PokecObjem dat při první synchronizaci s účtem?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jyryk
Nové Androidě
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Objem dat při první synchronizaci s účtem?

Příspěvek od jyryk » pon 01. úno 2010 10:27:45

Ahoj, nevíte jak je asi velká první synchronizace při počtu asi 1000 kontaktů (200 s foto) + kalendář 2-3 položky denně? Nebo co se ještě poprvé stahuje.
Potřebuji totiž nějak vyreklamovat vyúčtování u T-Mobilu na 17 MB za 876 Kč bez DPH. Přechod na datový tarif teprve chystám.
Udělal jsem asi 1x WIPE, tak nevím jestli je 17 MB jen za synchro, nebo jsem neuhlídal nějaký další přenos. V podrobném výpisu je jen GPRS/EDGE - Internet a volané číslo internet.t-mobile.c

HTC Desire, bez rootu, 2.2

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Objem dat při první synchronizaci s účtem?

Příspěvek od PL113 » pon 01. úno 2010 10:35:27

Tak to hodně štěstí. Nejsem si jist, jestli to ukecáš, že jsi pouze synchronizoval kontakty.
Nějaký podrobnější výpis neposkytujou? Kde by bylo rozepsaný časy kdy a kolik...to by ti mohlo pomoci se zorientovat.
Nicméně 17MB pouze za přenos kontaktů je celkem hodně...i když zase jich je 1000 (200 s foto).

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 01. úno 2010 16:28:34

Já si poměrně jist jsem. Neukecá. To je jeho problém, co dělal. V minulosti jsem se už několikrát pokoušel vyreklamovat datový přenos, který byl prokazatelně chybný, vždycky s cenou v řádu tisíců, a stejně jsem ani jednou neuspěl (a to jsem se FAKT snažil).

A 17MB...proč ne. Při první synchronizaci se do telefonu stahuje úplně všechno - všechny kontakty, všechny události v kalendáři, všechny maily...věřím tomu, že není až takový problém, aby to dohromady dalo 17MB (byť bych asi běžně čekal menší objem).

silencer
Stálý androiďák

Příspěvek od silencer » pon 01. úno 2010 16:37:38

V tomhle případě bych rozhodně neplýtval energií. To ti 100% neuznají. :no:
Google Nexus One FW2.2 s r00tem a s kartou A-Data microSDHC 16GB Class 6 / Vodafone / Ndrive
Nejlepší synchronizace souborů je přes DropBox!
Můj Appbrain list.

matata
Robot
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Příspěvek od matata » pon 01. úno 2010 17:42:03

No mně se stalo neco podobneho a uplne bez problemu jsem to ukecal... (Jsem v tomhle kurva) :oops: . Moje vymluva znela, ze jsem si datovy tarif aktivoval pres t-zones a ze na obrazovce bylo zretelne "vase sluzba byla aktivovana" a ze ted koukam do "me utraty" a mam tam 1800 bez dph po 2 dnech. Tak jsem slecne velmi slusne oznamil, ze tam asi maji nejakou chybu, tak at to proveri. A ze jen volam proto, at mi to tedy odectou v nasledujicich vyuctovanich z utraty... Nebyl jediny problem. Slecna se mi jeste div neomlouvala, ze jim blbne system a podekovala mi ze jsem je na to upozornil. Je pravda, ze mam kazdy mesic okolo 2000,- Kc utratu a ze jsem jim nikdy nedluzil ani kacku, tak nevim jak hledi na tyto aspekty. Proste to zkus a myslim, ze to nebude problem...

matata
Robot

Příspěvek od matata » pon 01. úno 2010 17:49:38

Case píše:Já si poměrně jist jsem. Neukecá. To je jeho problém, co dělal. V minulosti jsem se už několikrát pokoušel vyreklamovat datový přenos, který byl prokazatelně chybný, vždycky s cenou v řádu tisíců, a stejně jsem ani jednou neuspěl (a to jsem se FAKT snažil).

A 17MB...proč ne. Při první synchronizaci se do telefonu stahuje úplně všechno - všechny kontakty, všechny události v kalendáři, všechny maily...věřím tomu, že není až takový problém, aby to dohromady dalo 17MB (byť bych asi běžně čekal menší objem).
To nevim Casy covece, krome toho co pisu o prispevek vyse se mi jeste jednou stalo, ze pri aktovovanem datovem tarifu se mi najednou ve vyuctovni objevilo 260 kc za data... A opet jsem to bez problemu vyresil. Ja nevim, proc s tim ma vetsina lidi problem. Ja se s nima prakticky vubec nebavim. V tomhle pripade jsem jen oznamil, ze datovy tarif, jsem mel stejne jako minule mesice aktivni a ted tam najednou mam 260 kc, tak za co to je a co jsem udelal spatne? A oni, ze to takhle nevedi. No, tak ja ze tedy bohuzel, ze jsem s telefonem delal to same co minule mesice a zadnou jinou aplikaci jsem nestahoval. Uplne bez problemu mi to vraili.

Podle me pokud Ti nedokazou rict co presne si stahoval, z jaky stranky, nebo jakou aplikaci, tak je to jejich boj. Za tim si stojim. Prijde mi to stejne jako by Ti nauctovali 1000 kc za volani, ale nevedeli by na jake cislo si volal...

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 01. úno 2010 18:38:34

Stůj si za čím chceš. Ovšem ta zkušenost, kterou popisuješ, je dost odlišná od toho, co popisuje autor původního příspěvku. Tys měl aktivovaný tarif a objevila se ti na účtu nějaká data mimo něj. On žádný tarif neměl a neví, kolik dat přesně stáhnul (ale rozhodně nějaká stáhnul), ale domnívá se, že to podle něj mělo být míň.

matata
Robot

Příspěvek od matata » pon 01. úno 2010 19:11:58

Casy, stalo se mi presne to co popisuje autor. Viz. Muj 1. Prispevek v tomhle vlakne. (Cti poradne)

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 01. úno 2010 22:42:11

Já tvoje příspěvky skoro nečtu, ony se upřímně moc číst nedají.

Nicméně když ho teď čtu, tak z něj mám především nepříjemný dojem, žes udělal chybu a následně operátora naprosto vědomě obelhal a ještě ho nechal, aby se ti za chybu, kterou neudělal, omlouval. Jestli jo, tak na sebe můžeš být skutečně velice hrdý a rozhodně jde o vzor hodný následování...

matata
Robot

Příspěvek od matata » pon 01. úno 2010 23:01:39

Nikoho nenutim, aby me nasledoval. Jen nevim, proc opet tak sebevedome tvrdis, ze neco rozhodne nepujde, protoze Ty jsi to zkusil a ono to neslo.

To co tvrdis je nesmysl a to ze si nedokazes obhajit nepravem nauctovane (jak tvrdis, tisicove) prenosy, je Tvoje smula a asi ses snazil malo nebo to proste neumis. Tyto Tvoje prenosy bych si opravdu obhajil zcela popravde, zcela bezproblemu, jednim hovorem...

Takze, pokud by mi nekdo nauctoval 17 mb za dve komplet. Synchronizace. Prislo by mi to prinejmensim divne. Ja mam pres 1000 kontaktu, mailu tunu a schuzek cca 20 tydne. Cela moje komplet synchronizase ma kolem 4 MB!

Poradil bych Ti toto: aktivuj datovy tarif, udelej wipe a pomoci napr. Netcounteru zmer jaky objem ma u Tebe komplet synchronizace. Pokud by to bylo vyrazne mene, tak bych si tvrde stal za svym...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“