PokecKúpa telefónu od operátora

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
p3dro
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGN

Kúpa telefónu od operátora

Příspěvek od p3dro » úte 11. říj 2011 23:32:11

Zdravím,

mám záujem o kúpu smartfónu Sony Ericsson Xperia mini pro. Pôvodne som ho chcel kúpiť v obchode, kde som kúpil aj telefón, kt. mám teraz, tam je cena 265 €. Včera som zistil, že naši mobilní operátori ho ponúkajú za nižšiu plnú cenu. Orange - 240 € (možno dokonca 210 €) , T-Mobile - 239 €, O2 - 255 €.

Je nejaká nevýhoda kúpiť telefón za plnú cenu od operátora oproti klasickej kamennej predajni?

Na brandovanie telefónu som sa pýtal, v Orange mi potvrdili, že brandovaný nie je, v T-Mobile si neboli istí, ale pravdepodobne takisto nie. O2 som zatiaľ neriešil, cena je tam vyššia.

Zdá sa mi, že problém by mohol nastať pri updatoch telefónu (firmware/ROM), telefóny od operátorov vraj dostávajú updaty neskôr, ak vôbec. Ak by to bolo tak, tak neviem či mi tie ušetrené peniaze zato stoja.

Ďakujem za rozumné odpovede.

Autor tohoto vlákna
p3dro
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGN

Re: Kúpa telefónu od operátora

Příspěvek od p3dro » pon 17. říj 2011 22:12:40

Už iba doplním pre ostatných.

Z emailu od Orange som sa dozvedel, že telefón brandovaný je, na predajni mi tvrdila obsluha, že nie je (tá obsluha ale nepôsobila dôveryhodne), zašiel som pre istotu do ďalšej predajne, tam mi znova potvrdili brandovanie. T-Mobile emailom odpísal, že takéto info poskytuje v predajniach, tam ale takisto obsluha nevyzerala dôveryhodne a tvrdili, že brandovaný nie je (akurát, že na základe pohľadu na úvodnú obrazovku). O2 odpísalo, že telefóny nebranduje.

Nechcel som však riskovať, že ak kúpim telefón od Operátora, tak sa nedočkám napr. opravného firmvéru, tak som si objednal telefón radšej v kamennej predajni.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Re: Kúpa telefónu od operátora

Příspěvek od Notouchme » úte 18. říj 2011 11:14:48

brandovane jsou vzdy nebo spis vetsinou ale nejsou lockle na jednoho operatora btw: operatorum update vetsinou trva ale zrovna s t-mobilem mam vcelku slusne zkusenosti s optimusem :) nebyl,o to tak hrozne
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“