PokecBořič mýtů o andorid systému a telefonech na něm založených

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Bořič mýtů o andorid systému a telefonech na něm založených

Příspěvek od Supík » pát 26. zář 2008 11:34:33

Zakládám toto vlákno aby jsme v něm rozporovali některé medii a veřejností oblíbené mýty o systému Android a telefonech na něm založených.

Mýtus první: Android je systém od firmy Google
Rozklad: Android je od Open Handset Alliance v níž je Google jedním z hlavních hnacích motorů.

Mýtus druhý: Google vyrábí první mobilní telefon s Androidem
Rozklad: Telefon je výrobek firmy HTC která je jedním z členů Open Handset Alliance

Mýtus třetí: Aplikace pro Android vyrábí Google
Rozklad: Aplikace pro Android vyrábí tisíce nezávislých vývojářů a firem po celém světě. Google je jen nejbohatší/nejhlasitější z nich :lol: .

Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

tomik12
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Bořič mýtů o andorid systému a telefonech na něm založených

Příspěvek od tomik12 » pon 13. říj 2008 16:44:24

Ahoj,
dobrý fórum, doufám, že se rozroste.
Potřebuju si osvětlit jednu věc a to je "android system a telefony na něm založený".
Přepokládam, že android půjde nacpat v podstatě na jakejkoliv stroj (smartphone), mam relativně slušnej foun - po hardwarový strance - (ASUS P735) a nechce se mi ho zbavovat kvůli novýmu systému. Můžete mi to tu někdo trochu osvětlit?
Mimochodem jsem si stáhnul to SDK vyvíjet v tom asi nebudu,ale emulátor je fakt zajímavej :mrgreen: Rozhodně chci andrůjdka na svůj foun :yes:

Díkes

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 14. říj 2008 10:26:31

tomik12 píše:Ahoj,
dobrý fórum, doufám, že se rozroste.
Potřebuju si osvětlit jednu věc a to je "android system a telefony na něm založený".
Přepokládam, že android půjde nacpat v podstatě na jakejkoliv stroj (smartphone), mam relativně slušnej foun - po hardwarový strance - (ASUS P735) a nechce se mi ho zbavovat kvůli novýmu systému. Můžete mi to tu někdo trochu osvětlit?
Mimochodem jsem si stáhnul to SDK vyvíjet v tom asi nebudu,ale emulátor je fakt zajímavej :mrgreen: Rozhodně chci andrůjdka na svůj foun :yes:

Díkes
Teoreticky to mozne jadro androida by na tom cpu co je v asusu mohlo pracovat. Otazka ale je jak je to s moznosti fyzicke vymeny systemu + spoluprace s periferiemi. Obavam se ze by to byl asi hodne velky boj. Jestli to je mozne ukaze jen stredne vzdalena budoucnost :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Xaim
Nové Androidě

Android "kill switch"

Příspěvek od Xaim » pát 17. říj 2008 14:51:51

Narazil jsem na tyto stránky :
http://androidguys.com/?p=2131
http://www.computerworld.com/action/art ... Id=9117279

Nějaký názor ? Jaký to asi bude mít princip ? :-)

RedDragCZ
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedDragCZ » pát 17. říj 2008 16:40:38

Xaim píše:..
Taky jsem o tom zrovna před pár hodinama dočetl jeden článek, konkrétně na zdnetu:
http://blogs.zdnet.com/projectfailures/?p=1078.
Odhaduju, že to bude fungovat asi tak podobně, jako u toho iPhonu .. prostě bude OS třeba každejch nastavenejch x hodin kontrolovat, jestli není některá z nainstalovaných aplikací na blacklistu a pokud ano, odstraní ji to. Otázkou je, jak moc a u všech jakých programů toho bude Google využívat ..

PS: Omlouvám se za ten duplicitní příspěvek, ale zapomněl jsem se před tím přihlásit (celkem nezvyk, že lze postovat i anonymně). Prosím někoho z adminů, aby ten předchozí smazal. Díky. ;)

ronny
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iOS

Příspěvek od ronny » úte 21. říj 2008 17:49:36

Napíšu to sem. Chci se zeptat co říkáte na to utimátní spojení s Google (myslím tím hlavně synchronizaci kontaktů, sms zpráv, ...)? Osobně mě to celkem děsí a doufám, že to půjde deaktivovat :)
T-Mobile G1 [White]

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 21. říj 2008 18:27:01

ronny píše:Napíšu to sem. Chci se zeptat co říkáte na to utimátní spojení s Google (myslím tím hlavně synchronizaci kontaktů, sms zpráv, ...)? Osobně mě to celkem děsí a doufám, že to půjde deaktivovat :)
Mě to děsí taky. Předpokládám, že vzhledem veřejné dostupnosti zdrojáků , tak komunita všechny ty kill switche a pim synchronizace rychle zaškrtí. Také se domnívám, že někteří ostatní výrobci přinesou vlastní PIM řešení. Ostatně jsem zvědavý kdy se android rozpadne na různé vývojové větve... :no:

RedDragCZ
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedDragCZ » úte 21. říj 2008 19:57:15

ronny píše:..
Já bych v tom pro mě osobně zas takový problém neviděl, stejnak už toho v současné době Google o mně ví tak jako tak dost :P , nicméně já Androida taky hodlám zatím využívat více-méně pouze pro osobní účely a chápu, že se to může některým business zákázníkům docela přičit. Viděl bych to podobně asi tak jako Sup - časem se objeví modifikace systému, které budou umožňovat synchronizace i jinam než na servery Googlu, případně alespoň nějaké ty vlastní, alternativní PIMy.

ronny
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iOS

Příspěvek od ronny » pát 24. říj 2008 9:12:35

muzeme jen doufat ;-)
T-Mobile G1 [White]

OSkar

Příspěvek od OSkar » pát 31. říj 2008 12:50:02

Kdyz si koupim teda undroida v australii ci americe, bude v CR slapat?

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 31. říj 2008 15:23:16

OSkar píše:Kdyz si koupim teda undroida v australii ci americe, bude v CR slapat?
Ano bude. Pokud bude blokovany na US Tmobile tak jen s jejich simkou. Dá se ale odblokovat nebo koupit rovnou odblokovaný. To pak bude fungovat s jakoukoli českou (či jakoukoli ve známem vesmíru) simkou.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“