PokecHTC Desire Z vs. SE Xperia Mini PRO

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
antiphon
Nové Androidě
Reputace: 0

HTC Desire Z vs. SE Xperia Mini PRO

Příspěvek od antiphon » pon 07. lis 2011 1:30:59

Zdravim,

potreboval bych radu:) Nemohu se rozhodout mezi HTC Desire Z vs. SE Xperia Mini PRO. V soucasnosti se tyto telefony lisi cca o 1100Kc.
Pokud provedu porovnani podle specifikaci napr. zde http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=3713
a podle toho, co jsem cetl na forech a ze specifikaci tak:

pro Desire Z hraje

+ vetsi displej a lepsi pomer rozmeru telefonu v pomeru k velikosti displeje
+ vetsi rozliseni (je otazkou, zda je to plus - web stranky stejne budu muset zvetsit, pokud budu chtit cist text)
+ gorilla glass
+ vetsi kapacita akumulatoru
+ 8GB karta v baleni
- vyssi cena
- osobne negativni zkusenost s autorizovanym servisem

pro Xperii Mini Pro hraje:

+ udajne lepsi vydrz
+ udajne lepsi mechanizmus klavesnice
+ udajne dela lepsi fotky
+ s nizsim rozlisenim bude urcite sviznejsi
+ snadne odemceni bootloaderu
+ cena
- udajne problemy s GPS
- udajne problemy s prehrivanim
- udajne problemy s senzorovymi tlacitky

Procesor neresim, jelikoz se jedna o stejny snapdragon, ktery se lisi pouze frekvenci. Nebudu se rozhodne bat udelat root a instalovat alternativni ROM.

Budu rad, pokud mi napisete, co si o tomto srovnani myslite, zda je z vaseho pohledu spravne a co by jste tam doplnili:) Je to velmi tezke rozhodovani a budu moc rad za jakekoliv pripominky!

smajlo
Robot
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T

Re: HTC Desire Z vs. SE Xperia Mini PRO

Příspěvek od smajlo » pon 07. lis 2011 8:20:56

Tak ja mam Zetko uz skoro rok a som absolutne spokojny. Frajerka ma zase Xperiu Ray, takze aj so SE Androidom mam nejake skusenosti a osobne mozem povedat, ze u mna jednoznacne vedie HTC, ci uz spracovanim, odladenim systemu alebo aj dizajnom.
Root Xperie je sice jednoklikova zalezitost, ale predvcerom som sa pustil aj do mojho Zetka a ked sa drzis navodu, tak to v pohode zvladnes.
Inak HTC ma podla mna ovela lepsie dotykove ovladanie, hardverova klavesnica je vyborne spracovana, s mechanizmom ja nemam problem.
Jedine dva zapory su : kvalita reproduktoru a fotky, ale pre ne som si ten mobil nekupoval, takze neriesim.
Zetko ta urcite nesklame ;)

hreba
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2

Příspěvek od hreba » pon 07. lis 2011 8:39:59

nedokazu ti asi poradit, protoze telefon s hw klavesnici bych si uz nekoupil. nicmene u mini pro ti muzu pomoct eliminovat tve "udajne" :D

baterie nevim, nemam dostatecne dlouhou zkusenost
mechanismus klavesnice je opravdu lepsi
fotky urcite taky - nic nedela tak blby fotky jako htc a 5 let stare nokie :) (btw. mam desire hd, nez me nekdo obvini, ze je pomlouvam)
sviznost - tam bych se nebal ani zetka
odemceni bootloaderu - navod te dostane kam potrebujes - vysledek bude stejny
problemy s gps, prehrivanim a tlacitky - tohle vyresi pripadna reklamace ;)
Galaxy Note 2
Omega ROM

Autor tohoto vlákna
antiphon
Nové Androidě

Příspěvek od antiphon » sob 12. lis 2011 21:49:37

Dekuji za odpovedi!
Nakonec jsem si poridil Desire Z. Je ted za super cenu. Bohuzel si nemuzu zvyknout na klavesnici a tak uvazuju o tom, ze jej pujdu vratit. Na SW klavesnici se mi pise znacne lepe, nez na HW klavesnici. Nevim cim to je, ale zda se mi prilis tvrda. Nemate nekdo zkusenost, jak se tato klavesnice chova po nejake dobe pouzivani?

Ko.udy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Příspěvek od Ko.udy » ned 13. lis 2011 2:04:30

Telefon uz pouzivam skoro 5 mesicu a taky jsem si ze startu rikal proc jsem si kupoval ten telefon vzdyt hw klavesnici neuzivam. Ale ted po peti mesicich ti muzu rict ze nelituju s hw klavesnici jsem se natolik sblizim ze na ni nedam dopustit. Byl jsem na cestach a potreboval jsem psat dlouhe texty a muzu rict ze na to je ta klavesnice bezvadna na klasicke kratke sms vyuzivam sw klavesku. Ale kdyz mam psat neco delsiho je ta hw klavesnice bezvadna. Po peti mesicich jsem zatim nepoznal zadnou zmenu mezi chovanim klavesnice a mechanizmu ted a kdyz jsem telefon kupoval :-) mam tam danou virtuos rom chtel jsem sense 3.0 taktovano mam na 1.2 Ghz a naprosta spokojenost. Btw tento text jsem taky napsal na hw klavesnici a je to rychlejsi nez na te sw. Za pripadne chyby se omlouvam pisu to v lehce priopilem stavu
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.

hoolifan
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc desire z
Tablet: Samsung Galaxy S wifi 5.0 (mid)

Příspěvek od hoolifan » ned 13. lis 2011 11:55:53

Zko mam od ledna a klavesnice je skvela, nemuzu si ji vynachvalit.. co se vydrze tyka, tak jsem si koupil baterku mugen 1800mah a nemam problem se pri lehkem pouzivani dostat pres dva dny. a to pri zachovani stejne velikosti telefonu. romku mam taky virtuous ale se sense 2.1 a launcherem plus procesor je taktovany na 998mhz a vse je svizne a plynule.

Xperii mini pro ma kamarad, je hezka, mala a skladna, pise se na ni taky dobre, jen ta baterka by mohla vydrzet vic.

osobne jsem vzdy chtel telefon s qwertz klavesnici, a Zko mi plni vsechno, co jsem si od neho sliboval, skoda jen, ze uz se dobry telefon s hw klavesnici jen tezko hleda a je na vyber max ze Zka, Xperie mini pro a Xperie pro. Btw kdyz si clovek trosku prihne a potrebuje napsat text bez preklepu tak HW klaveska je nej ;-)

Autor tohoto vlákna
antiphon
Nové Androidě

Příspěvek od antiphon » pon 14. lis 2011 0:12:54

Diky moc za reakce, asi to nakonec nepujdu vratit a dam tomu sanci :-). Ja si taky neumel telefon predstavit bez HW klavesnice - prechazim z G1 a jsem zvykly na jeho HW klavesnici. S SW klavesnici u G1 jsem mel vzdycky hrozny problemy, ale to bylo asi tim, ze ten displej je mensi a ted se mi zda ze je i min citlivej oproti Zetku. Jinak zitra se vrhnu na root...neuveritelne me stvou predinstalovane aplikace :-)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“