PokecLg optimus chic/one vs Samsung galaxy gio

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Portak
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 mini VE I9195i

Lg optimus chic/one vs Samsung galaxy gio

Příspěvek od Portak » úte 10. kvě 2011 20:24:45

Dobrý den, rád bych si pořídil nový android telefon (dřive sem jel na windows mobile).

Nemůžu se ale rozhodnout, který z následujících telefonu si pořícit. Oba mají téměř totožnou cenu, ale lg O chic se prý velmi rychle zapatlává, tlačítka nejsou nikterak vystouplá a prý jeho kryty po čase vržou, ovšem má cca 512 Mb na ramce a 16milionu barev, a videa natáčí ve VGA (a má 5 Mpixelový foťák).

Samsung galaxy gio má prý zase rychlejší procesor (800 Mhz oproti 600Mhz) ale má malou paměť (našel sem že edit 11.5: 278 Mb na ramce), foták má 3mpxelový a videa má jen ve formátu 320 x 240 (a asi jen 18 snímku za vteřinu .. lg má 30 prý). Má 256 tisíc barev a oproti Lg u něj neni slíbená možnost stáhnout verzi android 2.3

tyto informace jsem našel na netu a nevim jestli jsou všechny pravdivé, myslim si že pouhym okem na tak malym displeji rozdil 256 tisíc barev a 16 milionu nepoznam. Rozdíl v megapixelech je podle mě také jen triviální marketingový tah (za předpokladu že opa tel. mají autofocu), ovšem videa budou znát. ....................... dale bych potřeboval poradit, zda je výhodnější rychlejší procesor, nebo větší ramka.....

.. prosim poradtě, na samsung gio nemůžu najít žádnou recenzi, a tak nevim který tel. zvolit... děkuju

Samsung S4 mini VE - I9195i

Autor tohoto vlákna
Portak
Stálý androiďák

Re: Lg optimus chic/one vs Samsung galaxy gio

Příspěvek od Portak » stř 11. kvě 2011 20:19:00

omlouvam se, až ted sem si všimnul, že tenhle topic by měl asi patřit do jiného vlákna (ted nevim jestli vlákno je to správný slovo .. no stejně asi každý ví co myslim :) - mobilní telefony - aréna )

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » čtv 12. kvě 2011 10:49:02

upravim gio ma taky 16m barev ale jinak je to totalni shit, OO ma taky slibenej update na 2.3
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Route95
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Příspěvek od Route95 » čtv 12. kvě 2011 13:36:32

Můžu se tě zeptat proč je podle tebe Gio "shit", ja si taky totiž mezi těmito 2 mobilama vybiram.
Mohli byste někdo zdůvodnit jaky a hlavně proč!
Jo a našel sem na youtubu video kde gangstar na Giu jede bez lagů:
http://www.youtube.com/watch?v=gmE7QG7JoIE

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » čtv 12. kvě 2011 14:12:05

tech duvodu je spousta od mazani textu pri rolovani az po slabe rozliseni videjka ;) precti si http://www.svetandroida.cz/recenze-sams ... not-201105
edit: west coast hustle mi na OO jede taky bez lagu ;) s tou dvojkou je to trosku horsi ale hrat se to da hlavne to chce takt a fix pri dotyku a pak to fajne jede ( ale jestli chces telefon kvuli west coast hustle tak Cg :D )

edit2: „Jediným skutečně vážným problémem, na který jsme během týdenního testování narazili, bylo zamrzání, ke kterému docházelo v průměru jednou denně a jediným způsobem, jak přivést Gio zpět k životu, bylo vyjmutí baterie.“ (muze to byt modelem ale asi jako prach pod displejem OO ;)) text je z svet androida z recenze
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
Portak
Stálý androiďák

Příspěvek od Portak » čtv 12. kvě 2011 15:22:09

ja sem těch 265 000 barev vzal přím ze samsungu, někde v eshopech píšou taky 16 mil, stejně jako v té recenze. Ten upgrade na 2.3 sem psal právě k tomu oo a chicu. Hlavní co mě zajímá, je jestli je důležitější rychlejší procesor, nebo lepší ramka... co má větší vliv. (někde sem četl, že lg oo/chic lze hacknout a přetaktovat, nevim jestli je to pravda, ale pro mě a řadu ostatních to není řešení)

Route95
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Příspěvek od Route95 » čtv 12. kvě 2011 15:29:25

Podle te recenze je to velky rival Optimus one :D

Citace jednoho komentaře pod recenzí:
(„Jediným skutečně vážným problémem, na který jsme během týdenního testování narazili, bylo zamrzání, ke kterému docházelo v průměru jednou denně a jediným způsobem, jak přivést Gio zpět k životu, bylo vyjmutí baterie.“
Mám jej 10 dní a používám ho poměrně dost a nic takového jsem nezaznamenal. Taky s chybnou/nepřesnou detekcí stavu baterie nemůžu souhlasit… Ukazuje poměrně přesně a věrně a nikdy se mi zatím nestalo že by byly v indikaci stavu takové skoky… vždy jde pěkně postupně a dá se na odezvu ukazatele spolehnout.
Ale jinak se dá s recenzí docela souhlasit.)
edit1:Tu citaci sem tady dal proto ze to zamrznuti a stav baterie je asi kusová vada.
edit2:Proč ani o jednom z techto mobilů tady na fóru neni sekce???

Autor tohoto vlákna
Portak
Stálý androiďák

Příspěvek od Portak » čtv 12. kvě 2011 19:49:05

to je dobré vědět :) ... někdo mi na jinym foru psal, že pamět ram má prý větší vliv na sledování filmů.

Autor tohoto vlákna
Portak
Stálý androiďák

Příspěvek od Portak » sob 14. kvě 2011 10:58:41

má citace z jiného fora : " jinak dnes sem se od prodejce v kamenym obchodě dozvěděl, že lg patří k nejporuchovějším značkám, samsung ja na tom o poznání lepe. Vzdyt LG OO má furt samej problém, a to že udělám root a problémy upravim, popřípadě přetaktuju procesor je sice možné řešení, ale nelze argumentovat že je to v pořádku,telefon má být funkční z výroby a nemůže se spoléhat na to že si ho uživatel "spraví" sám."

Odpovědět

Zpět na „Pokec“