PokecPřejít nebo nepřeít na windows

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
raddimm
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC DESIRE

Přejít nebo nepřeít na windows

Příspěvek od raddimm » úte 01. lis 2011 17:27:56

je to trošku nesouvísející, ale v poslední době mě android začíná štvát a windows phone 7.5 mango se jeví dobře.

Nabídne se někdo s informací proč mít/nemít windows phone? vs android?

ale opravdu by mě zajímaly věcné argumenty, ne typu s windowsama běž někam a tak.

Především mě zajímá jak je to s marketem na windowsech. Rychlostí/spolehlivostí

davidhir
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi 3S - MIUI 8

Re: Přejít nebo nepřeít na windows

Příspěvek od davidhir » úte 01. lis 2011 18:10:04

Nejsem si úplně jist zda se zrovna tady dozvíš nějaké relevantní informace o windows. Vzhledem k tomu, že většina zdejší komunity o windows nechce ani slyšet :lol: Já osobně si myslím, že windows 7.5 je jen poslední zoufalá snaha Microsoftu o záchranu.
Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.
Abraham Lincoln

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 01. lis 2011 18:22:24

No tak.
Buďme tolerantní. Každý chce žít.
Nicméně se myslím, že taková to debata patří do pokecu.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. lis 2011 18:23:48

Windows nevypadají zle, ale mají stejný omezení jako iphone, který se mi prostě nelíbí a považuju je za silně omezující. Jseš omezenej na jednu home obrazovku, telefon nemůžeš používat jako mass storage a tak dále. Systém sice vypadá na pohled hezky, ale mě osobně to přijde jako silně přehnaný. UI se skládá čistě jenom z reklamního návrhu (to jejich slavný Metro UI je de-facto reklamní návrh), prvky jsou jenom textově zvýrazněný a celkově mi to přijde neuvěřitelně nepřehledný. Přece jenom, pokud vidím jasně ohraničený tlačítko, vím že to je tlačítko a že ho můžu zmáčknout. Pokud ale vidím text mezi dalším textem, dost dobře nevím co z toho je ovládací prvek a co je jenom informace.
Navíc, na WP mi zásadně chybí nějaká offline turistická navigace. Pokud se ta někdy objeví, byl bych ochoten uvažovat o změně. Ale teď rozhodně ne.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

davidhir
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi 3S - MIUI 8

Příspěvek od davidhir » úte 01. lis 2011 18:24:30

Já jsem tolerantní. Jen jsem mu napsal že se zde pravděpodobně moc informací o Microsoftu nedozví. :lol:
Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.
Abraham Lincoln

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » úte 01. lis 2011 19:18:38

Doporučuji počíst na foru věnovaném wp7. Jaké problémy tam řeší a jak. Fakt je, že jsou to problémy pro uživatele androidu nepochopitelné, stejně jako doporučovaná řešení. To omezení není fáma, ale hrozný fakt.
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

LP3W7
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: LG G6

Příspěvek od LP3W7 » úte 01. lis 2011 20:41:19

WP7 nevypadaji spatne a nemyslim si, ze by to byl hrozny system ale myslim, ze na kvality Androida zdaleka nema a jak uz tu psali jini ta omezenost je tam znacna a to je velka nevyhoda. Ale sam za sebe bych rekl, ze WP7 jeste potrebuji nejaky ten rok na to aby ukazali jak budou dobre ...

Me osobne vadi ta omezenost a uzavrenost. A vsude pisi, jak je jednoduchy a prehledny a to se mi teda taky nezda ...

Ale zkus urcite pocist na nejakem foru o WP7. Tam ti urcite poradi lip ;)

Pises, ze te Android stve, tak se zkus zeptat na ty konkretni problemy a treba se budou dat vyresit ;)
LG G6 32GB Astro Black, Android 7.0 Nougat

adis002
Robot
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Twitter: adis002
Rom: MiUi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adis002 » stř 02. lis 2011 13:02:25

WP7 se vydalo stejnou cestou jako iOS, kterému se ředitel mobilní divize Steve Ballmer před lety tak vysmál :-)
jinak opravdu napiš co ti vadí na Androidu... zrovna na této platformě bych řekl, že je řešitelné téměř vše :)
LG P990 Optimus 2X, 1,5GHZ
poradna ohledně čínských tabletů

Autor tohoto vlákna
raddimm
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC DESIRE

Příspěvek od raddimm » pát 04. lis 2011 18:21:33

řešitelné ano. ale právě to že pořád něco musíš řešit
- problém s paměti (htc desire)
- syncrho s outlookem
- zaloha

na vse je x aplikaci a aby clovek neceho dosahl msi zkombinovat tri a vyzkouset tricet

Na mem poslednim windows telefonu nejaky mda compact II potazmo htc diamond proste clovek a vse fungovalo perfektne. i kdyz jasne neoteverny system atd.

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 05. lis 2011 13:30:41

Problémy s pamětí - nevím, neznám
Synchro s outlookem - tady je něco špatně, protože synchronizovat se má se serverem, ne s klientem (takže jak telefon, tak outlook máš synchronizovat s nějakým serverem a u androidu je k tomuhle nejlíp vhodný google).
Záloha - v rámci synchronizace klidně na google.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » sob 05. lis 2011 13:44:12

raddimm píše:Na mem poslednim windows telefonu nejaky mda compact II potazmo htc diamond proste clovek a vse fungovalo perfektne...
Nezapomen, ze tech aplikaci taky bylo nesrovnatelne mene. Pamatuju si na svoji Motorolu MPx220...

Co se tyce meho pohledu. Nez neco koupim, zjistim si pokud mozno co nejvice informaci. Pak me jen malo veci dokaze prekvapit.
Add zkouseni aplikaci - muzes na to koukat i z druhe strany - mas moznost vyberu. Pokud si nechces vybirat, nic s telefonem nechces delat, mozna je pro tebe vhodnejsi napr. iOS, kde dostanes v podstate hotovy telefon a pripadne si zmenis tapetu na pozadi. (To neni pokus o flame, jen konstatovani, ze Android mozna neni pro tebe)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 05. lis 2011 13:57:31

raddimm: problém s pamětí není vina Androidu, ale telefonu, který máš. Nezaměňuj tyto dvě věci! Desire je proslavené svou malou pamětí...ostatní výrobci takové problémy řešit nemusí.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » sob 05. lis 2011 14:02:30

Ma pravdu, ten chlapec :)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

niky79
Androiďák!
Reputace: 1

Přejít nebo nepřeít na windows

Příspěvek od niky79 » sob 05. lis 2011 22:55:25

No přenesene je to problém i androidu. Google narozdíl od apple či ms vůbec nezajímá, do jakého hw to výrobce nacpe. A samozřejmě, svůj system vyvíjí nezávisle na ostatních, takže něco podobného se klidně muže opakovat i později.
Jinak paměti to nebude, desire ma přes 500 MB ram, ne?

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » sob 05. lis 2011 23:34:04

raddimm napsal: "Na mem poslednim windows telefonu nejaky
mda compact II potazmo htc diamond proste
clovek a vse fungovalo perfektne. i kdyz jasne
neoteverny system atd."
To raddimm: Pozor WM a WP7 jsou naprosto odlišný systémy, WM se nejvíce blíží právě android, svou otevřeností. Do WM zařázení jsi stejně jako do Androidu mohl stáhnout libovolnej soubor odkudkoli a bylo jen na tobě co jsi s ním chtěl udělat. Na to u WP7 rovnou zapomeň. Co mrkvosoft nepovolí to nestáhneš, a když už to ňák obejdeš tak zas nehrozí, že bys s tim mohl něco dělat. Mluvím teď třeba o tak exotickejch formátech jako je třeba .pdb. Stačí si jen přečíst jakej porod je dostat ebook do WP7. Opravdu doporučuji si na nějakém fóru přečíst problémy uživatelů WP7.
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

Thellwin
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Mobil 2 / ROM: Motorola Moto G 1st gen

Příspěvek od Thellwin » ned 06. lis 2011 13:06:01

Mě jako předchozího uživatele WM (TyTN2 a Touch Diamond 2) od WP odradily hlavně dvě věci a pak další drobnosti. Pokud na tom Mango něco změnilo, tím líp, ale v době kdy jsem vybíral telefon to bylo takhle.

Přes co nejde vlak je USB Mass Storage, fakt nebudu každou kravinu do telefonu nahrávat přes speciální soft a nebo si posílat soubory do founu přes email. Pokud se chce někdo drbat za pravým uchem levou nohou, tak se taky podrbe, ale já radši použiju ruku. A za druhé, jsem hračička a vše si rád upravuju podle sebe, takže volba z pár barev mě uspokojit nemůže :)

A dále absence pamětovek - prošel jsem si obdobím 4Gb je dost, 8Gb je dost a teď pokukuju po 16/32 GB paměťovce. Přece si nebudu kupovat novej telefon, až budu mít potřebu víc místa .... zatím ne až takový výběr aplikací ... prostě omezení vyplívající ze současné rozšířenosti WP.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“