PokecICS manie

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: ICS manie

Příspěvek od ramon.dexter » sob 22. zář 2012 9:21:34

Uvědomte si, že ICS bylo vypuštěný do ostrýho provozu dobře před půl rokem. Všecvhny aplikace už jsou kompatibilní.

To, že se tady na fóru píše o problémech opravdu neznamená, že problémy mají všichni. Sem píše přibližně 20% uživatelů. Zbylých 80% s tím žádný problémy nemá. Takže fórum fakt neber za nějakej reprezentativní vzorek, to opravdu ne.

Jako ty v podstatě nemáš žádnej rozumnej a objektivní důvod, proč sedět na Gingerbreadu. V podstatě nevíš co ICS přináší, ale nechce se ti to zjišťovat. Zároveň máš nějakej naprosto neodůvodněnej strach z toho, že ti tam nepůjdou aplikace. Což je holej nesmysl.

...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Polsonside
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: OMEGA v19.2 JB 4.1.2

Příspěvek od Polsonside » sob 22. zář 2012 9:45:49

Tak důvod je poměrně prostý, při přechodu budu muset všechny aplikace instalovat a nastavovat znovu, je jich celkem dost a poměrně složitých, proto uvažuji, jinak bych už rovnou přešel na ICS, stejně se tomu nevyhnu, jenže když mám akorát teď tak hezky všechno "poladěné", chjo.

Bobtnání nebude= aplikace si stáhnou pouze aktualizační prvky, tudíž se změní pouze soubory danné aktualizací, tudíž aplikace vždy zůstanou na své původní velikosti, řečeno objektivně.

Je to jednoduché, takové mapy Google s každou aktualizací bobtnají o další celou svou velikost téměř, nápodobně je tomu i firefox a další bych mohl jmenovat.

Co píšu sem pouze četl, neuvádím to jako prostý fakt.

Mimochodem ICS se nebojím ale nechápu nálsedující význam pokud zde poslechnu.
Smažu telefon, instaluji ICS, vše instaluji a opět nastavím, v listopadu zase smažu, instaluji JB, instaluji a nastavím opět vše.
Nebo mám dát ICS a v listopadu zde číst čeho se bojím, přejít na JB :DD O tohle jde.
Root nemám, tudíž hold nemám Titanum backup, opravdu ten root zvážím, už kvůli této aplikací a spoustě píč....v menu.
[ROM] OMEGA v19.2 Jelly Bean 4.1.2 [XWLS8]

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » sob 22. zář 2012 9:58:29

On ten obcasnej hard reset vubec neuskodi, pak zjistis, ze mas uplne jinej telefon ;) kazdopadne nechapu proc se tady musis nechat presvedcovat o aktualizaci, :D uprime receno vsem je to jedno ;) (spis je stve ta "nevim jak to rict slusne") tak mozna proto ti sem jeste pisou ;)
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 22. zář 2012 10:34:59

Polsonside: Máš v tom trochu zmatek. To si jako myslíš, že když vývojář přidá nějaké funkce, ikony atd., tak ty se uloží někam do vzduchoprázdna? Na volném místu v telefonu se tímhle vůbec nic nezmění.

Polsonside
Androiďák!

Příspěvek od Polsonside » sob 22. zář 2012 11:06:15

Hold si odpovím sám, pač opravdu neřeším koho zde zajímá, zda chci či nechci aktualizovat, pouze se na to téma bavím, od toho snad diskuze je.Každopádně úplně jiný telefon po hard resetu je zcela logické, především bude prázdný :D
Bavím se pouze na téma, proč aktualizovat teď na ICS, když za 2 měsíce bude JB, a jako "lajk" se ptám, zda tedy není jednodušší počkat rovnou na JB s přechodem pokud nechci hned vše od záčatku nastavovat znovu, chápeme?

K těm aktualizacím, my se stále nechápeme, ten přepis souboru bude minimální, prostě jen to co bude potřeba včetně nových zdrojů, je to psáno i u novinek JB. Mě to příjde jiné když to srovnám třeba z Mozillou 20MB po instalaci, po update 46MB včetně dat a data zabírají 6MB....pokud to chápu tak tohle zřejmě prošlo vývojem.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 22. zář 2012 11:20:21

Vždycky máš v telefonu jenom (celou) aktuální aplikaci. To, jestli se nová verze stáhne ze serveru celá nebo jenom její část (protože se od poslední aktualizace moc nezměnilo), ti rozhodně velikost aplikace v telefonu neovlivní. Výsledek bude vždycky stejný.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 22. zář 2012 11:23:38

Polsonside píše: Bavím se pouze na téma, proč aktualizovat teď na ICS, když za 2 měsíce bude JB, a jako "lajk" se ptám, zda tedy není jednodušší počkat rovnou na JB s přechodem pokud nechci hned vše od záčatku nastavovat znovu, chápeme?
Až budeš mít JB, bude zase novější verze. A to je pořád dokola. Takže neřeš pitomosti a updatuj. Jestli se ti updatovat nechce, nevím o čem chceš pořád diskutovat. My tě opravdu nebudeme přesvědčovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Tony321
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC One A9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » sob 22. zář 2012 12:00:19

Inak neviem prečo si myslí, že JB bude v Novembri keď SGS3 ho ešte ani teraz nedostalo, od Samsungu ho očakávaj asi tak v decembri ak nie aj neskôr. ;)
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9

Polsonside
Androiďák!

Příspěvek od Polsonside » pon 24. zář 2012 7:37:15

Jinak se zeptám, je pravda, že v ICS je sloučena hlasitost oznámení a hovorů?
Proboha proč, naprosto praktická pomůcka.

Autor tohoto vlákna
1960
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Příspěvek od 1960 » čtv 27. zář 2012 20:32:23

Tak jsem ja konzerva svoje SE NEO aktualizoval na ICS. Přes PCC bez problemů.Je pravda,že se některé věci musí znovu nastavovat jako u nového mobilu,ale je to většinou snažší,protože nastavení existuje třeba na googl účtu nebo v záloze na kartě. WiFi funguje,GPS a Sygic taky,aplikace nebo hry stažené z googlplay se uložily rovnou na kartu.Jen mě zaskočilo,když jsem dnes hledal v kontaktech abych zavolal,tak seznam nikde. A to jsem odeslal snad 20 SMS a kontakty jsem normálně hledal ze seznamu.Import z karty a hotovo. Zatím jsem nenarazil na nic,co by mi nefungovalo nebo že bych nenašel co jsem používal.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“