PokecProč jde všem jenom o vzhled telefonu?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ondrej01
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S i9023

Proč jde všem jenom o vzhled telefonu?

Příspěvek od ondrej01 » čtv 02. úno 2012 22:58:10

Přiznám se, ještě studuji. Dnes jsem někomu chtěl ukázat menu na mém Nexusu S, jen jsem ho vytáhl z kapsy, přišli se ještě asi dva tři podívat s komentáři "Fůůj" "Hnusnej plast" a tak podobně, potom vytáhli svoje HTCčka (Wildfire a Wildfire S) a LG nevim co a začali se s nimi vytahovat.. když jsem se snažil vysvětlit, že hardware je důležitější, s*ali mi na to a "machrovali" dál. Je fakt, že ten plast vypadá docela blbě, jenže žádnej kryt se koupit nedá (proč jen jsem se narodil v ČR? :lol: ). Já nevím, to jde dnes všem mladším jen o vzhled a na výbavu se kašle?

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Re: Proč jde všem jenom o vzhled telefonu?

Příspěvek od -Pavel- » čtv 02. úno 2012 23:09:08

Asi ano. Co je naleštěné v kovové barvě je prostě IN. Já to takhle neberu. Já jsem za výrobu dobrého HW, zabaleného do pěkného designu a abych se přiznal, není pro mě ošklivý telefon. V každém najdeš něco hezkého, ale střeva jsou důležitá. Nevadí mě plast, když je kvalitní, nevadí mi velikost, když je pro mé účely vyhovující. :)
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

czechfoto
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: staricka nokia
Tablet: acer iconia a501
Rom: Moscow Desire's Andr

Příspěvek od czechfoto » čtv 02. úno 2012 23:26:55

to byly nejaky ubozaci kteri o telefonech vedi h...o a koukaj na vzhled ..jen blb tak muze uvazovat hned bych jim to vysvetlil s tim co vim o mobilech a tabletech a hlavne jestli tam mel nekdo nejake lg to na nexus nema ani jeden model ..a htc ..jen stejna klasika...nej z htc byl asi hd2 a nexus???testoval jsem ho asi mesic a luxus po prvnim zapnuti jsem se az lekl bleskovych reakci na cokoliv nadherny displej nadherna fota a videa...jeden z telefonu ktery budu stale chvalit

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » čtv 02. úno 2012 23:29:39

Ja si neviem pomoct, ale mne aj tak pripadajú všetky dotykové telefóny skoro rovnaké. Veď v čom zásadnom sa aj môže lišit jedna placka od druhej keď jej dominantou je aj tak displej, ktorý je vždy rovnaký.... ?? Kvalita spracovania je už niečo iné.

seaman
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 32GB

Příspěvek od seaman » pát 03. úno 2012 10:51:56

To machrování si asi spolužáci mohli odpustit, ale zase na druhou stranu, každý upřednostní prostě něco jiného.
Já mám kvůli konstrukci a velikosti Desire S i s vědomím, že jsou hardwarové lepší telefony, ale to nepotřebuju.
Na druhou stranu se nepřenesu přes to, aby mi telefon jakkoli vrznul, nebo aby se mi nevešel pohodlně do kapsy u kalhot.
Přešel jsem z iPhona a to je pro mně velikostně strop a konstrukčně by mohl sloužit, až na lehké škrábanečky na hliníku taky jako vzor pro zpracování telefonů. A to jsem s ním mimo první rok používání jednal tak nějak přirozeně, beze strachu z poškození. Malej prcek ho bral do ruky a nejednou ho upustil. Vrchol byl, když jsem ve vaně psal mail a on mi na zlomek sekundy padl pod vodu :-) fungoval další dva roky dál, než jsem ho někomu dalšímu věnoval. Takže nechci abych se vrátil k plastově vypadajícímu telefonu, který by do toho mohl ještě třeba vrzat. Tím neříkám, že ten tvůj vrže, jen to, že bych ho kvůli tomu byl schopen obratem prodat. To s tou vodou byla vyjímka a přiznávám že extrém, nepotřebuju pro běžný život nějaký pogumovaný outdoor telefon, ale zase aby byl trochu solidní a taky trochu "vypadal". Možná to tak má víc lidí i s vědomím, že by v hádce o výkonnosti hardware museli po chvilce mlčet.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pát 03. úno 2012 11:17:15

Wotan píše:Veď v čom zásadnom sa aj môže lišit jedna placka od druhej keď jej dominantou je aj tak displej, ktorý je vždy rovnaký.... ?? Kvalita spracovania je už niečo iné.
No, to jsem si myslel taky. Ovsem treba Nokia se svou Lumii 800 predvedla, ze prece jen se lisit muze a jeste to muze vypadat dobre.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

jojina20
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: stock t-mobile

Příspěvek od jojina20 » pát 03. úno 2012 12:03:13

Musíš to brát takhle, 90% lidí ani neví co je android. Prostě si koupí tel, který se jim v dané cenové kategorii líbí.

Autor tohoto vlákna
ondrej01
Stálý androiďák

Příspěvek od ondrej01 » pát 03. úno 2012 12:31:21

seaman píše:Tím neříkám, že ten tvůj vrže, jen to, že bych ho kvůli tomu byl schopen obratem prodat.
On ale vrže. A asi na pěti místech a rád bych s tím něco dělal, jenže nemůžu. Kryt na Nexus S, který by se zaměnil za ten starý neexistuje, samé takové, které nasadíš. A taky to byl dárek k Vánocům, takže prodat ani vyměnit nemohu. Jinak s HW jsem 100% spokojen, se vzhledem 50%, přece jen mobil který někdy stál 10 000 by mohl lepší zadní kryt než plastový, který dole vrže (ale to je možná chyba mého kusu).

seaman
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 32GB

Příspěvek od seaman » pát 03. úno 2012 13:22:07

Ondřej: No jasně, ale furt to znamená totéž. Někdo chce HW bez kompromisů a je mu jedno jak kvalitně je to "zabalený" a jakou to má SW výbavu a jiný (já) raději sleví z top HW, ale bude spokojen i s provedením (Desire S). Dokonalý telefon bohužel neexistuje a ani nemůže, protože každý si ho představuje trochu jinak.

Mimochodem, je to jako by někdo uživateli auta, co hodně cestuje a potřebuje vozit spoustu věcí vysvětloval, že jeho auto sice nebypadá tak dobře a prakticky jako jeho kombík, ale má fakt sportovní srdce a 350koní. No a co? Když to zrovna nekdo nepotřebuje...

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 03. úno 2012 14:04:02

ondrej01 píše:
seaman píše:... který dole vrže (ale to je možná chyba mého kusu).
Vada tvýho kusu. Já můžu potvrdit pouze minimální povrzávání lemu displeje u tlačítek hlasitosti.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
ondrej01
Stálý androiďák

Příspěvek od ondrej01 » pát 03. úno 2012 14:18:02

A myslíš že to je na reklamaci? :/

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 06. úno 2012 10:45:49

Můžeš to zkusit.. Přinejhorším budeš měsíc bez tel. a nic se nezmění.. ;-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Madman
Androiďák!
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II

Příspěvek od Madman » pon 06. úno 2012 20:48:00

Je to tak, a víš proč? Oni možná i vědí, že máš lepší device, ale potřebují si nějak nahnat sebevědomí, tudíž ten tvůj "ošklivej" schazují, aby ty jejich naleštěný kraksny posunuly o stupínek nahoru. Každej z nich už si doma určítě zkoušel stáhnout víc RAM, nebo podobně :D Hold svět je divnej :D
Xiaomi Mi MAX Prime

Johny004
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SE WT19i_Lumia800
Twitter: SonyForelli

Příspěvek od Johny004 » sob 11. úno 2012 8:39:28

Me treba Nexus nevrze nikde
SE WT 19i, NEXUS 7

Moje Androidí historie: Galaxy Ace, Optimus Black, SE Live with Walkman, Ascend G300, Xperia U, Nexus S, Nexus 7

tudzo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus

Příspěvek od tudzo » sob 11. úno 2012 11:57:05

[quote="ondrej01"]Přiznám se, ještě studuji. /quote]
A ktorý ročník základnej škôly??? Lebo toto čo píšeš je škôlkársky problém,no škôlkári ešte písať nevedia. :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“