PokecStylus vs. prst

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
wolfy2k
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Tablet: Iconia A500, Yarvik 264
Kontaktovat uživatele:

Stylus vs. prst

Příspěvek od wolfy2k » pát 23. led 2009 11:41:10

Dnešní tendencí výrobců chytrých telefonů je zavádět ovládání pomocí prstu. Všichni se chytly obrovského prodejního úspěchu, který zaznamenal Apple se svým iPhonem, který s tímto principem přišel. Dneska již i WM má aplikace, které toto ovládání alespoň částečně umožňují. A Android to převzal zcela. Ale chci se zeptat, je to tak správně? Jo, umožňuje to mnohem rychlejší ovládání telefonu i za jízdy autem, autobusem nebo za chůze, ale je to na úkor přehlednosti informací, které displej zobrazuje. Všechno je tak velké a nehezké. Stylus je přeci dokonale přesný nástroj, který v některých aplikacích přeci nemůže být překonaný neohrabaným prstem?

Já osobně jsem na stylus zvyklej, používám ho s WM 5. Pokud si potřebuju zavolat, dotykem prstu si vystačím, ale když chci psát, taka používám Word recognizer a píšu jako na papír, stylus používám v excelu a v hraní her, jak by jste hráli Age of Empires bez stylusu :D ? Co si o tom myslíte, má být stylus vytlačen?

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Re: Stylus vs. prst

Příspěvek od Supík » pát 23. led 2009 12:21:05

wolfy2k píše:Dnešní tendencí výrobců chytrých telefonů je zavádět ovládání pomocí prstu. Všichni se chytly obrovského prodejního úspěchu, který zaznamenal Apple se svým iPhonem, který s tímto principem přišel. Dneska již i WM má aplikace, které toto ovládání alespoň částečně umožňují. A Android to převzal zcela. Ale chci se zeptat, je to tak správně? Jo, umožňuje to mnohem rychlejší ovládání telefonu i za jízdy autem, autobusem nebo za chůze, ale je to na úkor přehlednosti informací, které displej zobrazuje. Všechno je tak velké a nehezké. Stylus je přeci dokonale přesný nástroj, který v některých aplikacích přeci nemůže být překonaný neohrabaným prstem?

Já osobně jsem na stylus zvyklej, používám ho s WM 5. Pokud si potřebuju zavolat, dotykem prstu si vystačím, ale když chci psát, taka používám Word recognizer a píšu jako na papír, stylus používám v excelu a v hraní her, jak by jste hráli Age of Empires bez stylusu :D ? Co si o tom myslíte, má být stylus vytlačen?
Tak kapacitni technologie nevylucuje pouziti stylusu (i kdyz je asi jikdo nevyrabi) jde jen o technicky problem jak upravit stylus.
Obecne povazuji kapacitni technologii, za prinos protoze dispeje jsou diky ní výrazně odolnější než ty s rezistivni dotykovou plochou. Jinak jsem si behem psani tohoto prispevku udelal stylus z pomerancove kury a funguje (kolecka o prumeru 4mm navrstvena na sebe :) ) takze proste sylus je mozny. Nejspis to bude neco na zpusob gumovyho medvidka obalenyho igelitem ;)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
wolfy2k
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Tablet: Iconia A500, Yarvik 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wolfy2k » pát 23. led 2009 12:27:40

Sup píše:Tak kapacitni technologie nevylucuje pouziti stylusu (i kdyz je asi jikdo nevyrabi) jde jen o technicky problem jak upravit stylus.
Obecne povazuji kapacitni technologii, za prinos protoze dispeje jsou diky ní výrazně odolnější než ty s rezistivni dotykovou plochou. Jinak jsem si behem psani tohoto prispevku udelal stylus z pomerancove kury a funguje (kolecka o prumeru 4mm navrstvena na sebe :) ) takze proste sylus je mozny. Nejspis to bude neco na zpusob gumovyho medvidka obalenyho igelitem ;)
LOL :D Už mám podniktelský záměr na hodiny ekonomiky :lol:

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » pát 23. led 2009 13:20:46

stylus na G1 je normalna vec, s jedinym rozdielom, ze ten koniec je hrubsi a z vodivej gumy alebo kovovy:
http://www.google.com/products?q=G1+sty ... 1&ct=title

inak mne kapacitny touch pride lepsi ako odporovy ... prstom sa urcite ovlada prijemnejsie ako odporovy, na ktory je potrebny vyvnut isty tlak, a kapacitny ide skutocne na dotyk.

fabian
Stálý androiďák
Twitter: fabiancz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fabian » pát 23. led 2009 14:37:09

Me prijde super, ze G1 nema stylus. Developeri totiz nebudou vyrabet aplikace, kde je vsechno titerne a jde to zmacknout jen stylusem a to jeste jen kdyz stojite. Casto jezdim vlakem, takze jsem za velke buttony moc rad:).

Jinak jsem nekde jako gadget videl rukavice, ktere meli na jednom prstu takovy vystupek, ktery umoznoval ovladat iPhone. Takze to muselo byt taky nejake vodive, protoze iPhone myslim take pouziva kapacitni display.
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » pát 23. led 2009 17:48:34

No ja se priznam, ze si stale nejsem schopen na kapacitni displeje zvyknout. Mam ted na veekdnd z kanclu Treo PRO a to ma taky tuhy displej az do okraje, ale je to klasicky odporak, mackat to naprosto stejne jako iphone ci gphone ale neumi to samozrejme multitouch, tam to proste zprumeruje mezi. Takze asi sou firmy, co to umej a pak co to neumej, jako je treba samsung na i780, kde je sice tvrdy plastovy obal displeje, ale mackat se na nej musi skutecne hodne.

Pokud si mam vybrat volim variantu odporovy nebo kapacitni displej SE STYLUSEM a OS ktery lze obsluhovat pouze kurzorovejma klavesama nebo trackballem. V tomhle je asi nejdal PalmOS, kde si programator muze pomerne slusne nakonfigurovat z ktereho talcitka na ktere to preskoci pri zmacknuti jednoho ze 4 smeru, celkem pouzitelne je to i na Androidu, je asi jen otazka casu, kdy se vyresej obcas mrtva mista (treba market) kde proste clovek do toho displeje musi hrabnout.
Vyhodu u stylusu vidim treba u vedecke kaukulacky, spredsheetu, kresleni poznamek, a taky v tom, ze to neopatlava displej. A pokud jsou dobre ergonomicky navrzena tlacitka, neni problem obcas tam hrabnout rukou. Ale rozhodne nejsem priznivce dusevni onanie se stylusem u WM, ke proste furu operaci bez stylusu nejde skoro vubec udelat.

Jako celkem zajimavy ovladaci prvek vidim ctecku otisku prstu, ma to treba toshiba a pri vysunuti displeje zespoda, takze se tim dqa skvele scroolovat na webu jen soupanim prostredniku po zadech pristroje.

huskye
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Příspěvek od huskye » pát 23. led 2009 22:56:12

Já osobně si myslím, že ovládání prstem i stylusem má své výhody. Proto se mi líbí třeba telefony od HTC které se docela dobře ovládají prstem díky touch prostředí a když je třeba nebo to jen chcete, tak vytáhnete stylus a ovládáte telefon s ním. Taky uvažuju až budu mít G1čku, že si k ní ten stylus koupím, chci mít prostě obě možnosti na výběr :-) A jak už bylo napsáno dřív, ať už je to psaní nebo hry, někdy prostě se bez toho stylusu jen tak neobejdeme ;-) A navíc to podle mě vypadá více "machersky" :lol:
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 25. led 2009 14:15:36

Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » ned 25. led 2009 17:48:01

To Sup: Ty se mi moc nelíbí ty stylusy, oficiálně pro G1 jich moc není, ale pro IPhone jich je mraky. Předpokládám, že když mají display dělaný stejnou technologií, že bude fungovat i na G1. Mi se líbí například tyhle:

http://cgi.ebay.com/PDA-Touch-Screen-St ... 7C294%3A50

http://cgi.ebay.com/Stylus-touch-pen-fo ... 7C294%3A50

http://cgi.ebay.com/New-Metal-Stylus-Pe ... 7C294%3A50

Ten podlední se mi líbí asi nejvíc. Hlavně se mi na těhlech třech líbí, že je můžete mít připnuté ke klíčům a tím pádem jsou pořád při ruce :-)
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

Libor52
Stálý androiďák

Příspěvek od Libor52 » sob 14. úno 2009 14:10:32

G1 mě přijde v pondělí, ale na navigaci používám normální CD popisovač a funguje bez chyby.
Pokud možno tak druhou stranu :D
G1 - White - černá klávesnice, 1.6 No root, T-mobile, Internet Premium, ( 16.2.2009 )

huskye
Androiďák!

Příspěvek od huskye » sob 14. úno 2009 16:04:34

Libor52 píše:G1 mě přijde v pondělí, ale na navigaci používám normální CD popisovač a funguje bez chyby.
I na G1? :-) Musí to být vodivé, aby to její display vzal :-)

mak
Androiďák!

Příspěvek od mak » sob 14. úno 2009 16:08:54

Libor52 píše:G1 mě přijde v pondělí, ale na navigaci používám normální CD popisovač a funguje bez chyby.
To ti ale funguje na touchscreenu kde se meri tlak, takze na G1 ti to nic delat nebude

HentaiRush
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP5503DUO
Tablet: Prestigio PMP810TF3GBS

Příspěvek od HentaiRush » ned 15. bře 2009 19:32:21

Udělal jsem malej experiment.. s kovovou propiskou (oblá hlavička která se mačká) a jen kvůli tomu, že je to moc "hladký" to funguje fajn.. takže, výroba stylusu z hřebíku je možná.. :D Nebo nějákého vodivého materiálu.. fajn by byl materiál s povrchem který tak dobře neklouže po povrchu displaye, ale zase není tak tvrdý jako železo..
nevíte?
Slave of great Prestigio.

zet
Stálý androiďák

Příspěvek od zet » ned 15. bře 2009 19:42:51

dělat stylus z hřebíku? no chudák displej :)

bosko23
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bosko23 » ned 15. bře 2009 20:23:19

:) to já o stylusu uvažuji že siho pořídím v některých věcech bymi líp sedl stylus než prst taky jsem skoušel něco podomácku vyrobit ale ůspěch žádný :lol:
T-MOBILE G1 8GB MICRO SD white , ACER ASPIRE 5930G XP + UBUNTU HARDY + T-Mobile 4G tarif premium + T-Mobile internet +

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » ned 15. bře 2009 21:00:03

zet píše:dělat stylus z hřebíku? no chudák displej :)
Právě proto to chce nějákej měkčí materiál.. :) A nebo folii.. :) Hele, ty folie musí bejt nějáký speciální, ne?
Mě by se stylus v některých případech hodil dost, mám tlustý prsty..

kuba

Příspěvek od kuba » stř 29. dub 2009 13:57:12

Co treba obyčejná tužka , co ma grafitovou tuhu, ktera je vodiva sam sem to nezkousel G1 nemam (jeste).

mcgogo
Stálý androiďák

Příspěvek od mcgogo » stř 29. dub 2009 14:42:13

zkoušel jsem tady v práci do toho displaye matlat vším co jsem našel a fungoval mi zatím akorát mínusovej pól od micro tužkové baterie :D Mám takovej divnej pocit, že jediný co bude fungovat bude nějaký tlustý gumový šidítko. Nic co by mělo trochu ostřejší hrot s tím zatím nefunguje, ale pokud by jste náhodou někdo na něco přišel dejte vědět. díky

manik.luke
Androiďák!

Příspěvek od manik.luke » stř 29. dub 2009 15:19:50

mě tužka ani propiska nejde :-(, ale zkusim to stim pomerančem :-D

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » stř 29. dub 2009 17:44:42

Tohle je sice pro iphone ale na G1 to funguje take (ozkouseno...)
Ale cena 400 za neco co za jeden den ztratim kdyz to neni kam zasunout, prichitit -DNES jsem zjistil ze G1 nema ani ,,dirku" na snurku :-(
Obrázek

info
http://www.ostatni-znacky.bigmobil.cz/S ... e-511.html
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » úte 16. čer 2009 20:49:09

Nepřišli jste někdo na nějákej pěknej DIY stylus? :P

dosmanak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia SP
Twitter: dosmanak

Příspěvek od dosmanak » stř 17. čer 2009 11:18:59

Přemýšlím, jestli by se nedali požít tlačítka ze staré kalkulačky, co maj gumový tlačítka, ale žádnou takovou tady nějak nemám...
Měl jsem G1!

VeruSKa
Robot
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E Dual
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VeruSKa » stř 17. čer 2009 11:47:03

obyčejná tužka ani čudlíky z pracovní kalkulačky nefungují, ale ten pomeranč jo...je dost dobrej :D
T-mobileG1 White; RooT umřel, ať žije Sony Xperia E Dual Champagne
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co to je? Žabička s rootovskými právy ;o)

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » sob 20. čer 2009 13:13:20

VeruSKa píše:obyčejná tužka ani čudlíky z pracovní kalkulačky nefungují, ale ten pomeranč jo...je dost dobrej :D
rly? :) Zkusím..

chytil123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od chytil123 » pát 10. črc 2009 14:24:13

Tak dnes jsem byl v T-mobil prodejne jestli nemaj stylus na kapacitni display a prej vubec a v druhe prodejne mobilu a prislusenstvi vubec nevedel co po nem chci. Nevite jestli se to da koupit nekde v CR a kolik to stoji ? 400 za tusku ktera nejde ani pridelat k mobile se mi zda moc...
Nexus S / Nexus 7

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » pát 10. črc 2009 17:21:13

EDIT by Ge0rge: Pozor, tak zrovna tenhle stylus pry nefunguje ani na G1 ani na iPhonu ...

co treba tenhle ? .. z nemecka, postovny 90 kaček stoji asi 150,-, da se bez problemu objednat z ceska ... musis mit paypal abys mohl platit, ale na to ti staci kreditka a registrace pokud ho nemas...

Obrázek

http://global.ebay.com/Ersatzstift_Stif ... 89644/item

chytil123
Androiďák!

Příspěvek od chytil123 » pát 10. črc 2009 17:32:05

díky moc, to vypada dobre ;)
Nexus S / Nexus 7

chytil123
Androiďák!

Příspěvek od chytil123 » sob 18. črc 2009 16:30:03

Tak to je v PICI :( curaci zasrani tam pisou stylus pro G1 a hovno :( 250kč vyhozeny do hajzlu...Varovani pro ostatni...http://global.ebay.com/Ersatzstift_Stif ... 4/item/bin
Nexus S / Nexus 7

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » sob 18. črc 2009 16:47:54

Rozhorceni chapu ale i tak omez ty slova....

Jinak je jasny ze pokud to je ten z obrazku vis Nemuze fungovat jelikoz je to klasickej stylus pro PocketPC (MJ ten samej dostala kamaradka k samsungu a je na nuc...)

Na G1 (Ktera nema klasickej dotykovej (tlakovej) displej) ,usis mit proste specialni (jsou vetsi) viz to co jsem navrhoval ja :
Obrázek
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

chytil123
Androiďák!

Příspěvek od chytil123 » sob 18. črc 2009 17:21:26

ja vim, i jsem po obchodech shanel specialni, ale videl jsem Stylus for T-Mobile G1. Kdo mel tusit ze to je podvod na eBay ???
Nexus S / Nexus 7

Odpovědět

Zpět na „Pokec“