přehrávač (tedy pokud nějaký přehrávač na Marketu zvládne fullhd bez konverze apod. - to netuším), prohlížeč internetu...ale s polovičatým os - rozuměj ve smyslu možností os - přece jenom windows jsou o hodně dál i co se programů týče, než android (no flame!)...i když s androidem by to na 90% taky šlo, jenom si zvyknout na něco jiného :)
takže bych vlastně rád asus eee pad transformer s 10h výdrží a W7/8 :D

dansafe
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Tab

Příspěvek od dansafe » čtv 28. dub 2011 19:19:20

Na to nemam co rict snad jenom ze ses mimo. :rtfm:

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 28. dub 2011 19:35:00

dansafe: ty jseš kapánek mimo. To co popisuje PL113 tu do roku-dvou máme.

Já osobně volím mobil. Přenosnější řešení, zvlášť pokud vezmu v potaz jaký vlastně tablety jsou u nás na trhu. Navíc, tak nějak nevím, co bych na tom tabletu vlastně dělal - na hry to moc není (ne, matlání prsty po displeji opravdu nepovažuju za pohodlný ovládání), psát se na tom taky nedá, o grafice radši ani nemluvím. Takže jediný smysluplný využití vidím v internetu a elektronický knížky. A na to mi většina tabletů přijde až moc drahá.
Ale kdyby mi někdo daroval třeba Motorolu Xoom, nezlobil bych se.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » čtv 28. dub 2011 19:44:08

dansafe:
ach tak...a pročpak pane rtfm? Nějaký argument by nebyl...?

ramone: máš pravdu na hry to není, ale dokázal bych si představit k tomu připojit herní ovladač, zavěsit na cestu dětem zezadu do sedačky auta a bylo by o klid postaráno :lol: až dojedu na místo, vezmu tablet otevřu net a zkontroluju androidforum :)
Já bych si pro tablet dokázal představit spoustu použití, ale prostě ta technologie (respektive obsažení všech těch technologií/programů) není na takové úrovni aby to všechno skloubilo dohromady...

Jinak jsem zvědavý kdy se tu někdo zase vytasí s tím, že to co tu všichni popisujeme jako tablet vlastně tablet není :D

PS:
Spoiler:
trochu odbočím od tabletů, ale znáte ten dotykový stůl od MS myslím - taky spousta lidí říkala jak to bude pár let trvat, než se to někam dostane...o víkendu jsem byl v Amsterodamu v Heineken muzeu a přesně tohle tam měli - a lidi si mohli přesouvat pivní lístek po displeji a "listovat" v něm...vždycky, když jsi položil půllitr na "stůl", tak se pod ním objevil virtuální podtácek :D to byla docela pecka :)

Mishack
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » čtv 28. dub 2011 19:52:56

Microsoft Surface :)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » čtv 28. dub 2011 20:57:37

No úvaha PL113 je zajímavá, osobně bych ale něco s woknama už nesnesl, A když už, tak něco ve smyslu: "Přojím to k dock-u(resp. klávesnici) a mám tam wokna, odpojím a mám talblet s android-em" (něco jak se pokoušelo dělat Lenovo, ale moc to nedotáhli). ALe uričtě je to budoucnost, že budeš mít jedno multifuknční zařízení.

Architekt
Stálý androiďák

Příspěvek od Architekt » čtv 28. dub 2011 21:40:48

Možná vás to překvapí, ale dle průzkumu Google 84% uživatelů tabletů je používá hlavně k hraní her. Všem kdo si myslí, že tablet není na hry, doporučuji někdy si na nějakém zapařit pořádný hry... nebo možná spíš nedoporučuju, protože si pak budete chtít tablet pořídit :twisted:

Jinak nějaké úvahy "mobil vs tablet vs notebook vs netbook vs čtečka knih vs stolní PC vs mp3 přehrávač" jsou k ničemu. Každé to zařízení slouží primárně k jinému účelu.

Architekt
Stálý androiďák

Příspěvek od Architekt » čtv 28. dub 2011 21:52:06

PL113 píše:...No ale teď k mé hlavní myšlence - utopické. Chtěl bych mít zařízení, které připojím přes HDMI do své fullhd tv a přehraju si fullhd film (nejsem si jist, jestli některý z dnešních tabletů toto rozchodí) -> načeš všechno ovládám bezdrátově přes svůj androidí telefonu (to už nějakým programem myslím jde!)...
To už dnes zvládnou i mobily. Dokonce pokud máš televizi Samsung, tak ze SGS2 si to Full HD video pustíš i bez HDMI redukce bezdrátově přes AllShare :idea:

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » pát 29. dub 2011 9:22:57

Bohuzel jsem nemel na mysli ty radoby fullhd videa z mobilu/tabletu...mel jsem na mysli film,jehoz kvalita je z nejake lepsi kamery nez maji mobilni zarizeni. Tudiz i velikost takovych filmu se pohybuje v radech skoro i desitek gb-proste aby plne nahradil jakekoli htpc. Proste aby vsechno tohle zvladlo jedno.zarizeni - jak jsem psal,je to zatim utopie.

Helle
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Max 3
Twitter: @Hellebrandv
Tablet: iPad 2
Rom: originál

Příspěvek od Helle » pát 10. čer 2011 9:49:50

Velmi rychle zjistíš , že obojí.
Momentálně vlastním Archos 101 a Touch HD, ale v nejbližší době si koupím Desire HD a to hlavně proto, abych měl na obou stejný OS.Navíc WM je dnes vlastně "mrtvý" systém.
Původně jsem si koupil Archose "na zkoušku" s tím, že ho mohu do 14 dní vrátit,protože jsem se rozhodoval mezi iPadem 2 a Archosem. Z Archose jsem nadšený a navíc poměr cena/užitná hodnta mluví jednoznačně pro Archos.

Epireastika
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei
Tablet: Asus

Příspěvek od Epireastika » sob 08. říj 2011 15:35:18

Tohle téma jsem hledal, protože čelím obdobnému rozhodování. Dosluhuje mi smartphone P990i. Ekvivalentní varianta by byl SE M1i s qwerty Aspen s Windows Mobile 6.5. Systém mi přijde slušný, ale neseženu tolik aplikací jako na Androida. V případě koupě M1i by se tedy hodil nějaký levnější Android tablet.

Mám MacBook 13,3" a docela se pronese. Obávám se, aby mi ale tablet vůbec k něčemu byl. Jestli přecijen není lepší tahat noťas na cesty/práci.

Možná by bylo nejrozumnější zabít dvě mouchy jednou ranou a koupit např. HTC Wildfire S, kde budu postrádat qwerty klávesnici. Leda Desire Z, ale už mi to přijde cenově dost. Navíc jsem tu četl, že má spoustu problémů s připojením na wifi síti doma i na wifi free hotspotech :roll:

Nějaké doporučení, nebo vlastní zkušenost?

Díky ;)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“