PokecNávšteva Číny

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pega111
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGS6 android 6_0_1

Návšteva Číny

Příspěvek od pega111 » pát 09. lis 2012 16:04:26

Ahojte!
V januári pôjdem na dva týždne do Číny. Rozmýšlam, že by som si tam kúpil nejaký smartfón najvyššej triedy, prípadne aj kvalitný tablet.
Nechcem to kupovať kdesi na trhu, ako mačku vo vreci, dúfam, že domáci mi poradia, kde kúpim kvalitný tovar.
Viete mi niekto poradiť, na čo si mám dať pozor, uvítam hociaké skúsenosti, nápady.
Trápi ma hlavne myšlienka, či nebudem mať problém s nastavením zariadenia na Slovenčinu, prípadne prístup do Google Play a podobné veci.
Za všetky konštruktívne a užitočné rady vopred ďakujem.

Samsung Galaxy S6, android 6.0.1

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Návšteva Číny

Příspěvek od ramon.dexter » pát 09. lis 2012 16:14:52

S přístupem na Play budeš mít téměř 100% problémy. protože čínský zařízení nemívají Google Aplikace. Taky budeš mít docela problémy s podporou, protože těžko říct, co vlastně koupíš.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

endoskop
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Rom: 4.2.2 + root
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od endoskop » sob 10. lis 2012 12:06:12

Od budúceho týždňa má na svetandroida vychádzať seriál o čínskych mobiloch, ich kupovani, prípadnými problémami. Mohli by tam byť užitočné informácie.
Staršie mobily -> Android: LG P970 Optimus Black (11/2011) -> Samsung Galaxy Nexus (12/2012)

Autor tohoto vlákna
pega111
Stálý androiďák

Příspěvek od pega111 » sob 10. lis 2012 15:11:56

to ramon: nno, tak čistý android bez Google kaše by mi vôbec nevadil. Ak by som niečo také kúpil, dá sa tam Google Play dodatočne nainštalovať? S podporou nerátam, aj keď "snívam" o originálnom SGS 3, alebo novom LG Nexuse. A tam by aj podpora mohla byť. No nemám ani paru, či tam takéto kúsky vôbec budú.

to endoskop: ďakujem, sledujem to, do odchodu to bude môj obľúbený článok. ;)

endoskop
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Rom: 4.2.2 + root
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od endoskop » sob 10. lis 2012 18:26:29

Jeden tu na fóre písal, ze si objednal mobil z Čini a že tam nebol google play, potom nainštaloval apk súbor, ale ani tak mu to nešlo. Vyriešil to rootom alebo tak nejak.
Edit: www.androidforum.cz/viewtopic.php?t=32764
Staršie mobily -> Android: LG P970 Optimus Black (11/2011) -> Samsung Galaxy Nexus (12/2012)

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 10. lis 2012 20:04:50

Google Play jen tak jednoduše do telefonu nedostaneš. Jen do málo telefonů to jde dohrát. Většinou je to buď flashnutím google apps jako celku nebo rovnou výměnou ROMky za nějakou custom.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

CzechFencer
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Twitter: CzechFencer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CzechFencer » sob 10. lis 2012 20:15:04

Proč vlastně kupovat mobil v Číně? Prodávají se tam o tolik levněji než u nás nebo existuje i jiný důvod?
Samsung Galaxy S2 + Android 4.0 ICS
Mé projekty: BrainCalc - Měnové kurzy - Digitální hodiny

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 10. lis 2012 20:16:02

Tablety z Číny jako třeba Ainol, Cube a další solidní značky mají rom včetně gapps a bez potíží vše funguje. Takže pokud bude telefon i tablet od nějakého solidniho výrobce tak nebude žádný problém.
Docela mě tu zaráží znalosti problematiky lidí který nikdy neměli nic z Číny a vědí na 100% že to nepojede.
Navíc podpora ze strany výrobců v Číně co se týče aktualizací androidu je lecky lepší než jakou mají renomovaní výrobci.
Takže nejlepší řešení je se podívat po zahraničních forech jaký zařízení od jakých výrobců podporuje komunita a pak se podle toho rozhodnout co koupit.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
pega111
Stálý androiďák

Příspěvek od pega111 » ned 11. lis 2012 7:55:20

to: endoskop/LivArt: Tak toto by ma nepotešilo. Bez Google Play žiadny smartfón určite nekúpim, necítim sa byť expertom na flashovanie telefónov.

to CzechFencer: Jasnačka. Iba kôli cene. Pomer cena/výkon je u mňa silný argument. S dôrazom na výkon. Ak zoženiem nejakú krabičku na úrovni SGS 3/ Nexus/ Note za menej ako 300€, budem nadmieru spokojný. ;)

Od telefónu vyžadujem v prvom rade výkon, nenávidím lagovanie pri akejkoľvek činnosti. U mňa je najväčší prúser, ak telefón nereaguje svižne pri akejkoľvek činnosti, vynechávanie zvuku pri prehrávaní mp3 už považujem za neodpustitelný nedostatok.
Reakcie dotykovej vrstvy display-a ma vedia tiež parádne vytočiť, ak musím "tapnúť" niekoľkokrát na ikonku, kým sa telefónu uráči vykonať povel, tak to sa mi oči podlievajú krvou... :lol: Berte to s rezervou, hovoria o mne, že som trpezlivý :lol:
A to myslím na oneskorené reakcie vplyvom zaneprázdneného procesoru, nie kôli chybnej dotykovej vrstve.
Tu sa žiada ešte uviesť, že si nezasieram telefón pre mňa zbytočnými aplikáciami typu TaskKiller, BatterySaver, LiveWallpaper a pod.

to unavix: čo sa týka tabletu, Ainol bude jeden z favoritov. Bodaj by si mal pravdu - "mají rom včetně gapps a bez potíží vše funguje"

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 11. lis 2012 8:23:34

Pega: Ono s tím google play je to v Číně složitější. Nedávno tu někdo zmiňoval, že má HTC One S (tuším), který koupil v Číně, a Play tam taky neměl.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 11. lis 2012 8:25:45

unavix: Nemusím mít nic z číny. Stačí mi číst zkušenosti lidí, kteří si čínu pořídili.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » ned 11. lis 2012 9:21:04

To že mají lidi špatný zkušenosti třeba s tabletem je dáno hlavně tím že šetří za každou cenu a koupí to nejlevnější co je k mání a nebo kopii kopie. Číňani sou s kopirovanim už tak daleko že kopirujou sami sebe. Takže jak sem psal. Pokud koupí stroj kterej chválí komunita tak určitě neprohloupí a s funkčností bude spokojen.
Já sem tablet vybíral 2 měsíce. Nakonec sem koupil Cube U30GT 32GB verzi a nemůžu si stěžovat. Všechny gapps sou součástí rom, Market jede v pohodě. Výrobce aktualizuje software každé 2 měsíce plus podpora komunity. Za cenu 4500 včetně dopravy, cla atd nic lepšího v deseti palcích neseženu. Že nemá tablet vestavěný GSM modul mi nijak nevadí.Nepotřebuju to, vystačím si s wifi. A pokud budu jednou GSM potřebovat tak pripojim 3G modem.
Takže asi tak se to má s kvalitou věcí z Číny.
A co se týče telefonu tak parametrově vypadá zajímavě třeba Newman N2 který by měl být během listopadu ke koupení za cenu 280 - 320 USD. Což je na quad s 2gb ram bomba cena.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Odpovědět

Zpět na „Pokec“