PokecPřesnost(odchilka) GPS

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tune.lar
Androiďák!
Reputace: 1

Přesnost(odchilka) GPS

Příspěvek od tune.lar » stř 21. zář 2011 13:06:11

Ahoj,

zajmala by mne přesnost GPS přímače ve vašich zařízení. V metrech (GPS status atd..)

A) bez A-GPS
B) S A-GPS

Mohli by jsme takhle porovnat různá zařízení.

Popřípadě počet satelitů/ fix.

Dík.

Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Přesnost(odchilka) GPS

Příspěvek od ramon.dexter » stř 21. zář 2011 13:38:39

Přenost GPS v mobilech je minimálně 5 - 10 metrů. A většinou se to blíží spíš k tý horní hranici. Přesnost pod 5 metrů u mobilů a obyčejných GPS nedosáhnete nikdy. Vyšší přenost mají profesionální GPS určený k zaměřování, teodolity a zeměměřičský zařízení.

A byl bych rád, aby mě tady ostatní nepřesvědčovali o tom, že nemám pravdu. Tohle mám opravdu vyzkoušený ze svý bývalý praxe v zeměmřičství a v současný praxi v archeologii. Ty mobilní GPS se často tváří, jak nejsou přesný, ale v porovnání s profi GPS to je fakt něco úplně jinýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

sethxp
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sethxp » stř 21. zář 2011 13:39:50

odchylka s AGPS nema nic spolecneho, assisted GPS znamena prednacteni prodpokladane polohy satelitu napar dnu dopredu coz ma za nasledek jen rychlejsi fix. odchylka presnosti gps je zakomponovana americkou armadou.

doporucuji procist wiki, je tam pekne popsane jake jsou autorizovane pristroje (kodovani) a jake pravo maji na odchylku, samozrejme nejmensi ma americka armada.
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

Jarous1
Droid
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » stř 21. zář 2011 15:48:40

Heh, to jsi trochu zmotal několik věcí dohromady :D

"Nepřesnost zakomponovaná US armádou" byla zrušena někdy v půlce roku 2000... Stále ale mají právo (bodejť by ne, když celý systém GPS je jejich majetkem, resp. státu jako takového) to tam kdykoli zas přidat. Jinak tohle umožnilo polohu určovat v řádu desítek až jednotlivých metrů. Se zavedením té "odchylky" to předtím bylo 100-200m.
Samozřejmě, že pro vojenské účely jsou vysílána další data, která mnohokrát zpřesňují polohu, ale to není nic co by nás zajímalo, protože si to US armáda nechává pouze pro sebe. Možná tak ještě v rámci NATO se k tomu dostanou některé cizí neamerické jednotky vojska..

Přesnější zaměření pro civilní použití je možné s profi zařízeními (samozřejmě patřičně drahými) a také s dodatečnými navigačními daty (jak ze satelitů, tak i pozemních vysílačů), která jsou taktéž placená. Pak se dá dosáhnout přesnosti v řádu centimetrů !

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 21. zář 2011 16:00:07

Jarous: Ano, ovšem přesnost v řádu centimetrů získáš třeba po hodině meření, kdy píchneš přijímač do země a necháš ho každou minutu snímat a pak ty výsledky způměruješ.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
tune.lar
Androiďák!

Příspěvek od tune.lar » čtv 22. zář 2011 7:32:33

Děkuji za odpovědi, vesměs se vším souhlasím a jen jste mi potvrdili to co jsem si myslel.

Dám zde jeden příklad. Dvou telefonů. Motorola DEfy, samsung galaxy 3.(custom ROM) S kamarádem geokešíme po krajnách a hledáme nové výzvy. Oba stejné programy pro využívání GPS (Locus Pro+ GPS status) podotýkám stejné verze.

Galaxy 3 přesnost GPS 2.5m
Motorola Defy přesnost GPS 9.5 v lepším případě 4.5m)

Přesnost galaxy se mi zdá více než krásná!
Siemens M50, Siemens CX65, Motorola RAZR V3, Motorola E938, Motorola l7, Motorola Z3, Motorola MOTO Ming,
Nokia N82, Samsung SPICA, Motorola DEFY, Motorola ATRIX, Samsung GalaxyNote 10.1 s Pen

MOTOROLA MOTO X [ROM][4.4.4][ghost] REFLEX BOW [>_ Pleasure Paradox]

Odpovědět

Zpět na „Pokec“