Pokecjak kopírovat a vkládat text?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: lg optimus net

jak kopírovat a vkládat text?

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 8:16:34

Ahojte majstry Androidu uz aj my pomaly ku 30sa bliziaci Trenciansky chlapci sme podlahli smartfonom so systemom android ja konkretne som sa rozhodol pre telefon LG optimus net kedze je to moj prvy smartfon tak som hladal nieco pre zaciatocnikov s dobrou cenou no musim povedat ze som bol az moc fajn prekvapeny ked som zistil co to vlastne ten android v telefone je myslim ze aj znacka LG tymito novymi modelmi sa posunula v kvalite do vysin no cital som pred vyberom systemu po strankach co to o kazdom syste volba padla nakoniec na android. zaklady som sa naucil zo stranky zo sekcie zaciname s androidom velmi poucne to tam je je to super ze je aj takato stranka velke plus pre ludi co tuto stranku robia fakt superpraca len jednu vec neviem ked si otvorim nejaku stranku a oznacim si text tak mi napise ze skopirovane do schranky len neviem kde tu schranku najdem v prehliadaci keby mi to mohol niekto laicky vysvetlit ako si ten text odtial vyberem vlozim do google a podobne a hlavne kde je ta schranka dakujem

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: moj prvy android

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. pro 2011 8:29:34

Je ti sice 30, ale pravidla pravopisu jsi evidentně nikdy neviděl.
1) Doplňo do toho tvýho "výtvoru" aspoň tečky mezi větama. Absolutně to nedává smysl a nemám náladu řešit, co jsi chtěl říct. Ty od nás chceš poradit, ty to musíš udělat tak, abysme to aspoň pochopili.

2) Představ si, že takových nováčkovských témat je tady plno. Otevři si manuál a trošku si to tady projdi, fakt není třeba kvůli novýmu telefonu zakládat téma.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » stř 07. pro 2011 8:34:25

Mam dojem ze ju nenájdeš, aspon ja o takej moznosti neviem.
Choď tam kde chces text kopírovať podrž v textovom poli prst a v kontextovej ponuke daj vložiť (prilepit alebo co tam bude vhodne)

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 8:45:15

Ramon kedze to pisem na telefone tak som naschval vynechal interpunkcne znamienka lebo by som text pisal do vecera som myslel ze forum sluzi na to aby sa clovek opytal ked nieco nevie no asi som sa mylil ale treba si uvedomit ze nie kazdy sa narodil so smartfonom pri uchu ale nevadi ukamenujte ma za to ze som sa dovolil nieco opytat

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. pro 2011 8:49:00

Ach jo, mě už nebaví vysvětlovat p******m, že pokud oni něco chtějí, musí se oni snažit.
som myslel ze forum sluzi na to aby sa clovek opytal ked nieco nevie
Samozřejmě. Ale pokud budeš psát jako hotentot, ničeho nedosáhneš.

Prostě, piš jako člověk a nevymlouvej se na nic. Buďto píšeš včetně těch čárek a teček (a ne, nepsal bys to dvě hodiny. Tečka i čárka je normálně na klávesnici, takže se nevymlouvej. To jde každýmu) a nebo sem nepíšeš vůbec. Kapišto?

Ale k tomu tvýmu dotazu - schránku nikde nenajdeš. Schránka slouží čistě ke kopírování textu. Kopíruješ tak, že podržíš prst, vyskočí ti posuvníčky. Požadovanej text si označíš a na označenej text znovu klepneš a vybereš kopírovat.

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 8:54:02

Wotan dakujem to som uz skusal problem je ten ze ten text mi skopiruje do nejakej schranky to mi napise len vybrat z tej schranky a vlozit inde mi to nejde kedze nemam ani sajnu kde ta schranka je prehladal som cely prehliadac kde je ta schranka a nenasiel som budem dufat ze napise niekto kto ma tento typ tel zrejme bude vediet ako text dat von zo schranky este raz ti dakujem za ochotu

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 8:59:16

Ramon ty mas nejaky problem so Slovakmi?

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » stř 07. pro 2011 9:22:56

to geronimosexy:
ta schránka, ve které je ten text zkopírovaný je virtuální. To znamená, že bez pomoci nějakého dalšího programu do ní nahlížet nelze. Prostě si označíš a zkopíruješ text a tam kam ho chceš vložit prostě podržíš prst a z menu vybereš vložit. Schránka si vždy pamatuje jen poslední uložený text.
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. pro 2011 9:26:24

Nemám problémy se slováky. Ale mám problémy s ignoranty.

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 9:38:04

Locomachine dakujem tak uz som pochopil to je len vyrtualne a tam kde chcem dat text budem drzat prst idem skusat dam vediet ci to funguje

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 9:43:30

Ramon ja sa cely cas bavim slusne a ty mna nazyvas ignorantom pocuvaj daj sem meno co pouzivas na facebooku porozpravame sa tam ale aby si vedel uz roky vymaham pohladavky tak ked zistis na fb akeho chlapa ty nazyvas ignorantom tak sa budes velmi cudovat dufam ze sa na fb normalne porozpravame ako chlapi

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 07. pro 2011 9:48:09

Schranka (clipboard) funguje jako na PC. Akorat, ze tu nemas "ctrl+c" a "ctrl+v". ... a mam pocit, ze na smartphonu funguje akorat na text.

OT
Spoiler:
Jinak je sice obcas ramon az prilis "drsnej", ale v tomto pripade musim stat na jeho strane - at clovek pise v pohode bez diakritiky, ale tecky a carky ve vete by mel psat spravne kazdy. Ctes to a v pulce druhyho radku uz vubec nevis o co jde. Jestli se clovek pta, sdeluje, nadava... A kor u ty slovenstiny.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 10:00:00

Super chlapi dakujem Vam za rady tak uz som vdaka Vam na to dosiel len podrzim prst vyhodimi tabulku dan prilepit a je to tam no toto je moj prvy dotykac tak uz viem ze niekedy treba ten prst dlhsie drzat na tom tak este raz vsetkym vdaka idem dalej androidovad DAKUJEM :D

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 07. pro 2011 10:02:17

Tobě na tefonu nefungují tečky a čarky? Nezlob se, ale ramon má naprostou pravdu, jsi ignorat. Slušně tě upozornil, že bez oddělovacích znamének se to hodně špatně čte a často se nedá pochopit, co vlastně chceš říct. Že píšeš na mobilu je jen výmluva, ve skutečnosti je to jen lenost.

P.S. příspěvek jsem napsal na LG Optimus One a čárky a tečky mezi větami se tam píšou stejně snadno, jako písmena. Takže pokud jsi schopný napsat písmena, neexistuje jediný důvod, proč nepsat ty čárky a tečky, kromě neuvěřitelné lenosti. Uvědom si, že ty po někom chceš, aby pro tebe něco udělal - poradil, takže je přinejmenším slušnost pro to něco taky udělat - napsat to tak, aby se to co nejsnadněji četlo. To nemá nic společného se Slováky nebo Čechy, pravidla pravopisu jsou podobná a při jejich porušování se to blbě čte česky i slovensky a kritiku by sklidil i čech, kdyby takto psal.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 07. pro 2011 10:27:08

geronimosexy píše: Ramon ty mas nejaky problem so Slovakmi?

Ramon ja sa cely cas bavim slusne a ty mna nazyvas ignorantom pocuvaj daj sem meno co pouzivas na facebooku porozpravame sa tam ale aby si vedel uz roky vymaham pohladavky tak ked zistis na fb akeho chlapa ty nazyvas ignorantom tak sa budes velmi cudovat dufam ze sa na fb normalne porozpravame ako chlapi
geronimosexy: Neber si to ode mne nikterak zle. Ale musíš chápat, že když přijdeš někam kde to neznáš, tak se musíš řídit lokálními pravidly a respektovat lokální autoritu. Tedy když ti moderátor fóra napíše, že by bylo vhodné text doplnit o interpunkci protože text bez interpunkce se opravdu obtížně čte, tak je slušnost se tomu snažit podřídit.
Místo toho začneš vytahovat "slovenskou otázku" a dělat ramena s tím, že se živíš jako vymahač dluhů. Uvědom si prosím, že tohle je jednání, které může být spoustě lidí nepříjemné. Takže tě prosím, ukončuj věty tečkou a dlouhá souvětí aspoň občas rozděluj čárkou.
Ještě k té "česko-slovenské" otázce. Osobně tohle fórum profiluji jako pohodové česko-slovenské a určitě si nepřeji, aby zde kdokoli brnkal na jakoukoli nacionální strunu. Takže to prosím nedělej.
Tohle co ti píši není důvod k tomu aby se mnou o tom někdo vedl diskuzi. Pokud mi chce někdo něco sdělit tak prosím přes PM
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Blekota
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: n9005
Tablet: nexus 10
Rom: KK

Příspěvek od Blekota » stř 07. pro 2011 12:24:53

Geronymo som slovak a zial svojim vyjadrovanim robíš môjmu národu hanbu. Tie kktske reči o vymáhaní. Napr.

@telefon
i9300

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » stř 07. pro 2011 21:13:20

To som nevedel že toto je fórum gramatiky no čo už budte doležití aspoň tu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. pro 2011 21:27:50

Koukám, že poprvý asi není něco podle tvýho, co? Takže, pane vymahači, buď se budeš chovat podle pravidel, nebo se tady nebudeš chovat vůbec. Jasný?

Trošku jsem si tě proťuknul. Ty evidentně tenhle způsob pravopisu považuješ za normální. Bohužel, narazil jsi na fórum, kde taky řešíme srozumitelnost. To je o ohledech. Pokud chceš po ostatních pomoc, musíš jim taky nějak umožnit, aby ti pomohli. Což obnáší právě to oddělování vět tečkama. Protože pokud to neuděláš, plno lidí tě nepochopí. Ale jak se zdá, jsem už třetí kdo ti tohle píše a tobě je to jedno, podle posledního příspěvku.

Jokyk
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od Jokyk » stř 07. pro 2011 21:48:04

Původně jsem se do této diskuze vůbec zapojit nechtěl, ale nedalo mi to. Nejsem odborník na Android, spíš bych řekl uživatel na střední úrovni, ale když něco chci vědět, koukám z povzdálí, čtu, pozoruju, hledám... A jednu věc Ti Gerominosexy řeknu. Vždycky najdu. Jediné, co jsem ještě nikdy nenašel je příspěvek, který má 98 slov bez jediného interpunkčního znaménka a bez jediného velkého písmena. To je fakt dílo, Ti povím. Nevadí mi číst bez diakritiky, nevadí mi číst ani ve slovenštině bez diakritiky, ale nemůžeš se divit, že tady 3/4 lidí nemají energii se prokousat ani na konec Tvého příspěvku. Nezlob se, musel jsem Ti to napsat. Zkus si to po sobě přečíst a zamysli se.

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Příspěvek od geronimosexy » čtv 08. pro 2011 17:58:49

Chlapi normálne som sa pýtal na vec ktorú som nevedel, ale vidím že skôr je ako rada dôležtejší pravopis.No nevadí, kašlem na to, niekedy si ale čítajte diskusie ako sa urážate keď píšete do iných diskusií ci na iné stránky, či keď sa navzájom nazývate ovcami a podobne. Vidím že ked sa človek niečo opýta, tak hneď niektorí píšu že mám hladať na internete tak potom by ma zaújmali načo je vôbec fórum keď sa človek nemá nič pýtať no, ale keď budete dospelí tak prídete na to, že nie každý má čas hodiny denne surfovať na nernete. No hadam uz nebute nikomu vadiť príspevok ke som použil všetky znamienka podľa pravopisu
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne čtv 08. pro 2011 18:07:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: znamínka jsi sice použil, ale ne podle pravidel pravopisu. Opravuju, aby jsi viděl, jak to má být.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 08. pro 2011 18:04:44

Ber to tak, že ti kdo ti radí to stejně jako ty dělají ve svým volným čase. Nebo snad máš pocit, že tady za to moderování něco dostávám? Ne, dělám to protože mě to baví. Proto bys měl odpovědi na svoje dotazy ostatním maximálně usnadnit a ne že si píšeš podle svýho a neřešíš co ti ostatní říkají.

Ale mě je jasný, že ti tohle stejně nic neřekne. Pařez pařezem zůstane vždycky.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 08. pro 2011 18:28:15

uf, tak to je tedy veledílo :!: nejen toto téma, ale i dotyčný...

Možná by bylo dobrý upravit název topicu na ten dotaz!

Autor tohoto vlákna
geronimosexy
Nové Androidě

Re: jak kopírovat a vkládat text?

Příspěvek od geronimosexy » pát 09. pro 2011 0:42:12

Však Ramon ja som nehovoril ,že za to máš peniaze alebo niečo podobné ja som sa len pýtal ako laik do androidu aby som s tým vedel.robiť.Bože chlapi doslova blbosti rozoberáme radšej si dajme dobré vínko a je to.Inak Ramon zrejme si ma preveroval podla mailu tak sa mi ozvi do správy či na FB často behám do Prahy a Brna.tak môžme skočiť do Baru myslím to v tom najlepšom význame.Ak som náhodou niekoho urazil tak sa ospravedlňujem.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » pát 09. pro 2011 10:21:08

Je fakt, ze forum slouzi k dotazum, ale ne k tem, ktere najdes v navodu pro pouziti :D to je trosku ztrata casu si asi cist manualy predpokladam ? Ja je taky nectu ale nektere veci se daji logicky odvodit, ale to uz tu pisu to same jako XXXX uzivatelu predemnou. Musel jsem se vyjadrit nedalo mi to xD.

Taptalk
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pát 09. pro 2011 11:12:42

Téma zamykám. Dotaz vyřešen.

Zamčeno

Zpět na „Pokec“