PokecNaprostý nováček v Android problematice - prosím o pár rad

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
NEMEZiS
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade II

Naprostý nováček v Android problematice - prosím o pár rad

Příspěvek od NEMEZiS » čtv 13. pro 2012 1:19:58

Zdravím,

tak jsme si do rodiny pořídili prvního androida, respektive manželce jsem koupil ZTE Blade II (hlavně kvůli parametrům). Už na shopu se psalo, že je potřeba ho odemknout (rootnout), že má málo místa pro aplikace (nějakých 150 mega, reálně má ještě o maličko míň). Snažil jsem se pročítat modaco, ale trochu jsem se v tom ztrácel. Nicméně tut na rootnutí tohohle phonu jsem našel a troufnu si říct, že bych ho i zvládnul udělat... nicméně se trochu bojím, že bych tím zrušil záruku, a tak jsem se chtěl přeptat lidí, co s tím mají třeba trochu zkušeností:

1) je možný nějak před samotným rootnotím vyzálohovat celý obsah telefonu a pokud je, můžu kdykoli telefon vrátit do původního stavu? Jestli to možné není (musí se instalovat clockwork aplikace), bude pak vyzálohovaný obsah telefonu čistý, takže když obnovím původní dump, bude to "factory dump"?

2) jakým způsobem se obnova původního romu ze zálohy vlastně dělá? Přes pc?

3) je potřeba při rootnutí telefonu taky instalovat custom rom na tento telefon, nebo mohu fungovat rootnutý s originálním romem?

4) jaké výhody nese custom rom proti oficiálnímu s rootem?

5) jak unrootnout telefon, nejlépe tak, aby nebylo poznat, že jsem nějaký takový zásah udělal?

Fakt se moc omlouvám za tyhle noob otázky, jakoukoli pomoc ocením. Pár hodin jsem už procházel modaco, ale jak jsem napsal, moc moudrej z toho nejsem, hlavně se bojím ani ne tak bricku, jako permanentní ztráty záruky na úplně nový telefon, takže váhám, zda rootnout či nikoli.

Když mi v tom někdo udělá jasno, budu fakt moc vděčný.

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Re: Naprostý nováček v Android problematice - prosím o pár r

Příspěvek od Szalooth » pon 17. pro 2012 13:29:17

1) Práva root se neukládají do zálohy. U telefonu obvykle není problém udělat un-root. Každopádně s rootem záruka nepadá, ta padá až s odemčením bootloaderu.
2) Pokud ti jde o obnovení stavu "po rozbalení", stačí udělat factory reset, stažené aplikace a vlastní nastavení zmizí, předinstalované aplikace a základní nastavení zůstává. Ale zůstává i root (viz 1).
3) To druhé
4) Custom ROM je custom, tedy její stvořitel ji upravil tak, jak si myslí, že je vhodné. Může např. umět přetaktovat procesor nebo jen změnit ikony, předinstalované aplikace. A taky může padat a půlka věcí nemusí fungovat. Nebo právě naopak.
5) Tuhle odpověď přenechám nějakému majiteli ZTE Blade II. Už po unrootnutí by ale teoreticky nemělo jít nic moc zjistit, aspoň na první pohled (především zmizí aplikace SU - Superuser). Ale jak jsem psal v 1), rootem záruku neztrácíš.

zdenekcepera
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: zte skate

Re: Naprostý nováček v Android problematice - prosím o pár r

Příspěvek od zdenekcepera » ned 23. pro 2012 19:55:40

prosím mám problém jemi 60 a tohle už nějak nezvládám mám telefon zte skate a potřebuji poradit ja k na něm přímo prohlížet stream a né si ho nejdřív stahovat odpověz prosím třeba i na mejl zdenekcepera@seznam.cz dík

Odpovědět

Zpět na „Pokec“