PokecJaký mobil podle mých požadavků

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
gowery
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nemam

Jaký mobil podle mých požadavků

Příspěvek od gowery » sob 09. úno 2013 21:44:19

Ahoj,
mám malý "problém". Dostal jsem za úkol vybrat si mobil jako dárek. Bohužel se v nich vůbec nevyznám. Už několik let mám jakousi starou nokiu a v podstatě jsem i spokojený - krom toho, že se už pomalu rozpadá. Co se použití týče, denně mám pár sms a pár minut hovorů. K tomu občas nějaké to focení a docela dost využívám různé stopky, kalendáře, budíky apod....tedy předpokládám nic vyjímečného. Když už mám mít telefon nový, tak bych určitě využil i wifi, nějakého mailového klienta, a GPS (především jako tracker - tedy k měření vzdáleností, ideálně i převýšení a exporty tras - ale navigaci bych taky dokázal zapracovat).
Co se dalších parametrů týče, jde mi především o výdrž baterie i telefonu celkově - rád bych aby mi chvíli vydržel.V podstatě je mi jedno jestli to bude klasická konstrukce, nebo dotykáč, ale v tom případě je limit maximálně 4'' display.
Předpokládám, že nebude úplně problém v dnešní nabídce něco podobného najít, ale jak říkám, vůbec se v trhu neorientuju a netuším který model by byl ideální.
Takže doufám v návrhy informovanějších a předem za ně děkuju.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Jaký mobil podle mých požadavků

Příspěvek od Cleric » sob 09. úno 2013 21:49:40

Sice jsi napsal že to má být dárek, ale určitě jsi dostal i nějaký cenový strop do kolika můžeš vybírat. A ten je jaký??

Autor tohoto vlákna
gowery
Nové Androidě

Příspěvek od gowery » sob 09. úno 2013 22:00:03

no cenový strop jsem explicitně nedostal, ale rád bych tak do 11-12 tis opravdu maximálně

Tony321
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC One A9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » sob 09. úno 2013 22:05:51

tak na tie tvoje funkcie je 11-12 tis. strašne veľa, ak chceš za také peniaze mobil tak SGS3, HTC One X/S, Xperia T, tie asi nesplňujú tvoju požiadavku výdrže, ale ak budeš iba volať a písať SMS tak min. na 2 dni sa dostaneš a z lacnejších je tu Desire X a možno Ace 2 so SGS Advance. Viac ma nenapadá ešte možno Ascend G300.
Edit: Sorry nevšimol som si max. veľkosť uhlopriečky, tak tie high-endy zhora asi nebudú nič pre teba, potom iba tie nižšie vymenované. Za 11 tis. sa nedá nič zohnať do 4 palcov.
Naposledy upravil(a) Tony321 dne sob 09. úno 2013 22:15:40, celkem upraveno 1 x.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » sob 09. úno 2013 22:10:55

Osobně mě napadlo toto http://www.sunnysoft.cz/zbozi/063ZSA-22 ... -s-ii.html + toto http://www.sunnysoft.cz/zbozi/033PSA-11 ... cerna.html a s telefonem se dostaneš na více jak dva dny používání.

Autor tohoto vlákna
gowery
Nové Androidě

Příspěvek od gowery » sob 09. úno 2013 22:23:37

SII mi už přijde strašně velký - náhodou ho má známý, tak jako jeden z mála si ho dokážu aspoň představit. Nevím jestli by zvládl být hozen do kapsy a jít si zaběhat.
Momentálně jsem narazil právě na desire x, zmíněný výše, a docela se mi zamlouvá - podle popisků. A stejně tak se mi zamlouvá ten nápad s novou, větší baterií...

jisz
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3C
Mobil 2 / ROM: LG E975
Tablet: Eee Pad Transformer
Tablet 2 / ROM: iPad 2

Příspěvek od jisz » sob 09. úno 2013 23:40:34

Osobně jsem si z dostupných modelů s 4" displejem vybral Samsung Galaxy S III mini s cenou do 7 tis. Kč a jsem maximálně spokojen.
Mimochodem Desire X byl původně můj nejžhavější kandidát.
Mé užívání odpovídá +/- zadanému popisu.

sent from my Galaxy S3 mini

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 10. úno 2013 0:05:46

Jelikož píšeš, že to chceš i jako sport tracker - to máš na nějaký outdoorový sport? V tom případě Xperia Acro S. Tu než zničíš... Ale zas neplní limit rozměru. A další vada je, že se v Čr neprodává.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

RetroCrew
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC 10 Carbon Grey

Příspěvek od RetroCrew » ned 10. úno 2013 0:20:20

Tak ale když to máš na volání nebude zbytečný si kupovat tak drahej mobil když ani nevyužiješ jeho potenciál?Jako jestli chceš pořádnej mobil tak to rovnou napiš ale jestli je ti vlastně jedno co to bude tak si kup nějakou Nokii,třeba Nokia C5 je slušnej telefon.Protože na co by ti byl S2 nebo Desire X když z něj budeš akorát volat.Vem si že takový mobily musíš častějc nabíjet takže pokud potřebuješ delší výdrž tak si Android nekupuj.Ale zase i moje matka dřív říkala jak nechce dotykovej a když jsem jí k narozkám koupil Xperii Mini tak už jinej než dotykáč nechce.Ono jakmile jdeš do lepšího,tak pak už se ti do "horšího" nechce.

Autor tohoto vlákna
gowery
Nové Androidě

Příspěvek od gowery » ned 10. úno 2013 8:45:32

to jisz: SIII mini se mi líbí, ale co jsem vyčetl, tak je na tom poměrně hůř s výdrží baterie (což je pro mě docela důležité)

to RetroCrew: souhlas. Jak s tím, že pro moje momentální potřeby dotykáč nepotřebuju, tak s tím, že na lepší se zvyká vždycky dobře. Ostatně psal jsem, že je mi jedno jestli to bude klasický telefon, nebo smartphone. Pokud klasický bude umět to, co po něm chci, nemám důvod jej nebrat.

Jinak, co se týče GPS, tak to chci především na běh, běžky, potulky po horách apod...

jisz
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3C
Mobil 2 / ROM: LG E975
Tablet: Eee Pad Transformer
Tablet 2 / ROM: iPad 2

Re: Re: Jaký mobil podle mých požadavků

Příspěvek od jisz » ned 10. úno 2013 10:04:24

Výdrž baterie u SGS3m je dle mého názoru Ok. Můžu přímo srovnat s Defy+ a nevidím mezi nimi rozdíl.

Právě při těch outdoorových potulkách oceníš skvělou čitelnost displeje a jeho velikost.
Předchozí Defy+ jsem měl s ideou, že je to odolný telefon. Nakonec jsem se jí však z důvodu mizerné čitelnosti displeje na slunci a malého displeje zbavil.

Mimochodem, já osobně řeším vyšší spotřebu při nonstop GPS navigaci tím, že mám s sebou náhradní 1 až 2 baterie a během řádově desítek sekund jsem schopen vybitou baterii nahradit za plnou. Nabíjení se dá elegantně řešit externí nabíječkou.

Pro běhání jsem si pořídil neprénovou kapsu, kterou můžu chytit kolem ruky.

sent from my Galaxy S3 mini

Tony321
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC One A9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » ned 10. úno 2013 12:40:04

Sa mi zdá, že aj Xperia Active je outdoorovy mobil.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 10. úno 2013 12:46:40

V dnešní době už má nástupce - Acro S a Go. Za mě Acro S, i když se v Čechách neprodává.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“