PokeciPhone 4S 16/32GB nebo Samsung Galaxy SII

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Daffson
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Touch Diamond2

iPhone 4S 16/32GB nebo Samsung Galaxy SII

Příspěvek od Daffson » úte 08. lis 2011 23:47:30

Dobrý den všem.

Už je tomu neskutečně snad půl roku co vybírám nový telefon protože můj HTC Diamond2 už opravdu odchází a podpora WM 6.5 skončila.

V podstatě už dlouhou dobu dumám a situace se trochu zkomplikovala. Čekal jsem s čím se vytasí Nokia s WP 7.5, ale po tom co jsem viděl jsem toto naprosto zavrhl. Zkrátka už je to jen mezi iPhone 4S 16/32GB nebo Samsung Galaxy SII.

Nejsem absolutně schopný udělat rozhodnutí. Plánuji zakoupit okolo vánoc a udělat si tak radost. Byl jsem téměř rozhodnutý pro "budoucí iP 5", ale nejvíc mi na nové 4S vadí pouze ten 3,5" displej. Kdyby měl 4", tak by bylo rozhodování trochu lehčí. Co se týče kvality Appstore vs And.Market, tak tam dle mne vede Apple a hlavně aplikace jsou skoro 100% funkční což se o Androidu říct nedá. Pro iPhone pak rozhodně hovoří stabilizace a zvuk při natáčení videa (které budu při pravděpodobně dost nyní po narození synátora využívat) viz. http://www.youtube.com/watch?v=JyB03Rnz ... ture=feedf nebo http://www.youtube.com/watch?v=qp2NDVbY ... ture=feedf

Počítám že fotografie budou asi stejné, možná iP trochu lepší.

Přemýšlím i o nějakých navigacích a tam má rozhodně navrch iP. Na Androidu žádná sláva ani co se týče funkčnosti. Na druhou stranu vím že iP nepošle přes BT do ne iP telefonu ani prd. Mass storage taky nemáme, flash také ne - i když zde úplně přesně nějak nevím kde konkrétně by mi to chybělo. Widgety jsou rozhodně super. 4,3" displej je na Galaxy úžasný. Baterii bych v tomto případě rozšířil 2000mAh packem co "vyrovná" záda.

U androidu se prostě bojím bugů, lagů a celkové stability, i když co jsem zatím četl na engadget, macrumors, 9to5mac nebo i českých serverech, tak iPhone4S taky zatím nevypadá úplně 100%.

iTunes mi osobně úplně nevadí a jak jsem tak koukal, tak i Samsung tak trochu (i když ne nutně) potřebuje KiesAir.

Já vůbec nevím. Totiž ten rozdíl ve stabilizaci videa a zvukového vstupu při nahrávání (viz. linky výše) je úplně neskutečný a jak jsem psal, tohle budu asi hodně využívat. Na druhou stranu notifikace v iOS5 stále žádný zázrak. A to používám taky stále.

Prosím pomozte mi v mém rozhodování. Napište objektivně nebo i třeba subjektivně co si myslíte ale moc žádám všechny aby nikdo nevyvolával flame a neurážel systém který zrovna nevlastní. Já se snažím být nad věcí. Vidím že každý systém má své mouchy stejně jako každý člověk umí něco a něco zas ne.

Dík moc předem všem.

DAFFSON

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Re: iPhone 4S 16/32GB nebo Samsung Galaxy SII

Příspěvek od Notouchme » úte 08. lis 2011 23:59:23

Ahoj pokud jsem to dobre pochopil tak tobe de o kvalitu zvuku pri nataceni ? (kdyz se ti ma narodit syn ), ale ani jedno z tech videi to neukazovalo v tom druhym byl obraz to jo (tam mi pride 4S trosku prepalenejsi) ale to prvni byl zvukovej vystup z prehravace ne ? a to asi ten plesatej pan nepochopil ze si muze doinstalovat i lepsi prehravace nez ty zakladni. Kazdopadne nevim jak muze nekdo srovnavat 4S telefon kterej vysel nedavno a galaxy S2 kterej tu s nama uz nejakej cas je. Podivej se na Galaxy Nexus a myslim si ze budes mit rozhodovani jasnejsi :). Jinak jsi na android foru, myslis si ze ti nekdo doporuci jabko ? :D
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
Daffson
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Touch Diamond2

Příspěvek od Daffson » stř 09. lis 2011 0:06:33

Samo že vím že jsem na Android fóru, ale věřím že dostanu dobré a hlavně konstruktivní rady.

V tom videu s tím plešatým pánem - nejde o tu hudbu na pozadí, ale jak je on o hodně líp slyšet když se nahrává na iP4S a naprosto markantní rozdíl je v tom jak se celé to video z SGSII klepe jako ratlík kdežto z iP4S je nádherně stabilní díky stabilizátoru.

niky79
Androiďák!
Reputace: 1

iPhone 4S 16/32GB nebo Samsung Galaxy SII

Příspěvek od niky79 » stř 09. lis 2011 4:44:06

"Kazdopadne nevim jak muze nekdo srovnavat 4S telefon kterej vysel nedavno a galaxy S2 kterej tu s nama uz nejakej cas je."

To myslíš jako vázne? Oba jsou to telefony, které je mozne v dane době koupit, a mezi kterymi zakaznik muze vybírat, takže nevidím jediny důvod, proc by se nemohly vzajemne porovnávat. To ze některý telefon je starší a druhy novější, vůbec v tomto nehraje roli.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » stř 09. lis 2011 12:05:57

Nehraje roli ? ok srovnej si Galaxy Nexus kterej vysel stejne jak jabko 4s a myslim ze ten rozdil poznas :) uz treba jenom ten stabilizator atd... http://www.youtube.com/watch?v=-mP3_6nandc (ten stabilizator je dobrej tak pri sportu, pokud nemas parkisnona :) ) kazdopadne spis vypadas jako bezny uzivatel tudiz si s klidnym svedomim muzes vzit jabko jelikoz android asi nikdy moc nevyuzijes :) a pokud se mylim tak je rozhodne blbost si vybirat telefon podle videa :D
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“