PokecRozeznání přesměrovaných hovorů

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Rozeznání přesměrovaných hovorů

Příspěvek od Krokodyl » stř 08. čer 2011 13:18:37

Byl jsem zákazníkem upozorněn na , pro některé, poměrně závažný problém. Pokud si necháte přesměrovat hovory na svůj android telefon a přijde hovor z přesměrovaného čísla poznáte zda se jedná o přímě volání nebo hovor z přesměrovaného čísla?
Zkoušeli jsme to na HTC Desire S /originální fw 2.3/ a HTD Desire HD /custom rom CoreDroid/ a na obou jsou hovory nerozeznatelné.
Na jiných telefonech je vždy u hovoru z přesměrování nějaký symbol který jasně dává najevo o co jde.

zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

Pavel Vlasák
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Re: Rozeznání přesměrovaných hovorů

Příspěvek od Pavel Vlasák » stř 08. čer 2011 15:28:56

Na jiných telefonech je vždy u hovoru z přesměrování nějaký symbol který jasně dává najevo o co jde.
Pokud vím, tak snad na žádném telefonu nelze rozeznat příchozí přesměrovaný hovor.

Autor tohoto vlákna
Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » stř 08. čer 2011 20:04:57

Pokud myslíš Android telefony, tam si nejsem jistý, proto jsem založil toto téma, ale třeba u Nokie je běžné už hodně let, že přichozí přesměrovaný hovor má před sebou "zalomenou" šipku a je hend jasné odkud hovor pochází.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

groula
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC desire X

Příspěvek od groula » pát 12. črc 2013 10:23:38

tohle uměl už stoletej Siemens ME 45 a neumí to nejnovější výkřik vědy a techniky :cry:
Pro mě je to taky dost důležitá vlastnost a z hrůzou sem zjistil že to nefunguje

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 13. črc 2013 5:01:10

Telefon to samozřejmě nerozezná, nemá jak. Tu informaci by mu musela poslat ústředna operátora. Jinak marně přemýšlím, k čemu je to dobré?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » sob 13. črc 2013 5:49:29

Nevím, jestli nerozezná, ale můj Siemens s35 (nech mu je křemíkové nebe lehké) to normálně uměl. Pokud byl hovor přesměrovaný z jiného cisla, tak jak již bylo řečeno, byla před číslem šipka. Operátor byl Oskar.

pavbures
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C /Carbon CR8

Příspěvek od pavbures » sob 13. črc 2013 7:21:11

Na G300 jsem používal Diverted call display z XDA a krásně to fungovalo. (Teď už mám dualsim.)

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » sob 13. črc 2013 11:42:40

ludekbrno píše:...Jinak marně přemýšlím, k čemu je to dobré?
Třeba proto, že mám dva telefony. Služební a soukromý. Nosívám oba, ale pokud chci nechat služební doma, vypnu jej (mám pro tento stav nastaveno přesměrování na soukromý) a hovory přijímám jen na soukromém. No a když mi volá neznámý kontakt, ten který není uložen v telefonu, zobrazí se pochopitelně jen číslo, rád bych třeba věděl jestli volá někdo kvůliva práci nebo jen nějaký otrava.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 13. črc 2013 12:09:59

Já řeším podobný případ tak, že na soukromém čísle prostě hovory z neznámých čísel vůbec neberu :-) Nikdo cizí mě nemá na soukromém tel. co otravovat. Pokud by to byl nahodou známý z jiného čísla, může poslat SMS s informací, že bude volat z jineho čísla. Pokud ho to nenapadne, neni to asi nic důležitého :-) Já mám stejně na soukromém čísle většinu času vypnuté zvonění, nejsem povinnen na povel nikomu brát telefon, když si příchozího hovoru nevšimnu na displeji, tak zavolám zpět, až najdu zmeškaný hovor. Všichni známí už si na to zvykli a z neznámých čísel mi nevolají. Pokud bych si na soukromý přesměroval pracovní číslo, můžu si být téměř 100% jistý, že neznámé číslo je přesměrované.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » sob 13. črc 2013 13:19:08

radegast píše: Třeba proto, že mám dva telefony. Služební a soukromý. Nosívám oba, ale pokud chci nechat služební doma, vypnu jej (mám pro tento stav nastaveno přesměrování na soukromý) a hovory přijímám jen na soukromém.
Toto už jsem dávno vyřešil dualsim telefonem a nosím jeden aparát.

groula
Nové Androidě

Příspěvek od groula » sob 13. črc 2013 19:53:52

ludekbrno píše:Jinak marně přemýšlím, k čemu je to dobré?
Napíšu, proč je to důležité pro mě.
Mám firemní telefon, který používám i jako soukromý. Jednou za čas držím v práci pohotovost. Pohotovostní telefonní číslo je na webu firmy a tento telefon se pokáždé přesměruje na toho, kdo zrovna drží pohotovost.
A tak, když se mi dřív objevila na displeji lomená šipečka, věděl sem, že dotyčný volá na havarijní číslo, že mě čeká práce a do telefonu se představil : název firmy, havarijní služba a moje jméno.
TeĎ poznám prd a představím se jménem, a dotyčný se mě ptá, jestli se dovolal na havarijní číslo a je to trapné...
To je to proč je to pro mě důležitý...

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 13. črc 2013 23:21:08

ludekbrno píše:Pokud bych si na soukromý přesměroval pracovní číslo, můžu si být téměř 100% jistý, že neznámé číslo je přesměrované.
No, asi jsi radegasta moc dobře nepochopil :D
Radegast mluvil o tom, že chce mít možnost rozeznat hovory z pracovního telefonu, tedy důležité hovory, od hovorů nějakých otravů, kteří volají na jeho soukromý telefon. To, že máš své známé vycepované, takže z cizích čísel Ti bez upozornění nevolají, ještě neznamená, že Ti nebudou volat otravové s různými průzkumy, nabídkami a pod. A jestli Tobě nevolají, jsi šťastný člověk.. ;)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 14. črc 2013 6:58:26

No nevolají, neb jsem to u operátora zakázal :-) Ale i tak je celkem jedno, jestli bych telefon přijal přesměrovanému zákazníkovi nebo otravovi. Otravy jsem se naučil velmi rychle ukončit, pokud už se mi nějaký omylem dovolá na soukromé číslo. Ale OK, uznávám, že se v některých případech může hodit rozeznání příchozího přesměrovaného hovoru. Je pak otázka na operátora, zda tu identifikaci ústředna i v dnešní době do telefonu zasílá nebo otázka na výrobce telefonu, jestli ji umí zpracovat.

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » ned 14. črc 2013 8:04:04

Nemyslel jsem přímo "nějakých otravů".
Ale mám hodně hovorů na soukromý telefon z čísel, která uložená nemám, na rozdíl od ludekbrno.
Modelová situace: Jdu do prodejny objednat určité zboží, s tím že až to budou mít, tak mi zavolají (Stavěl jsem barák, takže toho, hlavně při dokončování, zrovna málo nebylo.). No podle politiky ludekbrno bych se asi nedočkal :(
ludekbrno píše:No nevolají, neb jsem to u operátora zakázal :-)
By mně zajímalo jak se toho dá dosáhnout, když volají ze zcela běžných čísel. NIKDE neexistuje žádný takový seznam a nikdo z nich před vytočením nezadává žádný identifikátor, že právě on je otrava s průzkumem či nabídkou.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 14. črc 2013 8:59:45

Samozřejmě tím nezakážu nabídky od firem, které vytáčejí náhodná čísla, ale těch je minimum. Stejně tak bych nezakázal nabídky, kdybych měl tel. číslo uvedené někde veřejně na webu. Nicméně jsem zakázal zařazení svého čísla do veřejné databáze u operátora a přímo tam mají volbu povolit/zakázat předání čísla k obchodním nabídkám. Defaultně je to povolené, takže jsem to zakázal a mám klid. Na soukromé číslo mi zavolají maximálně 2 nabídky do roka a ty ani nezvednu, protože cizí čísla obecně nezvedám, tak to možná ani nabídky nejsou :-) Jo a používám t-mobile, u kterého ta možnost blokování je. Jinak druhé číslo, které mám na podnikání a uvedené veřejně na webu, to je samozřejmě jiný případ :-)

groula
Nové Androidě

Příspěvek od groula » ned 06. říj 2013 18:42:34

takže sme si tady hezky pikecali a stejně nic nevyresili.
ach jo.
telefon kterej umí všechno na světě a neumí zobrazit přesměrovaném hovor.
věc kterou umí každej aparát za pětikilo ... :(

Odpovědět

Zpět na „Pokec“