Pokecmobil GPS misto navigace GPS

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tyjo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: motorala defy

mobil GPS misto navigace GPS

Příspěvek od tyjo » sob 09. úno 2013 17:07:27

Ahoj androidaci

chtel bych poradit, a verim ze muj dotaz pada na urodnou pudu zkusenych borcu

premyslim ze muj problem by mohl zvladnout neaky mobil s gps, pac navigace mi prijdou drahy a nic neumi

chtel bych „navigaci“, do ktere lze nahrat gpx trasu a potom mi ukaze tu trasu gpx a kde jsem… (proste abych podle toho mohl jit a nebloudil) nemusi mit mapy, nemusi byt ani barevna… moje predstava neco jednoduche levneho a s velkou vydrzi (interni baterka ktera se da nabijet pres usb vyhodou … mam usb baterii)

ale treba ted mam motorola defy a ta neni schopna najit gps signal bez telefoniho nebo wifi signalu, ale treba htc to bylo schopny najit ... takze neaky mobil co mu dlouho vydrzi baterie a je schopny provozovat GPS kdyz zapnu letecky mod (aplikace ktere mi zobrazi gpx trasu a kde gps kde jsem prepokladam ze bude malickost)... proste mobil GPS misto navigace, neake napady?

diky za pripadnou odpoved a pekny vikend

dave.mh
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Asus ZF2L, Redmi Note 4X

Re: mobil GPS misto navigace GPS

Příspěvek od dave.mh » sob 09. úno 2013 21:42:13

Pro určení polohy mobil nutně nepotřebuje stahovat data, pouze to urychluje hledání družic. Pokud mobilní data vypneš, gps by se měla chytit i tak, jen to bude trval dýl.

Levný mobil s gps a velkou baterkou..to nejde moc dohromady. Nějaký starší hloupý telefon, java aplikaci a externí BT modul? Otázka jestli umí routovat trasu.
Jako jednodušší řešení mi připadá nějaká (použitá) nemapová gps.

Setenx
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli

Re: mobil GPS misto navigace GPS

Příspěvek od Setenx » ned 24. úno 2013 0:40:54

Riešil som podobny problem. Bohužial je to viacmenej ošemetne na vyriešenie.

Prakticke riešenia:
1. Kupiť si daky GPS logger, čo vie posielať data cez bluetooth. Sparuješ a navigacia sa ukazuje na Defy, pričom energeticky naročne vypočty robi GPS logger.
2. Doma (rano) nechať Defy nech si pomocou Wifi a GPS lockne. A potom prakticky do reštartu Defy by si mal mať rychlejši lock.
3. Použiť starši smartmobil s GPS a len na ňom mať navigaciu. Mobil može byť i celu cestu v usb nabijačke a v pripade kuknutia vidiš kde si.
4. Ďalšiu /vačšiu baterku
5. Vyskušať nejake applikacie a navody typu "Urychlovač lock pre GPS" a ako nastaviť mobil aby GPS čo najviac vydržala.

Bod 1 nemusi fungovať, keďže neviem ako to ma Android a GPS cez BT. S WM to šlo v pohode.
Na Alze maju aj lacnejšie verzie pre GPS: http://www.alza.cz/search.htm?exps=gps%20logger

----
Keď som šiel na turu, tak som vybral z Defy simku a dal do blbeho mobilu. Rano doma spravil GPS lock na Defy, pripadne po ceste v dakej reštauracii s wifi. A na defy nechal logger + turisticku mapu-applikaciu. Defy vydržala oveľa dlhšie a ak by aj baterka skončila, tak som zapojil si do usb solarnej nabijačku. Blby phone som mal len na telefonovanie. Je to idealna voľba, lebo na horach často stracaš telefonny signal a tym aj energiu.
Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“