PokecVolba Andrpid Přístroje

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Jaký ořístroj si mám pořídit

Anketa končí za pát 03. čer 2011 1:56:52

Samsung Galaxy S
2
17%
Samsung Galaxy S II
3
25%
Samsung Galaxy TAB /jakákoliv verze
0
Žádná hlasování
Motorola Atrix
1
8%
HTC sensation
4
33%
LG optimus /jakákoliv verze
2
17%
HTC Desire HD
0
Žádná hlasování
Xperia (jakákoliv)
0
Žádná hlasování
Jiný přístroj zde neuvedený
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 12

Autor tohoto vlákna
sware
Nové Androidě
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Volba Andrpid Přístroje

Příspěvek od sware » úte 24. kvě 2011 1:56:52

Ahoj, někteří mě tu znáte jiní ne.
No nicméně jsem se na nějakou dobu odmlčel jelikož sem přešel na Iphone 3G potom 3GS a nakonec 4 32GB/CZ.
Bohužel po předchozích zkušenostech s androidem mi iphone prostě nijak nepřirostl k srdci, jelikož uzavřenost apple softu je hrozná, měl jsem JailBrake a používal různé utility ale stejně byl problém i se zdánlivě jednoduchými operacemi. Proto jsem se nyní rozhodl pro návrat k přístroji s OS android.

Byl jsem vlastníkem T-Mobile G1 poté Motorola Milestone, přístroj intenzivně využívám a to ve všech ohledech, od internetu přes telefonování po hry a videa.

Přiznám se že s motorolou milestone jsem byl nad míru spokojen a zbavoval jsem se jí jen kvůli tomu že mi vadil uzamčený bootloader a další omezení s toho plynoucí.

Nicméně nyní se rozhoduji pro nějaký android přístroj. Záměrně píši přístroj jelikož telefon jako takový mám vyřešen a to Nokií 6300. Tudíž nehledám přístroj s primární funkcí jakožto telefonu ale prostě zařízení které vyhoví mým potřebám.
Moje požadavky: procesor minimálně 1,0Ghz (raději 2 jádro), operační paměť alespoň 512MB, interní pamět 8gb/nebo je mi jedno pokud je u přístroje možnost APP2SD(nebo obdobné možnosti instalovat na paměťovou kartu).
Wifi normy 802.11B/G, bluetooth (možnost připojení externí bluetooth klávesnice).Kapacitní display, fotoaparát ideálně s bleskem nebo led(baterka se hodí). GPS modul (navigon).
Ideálně možnost custom Rom.

Proto se rozhoduji mezi hned několika zařízeními.
Teď neřeším ani tak cenu přístroje jako jeho možnosti využití.
Přemýšlel jsem o samsung galaxy TAB (ten nový z 10" displayem) ale celkem mě dostalo zpracování a levné plasty a nemožnost paměťových karet a velmi lesklý display na kterém je vše vidět.

Dále jsem se dost zajímal o Samsung Galaxy S a SGS II. Nenajde se nějaký dobrotivec z Vysočiny který by byl ochotný sejít se někde na kávě a nechat mě abych si tento přístroj osahal (ať 1 nebo 2).
O samsung galaxy SII jsem četl dost jak zde tak i jinde, nicméně mám celkem strach z několika věcí:

1) přehřívání
2) instalace her (problém s podporou)
3) budoucí podpora tohoto přístroje (aby se nestalo že se zjistí že použitá technologie je nedostatečná a přejdou na jinou a bude nepoužitelný kvůli nedostatku aplikací
4) problém z červeným bodem u multimediálních záznamů (foto,video)
5) slabý signál na Wifi
6) spotřeba baterií
7) chrčení při poslechu přes sluchátka

Ale mám hlavní otázku.
Jaký přístroj má podle Vás největší budoucnost, tím myslím custom romky android 3.0 atd....

Nicméně dám hlasování a prosím hlasujte objektivně. Né jen podle toho že daný přístroj vlastníte. Popřípadě sem napište proč jste se pro daný přístroj rozhodli a co vás k tomu rozhodnutí vedlo.

P.S.: máte někdo nějaký tablet s jiným operačním systémem ? Jak jste s ním spokojeni ?

G1>>>Motorola Milestone 2.1 root >> IPhone 3 >> Iphone 4 >>Xperia X10 mini

hudasp
Droid
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba Andrpid Přístroje

Příspěvek od hudasp » úte 24. kvě 2011 7:50:32

Z pohledu custom ROM:
U Xperií si prozatím uživatelé více stěźují na chyby, kuchaři momentálně nejsou, ikdyž telefony jsou na to připraveny. Servisní politika výrobce je podivná.
Atrix a Sensation trpí zamčeným bootloaderem - to samý jako u Milestone. Z toho logicky vychází SGSx anebo Desire HD, když Galaxy TAB si sám zavrhnul. Ohledně custom ROM bych se díval na podporu oficálního Cyanogenu, což je momentálně asi největší jistota (věšteckou kouli ale nemám). Možná bych ještě zohlednil Nexus S, ten ale také nemá paměťovky.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“