PokecGoogle tromfol Microsoft - Uvaha o Androide

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
arsi
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei vision

Google tromfol Microsoft - Uvaha o Androide

Příspěvek od arsi » sob 04. úno 2012 19:10:59

Uvodny test:
- Mate doma pocitac?
- Mate na vasom domacom pocitaci Rootovske prava?
- Mate na nom Firewall?
- Mate na nom moznost odinstalovat vsetko co chcete?

Dufam ze 99.9999% z vas odpovedalo kladne. No a to je ten problem. Ked si kupim nejake zariadenie tak chcem aby bolo "moje".
A chcem mat plnu kontrolu nad tym co robi. Vsetci spolocne nadavame na Microsoft a Google zatial zadupal nase prava pod ciernu zem a vsetci sme spokojny.
Takze prisiel cas nadavat na Google!!! Niesom blby American a chcem rozhodovat o tom co bude moj mobil robit.

Samozrejme Root je vec vyrobcu zariadenia, ale Google je lepsia obet ;)

Dalej zoberiem linux kernel a vyhodim firewall. Hmm skoda ze sa tu nesmie nadavat.. Lebo na toto sa naozaj neda nic ine povedat.
Potom zoberiem JAVU a vyrobim degenerovany klon co neuvolnuje pamet. Popis ze preco zostavaju aplikacie v pameti co napisal nejaky android developer
som cital asi 5x a aj tak nechapem podstatu. Asi som le blby slovensky programator. Nieco ako dynamicke nahravanie kniznic im asi moc nehovori a ked uz do toho
motaju cele aplikacie tak to uz vobec nechapem. Ale na druhu stanu co keby uzivatel potreboval nahodou program xxy preco ho nenatiahnut do pameti.
Takze po starte Android mobilu je v pameti galeria a x dalsich veci, ktore k nabootovaniu urcite nepotreboval.
No a ked ta aplikacia v pameti este sem tam dostane nejaky ten cas procesoru. Tak to urcite nezerie bateriu.

Vysledok. Aplikacie sa pripajaju na net kedy sa im zachce a ani boh nevie co vlastne robia. A myslim ze najmensie zlo su Reklamy.
Z toho samozrejme tazia Antiviry aj ked nejak stale cavovia nevedia firewall. Hmm a dat 20EUR za NOD co vlastne nic nevie, lebo najdolezitejsia sucast chyba je
trocha trapne. No a provider sa vytesuje z peniazkov za prenesene data.

A citim ze pride cas, ked to nejaky sikovny HACKER vyuzije a cely mobilny priemysel sa spameta. A drzim mu palce!

Este ze mam ROOTa a FIREWALL a zevraj som stratil zaruku ;)

ArSi

typhoon
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGS 2
Tablet: Acer A510
Rom: CM10

Re: Google tromfol Microsoft - Uvaha o Androide

Příspěvek od typhoon » sob 04. úno 2012 19:36:51

Tiež mam Root aj firewall.
Vo veľa bodoch čo si popísal s tebou súhlasím, no poviem ti že bežiace aplikácie na pozadí ma nehnevajú, lebo som ich povypínal v autostarts. Ale nadpis a začiatok je trošku mätúci, lebo som mal možnosť vyskúšať nové windows phone a tam teda politika pritvrdila. Tam sa nedalo už nič dokopy robiť :sad: Takže maximálna spokojnosť s Androidom :grin:

//Edit//
A samozrejme jeho najväčšia výhoda je v tom, že je to open source. Čo sa o Microsofte, alebo Apple nedá povedať.
Nič ti nebráni odinštalovať služby Googlu a jeho pridružené aplikácie ako galéria, G-Mail a podobné.
Takisto začať používať šifrovanie uložených dát, alebo aj poprípade iné synchronizačné servery, ownCloud, alebo čokolvek čo ťa len napadne.
A ako programátor sa do toho môžeš v klude pustiť.

Ale už nepolemizujme, lebo sa to zvrhne na Flame :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“