PokecOvěřené čínské obchody

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Ověřené čínské obchody

Příspěvek od unavix » ned 17. bře 2013 8:31:57

Jelikož se dotazy na tohle téma opakují pořád dokola tak zakládám vlákno o ověřených čínských obchodech. Pište sem kde jste bez problémů nakoupili a zboží Vám dorazilo. Klidně přidejte i postřehy k chování obchodníků. Obchody které budou ok budu přidávat sem.
Pravidla tohoto vlakna:
1- přidávat jen obchody kde byl nákup 100% dokončen a dorazilo přesně to zboží které jste si objednali.
2- nepatří sem dotazy na neznámé obchody a jak to u nich chodí. Takový post bude bez upozornění smazán!
3 - nepatří sem odkazy na české překupníky. Takový post bude bez upozornění smazán!

OVĚŘENÉ OBCHODY
pandawill. com
antelife. com
etotalk. com
tmallbox.com
fastcardtech.com
spemall.com
mixeshop.com
1949deal.com
tinydeal.com
coolicool.com
ibuygou.com
merimobiles.com
pompmall.com
flosmall.com
geekbuying.com
chinabuye.com
dx.com
(upraveno!) "GB má na AF ban" (důvod: spamování)

Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: UF2

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od dvzd » ned 17. bře 2013 9:38:12

Já mám osobní dobrou zkušenost s DealExtreme (placeno PayPalem) a Ahappydeal (placeno přímo kartou, ale PayPalem tam jde platit také).
http://dx.com
http://www.ahappydeal.com

MaTToS
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od MaTToS » sob 23. bře 2013 22:59:25

Overeny a spolahlivy :
www.fastcardtech.com ; 8 objednavok a dohromady 36 produktov, platene 2x prevodom z uctu, 6x cez paypal a posielane cez SingPost a DHL, umna spokojnosť.

JendaBenda
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: newman n1

Příspěvek od JendaBenda » čtv 28. bře 2013 10:24:33

Etotalk - tak co se týče ověření těchto obchodníků, musím přidat svou osobní zkušenost.

- přij objednávce - velice ochotní, snesli by modré z nebe, jen se mi snažili nabídnout o něco málo horší tablet za stejnou cenu - když jsem trval na svém a v případě, že nemají, že ruším objednávku - naspali ještě ten den, že tablet už mají a vše je v pořádku a posílají.

Tablet došel - až na to, že se sem tam sekne, z googleplaye tam stáhu 1 z 5ti aplikací, což se dá řešit a tak trošku jsem s tím počítal, mi s tabletem poslali pamětovku 4GB místo 8GB , což se může stát, že spletou. Ale co mi vadí je, že když si koupím nový tablet, který mám ještě jako dárek a Etotalk mi pošle jetý tablet, se kterým si hrál nějaký číňan doma a já ho teď mám darovat... Kdyby to aspoň nebylo vidět, ale je doškrábaný.
Tak jsem jim psal, jejich odpověď (zaslal jsem jim i foto) že mi pošlou 5USD - supr, asi budu slavit. Tablet za 3200kč (i dopravou) mi zůstane na hraní. Jinak těch 5 usd mi napsali po x tém mailu , kde už dávno nereagují tak jako při nákupu.

Osobně musím říct, že co se číňanů týče, tak je to má první takováhle zkušenost, ne že bych byl bůh ví jaký obchodník, ale pár věcí už mi od tama přišlo, ale tohle je hnus a je to naposled co jsem měl něco společného s Etotalkem.

Nikdy více!!!

Pokud bude pokračování, - dopísi.

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 28. bře 2013 13:02:08

Dej stížnost na paypal. Nevim jestli to bude něco platný ale napiš tam že Ti poslali použitý zboží a jestli Ti nějak pomůžou.
S etotalkem mám zkušenost takovou že dobře komunikujou až ve chvíli kdy se jim pohrozí otevřením sporu na paypal.
Bůh odpouští, JÁ NE!

JendaBenda
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: newman n1

Příspěvek od JendaBenda » čtv 28. bře 2013 15:23:18

Tak to bude trošku problém, platil jsem přes skrill (moneybookers) - ještě jsem tam měl nějaký ten drobák a tak shodou náhod mám další smůlu. Jediné co jsem jim asi tak mohl pohrozit, bylo, že jim budu dělat špatnou reklamu kde to jenom půjde. To je jim ale asi jedno.
Každopádně díky za radu, pro příště (už u jiného obchodu než je Etotalk) budu vědět :)

Unterwassermann
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Elephone Trunk _ Stock ROM Android 5.1.1
Mobil 2 / ROM: Haier Iron Smartwatch

Příspěvek od Unterwassermann » čtv 28. bře 2013 17:33:17

touzis po telefonu klasicke konstrukce? chces koupit telefon co jsi doted pouzival, ale novy uz neni k sehnani? mrkni k cinanovi a tohle vsechno muzes mit za par babek...

daji se tam koupit i Androidi telefony. aby me nekdo nenapadnul ze to sem nepatri :P

Kód: Vybrat vše

http://www.aliexpress.com/store/800975
u tohoto obchodnika jsem koupil kolegovi telefon Nokia N73. stary uz neslouzil stoprocentne a dotykovy nechce/nepotrebuje. zkratka chtel ten stejny a tak slovo dalo slovo a telefon jsem objednal.

telefon je novy (mozna opraveny od vyrobce), to nepoznam. v baleni bylo nasledujici: telefon, baterie, originalni nabijecka, originalni sluchatka, USB kabel, manualy. telefon je v cestine a funguje na 100%

Plusy:

solidni vyber

smesne ceny

vyborna komunikace - prodejce mi sam nabidnul odeslani Swiss Postem - je rychlejsi nez China nebo HK Post

rychlost dodani - telefon jsem mel za tyden doma

Minusy:

zadny me nenapada

a to je asi tak vse :)

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 28. bře 2013 17:45:45

Tak já Ti sem ty mínusy napíšu :
spousty neseriózních obchodníků - aliexpress je jen tržiště podobné našemu aukru
případná reklamace téměř neřešitelná a to i u obchodníků s dobrým hodnocením
v případě řešení reklamace aliexpress nijak nepomůže
ceny u aktuálního zboží vyšší než u shopů jako je antelife, pandawill a další.
drahá doprava přes kurýrní služby

tím netvrdím že je tam všechno špatné, ale je to rozhodně větší adrenalin.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Unterwassermann
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Elephone Trunk _ Stock ROM Android 5.1.1
Mobil 2 / ROM: Haier Iron Smartwatch

Příspěvek od Unterwassermann » čtv 28. bře 2013 18:01:41

jojo, nakup z Ciny je sport, zabava a dobrodruzstvi v jednom baleni. s tim tak nejak pocitam a samozrejme o tom informuji i pripadne zajemce o nejakou koupi. v Cine nakupuju jenom pro sebe a pro kamose. problem jsem mel zatim jenom jednou pri koupi MicroSD pametovky. a co si budeme povidat, ono se muze neco podelat i u nakupu v Evrope/CR...

nightkyn
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Příspěvek od nightkyn » pát 29. bře 2013 11:48:26

Skúsenosť s Tmallbox

Objednával som JiaYu G2S, najprv som im samozrejme písal, či to majú na sklade a celkovo info ohľadom dodania, termínov a tak, písali sme na skype, odpisovali takmer okamžite, komunikácia bez problémov, max. spokojnosť.

Dopravu som si vybral Singapore post (3 USD), práve kvôli tu spomínaným skús. s DHL

Priebeh:
11.3 - objednávka
13.3 - shipped + tracking number
19.3 - tracking stále nenabehol, písal som mu, že kde je problém (vraj mam vydržať, že mi pošle 2 baterky k G2S, ok :lol: )
22.3 - odlet z Číny
25.3 - Balík je na Slovensku
26.3 - Colnica
27.3 - Doručenie až domov - doplatok žiadny

Bol to môj prvý nákup z Číny takej sumy, takže som mal menšie obavy( v tomto prípade zbytočné ;) ), ale celkovo hodnotím veľmi kladne. Služby ok, komunikácia paráda, obsah balíčku zodpovedal tomu čo som objednal. Smartphone bez chyby, rootnutý.

Takže celkovo mam JiaYu G2s za ~160 €, +základná výbava, originál silikónové púzdro, 2x fólia, +baterka a charging dock, ako darček ( teraz to už dávajú normálne k objednávke). Odporúčam.

eswe
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3

Příspěvek od eswe » ned 31. bře 2013 21:03:40

Objednal jsem na Pandawill 23.3. v sobotu,hned zaplaceno paypalem,v pátek 29.3. doručeno DHL. Max spojojenost. Až na komunukaci. Psal jsem jim dva emaily a ani na jeden mi neodpověděli.

Odesláno     II z mého Cubot M6589

nightkyn
Stálý androiďák

Příspěvek od nightkyn » pon 01. dub 2013 7:33:26

Mne sa s Pandou oplatilo komunikovat cez FB, ked boli online tak odpisovali hned..

h0mer23
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od h0mer23 » pon 01. dub 2013 15:14:55

Vím, že to sem nepatří, ale mohl by mi někdo z Vás poradit? Chtěl bych mobil pro přítelkyni. S Androidem, něco menšího než HOX a většího než Wildfire, takovou střední cestu, něco kolem 4 palců. Uvítal bych něco z těch čínských obchodů. cena do 200$ , určitě se v tom někteří vyznáte líp než já :) Předem dík moc a sorry za OT.
HTC Desire - HTC Desire Z - HTC EVO 3D - Samsung Galaxy SIII - HTC One X - Samsung Galaxy S5

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 01. dub 2013 21:25:18

Huawei G300 ve výprodeji u Vodafone.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

tuning.men
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Příspěvek od tuning.men » čtv 04. dub 2013 21:35:19

Má tu někdo víc zkušeností s Tmallboxem a s Dealsprime? Chci si koupit Star N9500 a mají uvedeno, že mají tel skladem, dá se tomu věřit?
Bude to můj první obchod z číny a nevim, zda-li uvádějí pravduvé info, co se týká skladových zásob.

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 04. dub 2013 21:40:38

Nejlépe je napsat mail a zeptat se. Zkušenosti s tmall máš o několik postů výše, ten druhý neznám.
Bůh odpouští, JÁ NE!

tuning.men
Stálý androiďák

Příspěvek od tuning.men » čtv 04. dub 2013 22:11:10

oni se s odpovědí zrovna nepřetrhnou, čekám už dost dlouho...

nightkyn
Stálý androiďák

Příspěvek od nightkyn » čtv 04. dub 2013 22:14:36

Ak myslis Tmallbox, tak im napis na skype...su tam vzdy priblizne od 15:00 nasho casu...

tuning.men
Stálý androiďák

Příspěvek od tuning.men » sob 06. dub 2013 11:51:36

Prosím, kdo má zkušenosti s obchodem Antelife.com, konkrétně jestli uvádějí na zásilku skutečnou cenu balíku nebo nižší a jak to pak probíhá u společnosti DHL při celním odbavení? Platí se dph, clo nebo nic? Nemám s tímto žádné zkušenosti, předem díky za odpovědi. Snad to sem patří, nenašel sem jiné téma kam bych napsal svůj příspěvek.

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 06. dub 2013 12:32:29

Antelife samo od sebe udává cenu 40 dolarů a zásilku deklaruje jako mobil. Můžeš se s nima ale domluvit i jinak pokud chceš. DPH budeš platit podle toho jestli rozhodnou o zaplacení DPH celníci. Pokud ne tak se běžně doplácí 230kc za vyřízení deklarace. Clo se nikdy neplatí na telefony a tablety.
Bůh odpouští, JÁ NE!

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » stř 01. kvě 2013 14:19:22

Pozor na pandawill.com a jejich HappyHour, případně průběh platby obecně.

V pondělí jsem si v rámci HappyHour objednal Newman N890 a folii navic za 172,98 USD, přihlásil jsem se na PayPal a platbu teto castky potvrdil, nasledne vybral způsob dopravy a ejhle, po stisknutí finish se mi zobrazila platba 188,99 USD, tatáž se mi strhla s účtu.
Když jsem se jim v úterý konečně dopsal na chat, protože na okamžitě odeslaný mail nikdo nereagoval, tak mi řekli že je to moje vina a že zboží už bylo odesláno.

Musel jsem to řešit přes PayPal a celou transakci v rámci reklamace stornovat. Překvapivě to PayPal udělal okamžitě, očividně jsem nebyl první komu se to u nich stalo.

Předpokládám, že zásilka stejně dojde jestli ji skutečně poslali, tak mě čeká ještě poslání zpět do číny a vysvětlování celníkům proč jim nezaplatim DPH, protože aby se mi "pomstili" tak mi na pandawill zrušili účet a zablokovali IP, že už se jim ani nedopíšu na chat.

Takže pokud se vás pokusí také oškubat navýšením platby, a to asi obecně i u jiných prodejců, a nevyřešíte to dohodou s prodejcem, tak se lze spolehnout na PayPal, že je buď k opravě donutí, nebo vám stornují celou transakci a tím potrestají nepoctivé prodejce.

nightkyn
Stálý androiďák

Příspěvek od nightkyn » stř 01. kvě 2013 14:38:16

hm ked tak pozeram, normalne tam je za 220 usd a mat quadcore aj za 188 je myslim si OK.

inak v zavislosti od ceny dopravy sa potom z celkovej sumy este plati tusim 4% paypalu, ktore by mal zaplatit seller, ale oni to riesia tak, ze cenu navysia finalne o tie 4% (cize plati to zakaznik)

IJK
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5

Příspěvek od IJK » stř 01. kvě 2013 14:38:22

Netřeba posílat do Ťamanistánu, stačí zásilku nepřevzít a zpět ji pošle sama pošta.

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 01. kvě 2013 16:23:12

Mozna mu to navysili na 188 USD kvuli postovnemu.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 01. kvě 2013 17:32:36

Nene, navyseni nebylo kvuli postovnemu, u vsech nabidek je free shipping, take v rozpisu bylo postovne 0,-.

Jak popisuju, k navyseni doslo v rozporu s pravidly PayPalu az po provedeni transakce pri jejim zauctovani, je to stejny jak kdyz zaplatite v krame kartou 1000 kč a prodejce si během těch 24h ktere ma na potvrzeni a zauctovani rozhodnul ze to zbozi melo stat 1200 a tu cenu vam strhnul. Krom toho mi to z pandawill nebyli schopni v 30 minutovém chatu jakkoliv zdůvodnit, nějdřív mi tvrdili že jsem nestihnul HappyHour to jsem jim vyvrátil s tim, že by tam byla obvyklá cena 214 USD, pak mi tvrdily, že vlastně k žádnému navýšení nedošlo, tak jsem jim dal link na google cache ať se podívají na inzerovanou cenu, no a skončili tím, že už to bylo posláno, že se nedá nic dělat, po argumentu, že poslat přeplatek zpět se dá vždycky to zakončil tim že mi nemůže pomoct, že to byla moje chyba. Na to jsem mohl odepsat jen to, že když nemůže on a nemůže to ani předat výš, tak nad nimi je PayPal který se řídí zákony v USA a že tu transakci nejspíš stornujou a stalo se.

Jinak 186,90 dolaru neni za Newman N890 bez zaruky nijak super cena, přímo od výrobce přes stránky (pouze v Čínštině jako člen fóra) se dá objednat za 165 dolarů s 12 mes zárukou, ale oni neposílají ven z Číny, proto jsem využil pandawill, už jsem u nich koupil N1 a všechno proběhlo v pohodě až na to spoždění.

Toho nepřevzetí zásilky se docela bojim, protože pošta to zpět automaticky určitě nepošle, bohužel posláno obyčejně by China Airmail to zůstane ležet na poště 12 měsíců, pak to propadne poště (to mi řekli na infolince české pošty), ale ten daňový/celní výměr bude na mé jméno, i když plátcem DPH je v tomto případě Česká Pošta, a celní správa, respektive finanční úřad to budou řešit.

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 01. kvě 2013 17:39:28

A co Ti brání ho vyzvednout? :-)
Za to, jak se k tobě zachovali a že Tě nakonec i zablokovali, bych s tím neměl asi ani problém. Nepředpokládám, že sem pošlou nějakýho číňana, který by si to s Tebou vyřídil osobně. :-D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 01. kvě 2013 17:45:30

To bych je okrad.

Vydupat si ferovou cenu a jednani je jedna vec, ale nechat si nezaplaceny zbozi je moc.

Napisu jim maila, treba kdyz budu chtit dobrovolne zaplatit tak budou vstricnejsi :-)

nightkyn
Stálý androiďák

Příspěvek od nightkyn » stř 01. kvě 2013 17:54:59

|Mio| píše:Nene, navyseni nebylo kvuli postovnemu, u vsech nabidek je free shipping, take v rozpisu bylo postovne 0,-.

Jinak 186,90 dolaru neni za Newman N890 bez zaruky nijak super cena, přímo od výrobce přes stránky (pouze v Čínštině jako člen fóra) se dá objednat za 165 dolarů s 12 mes zárukou, ale oni neposílají ven z Číny, proto jsem využil pandawill, už jsem u nich koupil N1 a všechno proběhlo v pohodě až na to spoždění.
Jo to je zname, len skoda, ze to plati len v cine...

Inak u Panadawill som sa tiez o niecom informoval, na mail neodpisali vobec :DD ale cez fb odpisovali hned ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » stř 01. kvě 2013 19:07:12

|Mio| píše:To bych je okrad.

Vydupat si ferovou cenu a jednani je jedna vec, ale nechat si nezaplaceny zbozi je moc.
To co píšeš je sice pravda, ale na druhou stranu, abych za takový jednání ještě měl zaplatit zbytečně clo a DPH, které mi nikdo nevrátí (nebo se musel sáhodlouze dohadovat, abych platit nemusel) a pak ještě dokonce poštovné zpátky do číny, které mi opět nikdo nevrátí... Oni Tě taky okradli (navíc záměrně) a ještě Ti drze napsali, že je to Tvoje chyba (i přestože nebyla) a víc se s Tebou nechtěli bavit. Tohle je jednoznačně jejich chyba, navíc, to oni se s Tebou nechtějí bavit, tak proč si dělat zbytečné starosti? Ty máš zájem situaci urovnat. Oni ne. Můžeš být fér a napsat jim mail. Pokud nezareagují, prostě bych to neřešil a telefon si nechal.

IMHO pokud to nepřevezmeš, tak snad po Tobě nikdo žádné clo ani DPH chtít nemůže, ne? Kdo Ti dokáže, že jsi si zboží skutečně objednal a že to není třeba jen nějaký podvod? Pokud zásilka zůstane na poště (a nakonec propadne), tak by si to měla vyřešit sama pošta, ne? Ale nevím, zkušenost s tím nemám, jen mi to tak přijde logické.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 01. kvě 2013 20:39:30

No dostal jsem už několik zásilek přes China post a nikdy se mě pošta neptala, jestli to převezmu nebo ne, nikdy to nebyla doporučená zásilka, takže mi to vždy pouze vhodili do poštovní schránky a pokud se to tam nevešlo, tak to nechali ležet vedle na plotě, když to není doporučená zásilka, tak ani nezazvoněj, nebudeš dle mě mít vůbec možnost tu zásilku odmítnout.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“