PokecHTC Magic a problém s mikrofonem

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Ahoj před nějakou dobou sem sestře doporučil HTC magic a vzhledem k tomu že se ji líbí bílé provedení tak si z českého eshopu objednala 32B verzi, všechno bylo OK až na citlivost mikrofonu. Při telefonování ji protější strana velice špatně slyšela (testováno na více tel.), při hlučnějším prostředí byla pak slyšitelnost nulová.

Tel. šel tedy na reklamaci, po nějaké době se vrátil s tím, že se reklamace zamítá a že je vše ok. Z prvu se to tak jevilo, onen neduh s citlivosti mikrofonu byl opravdu pryž a absence otřepu a neporušení záruční plomby nasvědčuje tomu, že mikrofon opravdu nikdo neměnil.
Cca po dvou dnech si sestra začala stěžovat, že se ji tel sám od sebe vypíná ikdyž je baterka nabita, což mělo za následek opakované zaspání do práce :( (vzhledem k tomu že tímto vypínáním trpěly některé neofik. romky, sestra mi tel půjčila na test). Po hloupějším prozkoumání telefonu jsem zjistil, že již neobsahuje oficiální SW ale cyanogen (to vysvětluje restarty telefonu), přehranné SPL (odemčeno) a jiné rádio.

Volal jsem tedy prodejci co to jako má znamenat a on řekl že je to ok že záruku neztrácím a že citlivost mikrofonu byla odstraněna tím že vypnul 3g síť. Vzhledem k tomu že jsem se s tím nikdy nesetkal, taky jsem nechtěl nikomu křivdit a ani jsem na internetu podobné řešení daného problému nenašel, rozhodl jsem se pro flash nové romky. Výsledek? Telefon je ok nerestartuje se, ale mikrofon má zase strašně špatnou citlivost.

Můj názor je že prodejce při reklamaci neposílal tel do autorizovaného servisu, kde jej tetovali, jak uvedl do telefonu. Ale pouze odemknul tel., nahrál neoficiální telefon a SW zesílil citlivost mikrofonu :(

Co si o tom myslíte a jak byste v takové situaci postupovali vy?
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od PL113 »

Otřískal bych jim to o hlavu!!! Todle si přece nemohou dovolit, tam nahrát neofiko romku!

Pokud ale bude záruka, tak nemáš co řešit...
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Jak to myslíš, nemám co řešit. Přece mám ten špatný mikrofon, nelze to přece dělat tak že se to SW popotáhne a při každé aktualizaci se v tom budu muset hrabat (a to ani nemluvě a zhoršených parametrech mikrofonů při SW popotažení). Navíc je to tel pro mojí sestru, čili laika, to ji nemůžu udělat.
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Návštěvník

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od Návštěvník »

Kde ten telefon byl kupovanej? Nebál bych se to nahlásit na spotřebitelský úřad (nebo jak se to jmenuje) - prodejce by měl dát nový kus, jinak to nevidim.
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od PL113 »

Myslel jsem to tak, jako že teď na tebe nemůžou naběhnout, že tam je neofiko romka, když to udělali sami v servisu z vlastní iniciativy.

Jinak platí co jsem napsal nahoře: Omlátit jim to o hlavu! Sami postupovali tímto způsobem, který znamená ztrátu záruky, kdyby si to udělal uživatel sám.

Je na tobě jak budeš postupovat. Můžeš si tam nahrát nějakou dobrou romku a segra bude mít pokoj anebo na ně můžeš narukovat s tím, že postupovali nestandartně a že si přeješ mít mobil v původním origo stavu. A můžeš vesele reklamovat znovu, protože "opravit" necitlivý mikrofon přehrnáním jiné romky je docela zvláštní řešení.
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Zatím nechci nějak shop poškodit a proto nezveřejním jméno. Budu Vás ale průběžně informovat o postupu.
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od PL113 »

Je otázka jestli to dělali přímo v tom shopu anebo to přeposílali do nějakého centrálního servisu.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od ramon.dexter »

pl113: no, jelikož je to magíc 32B, tak je to šedivka a ofiko servis se asi bude dost kroutit. Plus ofiko servis ti to mobilu ani náhodou neflashne CM rom. Asi byl spíš prodejce přehnaně iniciativní, případně si myslel že závadu dokáže opravit sám.

mach4: nechceš poškodit obchod? Prodávají Magic 32B. Tedy zařízení který neni pro náš trh. Po reklamaci se pro opravu rozhodli sami (fakt by mě zajímalo koho napadlo narvat do toho CM). To je neseriózní a bylo by dobrý říct jak se ten obchod jmenuje. Nikoho nebudeš očerňovat, tady jde čistě jenom o varování.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Dneska tam budu znova volat. Měli se ozvat, ale neozvali. Tak napíšu co a jak, ale už mě tel. dost vytáčí, když při hovoru mě protější strana řekne, že mě neslyší grrrr
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Tak to vypadá, že telefon půjde zase na reklamaci :(. Tak uvidíme jak to dopadne.
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic a problém s mikrofonem

Příspěvek od mach4 »

Takže mám nové info. Situace se pohla nakonec sestra dostane dobropis, ale prej jen kvůli toho, že se nechtějí hádat a trvají na tom, že tel je naprosto v pořádku (to určitě). Vzhledem k tomuto nesolidnímu jednání a velké šanci, že tento tel. může někdo koupit, jelikož předpokládám že jej dají znova do prodeje, uveřejním jméno eshopu http://www.digipartner.cz. (MOBILLAND, Senovážné náměstí 16, 110 00, Praha 1)
Další věc, která mě u tohoto jednání zarazila, že ikdyž sem za sestru reklamoval tel. já, čili odcházel z mojí adresy a s mým popisem závady (podpis a adresa), nechtěli mi poslat informace o reklamaci, a ani dobropisovanou částku. Což v tomto případě extra nevadí, jelikož peníze dostane moje sestra, ale zkuste si představit situaci, že od někoho něco v záruce koupíte a onen eshop od kterého to původní majitel zakoupil dostane peníze ještě jednou za stejné zboží.

Určitě tuto firmu nedoporučuji a pozor, mají více eshopu.
Co si o tomto jednání myslíte a jak by jste postupovali? Chování tohoto eschopi mě nabádá k myšlence vytvořit BlackList eshopu, kde určitě tel. s Aneroidem Nekupovat.
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Odpovědět

Zpět na „Pokec“