PokecKoupit nový telefon, či počkat do zimy na novinky?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D a HTC Hero

Koupit nový telefon, či počkat do zimy na novinky?

Příspěvek od TonyMontana » pát 22. črc 2011 12:16:24

Dobrý den.
Jsem už 2 roky majitelem HTC Hero - dědeček prvních androidů. Telefon mám především na práci, každopádně je to moje hračka a rád se s ní vyblbnu. Proto je mi jasné, že Hero je už dávno mrtvé a musí přijít něco lepšího. V rodině máme také Desire S, Galaxy S, Wilfdfire , ale nic z toho opravdu nechci.
Poslední dobou (tak čtvrt roku) neustále sleduji nabídky a čekám na nové telefony. Podle neoficiálních zdrojů by mohly ke konci roku dorazit nové telefony, řekněmě s tegrou 3 (Kal-el?) (http://androidforum.cz/tegra-3-kal-el-a ... 15608.html) a když vidím co to bude za mašinky, je mi líto teď investovat třeba do Samsung Galaxy S2. Při jeho ceně cca 13 500korun nechci alespon rok měnit telefon.

Proto se ptám na Váš názor, co si myslíte o telefonech řádově během následujícího půl roku (to jsem schopný počkat) a jestli to bude skutečný posun. Můj tajný favorit je (bude) nástupce Nexus S, ale tam radši také nechci odhadovat datum vydání.

Díky moc za názory ;)

Omlouvám se, pokud jsem špatně napsal nadcházející procesory Tegra3, ale jsem z těch procesoru a grafických čipu lehce zmateny (napr. co bude jen pro tablety a co bude i pro telefony)

Mike1234
Nové Androidě

Re: Koupit nový telefon, či počkat do zimy na novinky?

Příspěvek od Mike1234 » pát 22. črc 2011 16:22:47

Naprosto rozumím vašemu zmatení. Nejdříve uvedou na trh telefony s 1 Ghz a hned na to se dvěmi jádry a tvrdí že příští rok mají mít snad 4 jádra nebo kolik.... K čemu nám je vůbec takový výkon když ho nevyužijeme se současným SW a navíc když spotřebovává tolik enegie že jsem rádi když nám vydrží aspoň den. Výrobci nějak nehodlají pochopit že velké displaye které se už ani nevejdou do kapes obrovský výkon který nevyužijeme je k ničemu pokud nevymyslí lepší baterie.
Každopádně myslím že v dnešní době úplně stačí 1ghz procesor což je dnes vlastně telefon střední třídy. Jinak už je poměrně slušně dostupný LG O 2x.... Ale jinak zatím nevidím dost dobrý smysl ve více jádrech.
Naposledy upravil(a) Mike1234 dne sob 23. črc 2011 9:44:40, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák

Příspěvek od TonyMontana » pát 22. črc 2011 18:46:09

Presne o LG 2X jsem uvazoval. Z oficialni distribuce vychazi na cenu kolem 9tis korun. Cekam, co udela s telefonem update na 2.3.
Uprimne nechapu,jak muzou vsichni srovnavat LG 2X a Galaxy S2 - temer na vsech webech je tvrda diskuze o tom, co je v cem lepsi.
Ale nikdo si snad neuvedomuje, ze Samsung stoji temer o 5tisi vice a navic LG je o verzi systemu pozadu (zatim). Nad tim mi fakt stoji rozum. Je to jak srovnavat Octavii a Audi A6 .

Mozna i proto mam lehce "zkresleny" pohled na lg 2X, jelikoz vsechny srovnani jsou pouze s high end telefony za cenu
kolem 13-14tisic a nikdo to nedokaze srovnat se stejne drahym telefonem. Pak se akorat vsude doctu, jak ma LG spatny display, je v benchmarku horsi,atd.

Jeste pockam ctvrt roku, cena LG pred vanocemi spadne (muj odhad je na 7tisic) a mozna se uz pomalu objevi i novinky. Jen doufam, ze nekdo dostane rozum a muj vysneny mobil (nastupce nexus S) vydrzi "aspon 2dny" pri plnem vykonu.

roxtedy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Příspěvek od roxtedy » pát 22. črc 2011 21:15:56

já osobně doporučuji koupit. Samsung galyxy s 2 je to nejlepší na trhu, viz HW i SW. Samsung vydává vlajkové lodě jednou za rok, takže min. rok budete mít vlajkovou lod od samsnugu. Rok starý galaxy s je pořád kvalitní železo a to je víc jak rok staré. Jen se na něj zajděte podívat,je dost velkej,zase má obří displej. Já osobně jsem nexusovej, měl jsem nexus one a ted mám nexus s. Na další nexus vám nedoporučuji čekat.LG 2X nedoporučuji,podle zkušeností lidí s ním bylo hodně lidí nespokojeno a chtěli ho vrátit..
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)

IcemanCZ
Nové Androidě

Příspěvek od IcemanCZ » pát 22. črc 2011 21:38:24

Galaxy2 je super :-) nicmene ja bych to nechtel kvuli velikosti :) 4,3" uz neni moc pro mne :)
Ja mam HTC Desire a jsem spokojeny, ale na vanoce bych asi neco noveho poridil.

Btw. novinky jsou kazdou chvili, pak by si clovek nic nekoupil :-)

Mike1234
Nové Androidě

Příspěvek od Mike1234 » sob 23. črc 2011 9:52:54

Ano SGS2 je skutečně nejlepší HW na trhu, SW je srovnatelný s ostatními. Ale k čemu takový telefon...? Naprosto nevyužitelný, SW který bude podporovat více jader vyjde pro SGS2 nejspíš až příští rok, display obrovský, měl jsem ho v ruce a myslím že to už je přehánění s těmi velikostmi, a ještě když pomyslím na to že SE X DUO, který vyjde na podzim (Q4), má mít 4,5" display, tak to je už hrůza. A jak je dobrý LG O 2X opravdu nevím, dle všeho má BM lepší než HTC Sensation ale to taky nic nemusí znamenat, člověk si to musí holt vyzkoušet a sám posoudit. Jinak osobně opravdu nevidím důvod mít dvě jádra pokud člověk nehraje náročné hry, nepotřebuje 3d video, a rozhodně nepotřebuje Full HD.
Podle mě úplně stačí 3,5-3,7" to je tak akorát do ruky. Co je třeba je výdrž!!!

houmik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S

Příspěvek od houmik » sob 23. črc 2011 14:40:10

Presne tak, jak pise kolega prede mnou. Je to jen krasny marketingovy tah. Rekneme, ze takovych 90% majitelu SGS II ten pristroj ani nepotrebuje, lepe receno nevyuziji jeho potencial. Taky jsem si koupil jeden drazsi telefon a jeden levny, oba dva s Androidem. Pro narocnejsi praci a hlavne z estetickeho hlediska je MM pro spoustu lidi zajimava (s otevrenou klavesnici), zaroven musim ale dodat, ze pro vetsinu ukonu mi stejne staci ZTE Blade. Ano, nekdy se stane, ze by mohl byt Blade rychlejsi, ale to je opravdu malokdy. Proto mi prijde zbytecny, vyhodit penize jen proto, aby mel clovek na pul roku vlajkovou lod.
HTC One S - spokojenost
SGS 3 - nespokojenost

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák

Příspěvek od TonyMontana » ned 24. črc 2011 11:13:51

Rozhodl jsem se počkat. Samsung GS2 opravdu nechci - uhlopricka 4,3 palce je silenost a hlavne maximane neprakticke. Dopracoval jsem se k zaveru, ze mit telefonem s dvoujadrem a bez samotneho vyuziti druheho jadra je zbytecnost a machrovat papirama nema vyznam.
Je mi jasne,ze kdyz si pockam treba pul roku (treba do jara) na Nexus 3, tak budu mit jistotu noveho OS a hlavne maximalni odezvu na aktualizace ze strany googlu.

Samotny Samsung nechapu. Je to jak koupit 4 jadrovy pocitac a hodit do nej Windows XP (32bitu). To kruci nemuzou nejak sami zamakat na systemu (na podporu druheho jadra), kdyz uz prodavaji vlajkovou lod temer za 14tisic?

maximum
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus stock JB 4.2.2 yakju
Tablet: SGT 10.1 P7500 64GB JB 4.2.2 CM10.1

Příspěvek od maximum » ned 24. črc 2011 12:54:48

Vidím, že tu píšete recenziu na SGS2 :-D "Skúsenosti bez skúseností"

Čakať na mobil, ktorý bude za pol roka a písať, že v ňom bude dokonalý systém? Android v Nexusu je funkčne suchý a treba inštalovať množstvo aplikácií. Ale na druhú stranu spoľahlivý.

Ak sa chceš rozhodnúť pre kúpu noveho mobilu, v prvom rade musíš vedieť čo od neho očakávaš. Ak budeš mať v tomto jasno, tak určite môžeš kupovať teraz.

PS: SGS2 je skvelý mobil ;-)

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák

Příspěvek od TonyMontana » ned 24. črc 2011 13:11:50

Tak abyych to uvedl na pravou miru a nevypadalo to,ze odmitam SGS2:
- nechci jit do uhlopricky 4 a vice
- ocekavam podporu od vyrobce - tzn. pravidelne aktualize
- nepotrebuji zadnou nastavbu: mel jsem v telefonu Sense, zkousel jsem i touchwiz (na samsungu) a presto je kterekoliv uzivatelske prostredi z marketu lepsi (ted placnu treba launcher pro)

Mike1234
Nové Androidě

Příspěvek od Mike1234 » ned 24. črc 2011 20:21:27

TonyMontana píše:Tak abyych to uvedl na pravou miru a nevypadalo to,ze odmitam SGS2:
- nechci jit do uhlopricky 4 a vice
- ocekavam podporu od vyrobce - tzn. pravidelne aktualize
- nepotrebuji zadnou nastavbu: mel jsem v telefonu Sense, zkousel jsem i touchwiz (na samsungu) a presto je kterekoliv uzivatelske prostredi z marketu lepsi (ted placnu treba launcher pro)

Naprosto souhlasím, že úhlopříčka větší než 4" je moc, no a co se týče nadstavby, tak žádnou nemá nexus a pak minimální dle všeho SE xperie (arc,neo,...)
Jinak dle drbů na netu, má mít příští nexus (3) údajně také dvoujádro, ovšem že tentokrát s SW který ho bude podporovat že...

BystraR
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei NOVA 3 - EMUI 9.0.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus - CyanogenMod

Příspěvek od BystraR » ned 24. črc 2011 20:29:56

Krátká odpověď... kup na co máš chuť, jinak budeš pořád na něco čekat a to až do SMRTI SMRŤOUCÍ. Na podzim si řekneš jestli nepočkat na vánoce na novinky, pak jestli nepočkat po vánocích, protože určitě budou slevy a na prázdniny zase určitě bude zase hafo novinek a a a a a a a ... . . .. .. . . . Najednou jsi zjistil že už na ty písmenka nevidíš protože jsi 80ti letý důchodce se špatným zrakem tak nakonec skončís u nějakýho mobilu pro důchodce který má velký písmenka ale to taky není jisté protože na vánoce URČITĚ přijde nějaký super lepčí model a a a aaa.... asi tak no. :yes:
HUAWEI NOVA 3 - EMUI 9.0.0.
Galaxy NEXUS - Android 4.4.4.

Thompson
Stálý androiďák

Příspěvek od Thompson » pon 25. črc 2011 21:29:25

Nesnáším majitele SGS II co budou ten svůj rozvrzalí krám všude prezentovat, to samé to bylo i u SGS I ano váš telefon je špička, proto všichni máte custom rom a invisible shield aby za hromádka držela pohromadě, achjo ale u LG který je o 5tis levnější a má stejný výkon a min. stejně kvalitní SW o zpracování nemluvě budete všude plivat aby jste si nemuseli přiznat že jste za stejný telefon jen s lepším displejem dali o 5k víc :roll: .
PS:
Měl jsem Omnii vrzala a SW hrůza
Galaxy S I mám ještě a ano vrže a SW byl taky hrozný
S II jsem měl a opravdu mě nenapadá proč dát o 5tis korun víc.
LG G Flex 2
Oneplus 2 64GB/4GB EU
Cube i7 Stylus.

IcemanCZ
Nové Androidě

Příspěvek od IcemanCZ » pon 25. črc 2011 22:23:41

Problem je ze bude hur.... ono 4,3 se pomalu stava standard a nebude mozne sehnat neco jineho :-( A ja to take nechci :(

Kdybych vedel pred nekolika lety,ze kdyz si koupim 9"netbook a pak uz nic "takoveho" nebude, koupil bych si alespon tri... 11" netbook pro mne nema smysl.

hudasp
Droid
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudasp » pon 25. črc 2011 22:36:13

Také se mi nelíbí ta mánie 4 a víc palců displej. Naštěstí nabídka okolo 3,7 je docela široká a bězný uživatel si vybere. Bohužel už tam ale nejsou ty TOP telefony, ale střed, kterej stejně 80% uživatelů výkonově musí postačit hravě.

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » pon 25. črc 2011 23:14:58

Já doporučuji nekupovat, mít v kapse připravený peníze a vybírat a porovnávat telefony je mnohem zábavnější než se po 14 dnech nadšeného používání dočíst o konkurenčním výrobku který ten Vámi právě zakoupený hravě válcuje ve všech ohledech. :D Má to ovšem háček, pokud si žádný nekoupíte, nebudete žádný mít. ;)
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

roxtedy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Příspěvek od roxtedy » pon 25. črc 2011 23:20:19

to sou rady... pochopte jednu věc..ted vylítly dvoujadra, potrva min rok,než bude zase hw někde jinde...novinky jsou SGS2 a sensation, bude čekat na podzim, pak na slevu po vánocích, pak koupí před letem a pak budeou čtyřjádra...to by mohl čekat celej život...
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)

mapetejka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: mapetejka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mapetejka » pon 25. črc 2011 23:36:56

Já mám zkušenost, že je nejlepší na nic nečekat a moc to neřešit. Pokud najdu něco, co mi vyhovuje, tak to koupit, nehledě na to, zda to stojí o pár korun víc nebo míň...ale musím si být jistý, že je to zařízení, které mi z aktuální nabídky doopravdy vyhovuje. A pak furt neřešit, zda jsem udělal dobře nebo ne, to by se z toho člověk zbláznil. Přestat srovnávat a spíš se soustředit na to, co mám.
Důležité je jen vědět, co chci, a bez emocí dokázat posoudit, zda mi to trh nabízí či nikoliv. Protože pokud nenabízí, pak je to situace na posečkání (pokud mám tu možnost a netlačí mě například nutnost nějaký telefon si koupit).
Každopádně spekulace, podle mě, přináší víc starostí, než užitku. Je to spíš o štěstí, nebo se fakt člověk musí v problematice moc moc orientovat (nechat si poradit imho nestačí, protože nikdo neví, co je pro mě nejlepší lépe, než já sám), aby ta spekulace stála za to.
Tak je lepší ten čas, co tou pravděpodobně zbytečnou spekulací člověk stráví, věnovat třeba něčemu jinému :o).
Ten, co utopil HTC Desire v hašlerkách.

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » pon 25. črc 2011 23:44:03

Ale fuj! Takovej racionální přístup k tak srdeční záležitosti jako je smartfoun. Samozřejmě, že po koupi plakat nemá cenu, ale připravit se o potěšení z vybírání a porovnávání a sbírání informací... To bych nemohl. :)
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

POBI
Stálý androiďák

Příspěvek od POBI » úte 26. črc 2011 8:45:34

Thompson píše:Nesnáším majitele SGS II co budou ten svůj rozvrzalí krám všude prezentovat, to samé to bylo i u SGS I ano váš telefon je špička, proto všichni máte custom rom a invisible shield aby za hromádka držela pohromadě, achjo ale u LG který je o 5tis levnější a má stejný výkon a min. stejně kvalitní SW o zpracování nemluvě budete všude plivat aby jste si nemuseli přiznat že jste za stejný telefon jen s lepším displejem dali o 5k víc :roll: .
PS:
Měl jsem Omnii vrzala a SW hrůza
Galaxy S I mám ještě a ano vrže a SW byl taky hrozný
S II jsem měl a opravdu mě nenapadá proč dát o 5tis korun víc.

Ty ses povedl teda, SGS1 zas tak špatně zpracován není a nechápu k čemu bych používal Invicible Shield...teda pokud nepouštím mobil pravidelně na silnici a tím pádem se mi nerozvrže.
Lidi tady na foru většinou custom rom používaj a to nejen na SGS ale i na ostatních telefonech včetně nexusů.
LG je hardwarově prostě horší než SAMSUNG, si najdi na googlu přesný složení součástek a najdi si k tomu ceny.

Zajímalo co máš momentálně ty,když tu shazuješ výrobky SAMSUNGU :)
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3

mapetejka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: mapetejka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mapetejka » úte 26. črc 2011 9:07:05

locomachine píše:...
Však ano :o). Ale udělat to a zbytečně to neprotahovat. Takový hodnotový management je otázkou maximálně několika dní, pak už je to skutečně spíš koníčkem, i když naprosto chápu, že v tom je taky ohromná porce zábavy :o).
Ten, co utopil HTC Desire v hašlerkách.

Thompson
Stálý androiďák

Příspěvek od Thompson » stř 27. črc 2011 15:24:14

Momentálně mám 2x, k čemu je mi znát cenu Samsungu?To že ho vyrobila jedna fabrika a používá ho v 1 telefonu?Tak je jasné že bude dražší jak starší 65nm Tegra 2 oproti 45nm která je x tabletech a zařízení doporučuju nastudovat výsledky SmartBenchmarku 2011 na taktu 1.2ghz a zaplakat.A SGS je špatně zpracovám to mi věř ;)
LG G Flex 2
Oneplus 2 64GB/4GB EU
Cube i7 Stylus.

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 27. črc 2011 15:50:07

Jestli je to ten samej Thompson, jako z jinýho fóra, tak s ním nemá cenu ztrácet čas a nervy, stejně ho nepřesvědčíte...
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák

Příspěvek od TonyMontana » stř 27. črc 2011 16:52:23

Mozna to bude opravdu znit smesne, ale jsem temer rozhodnuty, ze pockam, co udelas s LGX2 android 2.3 a na zaklade toho bych koupil nejaky bazarovy model (klasicky od operatora, nepouzivany). Vzledem k tomu,ze samotny stoji novy 9tis, od nekoho kdo to dostal za prolongaci smlouvy ocekamav cenu jeste aspon o 2tisice mene.

A za usetrene penize pujdu do tabletu - archos 80 G9 (250g disk)

:twisted:

Thompson
Stálý androiďák

Příspěvek od Thompson » stř 27. črc 2011 20:48:04

LA: A ty si klasicky bez argumentů...ani jeden telefon si neměl a akorát se hodíš takovej spam-prd.A to že za ty prachy je to bezkonkurenční kup mám pravdu a Smartbenchmark ji dokazuje.

Tonymontana: Počkej, až ten telefon bude zadarmo :roll: .A ukaž mi benchmark kde je slabší 2x, kromě Smartbenchmarku jsou všechny mystifikační a nemají žádnou hodnotu.
LG G Flex 2
Oneplus 2 64GB/4GB EU
Cube i7 Stylus.

richiis
Nové Androidě

Příspěvek od richiis » čtv 28. črc 2011 7:30:26

Momentálně též čekám na novinky co mají vyjít, ale spíš mě v tuto chvíli zajímají tablety.
Nyní mám Desire a jako mobilní zařízení na net, fotky, atd. mi bohatě stačí jak svojí velkostí tak i výkonem.
Podle mne se nyní vyplatí počkat až vyjdou nové řady procesorů, což očekávám že ohlásí září/říjen, tudíž do Vánoc by tu měli být nový generace jak smartphonů, tak i tabletů. Samozřejmě se tak stát nemusí :-(
Osobně mě dost zaujala nová Tegra, která bude mít několikanásobně vyšší výkon než současná Tegra 2....
Nynější dvoujádra mají jistě dostatečný výkon, ale sou to první "vlaštovky" takže podle mne se vyplatí počkat na další generaci čipů, kterých se snad co nejdříve dočkáme.
:-)
G1 white - ROOT custom recovery a ROMky všeho druhu
Iphone 3G white 16GB - telefon co mi vůbec nesedl :-)
HTC DESIRE white - současnot a zatím spokojenost

Autor tohoto vlákna
TonyMontana
Stálý androiďák

Příspěvek od TonyMontana » čtv 28. črc 2011 8:57:46

Richis: Ja jen doufam, ze nove telefony prinesou i novou verzi OS - s podporou vice jader. Pak ma vyznam teprve uvazovat o dvou a vice jadrovem telefonu.

richiis
Nové Androidě

Příspěvek od richiis » čtv 28. črc 2011 12:27:57

Ano to je pravda, ale musíš brát v úvahu, že dvoujádra jsou zatím poměrně nová záležitost a pevně věřím, že do budoucna bude optimalizace SW a HW někde jinde ;-)
Předpokládám, že tohle by měla řešit nová verze Androidu, která bude společná jak pro telefony tak i tablety....
G1 white - ROOT custom recovery a ROMky všeho druhu
Iphone 3G white 16GB - telefon co mi vůbec nesedl :-)
HTC DESIRE white - současnot a zatím spokojenost

Odpovědět

Zpět na „Pokec“