PokecAndroid Market-Historie Stahování

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Cheetah007
Nové Androidě
Reputace: 0

Android Market-Historie Stahování

Příspěvek od Cheetah007 » pon 23. lis 2009 18:39:04

Nainstaloval jsem si z AndroidMarketu do G1 (Oficiální FW1.6 bez jakýchkoliv úprav,patchování a ROOTu) pár aplikací,především chybějící počasí,analog clock,svítilnu vodováhu a jiné blbinky.Aplikací na počasí je hafo ale nejvíc mi vyhovovala WeatherForecastChannell.
Po různém zkoušení jsem si tedy nechal jen ty nej FREE aplkace a zbytek odinstaloval poznamenal si na papír názvy těch dobrých a abych founa vyčistil udělal jsem z Recovery Menu obě varianty WIPE a pro jistotu naformátoval i pamětovou kartu v telefonu.
Potom co se pomocí WIPE telefon kompletně zformátoval,proklikal jsem se úvodními nastaveními a přihlásil se k Google účtu který mám vytvořený.
Pár sekund po spuštění Marketu jsem se nestačil divit......poslední nainstalovaná aplikace se sama stáhla amozřejmě instalovala do telefonu aniž bych cokoliv potvrzoval.

Ono po klinutí na ikonu Market se zobrazí úvodní stránka s seznamem a nahoře v liště tři gadgety: Aplikace-Hry a Stahování.
Právě v tom Stahování je kompletní historie co jsem kdy stáhnul....je to fajn ale nepřišel jsem na způsob jak ji odstranit.....

Poprosím tedy zkušenější,jak mám tomuhle zabránit,je to někde nastavené v preferencích marketu nebo v google účtu?

EDIT:
Ještě drobnost,když probíhá po WIPE nastavení a přihlášení k Google účtu co je to vlastně zač? pouze e-mail nebo celý profil a je možné se na něj dostat i z PC? na stránce http://www.google.cz se přihlásím tak jako na G1 tedy xxxxxxx@gmail.com a heslo ale to je pouze e-mail ne?

Nevíte jak jednoduše v základu ukončit běžící aplikace? o Androidu toho zatím příliš nevím,G1 mám teprve třetí den,když z běžící vyskočím "Domečkem" zpět na home a ten dlouze podržím stále je zobrazená....násilně je ukončuji aplikací za marketu TaskKiller.

EDIT2:
Takže historie stahování v marketu je vyřešena,mrkněte zde: http://androidforums.com/support/5833-a ... -data.html pak je seznam prázdý...jen mi nejde do hlavy proč to tam zůstane i po WIPE či REFLASHi FW1.6 ale možný je že se to po znovuspuštění a proklikání úv. nastavení + přihlášení k účtu Google z něj

Podle toho návodu jsem vymazal úplně vše ale za chvíli to tam bylo znova....s historií stahování z Android Marketu nemohu hnout.....bude asi provázán s google účtem ale nedostal jsem se do nastevní (pokud to je vůbec možné) abych všechna data odstranil...dělal jsem Wipe,Reflash FW1.6 a tovární Obnovení v nastavení telefonu a ta historie je tam stále.Na jdnu stranu je to užitečné že si dobré aqplikace nemusím nikam poznamenávat ale smazat by to jít mohlo.....po těhle krocích (WIPE,REFLASH,factory reset) mám ale témeř jistotu že to není v telefonu ale po spuštění se to do něj z google účtu patrně samo nahraje...co myslíte vy?

POKUD JSTE NĚKDO Z PRAHY A ZA MÍRNÝ POPLATEK BY JSTE MI MOHLI G1 flashnout na HTC Dream pište prosím SZ určitě se dohodneme kdy a za kolik,rád zaplatím "co si řeknete" nebo můžete na MartasMPx@seznam.cz

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Android Market-Historie Stahování

Příspěvek od d750 » pon 23. lis 2009 19:18:13

Market neřeš ty aplikace co se ti nacpou zpět v klidu odinstaluj a máš klid. No a na ukončovaní aplikací používám Advanced Task Manager.

Autor tohoto vlákna
Cheetah007
Nové Androidě

Příspěvek od Cheetah007 » pon 23. lis 2009 20:18:05

d750 píše:Market neřeš ty aplikace co se ti nacpou zpět v klidu odinstaluj a máš klid. No a na ukončovaní aplikací používám Advanced Task Manager.
Jasně hledal jsem to v profilu na PC ale žádný možnosti nejsou takže je tam ta historie asi natvrdo.
Jinak po vymyzání v nastavení/aplikace jak je popsaný v odkazu se po WIPE či FactoryReset už žádná aplikace sama nestahuje jen ta historie je tam ale nevadí....jen mě to zajímalo,hlavně že se to tam už necpe.
Ptal jsem se protože se mi to moc nelíbilo....po zkušenostech se symbiane,win mobile a potažmo i PC vždy po odinstalaci v zařízení nějaké stopy zbydou,ale u linuxu to snad tak zlé nebude...dík za odpověď ;)

Advanced Task Manager určitě zkusím,ale stejně je to zvláštní že v defaultui na androidu po spuštění a návratu na HomeScreen aplikace stále běží na pozadí a v ysys. info se ukazuje jak systém tedy i baterii zatěžuje....má to tak ale asi být,někde jsem četl že se o čase nečinnosti aplikace snad ukončí sama ale Android má třtí den takže zkušenosti minimální :)
Našel jsem ještě tohle Close Everything 1 která jedním stisknutím umí ukončit taky všechny aplikace http://androidaplikace.cz/index.php/200 ... -aplikace/
POKUD JSTE NĚKDO Z PRAHY A ZA MÍRNÝ POPLATEK BY JSTE MI MOHLI G1 flashnout na HTC Dream pište prosím SZ určitě se dohodneme kdy a za kolik,rád zaplatím "co si řeknete" nebo můžete na MartasMPx@seznam.cz

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » pon 23. lis 2009 20:23:25

Jen klid aplikace po zmačknutí home nic neděla bud se ihned vypne nebo se uspí a definitivně nic neužírá z baterie.

Autor tohoto vlákna
Cheetah007
Nové Androidě

Příspěvek od Cheetah007 » pon 23. lis 2009 20:35:24

Dik za odpověd...no mám se ještě co učit,víš android je pro mě zatím trochu neznámý s OS symbian,palm či WM mám bohaté zkušenosti tady ještě tápu,tak děkuji za každý nový postřeh....tak nějak jsem v tohle co píšeš doufal a jsem rád že jsi to potvrdil.

EDIT:
Tak ta historie stahovani nakonec zmizela,ma to jistou logiku i kdyz :yes:
kdyz jsem v Nastaveni/Aplikace/Sprava aplikaci provedl vymazat data+vymazat mezipamet (odkaz nahore je nefunkcni omlouvam se a popisuje prave tohle...) smazal toto u vsech polozek nejak souvisejici s aplikacemi,marketem a google,i po restu ci wipe tam historie stale byla ale jen do doby nez jsem stahnul a instaloval Close Everything a Advanced Task Manager proste nove programy.
Pokud budete mit stejny problem jako ja udelejte popsane a jakmile nainstalujete novou aplikaci historie tech starych okamzite zmizi....je to trochu slozte ale funguje.Potvrzuje to take moji domenku ze ta historie je ulozena nekde na serveru kde bei Android market a po prihlaseni k vaemu google uctu se do telefonu pres sit nahraje

EDIT2:
Tady jsem našel nějaké řešení: http://forums.t-mobile.com/t5/Market-Ap ... /m-p/87484
jinak mrkněte na Google hodně lidí to vadí: http://www.google.cz/search?hl=cs&sourc ... =&aq=f&oq=

Android Marketu/Google účtu který nastavujete při prvním spuštění Android OS přístroje chybí uživatelský profil/preference jako mají profily na diskuzních fórech či lépe na AppStore--iPhone

Odpovědět

Zpět na „Pokec“