Pokecpár otázek

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
governante
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokia

pár otázek

Příspěvek od governante » úte 16. srp 2011 8:03:49

chtěl bych si pořídít první tel s android a proto bych rád věděl pár věcí:
1-Jde navigace po překročení PUF?
2-jdou posílat SMS z netu ( vodafonu ) na všechny sítě zdarma ve 160 znacích a bez reklam, případně jak to funguje po překročení PUF?
3-Jde nějak volat přes internet? Jak to funguje? Jaký je na to potřeba datový tarif? Jde to u Vodafonu? Kolik to sgojí? Jde volat na všechny sítě?
4-instalované aplikace ubírají místo na RAMCE nebo se instalují do vnitřní paměti tel.?
5-Jaký je rozdíl mezi 3G internetem a normálním kde nechytám 3G?
Díky za odpovědi

datafox
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 6 H60-L04
Rom: Stock

Re: pár otázek

Příspěvek od datafox » úte 16. srp 2011 13:33:01

governante píše:chtěl bych si pořídít první tel s android a proto bych rád věděl pár věcí:
1-Jde navigace po překročení PUF?
Jde o to jaká navigace. Offline navigace není na připojení k internetu závislá vůbec, online navigace (Google Maps) jede i po překročení FUP (Fair Use Policy). Obecně vzato u Vodafone se po překročení limitu přenesených dat pouze sníží rychlost přenosu dat, ale data se přenášejí dále.
2-jdou posílat SMS z netu ( vodafonu ) na všechny sítě zdarma ve 160 znacích a bez reklam, případně jak to funguje po překročení PUF?
Bez reklam to jde jen v rámci Vodafone, v ostatních sítích se do SMS zdarma vkládají reklamy a snižuje se počet znaků možných odeslat v jedné SMS. Dobrý program na posílání SMS zdarma je Free SMS Sender. Překročení FUP viz výše.
3-Jde nějak volat přes internet? Jak to funguje? Jaký je na to potřeba datový tarif? Jde to u Vodafonu? Kolik to sgojí? Jde volat na všechny sítě?
Volat zdarma lze například pomocí Skype nebo Viber programů. Žádné komerční VoIP jsem nezkoušel. Skype i Viber fungují ve Vodafone síti, je ale lepší volat při připojení přes wi-fi, při datovém tarifu si rychle vyplácáš FUP na objem přenesených dat, pak se rychlost přenosu dat sníží a volání přes internet nebude kvůli nízké rychlosti přenosu dat možné. Volání přes internet s použitím datového tarifu není finančně výhodné.
4-instalované aplikace ubírají místo na RAMCE nebo se instalují do vnitřní paměti tel.?
Instalují se do vnitřní paměti telefonu a ty, které to podporují, lze pomocí App2SD přesunout na SD kartu, ale zdaleka to nepodporují všechny programy. RAM paměť zabírají pouze aktuálně běžící programy.
5-Jaký je rozdíl mezi 3G internetem a normálním kde nechytám 3G?
V rychlosti přenosu dat. 3G přenáší data rychleji (a víc žere baterku ;) )

Autor tohoto vlákna
governante
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia

Příspěvek od governante » úte 16. srp 2011 14:43:15

Díky za vyčepávající odpovědi-jak říkam bute to muj první smatphone a nerad bych zbytečně platil ca něco co nevyužiju.
U ty navigace jsem měl strach že po překročení PUF kvůli rychlosti nebude fungovat.
Za měsíc pošlu cca 1200SMS, tudíš by se mě mělo vypatit zaplatit datový tarif a posílat SMS z netu, je to tak?
Ještě by mě zajímalo jak je to s tím VOIP?

datafox
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 6 H60-L04
Rom: Stock

Příspěvek od datafox » úte 16. srp 2011 15:14:48

governante píše:Díky za vyčepávající odpovědi-jak říkam bute to muj první smatphone a nerad bych zbytečně platil ca něco co nevyužiju.
Není zač... ;)
U ty navigace jsem měl strach že po překročení PUF kvůli rychlosti nebude fungovat.
Bude, ale na načtení trasy si prostě po překročení FUP počkáš déle.
Za měsíc pošlu cca 1200SMS, tudíš by se mě mělo vypatit zaplatit datový tarif a posílat SMS z netu, je to tak?
Ano, je to tak. Nejlevnější použitelný datový tarif od Vodafone stojí měsíčně cca 150,- Kč a je tam FUP 150 MB, takže to na tvých 1200 SMS bude pohodlně stačit.
Ještě by mě zajímalo jak je to s tím VOIP?
Komerční VoIP ti neporadím, na VoIP zdrama použij Skype pro Android nebo Viber. Ale jak říkám, tam by se ti nevyplatil ten základní datový tarif, protože VoIP žere hodně dat a měl bys za chvilku překročený FUP. Takže pokud volat přes VoIP, tak jedině pokud jsi připojen na wi-fi.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“