PokecGalaxy tab vs Ipad2

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Htc tattoo
Tablet: Archos g8 101
Rom: CM7 gingerbread

Galaxy tab vs Ipad2

Příspěvek od mclama » čtv 17. lis 2011 22:24:46

Ahoj, rozhodl jsem si že si pod stromeček nadělím tablet, rozhoduju se mezi Ipade2 a Galaxy tabem. Byl jsem v electroworldu, a porovnal si to ipad mi přišel svižnější a pro moje funkce, které zahrnují brouzdání po večerech na internetu, nenáročné hry, plynnulost, solidní foťák vhodnější, ale zase vím že má určitě i své stinné stránky, o kterých nemám ani ponětí. Galaxy tab mě moc nenadchl, protože se docela sekal, ale mohlo to být tím že neměl updaty a měl animovaný pozadí. Napište pro a proti, opravdu vše, od software až po HW výměnu, opravy, náhradní díly, fólie - prostě vše.

Jinak, prosím aby skutečnost, že jsme na android fóru a né na apple fóru neovlivnila doporučení :)

Htc Tattoo 2.3 Gingerbread custom ROM, archos 101 8gb
http://androidforum.cz/gingerbread-pro- ... 43-90.html
Návod na root + flash ROM htc tattoo - scroll down

niky79
Androiďák!
Reputace: 1

Galaxy tab vs Ipad2

Příspěvek od niky79 » čtv 17. lis 2011 22:36:47

Ber iPad. Ono je docela poučné postavit někoho, kdo se v tom nevyzná, před oba tyto tablety. U samsungu obvykle lidé jen rotují obrazovkami, protože s tím nic víc neumí, ikonky dole jim nic nerikaji. Na ipadu si spustí libovolnou Appku, ktera tam je nebo z ni bez problemu vyskočí, protože tam neni nad čím přemýšlet.

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Re: Galaxy tab vs Ipad2

Příspěvek od mclama » čtv 17. lis 2011 22:39:31

Já android vlastním, mám ho cca 20x přeflashovaný přeROMkovaný a co všechno, takže bych skromně řekl, že až takovej amatér nejsem. Samozřejmě jsem zkoušel fotoaparát, kamerku a podobné prkotinky, ale z fleku se takto nerozhodnu. Taky téměř nic nevím o jejich HW, a hlavně zkušenosti jsou k nezaplacení.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » čtv 17. lis 2011 23:15:57

Android je android :) tak ti povim, kazdopadne pokud ho chces na nejaky monstrozni hry (coz asi ne) tak ber ipad 2 to je totiz jeho jedina vyhoda jinak iOS je spis pro amatery pokud nejailbrakujes :)
Jinak proste apple ti vsechno naliknuje a musim pouzivat to jeho "super" itunes a rekl bych ze pro tebe jako androidaka to bude zezacatku trosku šok. Parkrat jsem mel jabko v ruce a stacilo, Je to o ty platforme proste jinak bych rekl ze jsou srovnatelni :) (ipad2 o neco vetsi vykon, ale to bude taky tim systemem :/ ) oba jsou smooth jak to jen de :)
edit: Jestli jsi si zkousel galaxy tab nekde v elektroworldu tak se ani nedivim pokud na nem bylo 100000000 lidi prred tebou buhvi co tam vsechno nasupali spousteli atd...
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 17. lis 2011 23:23:47

Myslíš rozlišit dvě základní roviny!
Android vs. iOS. S androidem máš zkušenost, ale co s iOS? Pokud ne, tak to pro tebe bude šok, protože to je hodně rozdíl oproti Androidu - neříkám že špatný, ale ani ne, že dobrý...zeptej se nějakého iOS uživatele, jak například do svého zařízení dostává hudbu apod.

Jsou to dva systémy s různým přístupem.

PS: Já si zase nedávno hrál s iPad2 v retail store a to bylo peklo! Reakce zpožděné o 2 vteřiny od toho co jsem chtěl udělat. Slideshow při posunování stránek atd...tímhle bych se na prodejně opravdu neřídil. Ty výrobky tam nemají absolutně vypovídající hodnotu. Nechápu jak tam to svoje zboží můžou takto prasácky prezentovat.

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Příspěvek od mclama » pát 18. lis 2011 19:06:17

Takže pořád přemýšlím, momentálě mě v hlavě tkví tyto otázky

Formáty filmů - jaký z tabletů přehraje větší množství formátů? stačilo by avi, není problém konvertovat ale je to čas navíc
Rychlost kopírovaní z PC - jaký tablet to má rychlejší?
Specifikace - občas vidím např : IPad - wifi ipad - 3g, galaxy tab to samý.. jak to funguje?
poruchovost - co se více "posírá"? dá se například u Ipadu koupit nějaký náhradní příslušenství, řekněmě baterka nebo tak?
Dává se to tabletů pamětovka nebo ne?

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » pát 18. lis 2011 19:36:41

Já to vidím jednoznačně. Jestli tablet, tak něco jako Transformer (prime). Ten dock je rozhodně v některých chvílích k nezaplacení.

niky79
Androiďák!

Příspěvek od niky79 » pát 18. lis 2011 19:45:29

Predem rikam, ze mam ipad 1.

To, jake filmy tablety prehraji, je vec SW, oba maji dostatecny vykon na ty, aby prehraly 720p MKV. Klasicke AVI je naprosto bez problemu i u ipadu 1. 1080p video nevi, ale vzhledem k velikosti takovych filmu a ulozne kapacite kabletu to nevidim realne. Pametovky nema ani jeden.

Dulezity je take pocet aplikaci - to ovlivnuje, co s tim budes schopen delat. Primo pro ipad je nekolik desitek tisic aplikaci, pro androidi tablety vyznamne mene. Proste to nema tolik lidi. Casopisy atd. se take hlavne delaji pro ipad.

K tomu asusu transformer je jedna zkusenost zde:

http://tab.blog.zive.cz/2011/10/asus-tr ... -rekly-ne/

Jinak ipad 2 se ted da koupil s predplatnym Hospodarskych novin za 3500 Kc (celkove vcetne dvouleteho predplatneho to vyjde na 10500 Kc, coz je podle me super cena.)

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Příspěvek od mclama » pát 18. lis 2011 19:54:36

uhm, já našel ipad 2 nejlevnější za 11 000, kde je problém?

absolutně mi nejde o nějaké noviny, chci mít Skype, foťák prohlížeč, video/hudba přehrávač a to mi stačí

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » pát 18. lis 2011 20:55:52

Do androidu nepotrebujes vetsinou zadnej konvert na filmy staci ti nejakej stahnutej prehravac a mrte kodeku, jinak mam pocit ze ipad si konvertuje vsechny filmy pres itunes (ztrata casu)
Specifikace - občas vidím např : IPad - wifi ipad - 3g, galaxy tab to samý.. jak to funguje?
ze ma wifi nebo wifi a 3g tzn. ze tam jse slot na simku pres kterou muzes chodit na net (jako u telefonu) ale nemuzes z toho volat
poruchovost - co se více "posírá"? dá se například u Ipadu koupit nějaký náhradní příslušenství, řekněmě baterka nebo tak?
Kazdej stroj ma svoje mouchy a pokud vim tak ani u jednoho se nada vymenit baterka, je to proste jeden kus + sloty na simky a pametovky (transformer ma) galaxy tab ani ipad ne.
Jinak znam par lidi co meli ze zacatku strasnej problem s itunes, podle me je to absolutne zbytecna vec, zlatej android. Jinak dost rad tu vypravim jednu historku co se stala kamaradovi s iphone 4. Preinstaloval PC tzn. prazdne i tunes pripojil k nemu iphone kde mel nejaky svoje veci a iphone udelal bum a byl prazdnej :D ta synchronizace zabiji....

niky79
Androiďák!

Příspěvek od niky79 » pát 18. lis 2011 22:43:52

Notouchme píše:Do androidu nepotrebujes vetsinou zadnej konvert na filmy staci ti nejakej stahnutej prehravac a mrte kodeku, jinak mam pocit ze ipad si konvertuje vsechny filmy pres itunes (ztrata casu).
Neni to pravda. Tvuj pocit se myli :lol: :lol:
Notouchme píše:Preinstaloval PC tzn. prazdne i tunes pripojil k nemu iphone kde mel nejaky svoje veci a iphone udelal bum a byl prazdnej :D ta synchronizace zabiji....
Nj, tak to dopada, kdyz se nekdo neobtezuje vyvinout ani minimalni usili, aby pochopil, jak to vlastne funguje.
mclama píše:uhm, já našel ipad 2 nejlevnější za 11 000, kde je problém?
absolutně mi nejde o nějaké noviny, chci mít Skype, foťák prohlížeč, video/hudba přehrávač a to mi stačí
Ze ho tak muzes mit za 10990 + k tomu bonus s novinami?

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Příspěvek od mclama » sob 19. lis 2011 17:11:18

Super ! někdo, kdo očividně Ipad2 má a něco o něm ví..
Takže, jak je to s poruchovostí? když to člověk nechce jailbreakovat nebo co, akorád bejt na netu filmy skype FB, vydrží to? (za tu cenu by teda mělo)
Kde seženu Ipad2 za nejlevnější cenu? stačí název obchodu.
Fungujou tam alespon trošku podobné aplikace, jako na androidu? například free sms sender, nejsem žid ale hodí se :) (nemusí být, ale je dobré to vědět)
Itunes by mi vůbec nevadilo ..

a celkově prosím popiš + a - .. zatím to teda vypadá na Ipad.. pokud ho máš, prosímtě vyfot něco ahoď to sem, ať vidím jakej to má foťák (někde z netu to může bejt upravený a kdo ví co)

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 19. lis 2011 18:38:13

Neni to pravda. Tvuj pocit se myli :lol: :lo
l:

Tak jinak...to co ti neskousne itunes, to do ipadu, či jiného ios zařízení nedostaneš! Nevím jak je to s jailbreak, ale to už jsme v jiné rovině...
Android připojíš jako mass storage a nikdo tě neomezuje v tom, co můžeš ve svém zařízení mít...

Přítelkyně jsem chtěl takto nahrát do ipodu její oblíbený seriál, ale jaksi si itunes stavělo hlavu a vůbec mi ho nechtělo zařadit do knihovny. Pokud tedy svoje oblíbené seriály/filmy máš ve formátu, který itunes nebere (v mém případě avi, které by brát mělo), tak máš smolíka a musíš konvertovat např. pomocí http://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/, ale to taky není vždy 100%.

niky79
Androiďák!

Galaxy tab vs Ipad2

Příspěvek od niky79 » ned 20. lis 2011 8:33:00

Prosímte, přestaň s temi nesmysly. Stáhni si aplikaci třeba buzz player, která je určena na video a nahrávej do ni videa přes itunes. Bez JB. Normálně to funguje. Kdyz neovládás ani zaklady práce s iTunes, nehadej se prosím! Nainstaluj tu aplikaci, připoje mobil/ tablet k iTunes, v levém sloupci to zařízení vyber, v horním řádku se přepnutí do aplikace/application, na obrazovce najed dolu, kde je třeba ten buzzplayer a tady je tlačítko pro nahrávání dat, v tomto případe filmu. Tj. Nedělá se to přes standardni knihovnu iTunes pro videa. Tady je obrazek

http://imageshack.us/photo/my-images/840/itunesm.jpg/

Samozřejmě, ani mě se ten postup nelíbí oproti jednoduchemu mass storage, ale je naprosto funkcni a posveceny applem, jak do zařízení dostat libovolna data.

mclama: ja mam ipad1. Nevim, jakou poruchovost myslis. Ja osobne bych to koupil u oficialniho Apple (http://www.apple.com/cz/ipad/). Ja jednicku pouzivam na internet, FB, videa na YT, filmy, sledovani TV z PC a samozrejme... hry.

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Příspěvek od mclama » ned 20. lis 2011 9:54:31

JInak, jak to je s flashem? dají se v nějakém prohlížeši na apple flashe přehrát? myslím, že galaxy tab ho má

niky79
Androiďák!

Příspěvek od niky79 » ned 20. lis 2011 10:10:40

Flash na ipadu ne. Samsung to asi ma, nicmene Flash pro mobilni zarizeni (plugin pro mobilni zarizeni) je uz mrtva zalezitost - i samotne Adobe ho prestalo vyvijet.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » ned 20. lis 2011 10:21:05

Mŕtva? Mne funguje z zatiaľ bez problémov...Adobe nechá vývoj mobilného flashu na druhých spoločnostiach
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

niky79
Androiďák!

Příspěvek od niky79 » ned 20. lis 2011 10:50:53

Nikde nepisu, ze nefunguje. Mrtva zalezitosti v tom smyslu, ze Adobe prestal vyvijet Flash plugin pro mobilni zarizeni.

Napriklad na ICS flash neni a neda se stahnout ani plugin. Uvidim, zdali vubec bude.

Autor tohoto vlákna
mclama
Stálý androiďák

Příspěvek od mclama » čtv 24. lis 2011 12:02:35

Ahoj, takze zmenila se situace, a bohuzel mi na tablet vyjde pouze 7000 kč cca .. (tedy vrchní strop) budu se tedy muset spokojit s něcím horším, každopádně nevím co vybírat.. poradíte? :)

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » pát 25. lis 2011 10:46:06

Jedine nejakej archos :D ale za ty prachy se ti to podle me ani nevyplati kdyz budes mit aspon 8,5 tak transformer ale za 7cku sem zatim nic novejsiho a hlavne slusnyho nevidel :/, jinak taky chyby vsech ios zarizeni no flash xD za ty prachy, to je k smichu ale nechci tu flame :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“