Pokec2 SIM jedno číslo

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Dreadlord
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE C902

2 SIM jedno číslo

Příspěvek od Dreadlord » úte 10. črc 2012 14:25:03

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nemáte zkušenosti s dvěma sim pro jedno číslo. Myslím, že u O2 mi říkali, že takovou službu nabízí.

V zásadě mi jde o to, že si chci pořídit nový smartphone, ale nechci ho při svých koníčcích ihned rosekat. Chtěl bych mí tedy dva telefony, které budou mít stejné číslo. Tak před půl rokem jsem to zkoušel řešit, ale bylo mi řečeno, že přehlašování telefonů v síti není moc ideální (nemůžou být oba aktivní na síti v jednu dobu) proto bych se chtěl zeptat, zda-li s tímhle nemáte někdo osobní zkušenost. Díky

m.si
Nové Androidě

Re: 2 SIM jedno číslo

Příspěvek od m.si » úte 10. črc 2012 14:53:21

Měl jsem to z podobných důvodů jako to chceš ty asi pře dvěma lety od vodafone (nevím jestli tu službu nabízí i dnes). Fungovalo to úplně v pohodě akorát jak píšeš, tak nemohy být obě SIM aktivní najednou. Vždy musel být jeden telefon vypnutý (tedy vlastně nemusel, ale do sítě byl vždy přihlášených jen ten, který si zapnul později ... nestih mi rozumíš). A dále ta druhá SIM neměla plnou podporu SIM toolkit takže zprávy SIM toolkit mohla jen přijímat, ale ne odesílat, tzn. že např. pro přihlášení do elektronického bankovnictví Raiffeisen banky se dala použít jen ta první karta (to může mít ale O2 jinak). Každopádně jinak vše fungovalo v pohodě.
HTC Desire

Ko.udy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s5

Příspěvek od Ko.udy » úte 10. črc 2012 14:57:49

Tuto moznost vyuzivam. U vodafone bez problemu
Ber co chceš a zaplať za to - což je lepší než brát co nechceš a platit za to stejně.
Všechno dobré je k něčemu zlé.

Autor tohoto vlákna
Dreadlord
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE C902

Příspěvek od Dreadlord » úte 10. črc 2012 15:15:08

Paráda, díky z odpovědi. Přemýšlím, že přejdu k Vodafonu (sice je zde psychycký blok kvuli současné reklamní kampani, ale peníze jsou peníze). Chci se tedy ještě zeptat na přehazování aktivní SIM. Chápu-li to tedy dobře tak telefon2 (potažmo SIM v něm) bude aktivní pokud telefon1 běží, je na síti a telefon2 zapnu jako druhý v pořadí, čili se přihlási na síť a přebere si funkčnost?

Dál bych se chtěl zeptat, zda-li je nějak poznat, který telefon je aktivní?

A taky mě zajímá, jestli se telefon sám dokáže přihlásit do sítě, nebo musí vždycky dojít k vypnutí a zapnutí. Rozuměj, když budu používat telefon1, pak ho zavřu do skříňky zapnu telefon2 používám telefon2 a při převlékání telefon2 vypnu, vytáhnu ze skříňky telefon1... bude v tu chvíli telefon1 aktivní nebo bude viset na prázdno podobně jako když si člověk nechává přenést číslo k jinému operátorovi a telefon se tváří, že ještě běží, ale přitom už si z něj nezavoláte?

Odpovědět

Zpět na „Pokec“