PokecTrollthread

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Re: Co by jste změnili na androidu?

Příspěvek od -Pavel- » pon 21. led 2013 12:43:23

Už jste trošku daleko, ale přidám něco i já. Ospravedlňovat krádež softwaru je poněkud trapné. Když koupím telefon za 2000 tisíce není argument pro samotnou krádež softwaru. Pokud nemám na pořádný telefon, nemohu si dovolit ani software. Android aplikace jsou za babku, tak není důvod krást po dvacekorunách a pokud chci navigaci, ušetřím si. Když na to nemám, nemohu to mít a pokud to ukradnu, ponesu si následky, tak to je v životě a platí to i o aplikacích. Aplikace se kradou, moc nechápu proč, ale jsou lidé co si nemohou dovolit určitý druh softwaru, ale pokud to tak je, tak by ho neměli míti. Celej život makám a nikdo mi nedal nic zadarmo a pokud na něco nemám, nemám to. Styděl bych se, jít na wárez a stáhnout si app, co stojí 20Kč. Pokud tímto co tu píšete omlouváte braní si něco zadarmo, jste chudáci. I vývojář sedí u PC a vaří se mu mozek a nedělá to zadarmo. ;) Neříkám, že se tak neděje, děje, ale je to špatně.

Téma tohoto vlákna se ptá na něco jiného, tak se vraťte k tématu. Chcete měniť, povídejte se o tom, ale nemontujte sem argumenty co omlouvají krádež softwaru. Nebuďte trapní. ;)

Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

Autor tohoto vlákna
Mappleton
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ...

Příspěvek od Mappleton » pon 21. led 2013 12:44:41

ramon.dexter píše:
Mappleton píše: 1. Mikro simky jsou už i na androidu, je to kvůli úspoře místa, aby se třeba ve stejným těle mohla dat větší baterie
2. Stejnou věc mají i některé jiné smartphony, rozhodně lepší jak mít simkartu pod baterkou ala SGS3
3. Bez registrace telefon zprovoznit jde, je to stejně jako na androidu, to že vy jste lama a nevidíte na displeji "tento krok přeskočit" za to apple nemůže. Základní nastavení je i androidu, kde také například bez wifi telefon nezprovoznite, takže tady je to stejně blbe na obou stranách.
4. Proč? Ty ikony jsou jediná možnost jak se do té aplikace dostat. Narozdíl od androidu víte hned, kde se daná ikona nachází...umožňuje vám google smazat třeba aplikaci kalendář? Neumožňuje. Ale na apple za to budete nadávat.
5. Ochrana proti pirátství. Vidíme jak ta volnost dopadla u androidu, že?
6. To jediné s vámi souhlasím, myslím že by se hodila nějaká aplikace, třeba download, kde by byly přijaté soubory, ale apple se hájí nestabilitou systému. Do toho nevidím. Ale jestli by to mělo zhoršit stabilitu ios ať to tam radši nedávají.
1. Vážně? Takže obyčejná SIM zabírá tolik místa, že se do těch 5" mrdek nevejde baterka? Fakt by to chtělo nějakej rozumnější, uvěřitelnější argument. On si totiž apple chce prostě a jednoduše zajistit efektivitu a trošku si svázat uživatele. Nic víc.
2. To že to mají i ostatní ještě nezanemná, že je to dobrej nápad. Ale dobře, chápu že iPhone se nerozebírá, tudíž tenhle šuplíček. Kdyby se sundavaly záda, určitě tam bude klasickej šuplík.
4. A proč musím mít na ploše vytahaný úplně všechno? Já tam chci mít jenom nejpoužívanější věci. "Plocha" v iPhonu má v androidu ekvivalent nabídky aplikací. Ne, nepotřebuju mít na telefonu permanentně otevřenou nabídku aplikací (bez ohledu an to že si to můžu přeskládat, jak potřebuju).
5. Pokud vím, na iPhonu se krade minimálně stejně jako u androidu, takže ve výsledku tu máme systém, kterej se bez obslužnýho softu v PC skoro ani neuprdne.
6. Apple obyčejně kecá a opět uživteli diktuje, co je pro něj nejlepší.

Nechci tady rozjíždět nějakej flame. Ale mnoho uživatelů obou platforem by si mělo protřít oči. Ani jedna platforma není dokonalá a obě mají omezení. Ale uživatelé applu mi přijdou až přehnaně nekritičtí k produktům applu a nevýhody vydávají za výhody. Což je naprostá hovadina.

A že když na něco nemám, že to nemám krást? Tvl, kde žiješ?
1.A apple má nějaký 5" mrdky?
2. Jenže záda se nesundavaji aby to nebyl stejném shit jako všechny telefony se sundavajicimi zády, viz galaxy nexus, že?
4. Můžeš si tam udělat složku nepotřebné a dát si ji třeba na poslední stránku, s tímhle nemám problém
5. A proč asi nikdo nechce na androidu vydávat hry? Viz infinity blade nebo dlouhe rozhodování o real racing 3? Protože se tam krade nejvíc, tak se nedivte, že na to nejsou hry. Na ios se krade minimálně to máš pravdu ale na androidu docela dost.
Dál s takovým blbem, který napsal poslední větu nehodlám diskutovat, až se stydím že používám androidu.
iPhone 5 16GB Black JB 6.1
HTC one S

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pon 21. led 2013 13:00:29

Mappleton a JackalJackal:
Co třeba kdybyste místo toho urážení si nejdřív důkladně přečetli, co jsem napsal? Já nikde "krádež" software neomlouvám a nepíšu ani žádnej svůj názor, jenom jsem psal fakta. A pro jistotu ještě řeknu, že všechno, co mám na mobilu a naprosto drtivou většinu toho, co mám na PC, mám legálně (včetně filmů, seriálů atd.) - téměř jedinou výjimkou jsou už dnes prakticky nesehnatelné (za akceptovatelnou cenu) věci - např. staré hry.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Příspěvek od -Pavel- » pon 21. led 2013 13:15:57

Myslím, že stačilo o wárezu v tomto vlákně, já jsem nepsal osobně, psal jsem více méně obecně. Nebudem se tu hádat, myslím, že je tady spousta poctivých lidí co aplikace kupují a tak je to dobře. Nikoho jsem neoznačil, že krade, je každého věc jak získá aplikaci, někdo to dělá špatně, ale naštěstí i v čechách se ustaluje pravidlo, že co má cenovku, se musí zaplatit. Jsme na jedné lodi, nebudem se tu sakra mezi sebou hádat. Jestli jsem někoho osobně urazil, omlouvám se, psal jsem to trochu ve zlosti, ale stojím si za tím, že platit je to správné. :)
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » pon 21. led 2013 16:00:19

ramondexter píše:Se mrkni do jakýhokoli desktopovýho browseru, kde je umístěný tlačítko zpět. Žádnej fail, okopírování funkčnosti to je. Navíc, žehrají na debilitu uživatelů - "zpět je všude, včetně browseru, na stejným místě".
To mi prijde moc spatne i na apple :D ,ale kdyz uz na to koukam tak je to asi tak, protoze kde by tuhle blbost vzali ze ?
Mappleton píše:uživatelům applu nechybí, naopak mě na androidu otravují widgety a obrazovky. Kdyby to šlo, tak to zruším a nechám si jen otevřené menu s aplikacemi hned po odemceni.
trosku prehnane konzervativni nazor ne ? Je fakt co bych od cloveka co ma nekolik let jen ikonky na plose taky cekal...

Jinak aby jsem se vyjadril k tomu piratstvi. Musim uznat, ze mira piratstvi na androidu je vcelku velka, ale za cast si muze vyvojar sam. Treba nedostatecna optimalizace... Kdyz jsem mel starsi telefon (Optimus one). Tak jedina sance jak si zahrat nejakou lepsi hru, byla potaktovat procesor a stahnout si nejakou cracklou a optimalizovanou verzi pro svuj device (zadnej grafickej odvar to nebyl, ale jelo to hratelne). Jasne priznam se nocni mury jsem z toho nemel, ale kdyby myslely i na tohle...
Mappleton píše:To není argument. Když na něco nemám tak to nechám být ne? Já uznávám že na to třeba nemáš, ale to je jako bych řekl že nemám na huahej tak ti ho dneska přijdu ukradnout

co na to rict "HA HA HA"
edit: ted jsem narazil na dalsi pecku :D Apple ciselnik (telefoni app) nepodporuje prediktivni vyhledavani :D. To jako vazne ? :D
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
Mappleton
Nové Androidě

Příspěvek od Mappleton » pon 21. led 2013 17:42:45

Myslís jako když napíšeš číslo a ono ti to ukáže kontakt? Takové to umí iOS už od zacatku
HTC one S

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 21. led 2013 17:45:04

Ne, že začneš psát číslo a ono ti to nabízí všechny kontakty, ve kterých se už napsaná kombinace nachází. Sám to hodně často využívám a neumím si představit, že to nemám...:-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Mappleton
Nové Androidě

Příspěvek od Mappleton » pon 21. led 2013 18:10:24

No tak to neumí, ale ruku na srdce, k čemu je to dobrý? Já si pamatuji kontakt podle jména ne podle čísla a v kontaktech vyhledávat dle jména jde. Nevím nikdy jsem nepoužil, ale pokud je to pro vás nutná funkce, budiž. Na iOS je určitě co zlepšovat a je vůči androidu omezující, ale nemám rád když někdo nadává na apple a při tom jde o jeho blbost a neschopnost
HTC one S

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. led 2013 18:23:03

Prostě co Apple neumí - to není k ničemu, co má Android navíc, je zbytečné. Widgety jsou k ničemu, možnost naskládat si na uvodní obrazovku co potřebuji a upravit si počet obrazovek - k ničemu, USB mass storage - k ničemu... Jen Apple přesně ví, co uživatelé potřebují :lol:

Opravdu vyjádření hodné ovce bez vlastního názoru, konzumující bez reptání jen to, co mu Apple předhodí a nemající žádné vlastní potřeby. Mappletone, s tím se běž bodnout. Tady jsou lidé, kteří mají vlastní názor a rádi si telefon přizpůsobí tak, jak vyhovuje přesně jim. Google si totiž na rozdíl od Apple všimnul, že každý člověk má poněkud jiné potřeby a dokonce i stejné situace je zvyklý řešit jinak a proto dává možnost si individuálně systém upravit.

P.S. politika Apple už se začíná "vyplácet". Prvotní nadšení a zatmění mozků pominulo a uživatelé nějak přestali trvat na své modle a začínají upřednostňovat svobodu. Viz. výrazné snížení objednávek komponent k výrobe iP 5.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 21. led 2013 18:43:11

Mappleton píše: 1.A apple má nějaký 5" mrdky?
2. Jenže záda se nesundavaji aby to nebyl stejném shit jako všechny telefony se sundavajicimi zády, viz galaxy nexus, že?
4. Můžeš si tam udělat složku nepotřebné a dát si ji třeba na poslední stránku, s tímhle nemám problém
5. A proč asi nikdo nechce na androidu vydávat hry? Viz infinity blade nebo dlouhe rozhodování o real racing 3? Protože se tam krade nejvíc, tak se nedivte, že na to nejsou hry. Na ios se krade minimálně to máš pravdu ale na androidu docela dost.
Dál s takovým blbem, který napsal poslední větu nehodlám diskutovat, až se stydím že používám androidu.
1. Nemá. Nokia 3310 byla menší než jakejkoli iPhone a vešla se tam normální SIM. Pravda, microSIM chápu. Ten zbytečnej plast na SIM je k ničemu. Ale nanoSIM? Proč? Kromě exkluzivity, kterou apple miluje.
2. Buď tak laskav a pokud neumíš rozumně odpovědět, mlč. Napadáním ničeho nedosáhneš, flame nevyvoláš.
4. Ano, a až budu mít špinavý okno, umeju ho kladivem. To není řešení.
5. Upřímně, hry jsou mi zcela ukradený. Všechny potřebný aplikace mám, takže mi nic nechybí. Aplikeace jsem kradl, dokud jsem je nemohl kupovat. Teď převážila pohodlnost updatu, takže nakupuju. Ale kdo nebude chtít nakupovat, nebdue nakupovat nikde.

U iOS by mi tragicky chyběly offline turistický mapy. Kromě mimo jiného.

Ty poznámky o ovcích neber jako nějaký napadání. Prostě jsi spokojenej s tím co máš a nemáš potřebu si to upravovat po svým. Já ti docela i závidím. Moje potřeba mít všechno podle svýho mi totiž dost komplikuje život.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 21. led 2013 18:49:02

Na iOS se warezí aplikace víc než na android ;) :arrow: http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/mira- ... oidu-az-98
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Příspěvek od Lyon » pon 21. led 2013 18:57:52

Na Androidu mám čisté svědomí. Všechny aplikace jsem si poctivě zakoupil. Nevím proč, ale ani by mě nenapadlo na Androidu stahovat nějaký warez. I když možná vím proč - strategie mikroplateb. Appka za 500,- ? Tu si strčte někam. Appka za 50,- ? OK, to je rozumná cena.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 21. led 2013 19:02:32

Jo, mikroplatby jsou svinstvo. Často stáhnu aplikaci zdarma a zjistím, že většina obsahu je pod mikroplatbama. S tím by měli výrobci něco dělat, minimálně to zmínit v komentářích...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Příspěvek od Lyon » pon 21. led 2013 19:08:26

Tak tohle se mi ještě nestalo. Zatím vždy jsem případný placený obsah odhalil dopředu.

Autor tohoto vlákna
Mappleton
Nové Androidě

Příspěvek od Mappleton » pon 21. led 2013 19:54:02

Ramon.Dexter: Ono je to spíše naopak, mám moc velké požadavky, které nesplňuje ani android.
HTC one S

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » pon 21. led 2013 19:56:39

Mappleton píše:No tak to neumí, ale ruku na srdce, k čemu je to dobrý?
Např. každou chvíli někde najdu nějakou svou poznámku s telefonem, ale už vůbec nevím, ke komu ho přiřadit - začnu zadávat a zjistím hned (pokud číslo nemám v kontaktech, najdu alespoň jestli a kdy jsem mu volal). Nebo hodně často komunikuji s nějakým jednorázovým zákazníkem, třeba jen po dobu tří dnů, takže mi nestojí za to si ho ukládat do kontaktů. A vím, že má třeba na konci 199, tak začnu psát 199 a ono mi to vyhledá všechny čísla (nejen uložená v kontaktech, ale i z volaných/přijatých/ztracených volání). Občas se mi taky stává, že mám na druhém (neAndroid) telefonu ztracený hovor nebo sms od někoho známého nebo zákazníka, ale v tom neAndroid telefonu ho v kontaktech nemám (není v mých silách mít kontakty na obou telefonech synchronizovaný), tak si zadám na androidu číslo a hned u prvních číslic mi to nabídne všechny dostupný kontakty, který tam jsou. A tak bych mohl pokračovat dál.
Ano, není to nic bez čeho by se nedalo žít, ale už nejednou mi to hodně usnadnilo život..

Co se týče čistého svědomí, i já mám na androidu úplně čisté svědomí. Nestojí mi to za to hledat nějaký warez, když appky stojí okolo dvacky (jo slevy jsou děsný sfině, co mě už stály peněz.. :-) ). Zatím jsem nenarazil na žádnou, o kterou bych hodně stál a byla dražší než třeba 50Kč. A to se mi opravdu nevyplatí warezit. :-)

EDIT: Když máš tak velké požadavky, proč tedy hájíš Apple, kde nemůžeš mít takřka žádné vlastní požadavky? :-)
BTW, co máš za požadavky, které Ti android neumí splnit? :-)

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » pon 21. led 2013 20:15:50

Mappleton píše:Ramon.Dexter: Ono je to spíše naopak, mám moc velké požadavky, které nesplňuje ani android.
nechci te moralizovat, ale nekakas si ted do pusinky ? Mas tak velke pozadavky, ze ti je nesplni ani android (klidne napis jake a ja ti reknu, ze ti je stejne splni, kdyz to nebude display s vodotryskem) a pouzival si apple ? WTF :shock:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. led 2013 21:29:16

Ještě dodám ke svému vyjádření o ovcích. K tomu mě přimělo obhajování iphone kvůli tomu, že nemá skoro žádné možnosti nastavení úvodní obrazovky a naopak vydávání to za nevýhodu Androidu. To je naprosto nesmyslný argument, protože Android se dá přizpůsobit úvodní obrazovce iphone, naopak nikoliv. Vydávat nemožnost přizpůsobení za výhodu je prostě blbost.

Nicméně pokud by někdo obhajoval iphone na základě opravdu špičkových materiálů a zpracování, k tomu dokonalou plynulost ovládání, tak neřeknu půl slova.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Mappleton
Nové Androidě

Příspěvek od Mappleton » pon 21. led 2013 22:15:27

Ludekbrno- souhlasím s tebou, já neřekl, že na droidu je to špatnost ty obrazovky. To jsi uvedl ty u iPhonu. A opravdu to špatnost není, každé má své výhody pro každého. Pokud ti vyhovuje android, je to tvoje volba.
Notouchme- Hlavní co mi chybí je multitasking. Lepší přepínání aplikací(nějaká gesta ala meego-nahrazení tlačítek). Více funkčních oken na jedné obrazovce(na 5" obrazovkách by to už bylo na pováženou)- zatím jen samsung a to je takový polovičatý řešení.
HTC one S

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » pon 21. led 2013 23:17:54

tak to jsi prvni adept na BB10. Jelikoz prave jsi ho presne popsal.

vallpaper
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S I9000

Příspěvek od vallpaper » úte 22. led 2013 0:50:07

Co mi vadi jsou nevyuzite plochy, prakticky jsou k ničemu pokud si nestahnu nejaké widgety 3 stran. Dale by bylo fajn kdyby se podařilo zlepšit práci s textem a celkem jakoukoli "kancelarskou" práci. Když to srovnám s aplikacemi na iOS (dokonce tam jsou od výrobce kvalitnější než snad většina android office aplikaci) tak je to vázne smutný (neotevře pdf/odt atd.). To samé u multimédií kdy vystaveny přehrávač je vhodný pro videa z rodinné oslavy tak možná :-)
Prostě by mohl něco udělat s multimediálními aplikacemi, protoze co dokáže čistý android systém? Poměrně málo.

@telefon     2

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » úte 22. led 2013 7:28:35

Widgety? A neni spíš lepší, že si najdeš widgety sobě na míru?
Kancelářské a multimediální aplikace si můžeš taky snadno doinstalovat podle svych představ. Ani v jednom bych neviděl nevýhodu nebo dokonce problém Androidu, vše co jsi jmenoval se dá snadno doplnit.
Ostatně nemůžeš čekat, že na smartfounu za tři tisice budeš mít drahý aplikace...

vallpaper
Nové Androidě

Příspěvek od vallpaper » úte 22. led 2013 9:24:27

Tady nejde o to za kolik si ty koupis telefon, ten s tim nemá nic společného (mám asi 2 roky Galaxy S a ten urcité nestál 3 tisíce a používám CM10.1). Google dělá OS a jak jsem psal, doinstalovat si je můžeš, některé mám zakoupené, ale jejich kvalita zdaleka není vůbec dobrá.
Psal jsem že si widgety můžeš doinstalovat, pokud se nepletu. Ale je škoda u toho, že to už neudělá samotný OS a pak má většinou každý jiný design.
Dle mého argument, že si je můžeš doinstalovat je samozřejmě správný, ale ne dobrý. Čistý Android prostě nenabízí takové funkce jako třeba iOS. Klidně mě opravte a ukažte, že se mílím :-)
Není to jediné co mi na Androidu nevyhovuje, ale na co jsem si vzpomněl :-)
Edit: nešlo mi o widgety, ale přímo o plochy.

@telefon     2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. led 2013 9:52:42

Valpaper:

A o tom to právě je :) Možnost přizpůsobení, nainstalovat si takové aplikace a widgety, jaké zrovna tobě budou vyhovovat. K dispozici je mraky alternativ zdarma i placených prakticky na všechno, co můžeš potřebovat. Co bych androidu vytknul, je právě takové množství aplikací v marketu, ve kterém člověk těžko pozná to nejlepší.

vallpaper
Nové Androidě

Příspěvek od vallpaper » úte 22. led 2013 10:13:09

Souhlasim s tim, že je to výhoda :-) ale zase bych nerad tvrdil, že o tom Android je. To se mohlo vyvinout právě z toho, že to Android neumí v základu :-D
Určitě, člověk je rád když najde novou alternativu, vychytávku nebo tak, ale zrovna u těch kancelářských věci toho moc není pouzitelného. Já vycházím momentálně z toho, že si vybírám tablet, kvůli čtení, co jsem měl možnost porovnávat high-end Android tablety s iPadem tak to prakticky nešlo, v tomhle prostě iPad naprosto převálcoval jakýkoli Android, dle mého osobního názoru :-)

@telefon     2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. led 2013 10:30:16

Je potřeba si uvědomit, že Android v základu neumí nic, je to jen prostředí pro běh aplikací, které teprve zajišťují jednotlivé funkce. A zaleží pak na výrobci, co do kterého telefonu za aplikace naskládá. Logicky levný telefon obsahuje méně kvalitních aplikaci a umí toho méně, než drahý telefon, kam si výrobce může dovolit zaplatit více a lepších aplikací. Levny telefon je možné si výrazně vylepšit, u drahého to není nutné, protože už má od výrobce vše potřebné. To je zase ta možnost volby :)

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 22. led 2013 10:33:23

Z toho ti ovsem nejak vybocuje rada Nexus. Ta ma proste cisty Android se zakladnima aplikacema. A co se tyce rovnice - drahy telefon = vice a lepsi aplikace, tady bych byl taky hodne opatrnej.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » úte 22. led 2013 10:57:21

vallpaper: takze ty bys radsi kdyby byl v telefonu pri zpusteni mrte blastwaru, ktery by si stejne odinstaloval, jelikoz at by tam byla sebe kvalitnejsi aplikace na office, tak zrovna tobe by treba nevyhovovala a bylo by to zase spatne...
Jinak iPad by byl vcelku pouzitelny (pro vice lidi), mit vstup na USB, SW v nem je kvalitni o tom zadna, ale je to porad iOS...

vallpaper
Nové Androidě

Příspěvek od vallpaper » úte 22. led 2013 11:04:50

Proč by se musel odinstalovat kdyby byl pouzitelny? Nic o balastu jsem neříkal, stačili by základní funkce prohlizeni a modifikace, tomu se neříká balast. Prostě má fatální nedostatky to je holý fakt :-)

@telefon     2

Notouchme
Droid

Příspěvek od Notouchme » úte 22. led 2013 11:11:09

Jak chcat proti vetru....
Tak jeste jednou, ja treba v S2 po rozbaleni mel polaris office a naprosto mi stacej (je fakt, ze s nimi tolik nepracuji, ale kdyz neco potrebuji tak staci) a pak jich je dalsich 3 prdele na marketu... nechapu co ti na nich nevyhovuje. Tim blastem jsem chtel naznacit, pokud jsi to nepochopil, ze ne kazdemu vyhovuji ty sracky co ti tam vyrobce da (haleluja pro nexus) a rad si tam doinstaluje co mu vyhovuje.
K tvemu smysleni bych rekl taky neco o "fatalnich nedostatcich" ,ale ja jsem hodny clovek tak si to necham pro sebe :)

Zamčeno

Zpět na „Pokec“