PokecTakto sa bežne postupuje pri colnom konaní?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
QenTox
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Nexus 10

Takto sa bežne postupuje pri colnom konaní?

Příspěvek od QenTox » pon 03. pro 2012 20:51:49

Potom, čo som si tu prečítal na fóre o nákupe z Číny, či už cez poštu alebo cez kuriéra DHL, som sa rozhodol, že tam nakúpim aj ja. Zásielka z pošty (mobil) ešte neprišla, ale tablet cez DHL už áno. Podľa viacerých sa len vyrubilo automaticky clo z hodnoty uvedenej na balíku a preto ma prekvapilo to, čo mi prišlo mailom od DHL. Budem citovať:
Dobry den.

V prilohe e-mailu Vam posielam scan Leteckeho nakladneho listu (AWB) spolu s fakturou.

K precleniu zasielky Vas prosim poslat spat na e-mail / fax vyplnene a podpisane Splnomocnenie spolu s kopiu obcianskeho preukazu (obe strany) . V pripade, ze sa adresa na OP nezhoduje s adresou na fakture Vas prosim o doplnenie aj tejto adresy do Splnomocnenia ako adresu dorucenia.

Ak táto zásielka nie je na súkromnú osobu ale na firmu, prosím o spiatočný e-mail. Postup by bol iný.

Dalej Vas prosim blizsie specifikovat tovar v zasielke – napiste mi prosim presne co to je, z akeho materialu je to vyrobene pripadne aj na co sa to pouziva. Ak sa jedna o oblecenie potrebujem presne popisat ake.

Tiez je potrebne poslat doklad o zaplateni zasielky (vypis z uctu, pohyby na ucte, internet banking, western union, alebo paypal, objednavka NIEJE doklad o zaplateni). NA DOKLADE MUSI BYT AJ MENO PLATITELA. Ak sa meno nezhoduje s vasim potrebujeme k tomu napisat aj cestne prehlasenie preco vase meno nesedi na platbe.

*** Colny dlh sa bude hradit v hotovosti kurierovi pri preberani zasielky. Vyska colneho dlhu sa vypocitava z vysky dokladu o platbe. Colny dlh je priblizne 30% z ceny dokladu o platbe.

zasielka sa musi preclit do 12 dni od prichodu na Slovensko, v opacnom pripade sa automaticky z colnych zakonov SR sa musi vratit spat do krajiny odosielatela ***

Po zaslani potrebnych dokladov k precleniu pojde zasielka na colne prejednanie a colnu kontrolu. Po uvoleni zasielky colnicou Vam bude zasielka dorucena v najblizsom dorucovacom cykle.

Colna kontrola trva niekolko dni, zvycajne byvaju zasielky podliehajuce colnej kontrole uvolnene do 14 dni od poskytnutia podkladov. (Pre Kosicke zasielky byva tato doba kratsia)
To naozaj nikto takýmto niečím neprešiel, iba ja mám takéto šťastie :?: To naozaj musíte až takto dopodrobna napísať čo to je za zariadenie a z čoho to je? Či to len cena $40 na balíku sa im zdala nízka a preto si ma takto podali :?:

5ulo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD
Twitter: howto_do

Re: Takto sa bežne postupuje pri colnom konaní?

Příspěvek od 5ulo » pát 07. pro 2012 16:35:11

vitaj v klube.. mam to iste dnes.. na balik mi predajca napisal 30 USD.. neviem fakt preco.. iba mi mozno sposobil problemy :(

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Re: Takto sa bežne postupuje pri colnom konaní?

Příspěvek od dufko » pát 07. pro 2012 17:33:30

Aj ja som si tým prešiel pri objednávke z usa.

Problém s čínskymi obchodní je ten, že ti chcú vyjsť v ústrety nižšou cenou, aby si mal nižšie poplatky, ale dajú cenu okolo 30-50 dolárov a máme problém, pretože nás začne riešiť colnica....treba trvať na tom, aby v číne deklarovali cenu do 24 dolárov.

Pretože nad 22 eur nám bude účtovaná DPH a nad 150e aj clo.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“