PokecStahovaní z marketu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Medotuka
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc

Stahovaní z marketu

Příspěvek od Medotuka » úte 20. pro 2011 20:56:53

Prosím vás, když si stahuju např. nějakou apps, hru z marketu, je pod ní uvedeno. Že to povoluje přistup a ted např. do sd carty kontaktům atd. Mám to chápat jak? Nemůžu mi to samovolně něco udělat?, protože to jsou apps ktere stahují i miliony lidi. Např. čtení stavu a identity telefonu, změna/smazaní obsahu sd karty. Vysvětlí mi to prosím někdo..? Má to vliv na něco. Popř. poradit.

LaserD@nce
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Re: Stahovaní z marketu

Příspěvek od LaserD@nce » úte 20. pro 2011 21:25:20

Medotuka píše:Prosím vás, když si stahuju např. nějakou apps, hru z marketu, je pod ní uvedeno. Že to povoluje přistup a ted např. do sd carty kontaktům atd. Mám to chápat jak? Nemůžu mi to samovolně něco udělat?, protože to jsou apps ktere stahují i miliony lidi. Např. čtení stavu a identity telefonu, změna/smazaní obsahu sd karty. Vysvětlí mi to prosím někdo..? Má to vliv na něco. Popř. poradit.
Ahoj, přesně jak říkáš. Každá aplikace uvádí, k čemu má přístup. Obecně jsou aplikace z Marketu bezpečné, což se nedá říct o APK souborech, které si můžeš stáhnout kdekoliv na internetu (warez).
Nicméně i tak se říká "dvakrát měř, a jednou řež", tzn. Pokud má widget na baterku možnost smazat celý obsah SD karty a možnost odesílat SMS, je to divné a neinstaluju to :).

Je třeba se vždy řídit selským rozumem :).
Tracky Mobile - aplikace pro sledování jakéhokoliv android telefonu. Včetně možnosti "stealth režimu", kdy to na telefonu není zjistitelné.

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Příspěvek od cyphill » úte 20. pro 2011 23:53:58

Třeba oprávnění "změna/smazaní obsahu sd karty" má každá aplikace, která potřebuje cokoliv zapisovat na kartu (nastavení, ukládání fotografií v případě fotoaplikací, atd...). Občas je oprávnění nutné jen pro nějakou zdánlivě nesouvisející funkci. Například spoustu her má oprávnění "Telefonní hovory (čtení stavu a identity telefonu)", k čemu? K tomu, že když hraješ a někdo Ti volá, tak že se hra má pozastavit, atd... K čemu některá oprávnění aplikace potřebují se nedozvíš a musíš věřit výrobci softwaru. Ano, existují různí záškodníci, ale pokud nebudeš bezhlavě instalovat vše, co uvidíš a nebudeš si do telefonu tahat warez tak se nemusíš bát o bezpečnost svou ani svého telefonu.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

Autor tohoto vlákna
Medotuka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc

Příspěvek od Medotuka » stř 21. pro 2011 9:43:01

Díky stahnul jsem jen jednu apk. už nebudu, díky za vysvětlení.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 21. pro 2011 9:49:42

Malinko OT...
Co se tyce toho mazani obsahu karty, myslim, ze to uz dnes tolik nehrozi. Clovek, ktery by takovou aplikaci vytvoril z toho nic nema. Akorat by te zbytecne upozornil na to, ze neco neni v poradku. V dnesni dobe jsou dulezite informace. Tudiz si myslim, ze vetsi nebezpeci je sber a odesilani udaju o uctu, hesla atd.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“