PokecPřechod na Google Chrome

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!
Reputace: -9
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Přechod na Google Chrome

Příspěvek od M.I.R. » úte 12. črc 2011 7:56:21

Ahoj, poslední dobou zvažuji přechod z Opery na Google Chrome. Důvodů je více a nebudu je zde rozebírat. Operu používám několik let a v podstatě jsem spokojený uživatel. Nabízí mi rychle browser, emailový klient a RSS čtečku v jednom. Nevýhodou pro mě je občas nekompatibilita s užívanými weby a nějak se nemůžu srovnat s tím, co jak jí každou další verzí víc przní. Ale jak jsem řekl, není to vůbec podstatný.
Podstatné je, jak zachovat své stávající návyky v Chromu. Proto se obracím na místní komunitu, kde se určitě najdou dlouhodobí uživatelé, kteří mi pomohou s případnou adaptací a doporučí mi různá rozšíření. Měl bych několik požadavků:

1. Vkládání hesla (logování se do svých uživatelských účtů na různých webech) pomocí Ctrl+Enter či jiní klávesové zkratky ála Opera.
Tady předpokládám, že mám smůlu

2. Náhrada emailového klienta. Vím, že v minulosti byla možnost provozovat GMail v offline modu. V současnosti zdá se mi to nejde. Nevím proč, nedostal jsem se k tomu, abych to zjistil. Tak i tak to není úplně nutnost. Spíš mi jde o oznamování příchozích mailů, což sice funguje, ale aby to nebylo málo komplikované, tak potřebuji vyřešit následující situaci:
Aby mě na mobilu neotravovali například emailová upozornění ve vláknech z různých diskuzních fór, tak mám v GMailu filtr, který označuje dané zprávy jako přečtené. Když jsem tedy někde mimo počítač, tak mě telefon upozorňuje pouze na obyčejné maily. Když jsem u PC, tak mi POP3 klient stáhne vše a tudíž pokud sedím u PC, tak ihned vím, že se někde něco děje :)

3. Doporučte nějakej doplněk pro Chrome, který funguje dobře jako RSS čtečku.

Doufám, že takto napsáno je to pochopitelné a můj přechod budou určitě provázat další dotazy :D Předem děkuji za všechny poskytnuté rady :)

Žulda
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: Přechod na Google Chrome

Příspěvek od Žulda » úte 12. črc 2011 8:42:29

Ahoj.
Bod 1: hesla se rovnou předvyplňují do políček
Bod 2: nevím, používám Gmail online
Bod 3: Google Reader

zoro33
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact

Příspěvek od zoro33 » úte 12. črc 2011 9:33:52

Bod 2, offline mod v Gmaili uz google prestal podporovat. Bude v buducnosti opat, cez html5

@telefon    

cenda
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Rom: CM10 unofficial V30A

Příspěvek od cenda » úte 12. črc 2011 12:00:01

M.I.R.: Mluvíš mi z duše, stejný trend u opery pozoruji už delší dobu. Pro mě ale zatím zůstává na prvním místě, chrome používám současně (paralelně) a převážně na služby googlu.
Z3 Compact, zatím STOCK
LG O2X - čas na výměnu; HTC Desire - utopil se; HTC Magic 32A - nenávratně ztracen

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » úte 12. črc 2011 14:11:57

Oznamování ten Google Reader asi nemá, co?

ladaRiha
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Asus TF300
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladaRiha » úte 12. črc 2011 14:27:42

Na notifikace nejen Readeru lze pouzit doplnek pro Chrome, One Number

LooK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: One Plus One 64GB Sandstone
Twitter: lookczech
Tablet: Nexus 7 2013

Příspěvek od LooK » úte 12. črc 2011 14:39:28

U Opery se mi líbí její provázanost s androidem, kdy mam všechny svoje internetové záložky v počítači i v telefonu. Právě kvůli tomu jsem začal používat Operu na kompu i na mobilu. Tohle mi u googlu bohužel chybý...

Žulda
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Příspěvek od Žulda » úte 12. črc 2011 14:43:04

Na Androida lze úspěšně využít aplikaci ChromeMarks, je placená i free. Mrkni na Market.

LooK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: One Plus One 64GB Sandstone
Twitter: lookczech
Tablet: Nexus 7 2013

Příspěvek od LooK » úte 12. črc 2011 15:06:54

ChromeMarks jsem také zkoušel, ale mít další aplikaci jen pro záložky mi přišlo celkem nepoužitelné. V opeře mobile to je pěkně všechno pohromadě.

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 12. črc 2011 15:41:41

ad 1 - extension Passter je výrazně lepší než to, co nabízí Chrome interně. Ale Wand to prostě není.

Nicméně Operu Chromem nahradit prostě nejde, na to je systémově příliš osekaný. Browser, kde nemůžu mít ani sidebar (třeba s poznámkama nebo s čímkoliv jiným), ve kterém si některé klávesové zkratky prostě nesmím změnit, kde stiskem Ctrl-Tab nemůžu přeskakovat po tabech v pořadí podle posledního navštívení, ale jedině popořadě jednu po druhé nebo který mi dokonce ani s žádnou extension nedokáže nabídnout mouse gestures, které by opravdu fungovaly ve VŠECH tabech, to je prostě akorát špatný vtip a ne skutečný, vážně míněný browser.

tuva
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc desire

Příspěvek od tuva » úte 12. črc 2011 16:44:34

Case píše:nebo který mi dokonce ani s žádnou extension nedokáže nabídnout mouse gestures, které by opravdu fungovaly ve VŠECH tabech, to je prostě akorát špatný vtip a ne skutečný, vážně míněný browser.
co sa tyka gestures, pouzivam Gestures for Chrome(TM) a problem som este nemal (ale priznavam, ze pouzivam len par zakladnych tahov)
Case píše:Nicméně Operu Chromem nahradit prostě nejde, na to je systémově příliš osekaný. Browser, kde nemůžu mít ani sidebar (třeba s poznámkama nebo s čímkoliv jiným), ve kterém si některé klávesové zkratky prostě nesmím změnit, kde stiskem Ctrl-Tab nemůžu přeskakovat po tabech v pořadí podle posledního navštívení, ale jedině popořadě jednu po druhé
na internete (vo web browseri) travim prakticky cely den (ci uz v praci, alebo doma) ale ani jedna jedina vec z tebou menovanych mi nechyba...je to skor o preferenciach, kazdy ho pouziva trosku inac...tvrdit na zaklade toho, ze tebe nevyhovuje a (tym padom je to spatny vtip a nie prehliadac) je podla mna spatny vtip a taky nazor neberim....
M.I.R. píše:3. Doporučte nějakej doplněk pro Chrome, který funguje dobře jako RSS čtečku.
napr tento priamo od googlu : Notifikátor služby Google Reader

co sa mna tyka, hlavna vec (a mozno aj jedina) co ma na tom prehliadaci serie je sprava hesiel (neda sa nastavit nejake master password ako napr vo firefox), cize hocikto si ich moze precitat (ked sa dostane k mojmu pc)

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 12. črc 2011 16:59:22

Ani ta tvoje linkovaná gesta nefungují ve VŠECH tabech. Žádná nefungují na všech tabech, protože interní gesta Chrome nemá a extensions jsou na některých stránkách prostě zakázané a nic s tím nejde udělat, je to vlastnost Chrome. Stejně jako ty další věci, které jsem zmiňoval.

A proč bych na základě toho, že Chrome neumí věci, které považuju za základní, nemohl tvrdit, že je to špatný browser? Mám nejdřív udělat veřejnou anketu minimálně o tisíci tazatelích, abych mohl prohlásit, že je něco špatné? To je nesmysl. Chrome má z mého pohledu naprosto zásadní nedostatky, proto je to špatný browser. Mě zajímá, zda je něco použitelné pro mě, pro moje potřeby. Že ty s tím nesouhlasíš je pro mě vcelku nezajímavé, stejně jako tebe nezajímá, že je něco špatné podle mě (proč by taky mělo, nejsi já a evidentně máš navíc i zcela jiné požadavky, takže ti můj názor není ani nijak blízký, stejně jako mně tvůj). Může mě samozřejmě zajímat, proč přesně se mnou nesouhlasíš a v čem se tvoje nároky liší od mých, že tobě daná věc vyhovuje a mně ani trochu, ale to je už zase docela jiná věc.

Nicméně flame o Chrome jsem opravdu neměl v úmyslu vyvolat, akorát jsem konstatoval svůj názor Opera vs. Chrome, a tohle vlákno je o něčem docela jiném, takže v takovéhle diskusi samozřejmě nebudu pokračovat (minimálně ne tady).

tuva
Stálý androiďák

Příspěvek od tuva » úte 12. črc 2011 17:12:07

k flamu sa tiez nechcem pridavat :)
kazdopadne je to vzdy o formulacii, keby si napisal, ze pre tieto nedostatky (ako som pisal, kazdy pouziva web trosku inac) je PRE TEBA nepouzitelny (tvoj subjektivny nazor), tak to beriem, ine je napisat, ze je to parodia na browser (toto skor vypada ako pokus o objektivny nazor)...kazdopadne obaja vieme ako to bolo myslene

inac co sa tyka tych gestures, mas nejaku stranku kde by sa dalo odskusat, ze to nejde? sa mi tak mari, ze som mozno na nejaku taku narazil, ale neriesil som v tom momente preco to nefunguje (lebo tam mozu byt aj ine dovody)

ja osobne som presiel na chrome z firefoxu po par rokoch (opera ma nikdy nechytila, bolo tam na moj vkus az prilis pre mna nevyuzitelnych moznosti)...v tomto sa mi pacil FF a neskor aj chrome, ze clovek dostane cisty system a potom sa moze hrat a da si tam len to co potrebuje

mne sa na chrome paci : synchronizacia zaloziek + extensions priamo s google uctom, rychlost, ze je portable (ale to su prakticky vsetky prehliadace),....
autorovi temy: nikto ti nemoze poriadne poradit, najlepsie bude, ked vyskusas par dni pouzivat chrome a uvidis ci ti vyhovuje alebo nie

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 12. črc 2011 17:22:55

Case píše: A proč bych na základě toho, že Chrome neumí věci, které považuju za základní, nemohl tvrdit, že je to špatný browser?
Jen tak bokem, browser slouží v první řadě k prohlížení webu. To Chrome umí víc než dobře. A to ostatní je omáčka kolem.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Sinuhet
Nové Androidě

Příspěvek od Sinuhet » úte 12. črc 2011 17:35:17

Len vsetci masovo pouzivajte Google software, Google sluzby... a za par rokov budete nenavidiet jeho monopol podobne ako monopol Microsoftu. Milujem nestandartne riesenia aj ked niekedy su horsie ako tie "bezne" pouzivane, kludne obetujem nieco s komfortu na ukor slobody...

tuva
Stálý androiďák

Příspěvek od tuva » úte 12. črc 2011 18:35:18

mozno som divny, ale nemam dovod nadavat ci uz na microsoft alebo google, svoj uspech si zasluzili...a ze su/budu monopol? to je odmena za ich snahu, koniec koncov, nikto nikoho nenuti pouzivat ich produkty/sluzby...vzdy je moznost volby

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Příspěvek od cyphill » úte 12. črc 2011 20:39:32

Vždycky jsem používal Operu právě kvůli její rychlosti a skvělým, dobře udělaným funkcím, které nikdo jiný nemá. Ale bohužel jsem taky udělal to co jsem nechtěl, přešel jsem na Chrome. A to proto, že pořád častěji narážím na v Opeře nefunkční weby, dost často padá a její vývojáři se dle mě vydali špatnou cestou co se týče prostředí a ergonomičnosti.

Místo speed dial jsem se v Chrome naučil používat horní lištu se záložkama, speed dial nějaký nainstalovaný mám, ale je prapodivnej, nesedí mi. Doplňování hesel se děje automaticky, což mi trochu vadí, taky kvůli tomu, že nelze mít víc loginů na kednom webu. Operácký způsob mi sedí mnohem víc. A ještě mi vadí, že se mi po zavření tabu neotevře poslední navštívený, ale ten sousední.

Je to daň za to, že se konečně nemusím dívat každou chvíli přes jiný prohlížeč a že to nepadá. Opera je Opera, ale už si zvykám...
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

tuva
Stálý androiďák

Příspěvek od tuva » úte 12. črc 2011 21:33:55

cyphill píše:Doplňování hesel se děje automaticky, což mi trochu vadí, taky kvůli tomu, že nelze mít víc loginů na kednom webu.
ale ide, ked ich je viac, musis ale kliknut do okienka s menom a vybrat to ktore potrebujes

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Příspěvek od cyphill » úte 12. črc 2011 21:51:20

Díky za tip. Přiznávám, že jsem to nezkoušel, na Chromu jsem zatím pár dní...
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 12. črc 2011 22:12:01

tuva píše:k flamu sa tiez nechcem pridavat :)
kazdopadne je to vzdy o formulacii, keby si napisal, ze pre tieto nedostatky (ako som pisal, kazdy pouziva web trosku inac) je PRE TEBA nepouzitelny (tvoj subjektivny nazor), tak to beriem, ine je napisat, ze je to parodia na browser (toto skor vypada ako pokus o objektivny nazor)
Ale já napsal přesně to, co říkáš, že jsem měl napsat - zmínil jsem několik konkrétních důvodů, proč je to špatný browser. Důvodů, se kterými zjevně nesouhlasíš, ale jinak zcela konkrétních, byť jsem je nepovažoval za nutné nijak rozvádět. Nemusím psát ke každé větě "podle mě", "podle mého názoru" a podobně, aby bylo jasné, že je to můj názor - čí jiný názor by to byl, když ho píšu já?
tuva píše:inac co sa tyka tych gestures, mas nejaku stranku kde by sa dalo odskusat, ze to nejde? sa mi tak mari, ze som mozno na nejaku taku narazil, ale neriesil som v tom momente preco to nefunguje (lebo tam mozu byt aj ine dovody)
Na jakékoliv systémové stránce nefungují extensions, tudíž ani gesta. Tzn. normální webovou stránku gestem zavřu, ale třeba stránku s konfigurací rozšíření nebo jinou systémovou stránku už ne. Ano, já vím, že argumentují bezpečností, ale ve výsledku je to především hrozně otravné. Mnohem lepší by bylo, kdyby rozhodnutí, jestli na systémových stránkách chci nebo nechci povolit extensions, nechali tvůrci browseru na mě. Ale já vím, pro to je zase argument "keep it simple", takže smůla.

Totéž platí pro naprosto nesmyslné používání Ctrl-Tab pro přepínání mezi taby. Když tuhle klávesovou zkratku chci použít, patrně proto, že se chci rychle vrátit na předchozí tab, popř. rychle přepínat mezi dvěma taby, protože třeba chci porovnávat dva dokumenty. V Opeře samozřejmost, ve FF samozřejmost, ve Chrome nemožné. Pokud se budu chtít z aktuálního tabu přepnout na předchozí a budu mít např. otevřených 40 tabů (u mě zcela standardní situace), znamená to v Opeře i FF jeden stisk Ctrl-Tab, v Chrome čtyřicet stisků Ctrl-Tab. Můžu si nainstalovat extension, se kterou bude tahle funkce možná, ale jednak zase nebude fungovat na všech stránkách a jednak se tvůrci Chrome rozhodli některé klávesové zkratky blokovat jako systémové, takže je extenstion nemůže používat a tudíž nemůžu použít Ctrl-Tab, ale musím si zvykat na nějakou novou zkratku (např. Ctrl-tilda, jako to mám v Chrome teď, protože to je Ctrl-Tab nejblíž). A takovýchhle nesmyslů v zájmu rádoby bezpečnosti nebo "keep it simple" je v Chrome plno a občas je až perverzně zábavné číst si diskuse uživatelů s vývojáři (třeba zrovna tu o možnosti volby funkce Ctrl-Tab). Např. jsem na vlastní oči viděl od jednoho vývojáře na poznámku "hodil by se nějaký jednoduchý systém poznámek, ideálně synchronizovaný v cloudu, jako má Opera" odpověď "A k čemu by byl? Když si chci něco poznamenat, mám přece na stole papír a tužku." To už pak fakt jeden neví, jestli se má smát nebo brečet.

(Hm, neříkal jsem něco jako, že v tom nebudu pokračovat? Sakra...:/ )
ramon.dexter píše: Jen tak bokem, browser slouží v první řadě k prohlížení webu. To Chrome umí víc než dobře. A to ostatní je omáčka kolem.
Jen tak bokem, auto slouží v první řadě k přemísťování z místa na místo. To Trabant umí víc než dobře. A to ostatní je omáčka kolem. (Aneb velmi hodnotný komentář, jako obvykle...)

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » úte 12. črc 2011 22:27:27

Na chroma nedam dopustit ale jen taka fun poznamka kazde okno v chromu se pocita jako samostatnej prohlizec (myslim to tak ze uzira stejne vykon pc) coz sem treba u opery mozili atd.. nepozoroval ;)
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

tuva
Stálý androiďák

Příspěvek od tuva » úte 12. črc 2011 23:48:35

Case píše:Ale já napsal přesně to, co říkáš, že jsem měl napsat - zmínil jsem několik konkrétních důvodů, proč je to špatný browser. Důvodů, se kterými zjevně nesouhlasíš, ale jinak zcela konkrétních, byť jsem je nepovažoval za nutné nijak rozvádět. Nemusím psát ke každé větě "podle mě", "podle mého názoru" a podobně, aby bylo jasné, že je to můj názor - čí jiný názor by to byl, když ho píšu já?
-no rozdiel je v tom ako to napises, nasiel si v nom par veci, co ti nesedia => tvoj zaver, ten prehliadac je zly (keby si napisal, ze je pre teba nevyhovujuci tak je to uplne nieco ine), dalsich x ludi tie chyby nepostrehlo, nevidia ich....pre nich je dobry a teraz presvec tisic ludi o tom, ze kvoli tomu, co tebe nevyhovuje je ten prehliadac zly a povies im, nepouzivajte ho(myslel som si, ze clovek co rad chyta za slovicka by to mohol chapat, ako som to myslel)

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » stř 13. črc 2011 22:03:48

Děkuji za cenné postřehy. Snažím se to tady nějak zpytlíkovat, aby mi to vyhovovalo, zatím se mi nedaří. Pravdou je, že jsem jakožto totální BFU začínal na IE a později na jeho "nástavbě" MyIE a časem jsem přešel na Firefox v kombinace s Thunderbirdem a čtečko RSS Bandit bo tak nějak. Jak jsem se stával náročnějším userem, tak my přestala tato kombinace vyhovovat jak z hlediska zbytečního čerpání systémových zdrojů, tak z hlediska funkčnosti, která byla velmi omezené. Pravda, u Firefoxu byla možnost instalovat různá rozšíření, ale bohužel nejsem zástáncem cpaní dalších programů do prohlížeče. Jakékoliv pluginy tvoří prohlížeč jen těžkopádnějším a žravějším.
Přešel jsem tedy na Operu, na kterou jsem si také zvykal poměrně dlouho a těžce.
Bohužel, jak už to bývá, na lepší a funkčnější se zvyká lépe a spousta funkcí se jen stěží opouští a proto v současnosti vymýšlím takovéto ptákoviny. Obrovskou nevýhodu Opery vidím především v podpoře nejnovějších webových standardů a tím i v tom, že jí poměrně veliké množství webů které využívám přímo nepodporuje. Ano, jsem Google User, nestydím se za to, nevadí mi to. Jejich služby mi vyhovují a používám jak Calendar, tak Picassu, Google Mapy i GMail a neumím si představit, že bych bez nich mohl fungovat. Google určitě moloch je a bude ještě větší a nevadí mi to. Vypracovali se a jejich produkty jsou kvalitní. Stejně nejsem z těch, kdo by nadávali na Microsoft a jeho produkty. Jeden čas jsem polemizoval nad přechodem k Linuxu a nakonec jsem toto po několika marných pokusech zavrhl. Microsoft ač moloch má software kvalitní a funkční a mně vyhovuje.
Dnešní doba bohužel je taková, že takto velcí hráči se nemusejí přizpůsobovat zákazníkům v takové míře, jako jejich menší konkurenti, a tak pokud chce uživatel fungovat, tak se musí přizpůsobit trhu a nebojovat s větrnými mlýny. A o toto se snažím. Samozřejmě chci, aby to pro mne bylo co nejméně bolestivé. Také vím, že to je smutné, ale je to bohužel krutá realita.

tuva
Stálý androiďák

Příspěvek od tuva » stř 13. črc 2011 22:36:22

M.I.R. píše:Pravda, u Firefoxu byla možnost instalovat různá rozšíření, ale bohužel nejsem zástáncem cpaní dalších programů do prohlížeče. Jakékoliv pluginy tvoří prohlížeč jen těžkopádnějším a žravějším. Přešel jsem tedy na Operu, na kterou jsem si také zvykal poměrně dlouho a těžce.
-no podla mna je lepsie si dohrat par pluginov do cisteho prehliadaca, ako uz mat nejaky, kde je sice 100 funkcii ale 90% z nich je pre mna zbytocnych

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » stř 13. črc 2011 23:11:24

Já s tebou v tomto souhlasím. Chci produkt přesně šitý na moje potřeby. Jsem-li nenáročný uživatel, vezmu jednodušší produkt a prdnu tam jeden dva plugin. Jsem-li náročný, tak si vyberu komplexní produkt a hold některé jeho části nevyužiju ;)

smajlo
Robot
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T

Příspěvek od smajlo » čtv 14. črc 2011 4:58:46

Tak za seba ti mozem odporucit tieto rozsirenia:

Mail Checker Plus for Google Mail™
https://chrome.google.com/webstore/deta ... incokdjbfe

RSS Live Links
https://chrome.google.com/webstore/deta ... mlnakejdph
+
este AdBlock samozrejme
https://chrome.google.com/webstore/deta ... kkbiglidom

Pouzivam ich urcite viac, ale tieto tri su uplne nepostradatelne v mojom pripade a funguju spolahlivo.

Autor tohoto vlákna
M.I.R.
Androiďák!

Příspěvek od M.I.R. » stř 20. črc 2011 15:53:16

Musím tady jít trošku do offtopicu, ale úplně rostu z toho, jak z androidfóra chodí mizerně maily s upozorněním, na nový příspěvek ve sledovaném vlákně. Jestli mi příjde za týden jeden mail, tak je to až až...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“