PokecVypovězení smlouvy T-Mobile

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Vypovězení smlouvy T-Mobile

Příspěvek od P1azer » úte 16. úno 2010 21:46:20

Zdravím všechny, mám problém.
Přítelkyně prodlužovala smlouvu u T-Mobilu. Problém byl v tom, že když měla minulou smlouvu,tak nebyla ještě plnoletá a byla psaná na její mamku. "Pipka" na přepážce bohužel nudělala jen to,aby přepsala jméno na smlouvě a prodloužila, ale "ukončila" smlouvu starou (na mamku) a se stejným číslem založila novou (na přítelkyni). Výsledkem bylo, že jí dva měsíce chodily dvě faktury a po tom, co zaplatila pokaždé jednu, tak jí přišel nějakej papír od advokáta. Natož sme se s tím obrátili na T-mobile a ti řekli, že je o jich chyba a tedy má nyní přeplatek a nemusí další faktury platit,dokud se přeplatek nevyrovná. Přítelkyně tedy žila další měsíc s vědomím, že nemusí platit fakturu a ejhle... zabokovali jí telefon za nezaplacenou fakturu. Po několika stížnostech z naší strany a omluv ze strany poskytovatele jí až po týdnu odblokovali telefon... Není prostě měsíc,aby s operátorem neměla problémy.
Z toho důvodu chce přejít ke konkurenci. Problém je v tom, že má u T-Mobilu smlouvu na 2roky a když jsme se ptali na pobočce,tak nám bylo řečeno, že není možno zrušit smlouvu před vypršením.... podle mě je to hloupost. Navíc si ani nebrala žádný telefon nebo zvýhodněné volání,takže t-mobile o nic nepříjde.

Chci se zeptat, jak bychom měli postupovat? Odvolat se na "nedodržení smlouvy" nebo něco podobného? Díky

kaish
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: G1+LG Optimus Me
Tablet: Asus TF101

Re: Vypovězení smlouvy T-Mobile

Příspěvek od kaish » úte 16. úno 2010 21:57:17

Já jen odpovim k tomu, že je to hloupost, že nemůže vypovědět smlouvu, když jí má na dva roky, bude tak akorát platit za nedodržení smlouvy či tak něco. Jinak co jsem slyšela, tak vypovídání smlouvy u T-mobile je na dlouhý lokte, ale zkušenosti mám jen s O2.Zkuste se na to teda odvolat a hlavně se pořádně obrňte!:)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 16. úno 2010 22:07:04

plazer: praxe t-mobilu je taková, že musíš doplatit předpokládanou výši smlouvy za ty dva roky. Takže doplatit ty měsíce, který jim chceš vypovědět. Když jsem s tmobilem končil, chtěli po mně takhle jednou za předčasný ukončení asi 10K, prej jako že jsem se zavázal jim je platit, tak prej ať se jim vyplatim ze smlouvy. Marast. My jsme na ně naštěstí šli s tím, že v nově postaveným domě jsme od nich neměli signál (jenom v jednom místě u okna), což po podložení znalcem vedlo k ukončení smlouvy za nemožnost užívání smluvených služeb (chyba byla na straně tmobilu, mají u nás slabej signál obecně).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

kalion
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG V10

Příspěvek od kalion » stř 17. úno 2010 8:31:45

Fakt chtěli aby jste si zaplatili znalce a předložili protokol o síle signálů? :shock:

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 17. úno 2010 8:35:17

Nechtěli. Ale nechtěli provést v našem domě měření. Prostě naprosto mafiánský praktiky.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

kalion
Androiďák!

Příspěvek od kalion » stř 17. úno 2010 9:57:45

Jasně, takže jste neměli jinou možnost, než buď to zaplatit zbývající měsíční paušály, nebo si zaplatit to měření.. zajímalo kolik to stálo..oproti tomu, kdyby jste si snížili paušál na nejnižší možný tarif a pak to vypověděli... asi to nebylo o moc..

kaish
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: G1+LG Optimus Me
Tablet: Asus TF101

Příspěvek od kaish » stř 17. úno 2010 10:18:14

kalion:no já mám takovej pocit, že v průběhu trvání smlouvy si nemůžeš jen tak změnit tarif.teda alespoň u toho mýho(bav se).

kalion
Androiďák!

Příspěvek od kalion » stř 17. úno 2010 11:35:19

Bav se je specifický, ale u standartních můžeš jednou měsíčně nahoru i dolu...
Naposledy upravil(a) kalion dne stř 17. úno 2010 14:34:22, celkem upraveno 1 x.

versicht
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od versicht » stř 17. úno 2010 13:03:04

Takže, smlouvu můžeš vypovědět kdykoliv! Ze zákona máš možnost vypovědět jakoukoliv smlouvu třeba i s ďáblem:)
Ovšem s T-Mobile musela přítelkyně podepsat smluvní podmínky a tak se zavázat v případě vypovězení uhradit penále.
Jednoduše řečeno, žádný operátor s vámi nikdy neuzavře smlouvu na dobu určitou (jakože na dva roky). VŽDY je to smlouva na dobu NEURČITOU, vy se pouze výměnou za nějakou výhodu (telefon, lepší volání) zavazujete nevypovědět tuto smlouvu v následujících 24 měsících (někdy míň, někdy víc). Tzn. smlouva vám nikdy nekončí po dvou letech, končí pouze závazek, smlouva pokračuje dál. To že vám řeknou "je to na dva roky, tak před uplynutím dvou let přijďte a prodloužíme to" je jen finta jak vás dostat na pobočku a vnutit vám nový telefon a zavázat si vás na další dva roky. (už chápete proč jde závazek prodloužit i půl roku před ukončením toho starého?)

Takže, pokud si přítelkyně nevzala telefon, ani nemá zvýhodnění Hit (nebo jiné). Tak má klasickou smlouvu na neurčito a může jí kdykoliv vypovědět. Pokud si něco vzala, tak se musí vyplatit (záleží na tom. buď doplatit telefon do plné ceny, nebo nějakou částku adekvátní paušálu za každý zbývající měsíc do konce závazku).

Ovšem předpokládám že jste chtěli pouze převést číslo z matky na dceru a tarif a služby nechat jak jsou. Takže bych se obrátil na T-Mobile s tím že jste chtěli pouze změnit vlastníka čísla, ne ukončit smlouvu Matky a na stejné číslo vytvořit novou smlouvu na dceru, ještě navíc se závazkem. Že žádáte zrušení závazku na stávající smlouvě, protože byl vytvořen neoprávněně a chybou prodejce. Ovšem pokud přítelkyně závazek nepodepsala dobrovolně, nebo nepřešel ještě ze smlouvy která byla uzavřena na matku.

Jsem se rozepsal :)

Simon

Příspěvek od Simon » čtv 01. dub 2010 18:58:58

Dobrý den,
chtel bych zrusit Bav Se a prenest si cislo k jinemu operatorovi.
Na pobocce mi rekli ze to nejde. Psal jsem na zakaznicke centrum a tam mi take rekli ze to nejde.
Ze proste musim pockat do konce trvani smlouvy. Dnes jsem jim podepsal, ze smlouvu ke 3.2.2011 rusim.
Mam tedy jeste jenom ten zavazek ve forme Bav Se mesicnich pausalu.
Jak se toho muzu zbavit a prenest cislo jinam?
Predem dekuji za odpoved.

LadislavK
Stálý androiďák

Příspěvek od LadislavK » čtv 01. dub 2010 19:31:13

Kazdou smlouvu lze vypovedet. Nema ovsem smysl chodit na pobocku, nebo telefonovat na zakaznickou linku a rikat "ja bych chtel vypovedet smlouvu". Proc by to za Vas operator delal, kdyz mu z toho tecou penize? Pokud mate kolem smluv nejake zkusenosti, tak sepsat klasickou vypoved smlouvy a poslat doporucene. Pokud se to financne vyplati (u vetsich pausalu a zavazku), nechat to sepsat pravnika.

xxx

Příspěvek od xxx » čtv 01. dub 2010 21:20:01

Schválně jsem se odhlásil :DD Minulý měsíc jsem řešil něco podobného - potřeboval jsem se zbavit smlouvy. Byl to internet premium za 1200,- měsíčně. Mám ještě standart za 600,- a ten mě stačí. Byl jsem asi 3x na T-mobile s tím, že nemám doma signál a že musím s každým voláním jít před dům. Oni stále tvrdili že za to nemůžou a že v dané lokalitě je signál dobrý. Tak jsem trval natom ať ke mě pošlou technika, že si to zaplatím, aby mě změřil signál odkud to pojede. Za 14 dní mě přišla SMS ať se dostavím na reklamační oddělení a tam mě odstoupili od smlouvy z důvodu nemožnosti zajištění funkčnosti všech služeb. Žádnýho technika neposlali!!! G1mě zůstala bez doplatku a to mě chybí ještě rok. :DD :DD :DD Libor

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » čtv 01. dub 2010 21:53:54

Ja mam taky uvazek na 2 roky.
A uz se tesim, az skonci a pujdu jinam (uz zbyva jen 10 mesicu, to preziju).
Takove jednani jsem nezazil u zadneho z dalsich dvou nasich operatoru :(
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

noname

Příspěvek od noname » pát 02. dub 2010 10:27:46

Panove, nechci tady nicit nektere naivni predstavy... Ale ja mel pausal jak u O2, tak u Vodafonu. Napodobne... U O2 jsem musel za smlouvu reklamovat asi 5 faktur, pridavali nesmyslne castky, sluzby ktere jsem aktivoval neaktvovali,proste bordel nejvetsi... Pri reklamaci mi zablokovali mobil, jelikoz jsem faktury neuhradil... U Vodafone podobny ale mene nez u T-mobile a O2 ale problemy sou vsude... Pokud si myslite ze prejdete od T.mobile a budete bez starosti, tak se vratte vsichni do reality... Vsichni 3 jsou temer stejni..

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pát 02. dub 2010 20:16:36

Což můžu po svých deseti letech u Vodafone/Oskara jen potvrdit, čas od času úplně stejné problémy, jaké tu jsou připisovány T-mobile. Vybírat se dá leda podle tarifů nebo služeb, ne podle množství chyb v účtování, to je všude stejné.

kub
Stálý androiďák

Příspěvek od kub » sob 03. dub 2010 20:47:45

Omlouvám se, že nebudu na T-Mobile dštít síru, ale mám u nich 7 smluv, ty nejstarší cca 11 let. Za tu dobu došlo k jediné chybce (a to si všechny faktury pečlivě kontroluji, jsa účetní) - po zakoupení G jedniček mi byla na jedné z faktur naúčtována plná částka za Internet+. Stačil dotaz na infolinku. Po zjištění, že jde o chybu z jejich strany, jsem tedy poprosil o zvýhodnění na G1 v dalším období. Aniž bych to požadoval, byla mi za první měsíc částka za Inet+ nejen snížena, ale celá dobropisována. Považuji to stran operátora za velmi seriosní jednání. Nemohu, pravda, porovnávat s ostatními operátory, ale chybička se opravdu může kdykoli vloudit. Jde, domnívám se, o to, jakým způsobem je řešena a vyřešena. Ještě jednou se omlouvám za pochvalu.
P.S.: Nee, nejsem zaměstnancem T-Mobile!

Dali

Příspěvek od Dali » stř 05. kvě 2010 17:51:45

Mám problé s vypovězením smlouvy u T-mobile.
Na začátku naslibovali, (hooodně). Následně při reklamaci, něco vyreklamovali co slíbili, něco řekli že bohužel není ve smlouvě, tak že s tím nic nemůžou dělat.
Řekl jsem si "Nějak to vydržím" Šlo o firemní VIP smlouvu na minimalní plnění 8.000kč a dva roky. Slevy na čísla byli taky vázany na používaní dvou let.
Už jsem se těšil, že hned jak se mi skončí smlouvy na telefony, tak si vyberu operátora, kde chci a bude vše v pohodě. Bohužel nebylo, nepřečetl jsem si totiž podmínky smlouvy významného zákazníka, které ke smlouvám nedávají, ale si je musíte stáhnout na www.t-mobile.cz a tak když jsem chtěl převést telefonní čísla, tak mě slečna na přepážce upozornila (naštěstí), že jsem nestihl ukončit smlouvu měsíc před koncem její platnosti a tá se automatický prodlužuje o dva roky, a při neplněni závazku 8000k musím zaplatit pokutu ve výši 8000kč x24 měsíců.
TAK SI DÁVEJTE POZOR CO PODEPISUJETE. T-MOBILE MÁ SMLOUVY SCHVÁLNĚ NEPŘEHLEDNÉ, A TO CO ŽE JE NĚKDE AUTOMATICKÁ PROLONGACE SMLOUVY, TO SE DOZVÝTE AŽ KDYŽ CHCETE OD NÍCH ODEJÍT.
t-mobile: spousta problémů.
To můj příběh, snad někomu pomůže.

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » stř 05. kvě 2010 18:03:27

Case píše:Což můžu po svých deseti letech u Vodafone/Oskara jen potvrdit, čas od času úplně stejné problémy, jaké tu jsou připisovány T-mobile. Vybírat se dá leda podle tarifů nebo služeb, ne podle množství chyb v účtování, to je všude stejné.
No, ja mam u Vodafone 2 cisla cca 10-11 let = bez jedine chyby
U O2 cca 3 roky = bez jedine chyby
TMO 14 mesicu = 100% navyseni faktury

Takze mohu srovnat nejak takto ;)
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

LadislavK
Stálý androiďák

Příspěvek od LadislavK » stř 05. kvě 2010 20:16:18

Dali: dik moc za upozorneni. Mam take VIP smlouvu na nekolik cisel a cekam na jeji vyprseni, ale takovato klicka ze strany tmobilu me nenapadla, ocekaval jsem po vyprseni lhuty prechod na dobu neurcitou.

Jessica
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jessica » stř 05. kvě 2010 21:24:50

Pokud ta klauzula o automatickem prodlouzeni smlouvy nebyla soucasti papiru co jsi dostal pri podpisu smlouvy,je to pravne irelevantni.Vsechny dulezite veci se musi nachazet ve smlouve.Odpoved-vsak je to na internetu je nesmysl.Kazdy normalni pravnik by s nema zatocil.Je to zavadeni spotrebitele a nekale obchodni praktiky.Ja bych to urcite nenechala jen tak. :shock:
HTC Hero-root+Raidroid
iPhone 3GS

kozlow
Nové Androidě

Příspěvek od kozlow » stř 05. kvě 2010 22:56:52

Příběhy jsou to hezké, což o to, ale srovnávat, to je žabomyší válka:)

Procházím jíž deset let sítem všech tří operátorů, stále dokola a dokola.. a chyby jsou všude. jednání? někdy takové.. a někdy takové.. U vodafone mi zatápěli s navrácením jistiny, která se mi díky technickým chybkám (lidskému faktoru?), vrátila až s čtyřměsíčním zpožděním (chyba opravdu nebyla na mé straně:)) ), u O2 téměř nemožnost portovat dobíjecí číslo a vypovědět internet.. chyby se najdou holt všude:) stejně jako pozitiva:)

a úvazky? když mi to vadí, nevážu se.. a když mě naštvou ? jdu jinam.. prosté, jednoduché, efektivní :)

CzechJoker
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Tablet: iPad 2
Rom: Nejsem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CzechJoker » čtv 06. kvě 2010 6:30:34

Vypovězení smlouvy u T-mobile je otázkou pěti minut na pobočce, dva týdny zpět jsem rušil tři čísla a netrvalo to déle.
Takzvané "minimální měsíční plnění" (MMP) je vždy na rok, tzn. pokud si vezmete dotovaný telefon a zavážete se k MMP, po roce můžete snížit tarif na minimální.
Jak tady čtu, tak hodně problémů je způsobeno tím, že dotyční nečtou smlouvy, které podepisují. Prosím, čtěte smlouvy pozorně před jejich podpisem a ne až je chcete vypovídat. VIP mají velmi specifické podmínky výměnou za velmi výhodné volání.
U T-mobile jsem od roku 1997 a za tu dobu jsem nezaznamenal nějaké významné chyby z jejich strany.
iPhone 4S + iPad 2
dříve: Sony Xperia Go (používám jako AP v SK), LG Optimus One, HTC Tattoo

mohy
Stálý androiďák

Příspěvek od mohy » pon 10. kvě 2010 11:49:49

tak ja se take pridam k lynchovani T Sráče.
Jsem klientem T sráče uz hodne let,cca 13.....nejprve predplacenka,posleze pausalni zakaznik.(mezitim jsem byl i 2 roky s dalsim pausalem klientem Vodafone).
T mobile je opravdu (dle meho subjektivniho nazoru), opravdu neprilis fundovany operator.Ob mesic mam nejaky problem...slecny na infolinkach vedi kulovy,a kdyz ,tak pri kazdem hovoru se dozvim na stejnoou vec rozdilnou odpoved...
V lednu mi konci uvazek a jediny duvod proc premyslim o prodlouzeni je ten,ze (diky tuposti-ci neinformovanosti,resp nedostatecnemu skoleni-slecen,i prodavacu na pobockach) si vzdy vyrvu nejaky ten mesicni pausal zdarma (coz dela mesicne 1000kc,nezanedbatelna castka).V soucasnosti jsem dostal dva mesicni pausaly a osobni sluzby vedouci infolinky(mimochodem velmi prijemne mlade damy :yes: ),za to,ze mi bylo prislibeni vraceni zalohy(pri porizovani druheho zavazku) na puvodni cislo,a pritom to dle novych informaci neni technicky mozne a pak jsme zase zjistili ze na kazde tel cislo prisla do vyuctovani cast te zalohy,a pri souctu tam cast penez stejne chybela...no proste zmatek nad zmatek.. :no:
Nicmene holky o tom ocividne vedi,ze nejsou dokonale....a tak je s nimi relativne snadna dohoda...jen nesmi byt lina huba :!: :DD

tak jsem si postezoval :lol:

Howgh
HTC Desire

opa.key
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S
Twitter: opakey
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » úte 11. kvě 2010 15:17:58

Zdravim chtel bych se zeptat, pritelkyne ma t-mobile, jenze smlouva ji koncila v unoru, ale jelikoz ona tady nebyla tak ji automaticky o rok prodlouzily, ted prijela ze zahranici a chce si zmenit tarif a vzit dotovanej telefon. Pujde to nebo bude muset rok cekat?

Vegetus
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vegetus » úte 11. kvě 2010 15:52:00

Jak jí můžou automaticky prodloužit? To bych na ně vletěl a požadoval okamžitou výpověď. Praktiky T-debilu jsou čím dál tím ubožejší, ach jo... :|
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone

Igoreso
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igoreso » úte 11. kvě 2010 16:08:36

to je mi novinka :)
A jinak jednaj jen podle toho co si podepsal ve smlouve,tak se pak nediv :)

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » úte 11. kvě 2010 17:54:08

O2 i T-Mobile mají v podmínkách, že ti bez předchozího upozornění můžou prodloužit smlouvu. Hodně lidí se takhle dostalo do začarovanýho kruhu.
Např,. mému otci zavolali 8 měsíců před ukončením smlouvy, jestli s nima chce bejt (nezeptali se na nové prodloužení smlouvy) a on řekl že jako proč ne a vůbec ho nenapadlo, že se upsal na další 2 roky a hlavně že oni se na to ptají!...samozřejmě bez nároku na dotovaný telefon. O2 a jejich právní oddělení....

opa.key
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » úte 11. kvě 2010 18:03:42

No prave nasim taky kdysi koncila smlouva u TMO, 3 dny pred koncem prisla sms ze platnou smlouvy v brzke dobe vyprsi a nez se otec dostal na pobocku tak uz meli automaticky na rok prodlouzeno, a me prave zajima jestli to jde udelat, ze kdyz ji automaticky prodlouzili, tak si stejnak udelat jinej tarif a vzit si telefon, jsem teda dost nastvanej pac mlada chce jinej tarif a ja bych si vzal desire...

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » úte 11. kvě 2010 18:13:12

Otcovi řekli že prý ani jedno nejde...možná pohrozit by pomohlo...o víkednu to s otcem budu řešit, páč desire by se mi taky líbil :)

opa.key
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » úte 11. kvě 2010 18:16:19

Popravde ja bych to ani jinak neresil, ale kdyz jsem zjistil ze mlady vyprsela smlouva tak jsem ji naburcoval do jinyho tarifu abych si mohl vzit dotovanej telefon :) snad to nejak pujde... Zrovna nemam penize zaplatit ho za cely a u TMO s MMP 1200 je tusim za necelejch 5tis :)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“