PokecHero a 100M datovy tarif

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
KejPi
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Google Pixel C
Rom: Stock

Hero a 100M datovy tarif

Příspěvek od KejPi » pát 16. říj 2009 8:09:16

Dobry den,

hodne se mi libi HTC Hero a chtel bych si ho koupit, jen nedokazu odhadnout, jestli bude pouzitelne s "Internet v mobilu" tarifem od Vodafone. Tenhle tarif ma 100MB FUP. Je mi jaste, ze Hero pripojeni k netu potrebuje, jinak to nema ani cenu kupovat, jen nevim, jak moc rozumne se to da pouzivat s omezenim 100MB za mesic.

Mate s tim nekdo konktretni zkusenosti? Da se to s timhle tarifem pouzivat a jak moc? Kolik tam mesicne projedete dat?

Budu rad, ze vsechny nazory.

Diky!

HTC Desire -> Nexus S -> Galaxy Nexus -> Nexus 4 -> Nexus 5 -> LG G3 -> Nexus 5X -> OnePlus 3T -> Galaxy S8 -> iPhone X
Asus Transformer TF300 -> Nexus 10 -> Pixel C -> iPad

Jerzabek
Androiďák!
Reputace: 0

Re: Hero a 100M datovy tarif

Příspěvek od Jerzabek » pát 16. říj 2009 8:13:28

Já mám tenhle tarif s G1 a nestěžuju si. Doma a v práci jsem na wifi, stejně ale těch 100MB za měsíc projedu. :)
http://android.own.cz
G1 white - CM 6.1
Twitter: @Jerzabek

Furret
Androiďák!

Příspěvek od Furret » pát 16. říj 2009 8:20:05

To záleží spíš na tobě, jak Ho budeš používat. Ja mam Hero a internet v mobilu s cup po 100 mega a zatím opravdu nemám problém. Ale to je daný spíš tím, ze jsem prakticky neustále v dosahu WiFi, jak doma, tak ve škole. Chce to hlavně nestahovat aplikace přes mobilní internet a jako prohlížeč, když jsi na edge, používat třeba operu.
HTC Desire HD - 2.2 stock ROM

sevca
Stálý androiďák

Příspěvek od sevca » pát 16. říj 2009 8:46:24

Ja mam od O2 150 MB mesicne a zatim se mi nepovedlo ho vyplitvat, ale je to hl. dano tim, ze stahuju aplikace a data doma, nebo v praci pres wifi. Jinak by to zrejme nestacilo na toz tech 100 MB :( Pak to zalezi na tom, co vse pouzivas, zda vyuzivas google maps a jine aplikace co vyzaduji datove prenosy a pocitej s tim, ze ze zacatku budes brouzdat a stahovat jako divej :DD
ASUS Transformer PRIME
NEXUS 4

pabro
Nové Androidě

Příspěvek od pabro » pát 16. říj 2009 9:00:11

Mam HTC Hero a 100MB tarif od Vodafonu. V praci a doma pouzivam Wifi, ale ne kazdy den jsem doma. 100MB mi zatim nikdy nevyslo na mesic, spis tak na 2-3 tydny. Zalezi na tom i kolik aplikaci, ktere si neco stahuji z netu mas nainstalovanych. Pokud ovsem vycerpam limit 100MB, tak se mi snizi rychlost a telefon jde dale normalne pouzivat, jen na prohlizeni stranek je lepsi pouzivat Operu, ale da se to.
HTC Hero, MoDaCo 3.1 Custom ROM

herm
Stálý androiďák

Příspěvek od herm » pát 16. říj 2009 9:35:26

HTC Hero, ROM = Cronos Droid, SenseHERO

Autor tohoto vlákna
KejPi
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Google Pixel C
Rom: Stock

Příspěvek od KejPi » pát 16. říj 2009 12:09:54

Dekuju za odpovedi.

Jen pro upresneni - neminim menit operatora, protoze s VF jsem spokojeny. Takze otazka je spis v tom, jestli se daji rozumne vyuzit moznosti Hera pro datovem tarifu s FUP 100MB, jestli to neni zbytecne vyhazovani penez za takovy telefon. Ale jinak se mi Hero fakt libi, jedine, co me na nem asi vadi, je vydrz baterky.
HTC Desire -> Nexus S -> Galaxy Nexus -> Nexus 4 -> Nexus 5 -> LG G3 -> Nexus 5X -> OnePlus 3T -> Galaxy S8 -> iPhone X
Asus Transformer TF300 -> Nexus 10 -> Pixel C -> iPad

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pát 16. říj 2009 12:25:13

ja mám 1gb dát na mesiac, síce som sa ešte cez 500mb myslím nikdy nedostal, ale 100 mb by pre mňa odkedy mám androida už bolo málo...u nás sú ale datové paušaly robené tak, že po prekročení FUP platíte za každý mb, vtedy je to pekne mastné
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » pát 16. říj 2009 12:38:58

No nak ja mam vetsinou po pulce obdobi jiz prodatovano. pak prijde snizeni rychlosti, ale neni to tak hrozny...pres edge to zas tolik neni znat. jen dodatek mam vodafone.
Follow me on - twitter

herm
Stálý androiďák

Příspěvek od herm » pát 16. říj 2009 12:47:30

To: KejPi

Spíš jsem myslel vybrat si tam příspěvky, který se VDF tarifu týkají.

Já osobně mám pořád tu zkušenost, že mi tenhle tarif stačí. Zhruba touhle dobou v měsíci mi přichází SMSka o téměř vyčerpaném limitu 100MB (od počátku fakt.období 4. v měsící). Chodí to asi 3x (75, 90 a konec %). Po zpomalení tarifu se brouzdat po webu prakticky nedá, ale třeba aplikace typu Aidos (vyhledávání dopravních spojů, viz, tady na fóru) funguje dobře a synchronizace taky. Přitom používám celodenně synchronizaci Exchange ActiveSync (inbox a kalendář) a Gmail. Občas brouzdám po cestě do/z práce po webu a doma pak používám (spíš vikendy) WiFi. Semtam mě něco chytne a stahnu si něco z marketu (když nejsem na WiFi, tak přes ten datovej tarif). Ty zmíněný synchronizace berou denně zhruba tak mezi 3 - 6MB (to jsem jen tak "bajvoko" sledoval přes NetCounter). Celkově měsíčně dat "spotřebuju" tak něco kolem 300 MB i s tíím WiFi brouzdáním. Hero mám cca 3 měsíce. Baterka je tak asi největší pruda z celýho aparátu.
HTC Hero, ROM = Cronos Droid, SenseHERO

Laki
Androiďák!

Příspěvek od Laki » pát 16. říj 2009 16:20:27

Moja skúsenosť so 100MB FUP od Vodafone:
Na koleji som nemal wifi, v práci tiež nie, mal som ho jedine v škole. Skúsil som preto na mesiac Internet do mobilu, aby som zistil, či sa mi oplatí kúpiť si router na kolej, alebo mi postačí dátový tarif. 100 MB bolo preč po necelom týždni (4-6 dní, už si presne nespomínam) a hoci bolo obmedzenie rýchlosti znesiteľné (fungujú e-maily, funguje aj twitter, jedna jediná stránka sa ale načíta minimálne 30 sekúnd a aplikácie sa sťahujú dokonca niekoľko minút), rozhodol som sa radšej zainvestovať 400 Kč a kúpiť si wifi.

Medzitým sa nám wifi objavilo aj v práci, takže momentálne mám wifi pripojenie doma, v škole, aj v práci a o predĺžení Internetu do mobilu veľmi neuvažujem. Buď cestovanie z jedného miesta na druhé vydržím, alebo si v núdzovom prípade aktivujem pripojenie na jeden deň. 177 Kč mesačne je predsa len trochu veľa (ako Slovák nemám nárok na paušálny tarif).
HTC Hero | white | root | Android 2.1 | BeHero+ v1.2 | 8GB microSHDC Class 6 | @sotakal

Odpovědět

Zpět na „Pokec“