PokecOvěřené čínské obchody

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Pawol
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od Pawol » stř 01. kvě 2013 22:36:12

Na svetandroida.cz vycházeli v listopadu loňského roku články o čínských mobilech a rady, jak a kde koupit: http://www.svetandroida.cz/rudy-android ... l-2-201211. Ze začátku stránky jsou recenze mobilů. Asi od poloviny stránky se dočtete jak nakupovat,názvy některých obchodů, atd. Berte v potaz, že je to psané před loňskými vánoci, takže se mohli nějaké věci změnit.

Houskin7
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iNew V3
Mobil 2 / ROM: DOOGEE Turbo DG2014
Tablet: Onda V975M

Příspěvek od Houskin7 » ned 05. kvě 2013 6:47:14

Ahoj,
velice rád se přidám s velmi dobrou zkušeností s jedním čínským e-shopem a to: http://www.minideal.net
Nejenom že mají velmi dobré ceny a na vše poštovné zdarma, ale navíc velmi rychle reagují a komunikují prostřednictvím chatu a i e-mailu. Dám příklad jednoho nákupu.
Objednal jsem si dvoujádrový telefon za super cenu 119 USD a zaplatil přes paypal. Telefon byl ještě ten den odeslán a dorazil bezplatně se Singapore post s možností sledování zásilky za 12 dní až domů (žádné clo). Bohužel v balení chyběla baterie. Hned druhý den jsem to s nimi řešil po chatu a ještě ten den mi byla baterie odeslána a dorazila za 7 dní.
Zde info o stavu zásilek:
telefon:
http://www.singpost.com/index.php?optio ... 35209273SG
baterie:
http://www.singpost.com/index.php?optio ... 41863343SG
Není to první E-shop, odkud jsem objednával, ale narozdíl od některých ostatních, zde mají nabízené zboží skladem a ihned odesílají. Nabízejí Čínské značkové telefony za velmi dobré ceny a každý týden chodí na e-mail slevová akce. V jejich e-shopu najdete hodně novinek jako např. JIAYU G5, G3S, IOCEAN X7 a tak dál.
MOHU JEN DOPORUČIT.
A ceny - např Jiayu G2S za 165 USD... ;) .
Prosím o přidání tohoto e-shopu mezi ověřené a kvalitní.

Díky.

jivo
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen

Re: Ověřené čínské obchody ALIEXPRESS ??? a PANDAWILL

Příspěvek od jivo » ned 19. kvě 2013 13:49:31

Poprosil bych nějaké informace k http://www.aliexpress.com/. Sice zde ve starším příspěvku nebylo moc chváli, ale dle různých fór tam čile nakupujete. Mají opravdu super výběr příslušenství za super ceny, pokud člověk vezme více kusů. Takže rád vezmu třeba 10 microUSB kabelů za cenu dvou, protože se ztrácejí apod.
Chápu, že je to spíše něco jako Ebay. Ale portál nabízí nějakou Buyer Protection a pokud budu kupovat přes SG či HK post, bude tracking number.
Většina nenabízí PAYPAL, jak probíhá platba kartou? Přes nějakou prověřenou bránu, nebo něco noname?
Lze věřit tomu jejich hodnocení? Přes EBay jsem zatím s nákupy spokojen, zde je větší nabídka a lepší ceny.
Jaké máte další postřehy, připomínky a komentáře.

Zatím jsem nakoupil přes PandaWIll, protože narodíl od AntElife komunikují (2x emailový dotaz a žáádná odpověď). Bohužel moje dva mixy příslušenství zaplacené 14.5 (tedy před 4.prac dny) jsou stále processing a prý až příští (je víkend, čili tento) týden. Telefon objednán ve čt večer to samé (ale to bych ještě chápal.) Pro vyzkoušení jedno příslušenství pomocí SG, druhé přes HK s tím, že akceptuji odeslání v jedné zásilce (potřeboval jsme dva účty pro případné CLO). Telefon přes SG, uvidíme jak to půjde.

Tak 7den od objednani a zaplaceni smesi prislusenstvi na Pandawill a stale processing. Ale oni maji ja odeslani az 10dni.
Note: shipping information is provided by the carrier and excludes weekends and holidays. The actual delivery time could vary, due to delays caused by Holiday,peak season ,customs clearance, flight delays, bad weather ,weekends etc. sometimes delivery date maybe put off 7-10 days is normal situation.

Takže shrnutí pro PandaWill:
  • 14.5.2013 udělány dvě objednávky (označme je jako O1, O2) na příslušenství (rozdělění pro větší hodnotu, chci porovnat HG a SG post (ale povoleno zaslání společně v jedné), chci mít účet na <30USD a něco rozumného k tomu.
    16.5.2013 (ct pozdě večer) Objednán a zaplacen telefon s MTK6589 (objednávka O3)
    20.5 10:52 přišel mejl, že je problém s objedávkou O1 ve dvou příslušenství, není černá barva USB kabelu a černá barva CL nabíječky. Sice jsem chtěl zrušit a koupit levněji na Aliecxpressu, ale nakonej jsem povolil zaslání bílých variant.
    20.5. 18:05 přišel email, že nějaké zboží z objednávky O2 není na skladě a dojde asi ke zpoždění.
    20.5](po) 19:25 přišel email, že O3 byla odeslána s obdržel jsem tracking number na SG. Zatím nefunguje, ale to vím, že je normální. Chvilku to trvá.
    22.5(st) po nočním a ranním maratónu emailů byla zatím vrácena částka za USB kabely (mají jen růžové) z O1. Jednalo se o objednávku s více zbožím, kde částka za SG či HK zůstala na nízkých 1,50USD. Pro odeslání této objednávky stále schází ta nabíječka, již nemají asi nai bílou. Z objednávky O2 schází oba držáky do auta. Dal jsem jim maximálně dva dny. Oni sice nabízeli odeslání na 2x, ale ted netuším zda mám očekávat odeslání toho zbytku hned, nebo ty dva dny počkají.
    22.5(st odpoledne) Tak nakonec Pandawill vrátil celou částku a zrušil celou O1. Netuším, zd aneprohodil nějaké příslušenství z O1 do O2 (jedin2 dobře), ale zásilka O2 již také dostala tracking number a bude snad na cestě. O3 v singpost exitovala od prvního sledování a stále s informací "This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article", O2 number stále neexistuje. Ale již ze zkušenosti vím, že jim zanesení do systému občas chvilku trvá.
    23.5(čt dopoledne) Dle univerzálního trackovače je zásilka O3 odeslána do CZ, tedy již asi letí. Zásilka O2 je již v systému zaevidovaná, ale opět bez garance fyzického obdržení. Před chilkou jsem obdržel další tracking number pro mix z O2. Netuším, o co jde.
    24.5.2013Dle čínského sledování zásilek je telefon již v CZ a příslušenství na cestě v CZ.
    Problém s druhou zásilkou vyřešen, bylo vrácena jen za jednu položku a zbytek je tedy na cestě. No, bohužel jsem si z toho většinu již objednal jinde a je to také na cestě. Ale na Pandawillu je info, že vrátili vše. viz: Obr.náhled situace.
    27.5.2013 (po) Tak telefon zatím zabavili celníci a první box s příslušenstvím přišel. Je to ale mix z těch dvou objednávek. Uvidíme, co přijde příště. Zatím spokojenost, vše co jsem vyzkoušel funguje.
    Jinak PandaWill se omluvil za problém se zásilku O1, která je vedene celá jako zrušená. Na kartu přišlo zpět pouze 5USD a oni také zaslali vše, krom jedné položky. Bohužel moje banka to započítala s kurzem nákup místo prodej a tedy jsme asi o 5CZK zchudl :-)
    28.5.2013Jsem mimo domov, takže celnice stále čeká, druhý balík s příslušenstvím se doručuje na doručovací poštu. Ale dneska mě Pandawill zaslal další, čtvrtý tracking number. Už netuším, co a jak.
    30.5.2013vcera dosel dalsi balik, chybejici cast z jiz dodane zasilky. Dnes jsem si celni poste Praha120 vyzvedl Caesar H7500. Zatim vse funguje super a SG posta dorucuje behem nekolika dni a s Padawill tak 90% spokojenost. To ceske e-shopy jsou casto horsi. S HK zatim vse ve stavu "zasilka se odesila", coz resim asi o 2prispevky nize.
    4.6.2013 Dnes dorazila poslední zásilka a tedy nakonec vše v naprostém pořádku (krom toho zrušeného kabelu, za který ihned vrátili peníze a té nesrovnalosti s označením, že nepošlou z druhé zásilky nic). Takže u mě naprostá spokojenost.
Vypadá to, že nabastlit příslušenství jim trvá. Odeslat telefon je u nich snad v naprostém pořádku.
Naposledy upravil(a) jivo dne úte 04. čer 2013 10:10:28, celkem upraveno 13 x.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » ned 19. kvě 2013 15:04:21

Zkus tento. Je prověřený: http://www.ibuygou.com
Jediný, který na 100% prodává pravé XIAOMI telefony... (a samozřejmě i jiné)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

mnouckk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820

Příspěvek od mnouckk » ned 19. kvě 2013 20:21:36

Já se také podělím s nákupem z Číny. Nakupoval jsem na Aliexpressu zde http://www.aliexpress.com/store/703628.

Objednání v pohodě, hned druhý den dotaz jaký že chci gift. Vždy, když byli online, okamžitě komunikovali. Objednávka zaslána v úterý (expedice 3-4 dny). V neděli jsem dostal tracking number, ale protože DHL balík nepřijalo, kvůli chybějícím dokladům k baterii (!!!) odesláno z HK v úterý, ve čtvrtek v poledne doma.
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!

jivo
Androiďák!

Příspěvek od jivo » stř 22. kvě 2013 10:54:31

Jak probíhá ta platba na AliExpressu? Jede to přes nějakou bankovní bránu, nebo dáváš údaje přímo jim. TO je právě to, co mě stále nutí vzdorovat. Paypalu a českým velkým bankám věřím. Teď mám podobný problém s telefonem, kdy AirBalticCard chce platbu jen přes Moskevskej WebMoney. Nejde o tu platbu, v řádech desítek dolarů. Jde o to svěřejí údajů z mé karty.
--Tak si odpovím sám, karta se zadává přímo do jejich systému. No, není to zrovna moc příjemné, ale považujete to za prověřený obchod. Spojení je zabezpečené přes https, pouze občas v Opeře zlobí certifikát. Přes chrome bez problémů.

Ještě mám dotaz, co přesně znamená "IMPORTANT: China Post Air Mail, China Post Air Parcel, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel may not be tracked and may result in delays or lost parcels.", já jsem si dodnes myslel, že HK a SG air mail service je vždy s tracking numbers. Alespoň na Ebay jsme se vždy domluvil na tomto způsobu, dostal číslo zásilky pro sledování (co ale nefunguje v CZ) a zboží dorazilo většinou kolem 4-10dnů. Co mám zkušenost poslendní dva roky, bez tracking number se to ztratí, občas doru4í za 70-90 dní.
Naposledy upravil(a) jivo dne stř 22. kvě 2013 18:42:24, celkem upraveno 2 x.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc

mnouckk
Stálý androiďák

Příspěvek od mnouckk » stř 22. kvě 2013 12:32:39

Platil jsem kartou, ale penize drží ali az do potvrzení od tebe ze je vše OK.
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!

jivo
Androiďák!

Re: Ověřené čínské obchody: AliExpress -zkušenosti

Příspěvek od jivo » čtv 23. kvě 2013 17:47:33

Řešil jsem zde nějaké dotazy ohledně AliExpressu, a o pár příspěvků výše popisuju svoje zkušenosti s PandaWill. Nikdo moc pořádně neporeferoval, tak po souhlasu s jedním adminem přidám to samé ohledně tohoto obchodního modelu.
Tak jsem neodolal a zkusil něco objednat AliExpressu. Protože jsme nedávno rozlámal svoje držáky na mobil a utopil pivem CL nabíječky, potřeboval jsem více věcí. AliExpress není e-shop, je to anglická verze čínského portálu jako Ebay nebo Aukro. Takže portál garantuje pozdržení peněz do potvrzení, většina obchodníků vrácení peněz při neobdržení do nějakého data a ještě zde máte komentáře a hodnocení. Ale podvodníci jsou všude, spíše bych se bál být číňanem posílat bez doručenky do CZ, než kupovat zde. Na Ebay jsme vždy peníze dostal zpět (pokud jsem stačil požádat a jednou i po termínu, kdy jsem to nemohl řešit přes Ebay či Paypal) a 2x platil opět, protože zboží přišlo asi po 70 a 90dnech. Nezkoušejte je okrádat, pak dopadnem jako Italové, kam většina z nich odmítá zasílat. Pokud máte nějaké obavy, raději to nezkoušejte a mrkněte na české krámy nebo aukro. Pokud se tím budete chtít načerno živit, tak Vás brzo lapnou celníci nebo berňák a je to nedovolené podnikání. Ale na 10kusů něčeho levného a užitečného se příjemci v rodině a mezi kamarádama najdou. Ale na Aukru je toho za přiměřené navýšení také mnoho,

Pokud scháníte jednotlivej kus, vyplatí se spíše podívat občas i na levnější Ebay. Výhoda AliExpressu je v cenách za lot (minimální jednotku) a možnost si rovnou vybrat typ pošty, což sice Ebay umí také, ale často se to nepoužívá. To znamená, proč kupovat třeba jeden kabel za 3USD+poštovné, když jich mohu za 15USD objednat 20kusů + asi dvounásobné poštovné. Dobrá výhoda je hledání, kdy se dá nadefinovat nejenom co hledáte, ale co nechcete, max/min cenu či kolik max/min kusů a s jakou poštou. Jinak našel jsem dobrou cenu u výrobku, který šel jen s China post a ne HK. Napsal jsem dotaz na HK/SG ((Hongkong/Singapur) )post a přisla odpověď, že ano za 8USD a výběr za 7,99USD se ihned objevil i v možnostech.

Nevýhoda AliExpressu je neakceptace Paypalu. Číslo karty a údaje dáváte přímo HongKongskému portálu Alibaba.com Z toho nejsem moc potěšen, ale dobré reference, nějaké certifikáty a tak jsem to akceptoval. Lze platiti i jinak, ale u nás cenově nic moc.

Netuším, zda je to pravidlo, ale vše si zasílám z HK/SG poštou i na Ebay a požaduji tracking number číslo pro sledování zásilky. Zde co jsem se ptal, tak je tracking number zatím vždy součástí poštovného HG\SG air mail. Mám poslední dobous poštou 3patn0 zkušenosti, co pošlu obyčejnou se v 80% ztratí nebo dojde za i 90dní. Co posílám přes HK\SG je doma do 4-10 dnů po odeslání. Ale nedávno jsem koupil nějaké 2dolarové drobnosti na Ebay, poslal k rodičům a došlo. Možná nekradou celníci, ale poštáci na hlavní poště P4. Než čekat 45dní, pak to řešit a objednávat opět, raději si většinou 1,5-3USD za tu spolehlivost zaplatím. Protože je to ale významná část ceny, snažím se vzít si toho více a tím cenu poštovného snížit.

Udělal jsem tedy včera (22.květen (st)) tři objednávky. Dvě po obdržení odpovědi, že to jde opravdu s tracking number. Označme je O1 (CL nabiječka) a O2 (USB kabely).
Třetí za podezřelou cenu od nového prodejce. Ptal jsem se a psal mu a odepsal dosti pozdě hroznou angličtinou (asi podobnou jako google překladač), že je to opravdu chyba a cena 4,5USD není za 10kusů včetně HK post, ale za 1ks. No, AliExpress dává garanci a i za zkoušku to stálo, tak jsem nečekal na odpověď a objednal jsem. Toto označme jako O3 a já ho zatím nebudu do pondělka kontaktovat a uvidíme.
Zde nedoufám, že k obchodu dojde. S tím poštovným zdarma byla ta 10x větší cena odpovídající, ale já mu jako novému obchodníkovu bez referencí tuto cenu platit nebudu a zkusim počkat na jeho návrh. Uvidíme, jak se k tomu postaví, protože je to již objednané a zaplacené. jistě to nezašle a asi vrátí peníze, spíše jsem zvědavý na nějaký návrh. Uvidíme snahu, netuším zda jde zrušit a jednoduše založit nový účet prodejce, když selže. Vzal jsme to jen výzku k prověření obchodu.
  • 23.5.2013 (večer): U O1 je výzva k potvrzení delšího času zpracování nebo ke stornování, ke kterému kdyžtak dojde za 10dnů. Napsal sjem dotaz prodejci. Na toto jsem nebyl nijak informován od portálu, který jinak posílá notifikace ke všemu. O2 i O3 je zatím jen ve stavu potvrzené platby. viz obr. náhled. Prodejce po par hodinach potvrdil, ze odesle zitra. Neuším, co to je za zprávu z AliExpressu. Již se objevila u všech objednávek s různou dobou trvání odpočtu do zrušení (necelých 5,7,11 dnů). Garrantovaný čas odeslání (Processing Time) je v popisech zboží O1 a O2 3-4dny i O3 5dnů. a odpočet. viz obr.náhled

24.5.2013 (dopoledne) Někdy pozdě ráno přišel notifikační email z AliExpressu ohledně odeslání zásilky s informací, že tracking number bude až za dva dny. Na jejich portále je již ale napsané, pouze stále nefunguje.
    Zde je náhled na změnu portálu ohledně odeslání.
    Zde je přehled, jak vypadají track.No před registrací, před potvrzím odeslání, při potvrzení odeslání a při potvrzení doručení do CZ.

28.5.2013Tak HK pošta je pomalejší, než SG. Zásilka podaná 25 je již vidět, ale stále se doručuje. Druhá zásilka stále v tracking systému neexistuje, dle odesílatele který komunikuje, byl víkend a vše je prý v pořádku. Ten poslední, co si speltl cenu už položku upravil (zdesetinásobil cenu) položky v e-shopu, ale se mnou nekomunikuje. S tím jsem ale počítal.

30.5.2013 Tak po několika dnech se s trackingem u HK post něco děje. Zboží zaplaceno 22, 24 dle nich odesláno a obdržel jsme tracking number. Ale první zásilka se odesílá do CZ až dnes a druhá (prý podána 24., ale dle HK až 27. stále čeká. HL tedy asi bude o pád dnů pomalejší. http://www.pixhost.org/show/4316/170396 ... honeok.jpg

1.6.2013Tak HK a CN posta nic nedelala a vcera dopo to jiz bylo na vyclivaci poste a dneska se to dorucuje na postu dodani. Takze ocekavam v pondeli. Ta CN posta je objednane neco z Ebay 22.5 a odeslano 23.5. Takze cina take umi sledovat zasilku (opet vyzadano).
    Jinak u té podezrele zasilky jsme dal prodavajicimu negativni komentar ohledne odeslani a komunikace. Na AliExpressu se ale nic nezobrazuje. Na druhou stranu, byl to muj prvni udeleny komentar zde a mozna se tedy u novacka nepocita. Penize stale nejsou vraceny, ale toho se neobavam. spise verim, ze to nebude refundace, ale zaslani zpet. Tedy ponizen o kurz a rozdil nakup\prodej.
    Posledni objednavka se mela odesilat dnes. Takze u HK se narozdil od SG nic nedeje a najednou je to od odeslani druhy ci treti dne na adrese adresata. Uvidime pote konecny sumar s casem doruceni. Zatim opet jen náhled průběžné situace.

4.6.2013
    Včera dorazila zásilka později objednávaná na Ebay přes čínskou poštu. Z hrůzou jsem zjistil, že byla včera doručena i zásilka z AliExpressu a řeším emailem, nedá se na poštu Praha701 PSČ:10030 P10-Malešice Sazečská dovolat. Souhlasil jsem s ponecháním u sousedů, ale s informací do schránky. No, začínám mít tušení, kde končí nedoané zásilky z Asie bez sledovacího čísla. viz sledování z Asie z Ćeské pošty
    Zásilka byla u souseda. Ale ve 12patrovém věžáku bez infomace do schránky se to blbě hledá. Vyřešeno několika telefonáty s poštou 702, kde si mě přehazovali z oddělení na oddělení, provoláno asi celkem 20min

6.6.2013
    Dorazila a posledni zasilka a vse vporadku.
    HK Hongkong posta Pořád se nic neděje, tak po se to asi dva-3dny odesílá do CZ a za další 2-3dny to máte doma
    SG Singapurska posta Zasilak se brzo prijme, pote se pripravuje k odeslani, odesila a poté podobně jako HK. Dle mého je rychlejší než HK, i když to výpisu nevypadá. Ale HK počítá od odeslání (2-4dny po přidělení čísla zásilky), kdežto SG mnohem dříve.
    CN Čínská pošta často se dá za +3USD nebo u zásilky nad 30USD zajistit sledování i přes CN. Rychlost obdobná jako SG. Toto jsem netušil a doporučuji si i na tento způsob zeptat. Dokonce teď jeden prodejce tvrdí, že odesílá vče z CN s Tracking No. No, já toho koupil více a tak to bylo nad 30USD. Včera (08.06 sobota) v noci objednáno a dnes (neděle dopoledne ) již mám potvrzené odeslání a Tracking No.

Celý přehled, jak to šlo postupně:
    Obrázek
Naposledy upravil(a) jivo dne ned 09. čer 2013 14:02:20, celkem upraveno 8 x.

reku
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: L

Příspěvek od reku » čtv 30. kvě 2013 12:01:32

Singapourská pošta, kdyř má sledování zásilky, tak dodává proti podpisu? Něco jako do vlastních rukou? Nebo hází do schránky bez ověřování? Dík za odpověď.

jivo
Androiďák!

Příspěvek od jivo » čtv 30. kvě 2013 12:30:19

Vždy, jak jsem si něco objednával přes SG či HK post s tracking number to bylo na podpis. Ale klidne to nechaji i u sousedu, ale take po podpisu.

heliantus1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HUAWEI P7 L10
Mobil 2 / ROM: Samsung galaxy ace 2
Tablet: PiPo S1s-momentálne nefunkčný display

Příspěvek od heliantus1 » čtv 30. kvě 2013 20:52:04

Zdravím páni rád by som poprosil o pomoc. Snažím sa nakúpiť na Aliexpresse a po zaplatení kartou(nie embossovanou-teda hladkou) mi banka odčítala peniaze ale na Ali mám takúto hlášku:
Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-10 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification.
Viete mi pomôcť prosím s prekladom-vysvetlením? Ďakujem

reku
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: L

Příspěvek od reku » čtv 30. kvě 2013 21:05:56

Máte ještě někdo nějakou zkušenost s tímto obchodem www.minideal.net ?
Našel jsem tady výše jen jednu pozitivní zkušenost.

mnouckk
Stálý androiďák

Příspěvek od mnouckk » pát 31. kvě 2013 12:18:44

heliantus1: Aliexpress tvou platbu nepřijal, každopádně ti píšou, že některé banky mohou potřebovat 7-10 prac. dní než ti platbu připíší zpět. Zřejmě nemáš povolené internetové platby nebo to Ali vyhodnotil s nějakým bezp. rizikem...
Naposledy upravil(a) don_alex dne pát 31. kvě 2013 12:29:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nezneužívej citaci, máš to v pravidlech fóra!

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pát 31. kvě 2013 21:41:30

Kdyby neměl povolené internetové platby, tak se platba vůbec neprovede, tady byla ale provedena a vzápětí z bezpečnostních důvodů zrušena příjemcem. Je možné, že to ruší proto, že jméno a příjmení na kartě nesouhlasí se jménem a příjmením adresáta, popř. byla karta vydána v jiném státě než je adresa dodání zboží.

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » pon 10. čer 2013 17:13:43

Přidám poslední zkušenosti z pandawill.

Telefon - objednan a zaplacen 20.5., udajne odeslan 21.5. realne predan poste 24.5, do 28.5. se potuloval po Cine, s ruznymy zcestnymi statusy, 28.5. nalozen na letadlo, 29.5. slozen na Ruzyni, kde uplne zbytecne lezel do 6.6. kdy ho prevzala posta 220
Podací číslo zásilky ze země původu: RB1XXXXXXXXCN.
Zásilka podána dne 29.05.2013.
Zásilka dne 06.06.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka je od 07.06.2013 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Zásilka uložena dne 07.06.2013 na poště 220 00 - pošta Praha 120, důvodem je "vyclívací pošta".
Adresátovi odesláno 07.06.2013 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.
Zásilka celně odbavena, propuštěna do další přepravy 10.06.2013.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Tak doufam ze 11.6. tedy zitra bude doruceno. Jo a podstatnym urychlenim Celniho rizeni je vyplneni žádosti o elektronickou komunikaci text nad často kladenymi dotazy viz.http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/ca ... i-id33092/, pokud clite přes Poštu.

heliantus1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HUAWEI P7 L10
Mobil 2 / ROM: Samsung galaxy ace 2
Tablet: PiPo S1s-momentálne nefunkčný display

Příspěvek od heliantus1 » úte 11. čer 2013 15:43:44

Čaute, tak zatiaľ neviem čo mám robiť,lebo Security service z Aliexpress mi odpísali,že mám opakovať objednávku takže ma už "overili".Mne však z banky z účtu odišli peniaze 10.6.(objednané 30.5.) a teda neviem kde sú.Nechcem znova objedávať(Reorder) pretože by som tým pádom platil dvakrát.Netuším kedy sa mi vrátia na môj účet,a či vôbec.Zatiaľ sa ceny menia v môj neprospech lebo tie akcie už nie sú....Poradíte prosím?

Čaute, takže 11.6. podvečer mi prišli peniaze späť na účet (objednávka 30.5. a z účtu odišlo 10.6.).Pristúpil som teda k opakovaniu objednávky (REORDER), Ali mi platbu prijalo a vzápätí zablokovalo tak ako prvý raz. Neviem čo vlastne tí číňania chcú keď mi predtým poslali mail,že ma akože overili a môžem objednávku zopakovať...To sa tu s tým nik nestretol? Dikes za pochopenie.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne ned 16. čer 2013 7:27:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo týmto porušuješ pravidlá fóra !!!

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » pát 14. čer 2013 22:26:53

Maji pravidla ohledne platby kartou, bud castka, nebo druh karty, nebo nesouhlasici udaje.

Ty neobejdes a pokud ti nekdo potvrdil ze ano, tak blbe.
Doporucuju zalozit PayPal ucet, dobit ho ze sve karty, tim se zaroven overi vlastnik uctu, prevest menu a zaplatit PayPalem.

V PayPalu musi byt vyplnena stejna adresa jako zasilaci.

DOTAZ:Je na fastcardtech.com Free Shiping do CZ? Vidim SK, v objednavce bylo vse OK, jenze sem ji nedokoncil a hral si z prepinaci a ted uz tam free shipping nedostanu. (objednavka cca 240 USD)

dvzd
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » sob 15. čer 2013 0:15:29

Myslím, že má od určité částky (asi 200 USD) Free poštu jen do některých zemí a ČR mezi ně nepatří a od částky 350 USD pak je Free pošta i do těch ostatních zemí, tedy i do ČR, tak zkus zvednout cenu objednávky, přepnout na Free poštu a pak snížit cenu objednávky.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » sob 15. čer 2013 10:46:53

To zkusim, ono mi to tam hodilo free automaticky, ale jak sem si hral, tak pak uz to nejde prepnout zpet.

Spis me zmatlo ze do SK a PL je limit 200 a do CZ 350, zkusim jim napsat na podporu ze by bylo fajn kdyby CZ zaradili do stejne skupiny. nakladove je to musi prece vyjit stejne.

Stejne cekam na Jiayu G4 az jim pride dalsich 50 kusu abych mel jistotu ze budou mit taky velkou baterii.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 16. čer 2013 14:56:35

Potřebuju podporu

Kdo umíte alespoň malinko anglicky napiste na wholesale@fastcardtech.com a v kopii na support@fastcardtech.com dotaz/zadost o pridani CZ do free shipping list.

Děkuju, i za všechny ostatni co to potom využiji.

amour
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei MediaPad

Příspěvek od amour » pon 17. čer 2013 12:33:10

chci se zeptat pandawill mi ani nepotvrdila objednávku ..jaké máte zkušenosti a za jak dlouho příjde mobil DHL ?????

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 19. čer 2013 21:50:26

jak si platil?

Paypal ?

Ja ted objednal vicemene spatne dostupny jiayu G4 basic, Potvrzeni mi prislo od Paypalu, od pandawill obcas proste nedojde, pokud maji zbozi vedene jako skladem tak ti do 7 prac. pride info o vyexpedovani. Pripadne cislo zasilky.

amour
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei MediaPad

Příspěvek od amour » čtv 20. čer 2013 19:54:15

jo Paypal

Tak to dneska potvrdily,že to posílají DHL ..jak jsem si objednal a večer to přišlo znova ,že to posílaj swiss plain post a že to příjde za dvacet dnů ..tak jsem se díval na DHL a tam to odeslali tak bych to měl mít do 6 dnů.....tak jestli mi pošlou normálně ješte jeden mobil ??,:)))) Jsou to pitomci a maj v tom neskutečnej bordel

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » čtv 20. čer 2013 21:36:36

Maximalne ti prijdou 2. :-)

Na pandawill.com maji casto nejaky zmatky, ale nakonec to vzdy nejpozdeji do mesice dorazi spravne.

Ono vzhledem k tomu poctu expedic denne se neni cemu divit.

S platbou pres Paypal je jistota ze cokoliv nevyjde, tak jsou penize za par dni zpet na uctu.

ladaso
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: lenovo vibe p1

Příspěvek od ladaso » sob 29. čer 2013 21:16:13

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost z poslední doby s reklamací u pandawill.přišel mi telefon s vadným dotyk.displejem.Tak řeším,jestli poslat zpět nebo používat částečně nefunkční.Díky za rady

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 30. čer 2013 13:34:35

No, pokud nejsi uplne nesikovnej, tak si radeji objednej nahradni kryci sklo s digitizerem (10-20 USD obvykle free shipping), ono ti do 14-21 dnu dojde a vymenit to neni slozity.

Jinak klasicky zabalit a poslat na pandawill, coz vyjde na stejne penize za postovne ale bude trvat dlouho, nemaji problem s reklamacemi, mozna ze kdyz jim jen napises ze ti poslou rovnou ten digitizer.

ladaso
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: lenovo vibe p1

Příspěvek od ladaso » ned 30. čer 2013 21:07:55

Díky za radu.Sice jsem to sklo našel jen v jednom shopu za 40 dol.(mám star n800,do jiných tel. jsou za těch 10-20 dol),ale asi to risknu a opravu provedu sám,než to někam posílat.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » pon 01. črc 2013 21:05:09

nevíte někdo kody slevovych kuponu na minideal.net ??

Tam mám zcela novou NEGATIVNÍ zkušenost s aliexpress.com, konkrétně s J&H Group China (Mainland) (Guangdong) se 100% hodnocenim
Objednal jsem Hero V6888 za 87.99 USD, zaplatil a cekal, po tydnu jsem jim napsal jak je na tom moje objednavka a oni odepsali, ze se zpracovava, o 2 dny pozdeji den pred vyprsenim terminu mi napsali, ze vyrobcem dodany telefon ma vady a ze mi ho radeji neposlou, s prosbou abych objednavku zrusil ze sve strany jako duplicitni, odepsal jsem jim ze jim prodluzuju termin, aby mi napsali jaka je to vada a ze pockam na jiny kus. Odepsali mi ze uz dalsi kusy nebudou, ze se jedna o nefunkcnost mikrofonu, kouknul jsem se na jejich aktualni nabidku a tam telefon stale je ale za 107.77 USD, tak jsem jim napsal ze trvam na objednavce a ze jednoznacne nebudu rusit objednavku se lzivym zduvodnenim, ktere by me poskodilo pri vraceni penez. Odepsali tak, ze se da mluvit o zebrani o to abych jim neskazil hodnoceni.

Takze objednavku rusim s tim ze dodavatel odmitl zbozi zaslat, pokud nebudu mit do 24 h od nich potvrzeny to zruseni, tak budu muset podat stiznost na aliexpresu a budu na sve penize cekat minimalne 10 dni.

Takove sluzby at si strci dopr****. Kvuli podelanejm 400 ktery by na me prodelali z vlastni blbosti je mozny ze nebudu mit pro kluka vcas darek k narozeninam.

A ještě jednu POZITIVNÍ zkušenost s pandawill.com, musel sem taky zrušit objednávku, protože stále neví kdy by na mě přišla řada s Jiayu G4, napsal jsem jim na chat včera cca ve 22h a dneska v 10 dopo platba refundovana, objednavka uzavrena.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne stř 03. črc 2013 8:56:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo týmto porušuješ pravidlá fóra !!!

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 14. črc 2013 10:05:01

Tak pridam jednu negativni zkušenost s everbuing.com

Před 8 dny jsem si tam objednal na testovani IP kameru a par drobnosti do auta, cca asi za 70 USD, zaplatil paypalem a cekal, dnes mi prislo ze se cena kamerky mezitim zmenio O +30 USD (ano o 50% nahoru) a jestli jim to do 24h nedoplatim tak polozku vyskrtnou z objednavky. Tak jsem jim odepsal at zrusej celou objednavku.
Tak doufam, ze mi taky nezapomenou refundovat platbu.

INFO pro admina/moderátora a pod. - Prosím neslučovat k předchozímu příspěvku, v tomto tématu má smysl nechávat to odděleně, případně doplnit adresy a linky do prvního příspěvku na rychlý proklik.

EDIT by don_alex:
Ať tak, či tak, předchozí příspěvek je starý 14 dní, takže je to plně v souladu s pravidly. ;)

randompct
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Zuk Z2. Samsung S5. iPhone 5c. Nokia 5230
Tablet: Nexus 7 2, Onda V919

Příspěvek od randompct » pát 09. srp 2013 9:58:26

Tu som zhodnotil svoje minulomesacne objednavky ( hongkongeek, dx, ebay, focalprice, tinydeal ), mozem hodnotit len pozitivne.
http://home.hwworld.sk/hw/ostatne/cinska-objednavka-1
Phone : iPhone 5C,Zuk Z2,Samsung S5,Note 3 Pro 2/16GB,TLC 5022D,Lumia 535,Nokia 5230
Tablet :Nexus 7 2013, Onda V919
Others :Xiaomi Mi Band 1/1A/1S, MiKey, PB 10.400mAh
Previous :Redmi Note 4G (1/8GB + 2/16GB ),Cubot X17, Note 2 2/16GB, Elephone M2

Odpovědět

Zpět na „Pokec“