PokecNeštastný z telefonu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Vodafonek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vodafone 945
Kontaktovat uživatele:

Neštastný z telefonu

Příspěvek od Vodafonek » čtv 21. črc 2011 14:12:44

Ahoj, po půl roku s androidem jsem byl docela nešťastný (někdo možná řekne, že kvůli 945 > to mu neberu). Teď, když už dávám telefon trochu do kupy a moje zkušenosti rostou se to zlepšuje, ale počáteční šok byl obrovský. Hlavní šok byl (a stále je), že android je neustále připojený k internetu...

Ptám se proč ? Nokie se připojila jenom, když probíhala nějaká synchronizace. U androidu mám pocit, že telefon neustále komunikuje se servrem googlu. Nejradši bych deufaltně zakázal připojení všem aplikacím a povoloval jenom kterým chci, třeba synchronizaci počasí a IM. O volné data mi nejde, těch 500MB mi stačí i přes neustálé připojení... Vadí mi ale to neustálé "tidlíkání", když telefon položím vedle rádia.
Ani oskárek a slick na androidu není to co býval na Nokii. Je sice fajn, že si můžu nastavit oskárka jako nativní aplikaci, to připouštím, ale díky tomu že android neustále "surfuje" mě smska ze Srbska (obecně 2 zóny VF) nikdy nevyjde na krásný 3Kč. To samé slick. Pamatuju si jak jsem byl s Nokií připojený půl dne z Chorvacka na ICQ a nikdy jsem nezaplatil víc jak 12Kč. Neexistuje něco jako firewall, který funguje na VF 945 ? (LBE je k ničemu a droidwall nefunguje)

Další věc je VOIP a Skype... Proč do****** nejde volat přes reproduktor na hovory ?!

Přemýšlím, že koupim Nokii C5-03 a pujdu do Vodafonu telefon vrátit s tim, že na něm nic nefunguje a nevydrží víc jak den v provozu.
Navíc slibovali mi update na 2.2 ještě před prázdninama !

Tímto bych chtěl varovat všechny lidi se slabšími nervy před koupí VF 945...

Nokia 3310 > Nokia 3100 > Nokia 6230i > Nokia 6120c > Nokia 5800 XM > Vodafone 945
|Vodafone internet|oskárek|actionvoip|klikniavolej|2 simky O2, T-Mobile|

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neštastný z telefonu

Příspěvek od Mishack » čtv 21. črc 2011 14:17:14

Vodafonek píše:... Vadí mi ale to neustálé "tidlíkání", když telefon položím vedle rádia.
To delala i moje stara Nokia 5110 a ta rozhodne na internet pripojena nebyla ;) (takze bych rekl, ze je to komunikace GSM modulu)
Vodafonek píše:Další věc je VOIP a Skype... Proč do****** nejde volat přes reproduktor na hovory ?!
To je zrejme ale problem konkretni aplikace, ne?
Vodafonek píše:..a nevydrží víc jak den v provozu.
To je u android (a asi nejen u nich) smartphonu bezna vec. I kdyz je fakt, ze takove slabsi telefony by mely vydrzet dele.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
Vodafonek
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodafonek » čtv 21. črc 2011 14:33:28

Jistě dělala, ale ne každou minutu.

K tomu voip, bavil jsem se s jistým "expertem" a ten mi řekl, že to je vlastnost androidu.

A k tý výdrži, myslim si, že pokud uvádí výdrž telefonu "až 11 dní", tak by mohl alespoň ten den a kousek vydržet (má problémy, když ho v 7:00 odpojim od nabíječky, vydržet do 19:00 :D )

Zkrátka jsem jim naleťěl po velkém ohlasu VF 845, představoval jsem si stejnou kvalitu...
Nokia 3310 > Nokia 3100 > Nokia 6230i > Nokia 6120c > Nokia 5800 XM > Vodafone 945

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » čtv 21. črc 2011 14:39:18

V tom pripade je neco spatne. Muj N1 vydrzi den v pohode a to mam cely den zapnutou wifi (+ GHz procesor). Jde taky o to nastavit si spravne synchronizaci. Treba jen kazde dve, tri hodiny. U gmailu a gtalku to je jedno - maji push notifikaci. Novy IM+ pry uz take.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » sob 23. črc 2011 10:00:38

Mishack píše:V tom pripade je neco spatne. Muj N1 vydrzi den v pohode a to mam cely den zapnutou wifi (+ GHz procesor). Jde taky o to nastavit si spravne synchronizaci. Treba jen kazde dve, tri hodiny. U gmailu a gtalku to je jedno - maji push notifikaci. Novy IM+ pry uz take.
Anebo si po kazde, kdyz nechces na net, zakazat internet.

Zdravim Pedro1

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 23. črc 2011 10:48:02

Droidwall by měl fungoval, ale musíš mít root.

Autor tohoto vlákna
Vodafonek
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodafonek » ned 07. srp 2011 10:12:44

nefunguje, VF 945 nemá v kernelu iptables.

EDIT: K tomu abych se zbavil clockmode a rootu, mi stačí nahrát původní ROM ? Zkusil bych to reklamovat, kvůli nefunkčním čidlům a častým zasekáváním. Třeba bych je u Vodafonu dokopal k tomu aby mi dali lepší telefon :)

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » čtv 25. srp 2011 12:18:22

Zdravim, staci udelat unroot, nahrat puvodni rom, je tu na to nekde navod. Jestli uz je to vyresene, tak se omlouvam.

Pedro1

maTTew
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300 B952

Příspěvek od maTTew » čtv 25. srp 2011 18:09:47

Nevím co ti vadí, Android je prostě systém, který potřebuje internet. Pokud to máš blbě nastavené a syncuješ počasí a kdejakou kravinu co půl hodiny, tak se nedivím. Mě telefon vydrží i den a půl, a to při zapnutých datech (3G), zapnuté sychronizaci Google služeb a ještě mi chodí neustále Facebook notifikace. S tím pípáním v rádiu...nemyslíš, že to je trochu k smíchu měnit kvůli tomu telefon? Prostě ho dej kousek vedle nebo si kup lepší rádio, mě to nikdy nepípalo, ani na kameře, v rádio ani kdekoli jinde :roll:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“