PokecSony Ericsson Arc vs HTC Sensation

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Saga
Nové Androidě
Reputace: 0

Sony Ericsson Arc vs HTC Sensation

Příspěvek od Saga » stř 28. zář 2011 19:34:17

Dobrý den,
rád bych poprosil radu zda si vybrat Sony Ericsson Arc nebo HTC Sensation. Hledám telefon pro poslech hudby,občasné zahrání nějaké té hry, focení momentek a prohlížení web. stránek. Bohužel jsem limitován nabídkou růžového operátora . Na HTC jsem četl spoustu stížnosti jak na baterku tak kvalitu fotek na druhou stranu Arc je trochu starší model tak aby ještě za nějakou dobu stíhal . Děkuji za vaše rady

Nesli
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1

Re: Sony Ericsson Arc vs HTC Sensation

Příspěvek od Nesli » stř 28. zář 2011 20:00:47

Trochu mi prijde, že porovnaváš neporovnatelné..

Osobně, většina SE androidů je předraženej plastovej šrot s mizernou podporou výrobce, Arc v porovnání se Sensation taky. HTC fotí velice pěkně na mobil, více od něj nepotřebuji, baterie není nejsilnějsí, ale den se s tím dá, je to holt cena za výkon.

a HW??
Sensation - dual core 1,2Ghz (co jsem zkoušel jel mi i na 1,9 ghz :D, s nastupem ICS plná podpora dualcore ), GPU Adreno 220, 768Mb RAM (přístupné 560mb), pro aplikace 900mb /1,2 Gb (Sense/CM7 rom), hromada custom ROM, qHD rozlišení a 4,3 palce S-LCD, kvalitní zpracování,kovová záda, ZVUK: možnost nahrát vylepšení ze Sensation XE - Beats Audio

Arc - single core 1Ghz, GPU Adreno 205, 512mb RAM (přístupná 335mb), místo pro app 300mb, zatím mizerná komunita a podpora custom romek, celoplast, jedinej plus bravia engine (pouze sw záležitost, display jako takový pouze lcd )

Brát Arc, byl by člověk hloupej ;)
Naposledy upravil(a) Nesli dne stř 28. zář 2011 20:05:01, celkem upraveno 1 x.
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA

htcjirka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: N9 N950 Lumia 800

Příspěvek od htcjirka » stř 28. zář 2011 20:03:15

Odpovim stejne jako jinde,vlastnil jsem HTC Sensation i Arc,ktery jeste nyni mam a rozhodne doporucuji Arc,HTC vyhrava jen papirove.
Pokud chces mit clovek dobrou vydrz,rad foti,kvalitnejsi zvukovy vystup apod,urcite jit do Arce.HTC ma parametry vzdycky dobre na papire,ale pak te zacne omezovat jejich nenazrane Senze( ve skutecnosti pak zbyva mene RAM nez u samotneho Arc),podprumerne fotky na cenovou kategorii a zarazeni Sensation,prumerny zvukovy vystup a dalsi drobne ale vyrazne rozdily.

Nesli - je videt ze jsi tyto telefony nemel nikdy soucasne.Ono ne vzdy lepsi paramtery davaji za to ze telefon je lepsi.I ten displej u Arcu jsi zrejme nikdy nevidel,ma lepsi zobrazeni nez prepalne Amoledy a SuperAmoledy apod pokusy,ktere se po case vypaluji a vernost barev obrazu stale pokulhava..Slaby zvukovy vystup a mizerny fotoaparat u Sensation i ostatnich modelu HTC me uz prestal opravdu bavit.Mel by jsi se kouknout kolik zbyva ram pri zapnutem telefonu a jeho Senze,mene nez na Arcu :roll: Kovove konstrukce jen z ceasti navic pri spravnem zakryti slabsi signal wifi.HTC jsem vlastnil nekolik let,dost se tato znacka zhorsila a zpohodlnela.
Naposledy upravil(a) htcjirka dne stř 28. zář 2011 20:10:17, celkem upraveno 1 x.
Nokia N9,N950 - MeeGo / Harmattan
- prý "mrtvý" OS, co je pořád podporován.."mrtvý" OS, kterým člověk aspoň není omezován..

Nokia Lumia 800 - Windows Phone 7.5
- zatím nejhloupější OS na trhu

Nesli
Robot

Příspěvek od Nesli » stř 28. zář 2011 20:07:52

Měl jsem je vedle sebe, Arc byl chudý příbuzný :D Baterku měl lepší, to nepopírám, ale tím končil..Podotýkám, že Sense taky nefandím (nenažranej balast), proto mám v telefonu CM7, s touto ROM na Sensation nemá ani SGS2 (dle benchmarků) ;)

Edit:
-fotit možná bude Acr lépe, bývá to deviza SE, taky jsem psal, že na mobil mi toho z HTC stačí, pokud potřebuju opravdu super "fotit", mám digitál ;)
-slabý výstup zvuku? fakt jsem si nevšiml, zkus jiná než dodávaná sluchátka :D
-práve k sensation jsem se po delší době k HTC vrátil a byl jsem oproti minulosti příjemně potěšen, jinak zdravím, ce4you ;)
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3

htcjirka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: N9 N950 Lumia 800

Příspěvek od htcjirka » stř 28. zář 2011 20:48:52

Ja vim s kym se bavim Nesli,proto ani nebru zadne servitky.Sennheiser IE 8 jsou dostatecnym meritkem.HTC na hudbu nema a ten sum,kdo ma lepsi sluch co se line z HTC je pro me humus.
Agumentovat jinou rom nelze,protoze to i do Arcu jde dat jina rom,povyhazet SE balast jsme zase jinde.Takze porovnavejme pristroje s oficilani rom.HTC tezi jen ze sve znacky ale nabizi podprumer bohuzel,ani ty skvele parametry vsech telefonu co chrli jeden za druhym,jsou jen vice na papire.HTC Senstaion bylo v zivote posledni HTC ke kteremu jsem se navratil.Oproti stabilnimu Arcu,lepsimu displeji,lepsi sluchatko,hlasitejsi zvuk pri navigovani,lepsi sluchatkovy vystup, a ostatni jiz vypsane..HTC dobre opiji rohlikem.
Nokia N9,N950 - MeeGo / Harmattan
- prý "mrtvý" OS, co je pořád podporován.."mrtvý" OS, kterým člověk aspoň není omezován..

Nokia Lumia 800 - Windows Phone 7.5
- zatím nejhloupější OS na trhu

Nesli
Robot

Příspěvek od Nesli » čtv 29. zář 2011 11:55:06

Kde všude se člověk nepotká :)

OK, Sennheisery jsou jiná než dodávaná sluchátka, ale osobně jsem na kvalitu hudby také náročný (muzikant) a jsem ze zvukovým výstupem velice spokojen ;)

Nebral bych to tak, že lze porovnávat pouze s origo rom, však HTC balast není žádný zázrak, jen to hezky vypadá, velké plus androidu vidím v tom, že si člověk zvolí verzi OS, která mu vyhovuje..Nevím v jaké době si měl Sensation, ale FW se vyvíjí a vylepšuje, pravda, že jsem na stock ROM nikdy nejel, co jsem HTC sehnal, měl hned Android Revolution, s tou jsem cca mesíc jel a byl jsem spokojen, žadné nestability, záseky či tak, a jak říkám, nyní s CM7 je to "the best" stroj, co jsem mohl vlastnit. ( znamý měl cca mesíc Sensation se Stock ROM a taky ho nic nezlobilo)

PS Jinak Sensation ti asi hodně ublížil koukám :( ;)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“