PokecTip: Synchronizace facebook eventů a narozenin s google kale

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
TeaTime
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: G1_SuperE_1.0.3+enoch theme

Tip: Synchronizace facebook eventů a narozenin s google kale

Příspěvek od TeaTime » pon 01. bře 2010 14:54:07

Nedávno jsem narazil na app která dokáže synchronizovat facebook kalendář s google účtem. Jmenuje se fbcal
http://www.facebook.com/apps/applicatio ... 6443028..1
Instalace je dost jednoduchá: na prvním screenu zaškrtněte "allow", poté ještě "allow offline access", nastavte timezone "+1 - Prague" a vyberte do jakých kalendářů chcete aby se data exportovaly (buď pouze eventy, nebo narozeniny, a nebo obojí) Mělo by vás to odkázat do vašeho google kalendáře, kde byste měli mít možnost přidat fbcal mezi other kalendáře.
Toť vše. (zpravidla ještě musíte počkat pár hodin než se kalendář začne synchronizovat)
Varování: Tímto předáte své přihlašovací údaje třetí straně. Nemyslím si sice, že by toho nějak zneužívala, ale je dobré to vědět.

Stejně tak jdou do google calendáře (pomocí tlačítka add--add by url u "other caledars" a vyplněním následující url :DD )přidat státní svátky (http://www.google.com/calendar/feeds/jn ... blic/basic)
jmeniny (http://www.google.com/calendar/feeds/p7 ... blic/basic)
a dokonce i narozeniny kontaktů které mají vyplněné datum narození (například pro ty které nemají fb a stejně chcete dostávat upomínky na jejich narozeniny)
V tomto případe stačí dát add--browse interesting calendars--more--Contacts' birthdays and events a poté samozřejmě vyplnit kolonky u narozeniny u kontaktů jejichž narozeniny chcete mít v kalendáři

Vím že tu někde vedla debata o tom že google contacts nepodporují upozornění narozenin - text zvýrazněný červeně mi připadá jako docela elegantní řešení :yes:

Také jsem se snažil synchronizovat obrázky u kontaktů - zatím neúspěšně
zkusil jsem app syncmypixs, která mi sice ke kontaktům nahrála fotky, ale ty se zobrazovali pouze v telefonu, ne v google contacts. Neví někdo jak je to možné :?: Problém byl v tom, že při jakékoliv úpravě kontaktu s fotkou mi obrázek zmizel. Teď mi to dokonce při synchronizaci píše session ivalide, please login, nechápu :x
Neví někdo z vás o nějakém jednoduchém způsobu, jak to provést, aby to fungovalo? Přemýšlel jsem dokonce o tom, že bych si nahrál hero rom, nechal bych si všechny kontakty sesynchronizovat a pak bych se pomocí switchrom vrátil zpět na fasttest rom :)

Ufff...omlouvám se za trošku nepřehledný příspěvek. Doufám že to alespoň někomu pomůže ;)

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Tip: Synchronizace facebook eventů a narozenin s google kale

Příspěvek od PL113 » pon 01. bře 2010 15:40:00

Aplikace na kontakty syncmypix byla ze začátku velmi dobrá, ale pak se to začalo nějak bortit a celá aplikace se chovala dost šíleně...já to vyřešil tak, že jsem si na 30 minut sednul a poctivě si vyplnil všechny google kontakty datama a fotkama z facebooku. Teď už nikdy nebudu muset řešit nějakou synchronizaci s fb, protože to mám "natvrdo" v kontaktech. A je to tak tisíckrát lepší, pokud si tedy nezakládáš na tom, že si ty lidi furt mění fotky apod. Při změně jakékoli rom nemusíš řešit žádnou synchronizaci...záležitost opravdu pár minut a je to k nezaplacení ;)

rdgfdgd
Stálý androiďák

Re: Tip: Synchronizace facebook eventů a narozenin s google

Příspěvek od rdgfdgd » ned 27. čer 2010 22:42:08

Chtel bych se na tohle konto zeptat - neni toto mozne vyresit nasledujicim zpusobem - bez aplikace?

1) Na Facebooku zvolim polozku Events, vyberu export, dostanu URL
2) Tuto vlozim v Google Calendar do "Import via URL"
3) ?????
4) Profit

::EDIT::
Aha, tak samozrejme ihned, jak jsem polozil otazku, jsem prisel na reseni. Tudiz ano - takhle to opravdu jde, jednoduse a rychle.
Nezapomente pak v oblibenem kalendari/widgetu povolit zobrazovani i alternativnich kalendaru.
HTC Desire > Motorola RAZR i > Motorola RAZR i > Sony Xperia Z3 Compact

Autor tohoto vlákna
TeaTime
Stálý androiďák

Příspěvek od TeaTime » stř 30. čer 2010 20:02:23

Ano, jde to tak a je to o dost čistější varianta. :yes: Můj post je z doby po redesignu kdy tlačítko export chybělo

rdgfdgd
Stálý androiďák

Příspěvek od rdgfdgd » čtv 01. črc 2010 13:38:30

Jo, uz jsem o tom byl spraven jinymi (ze to jeden cas nefungovalo). Propaguje se to v pohode.
HTC Desire > Motorola RAZR i > Motorola RAZR i > Sony Xperia Z3 Compact

Miiirek
Nové Androidě

Příspěvek od Miiirek » sob 11. zář 2010 20:40:53

Také jsem to zkoušel, ale z fcb to vyexportuje pouze události a ne narozeniny (i když jsem exportovat dával v sekci narozeniny). Neví někdo v čem by mohl být zakopaný pes? díky

bartfox
Stálý androiďák

Příspěvek od bartfox » stř 15. zář 2010 19:33:29

Taky bych se přimlouval za export narozenin přátel z FB do google kalendáře - rozchodil to někdo?

B
Samsung Galaxy S2 (i9100) - PDA:KF3 Phone:KE7 CSC:KF2 (O2C) --> polák 2.3.5 XXKI4 --> ICS 4.0.3 LPS => PRODÁNO
Samsung Galaxy S3 (i9300) - rootnutý polák 4.1.2 XXELLA 3.0.31-742798 JZO54K.I9300XXELLA

Autor tohoto vlákna
TeaTime
Stálý androiďák

Příspěvek od TeaTime » stř 15. zář 2010 20:22:24

Myslím že po zadání "gmail" do vyhledávání aplikací určitě vyskočí nějaká aplikace co to umí. Minimálně app "I Love Party" to anotuje (nevyzkoušeno)
Pokud vám stačí narozenin u lidí které máte v gmail kontaktech tak doporučuji tento program: http://heartofangel.com/google-contact-sync/
Po spárovní jednotlivých kontaktů vám to do poznámek u každého kontaktu připíše specifický kód podle nějž potom při eventuálním dalším spuštění bude znovu synchronizován obrázek i datum narození (experimantální feature ale jak se zdá funguje OK - !nutno zaškrtnout!). Následně už stačí jen přidat do gmailu kalendář "Contacts' birthdays and events" viz. výše. :)
Výhodou je, že se datum zobrazuje jak v kalendáři tak u každého kontaktu - přesně tak jak by to mělo být

Odpovědět

Zpět na „Pokec“