PokecZpůsob jak uložit místa z Google Maps do Androidu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Pino76
Nové Androidě
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Oppo Find 7
Rom: Cyanogenmod (CM12.1)

Způsob jak uložit místa z Google Maps do Androidu

Příspěvek od Pino76 » pon 13. čer 2011 17:41:01

Ahoj, jak asi vite, v mobilni aplikaci Google Maps nelze jednoduse ukladat mista a pojmenovavat je. Muzete je jen ohvezdickovat. Jde ale ulozit dane misto do kontaktu, kde mate vytvorenou specialni skupinu nazvanou treba "moje mista" a to je elegantni reseni, jak mit svuj adresar mist v Androidu. Jenze takto se uklada jen nejaka adresa mista a nikoliv souradnice a tak to byva hodne nepresne, zvlaste kdyz je to misto uplne mimo vsech mest a ulic.
Tohle je muj zpusob, (mozna ze ho nekdo nezna a znat by chtel..), jak si ukladat svoje oblibena mista se souradnicemi a zaroveň je mit ohvezdickovane v aplikaci Google Maps a to s vlastnim jmenem. Zkratka adresa v kontaktu by mela byt v tomhle formatu: 52.1338, -9.9000 (Paradni mistecko)

(Upnul jsem to na YouTube a je to v EN aby tomu rozumelo vic lidi na netu. Dole je preklad pro neanglictinare)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s6qVae-D ... r_embedded[/youtube]

Na Google Maps najdi Tve oblibene misto, ktere chces ulozit.
V kontextovem menu vyber "Drop LatLng marker"
Okopiruj souradnice
Jdi do svych Google kontaktu
Otevri skupinu "moje mista", kterou sis predem vytvoril
Vytvor novy kontakt a pojmenuj dle mista
Do policka adresa vloz souradnice + mezera a do zavorky nazev mista a uloz.
Ted uz mas tohle misto ulozeny automaticky ve svem adresari na Androidu. Najdi tam sve nove misto, otevri a klepni na adresu. Tim se otevre mobilni Google Maps a misto uz jen jednoduse ohvezdickuj.

Bohuzel mobini aplikace Google Maps nedovojuje zjistit souradnice, takze aby tohle bylo mozne provadet primo v Androidu, museli by jste si sehnat aplikaci jinou, ktera to umi. Na pocitaci je to ale pohodlnejsi a rychlejsi.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“