PokecOvěřené čínské obchody

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Gyd
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Twitter: Gyd
Tablet: Nexus 7 LTE

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od Gyd » čtv 15. srp 2013 8:35:12

Našel jsem pěkný přehled služeb pro sledování zásilek z Číny http://sinovia.cz/sledovani-zasilek-z-c ... ek299.html), co používáte vy?

O svých pohledem nejen na elektronické hračky píšu na GeekLife a taky na nejchytrejsihodinky.cz

jurasking
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Příspěvek od jurasking » čtv 05. zář 2013 22:19:38

Nenašel jsem vhodnější vlákno, tak píšu sem. Mám dotaz ohledně dopravy "číňana" do ČR.
Je lepší nechat si poslat DHLkem balík do práce do firmy, kde poštu přebírá recepční nebo domu, kde jsem jenom o víkendu, ale můžou převzít rodiče?
Singapore/Čína/Hong Kong post očekávám, že doručí česká pošta + DPH + 180,-? Díky.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pát 06. zář 2013 1:38:59

DHLkem poslat hlavně tam, kde není PSČ vedeno jako Remote Areas.
http://www.zasilkovasluzba.com/news/201 ... l-posrali/

Kapr99
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Příspěvek od Kapr99 » pát 06. zář 2013 20:34:24

Ahoj chci se zeptat procetl jsem tuto diskuzi a vsechno mozne.Nemam zadne zkusenosti s nakupem z ciny tak se chci zeptat.
Zalibil se mi mobil HDC S4 Legend ktery se da koupit okolo 200USD.Konkretne v e-shopu fastcardtech.com kde je za 195USD.
Jelikoz tomu ale az tak nerozumim(i kdyz uz vim ze si radeji priplatim za DHL) tak nevim jak presne na platbu.Paypal nemam a ani nevim jak je moc slozite/jednoduche si ho udelat a platit pres nej.Nebo vyuzit prevod penez bankou.
Pokud by mel nekdo nejaky zkusenosti rady/typy budu moc vdecny.

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » pát 06. zář 2013 21:42:13

Na fastu se dá tuším platit přímo kartou. Ale stejně si zařiď PayPal a buď si tam převeď potřebnou částku nebo napáruj platební kartu. Jinak než přes PayPal bych v Číně neplatil. Tedy krom aliexpresu který má svůj ochraný systém kupujících.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!

Kapr99
Stálý androiďák

Příspěvek od Kapr99 » pát 06. zář 2013 21:53:03

Jo taky jsem cetl ze radeji pres paypal nebo pres ten aliexpres.Nejak prestavam verit fastcardtechu ktery uvadi u tohoto telefonu

Kód: Vybrat vše

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend
o ktery mam zajem nepresne udaje nebo vazne nevim.Na kazde strance u tohoto mobilu pisou neco jineho(asi stejne tusim ze tam bude jak vsude MTK6589)jenze tento ma pry Universal 1,6Ghz a 2GB RAM...coz ale prisuzuji jejich cinske verzi antutu nebo nevim...
Nevadi mi ze by mel to MTK...ale radeji koupim od nekoho kdo netvrdi ze nema(i kdyz jsem jim psal mail a nejak Huyen tvrdil ze ma Universal CPU)

BTW toto pan tamanek napsal na mou otazku jake CPU tam je:
Repaly Time:2013-09-07 00:41:19
Answer:it is Universal5410 for the CPU, Thanks !

Takze abych to shrnul asi bude nejlepsi koupovat pres Aliexpres kde je to overene?

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » pát 06. zář 2013 21:58:22

To je ale pořád do kola. Pandawill, Antelife, minideal, tmallbox. Ověřené obchody. Platba přes PayPal. Stačí pročíst pár vláken.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!

Kapr99
Stálý androiďák

Příspěvek od Kapr99 » pát 06. zář 2013 22:16:48

To nevim co je jak ale v tomhle vlaknu je fastcardtech jako overeny obchod.No jeste se kouknu i tak zatim dekuju

edit unavix - dodržuj pravidla fóra, necituj poslední příspěvek.

bquano
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade ZTE V967s ComingSoon

Příspěvek od bquano » sob 07. zář 2013 20:33:35

Pridávam zlú skúsenosť s Dealextreme.com

10.8.2013 - objednal som si smartfon (zhruba 170 dolarov) , vsetko vyzeralo fajn.
14.8.2013 - napísali mi email že balík odoslali, mailom prišiel aj Tracking number, ktorý v ten deň ešte nefungoval. Ale na DX stránke na MY ORDERS som si všimol, že je tiež tracking number, avšak iný než ten čo mi prišiel mailom..
Po asi týždni od odoslania mi stále nešlo sledovať objednávku, tak som napísal na Online Chat Service a tam mi povedali, že pošta to neaktualizuje hneď, ale až po čase, že mám počkať ešte pár dní. Po ďalšom týždni mi stále nešlo sledovanie a balíčku nikde tak som im tam napísal zase. Odpoveď bola tá istá

Už ma to prestalo baviť, tak som tento týždeň písal na podporu(majú nato pracovníkov ktorí riešia problém o nedodaní zásielky do nejakej doby). Tam som vlastne dostal tu istú odpoveď. Medzitým som ale problém otvoril aj na ich fóre a tam mi povedali konečne niečo iné.
I cant track order after 20 days yet
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Hi i bought smartphone from dx.com 10.8.2013, DX sent it 14.8.2013 and the package do not arrived yet and i still cant track order. I am angry..

my tracking number is: RS901761042CH
and on my mail cames tracking number: RB631862700CN

can you help me? thank you
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Voriki Tuesday, September 03, 2013 7:29 PM Reply
This is what happened.
DX shipped the package RB631862700CN, but customs refused it(probably because it contained batteries) and returned it.
DX reshipped it under RS901761042CH through a different and more reliable courrier that can pass customs with batteries.

This as a result that you got some delay as the package circled around in China.
The problem DX still has is that they do not contact customers when this happens or notify about the change in tracking.

brancooo Wednesday, September 04, 2013 1:39 AM Reply
Therefore can it take 4 days until they shipped it from buying..
But email and DX.com informations updated in the same day.. In my opinion it should be trackable with the new tracking number but does not work neither

brancooo Wednesday, September 04, 2013 1:56 AM Reply
i wrote to online chat service twice but they know nothing..that i have to wait one more day...it does not solve anything

Happyvicky @DX Staff Wednesday, September 04, 2013 2:14 AM Reply
@brancooo
Sorry to reply so late.
Yes,as Voriki said,it has been returned by our custom and reshipped by a new post channel with RS901761042CH on 2013-8-20.
I tried to track it on http://www.17track.net and http://www.track-trace.com/post,there is no updated tracking infomation.
Could you please track it in 3-5 working days?

Happyvicky @DX Staff Wednesday, September 04, 2013 2:17 AM Reply
@brancooo
Or you can try to track it on http://www.swisspost.com/ in 3-5 days.

brancooo Wednesday, September 04, 2013 3:06 AM Reply
what? how do you know that ?

But tracking number RS901761042CH (newtracking number in your opinion) was on DX page also in 14.10.2013 when I received email with other tracking number. I noticed the difference previously before.

I dont believe that I will can track my package.
I contacted online chat service twice for past two weeks and they say anything about it. ??

Soo and can i now cancel the order?

V skratke dozvedel som sa tam toto...
Odoslali môj balík, ale obsahoval batériu tak ho spoločnosť vrátila a DX ho že vraj poslal po inej spoločnosti, tak preto tie rozdielne Tracking numbers.

Keď som sa to dozvedel, tak som hneď sprdol pracovníka, že on mi hovorí niečo úplne iné ako na fóre. Tak sa mi začal ospravedlňovať, že ma nechcel zaťažovať detailmi, ale že je to tak ako písali na tom fóre a že to poslali akýmsi offline spôsobom(pochopil som to tak, že sa nedá sledovať, on tvrdil niečo že aby to nezdržiavali úrady..) . Písal, že spravia čo bude v ich silách aby mi už prišiel balík a že ak budem mať ešte niečo tak sa mám ozvať.
S komunikáciou nebol problém. Odpísali do 24 hodín, niekedy okamžite.. ale nič nové som sa od nikoho znich nedozvedel

Takže toľko môj problém.. Dnes je 7.9.2013 a balík stále nemám doma a sledovať sa nedá.

Neviete čo sa dá robiť? Čítal som tu niečo o spore na paypal..

edit:
našiel som niečo o tom sporena pypal:
https://www.paypal-europe.com/cesky/sec ... twork.html
Podľa tohto mám 45 dní od objednania na nahlásenie sporu, tak ešte počkám do pondelka/utorka či to nepríde a potom nahlásim spor. Máte niekto s takýmto riešením skúsenosti?

dvzd

Příspěvek od dvzd » ned 08. zář 2013 5:40:47

Z dx.com přes China post to trvá opravdu dlouho, někdy mi přišlo zboží až za dva měsíce. Pokud po dvou měsících nepřišlo, bez problémů uznali reklamaci a dali vybrat, jestli chci peníze připsat na jejich účet pro další objednávku nebo refundovat zpět.

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » ned 08. zář 2013 8:55:56

Ted mam na ceste treti objednavku z dx a vsechny tri maji prubeh cca 7 dnu nez to poslou, za 3 dny zaslano do zamori, do 10 dnu v Praze a pak uz jen nahodna spozdeni na CP.

Maximalne 30 dnu doruceni, nejmene 16.

bquano
Stálý androiďák

Příspěvek od bquano » ned 08. zář 2013 10:59:16

Tiež som mal doteraz skúsenosti, že to bolo tak max do 3 týždňov doma, ale počul som aj o prípade že balík šiel 6 týždňov, kamarátovi sa tak stalo..
Myslím že na DX sú celkovo dobré ohlasy, takže asi nieje dôvod na stres. Ide len o to, že už sa prestávam aj tešiť na ten smartfón keď toľko musím čakať a hlavne, to že sa balík nedá sledovať

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 08. zář 2013 11:14:41

No u vsech e-shopu z ciziny bude ted "pred vanoci" dodani horsi a horsi, protoze nedrzi zbozi skladem prodlouzi se odeslani, prodlouzi se i cekani na prostor v letadle, prodlouzi se celni rizeni a to az na 30 dni jak zname ceskou postu.

bquano
Stálý androiďák

Dealextreme

Příspěvek od bquano » sob 14. zář 2013 18:14:22

Pokračovanie story: http://androidforum.cz/post654848.html#p651385

Zdravim..
No takže dnes máme 14.9.2013 a stále nedorazila zásielka z DX.
Písal som medzitým s ich pracovníkom a napísal som im, že počkám maximálne do ďalšieho týždňa, lebo potom odchádzam zo Slovenska a že to budem potom riešiť cez paypal keď tak.
Ale nato mi oni dnes (čo sa divím, že cez víkend odpisujú tiež) odpísali toto:
A staff has responded to your request. And your action is required.

Dear Customer,

Thanks for your reply.The order is returned to us by your Custom.
We can refund you, but the shiping fee $14should be deducted. The package is sent back so we should pay double to the shiping company. How about refunding you $154.6?
Looking forwarding to your reply.

Yours Sincerely,
Customer Service
Viete mi niekto povedať čo to znamená?, celkom tomu nerozumiem..

Autor tohoto vlákna
unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 14. zář 2013 18:57:29

No řek bych že se jim údajně vrátila zásilka a chtějí Ti vrátit peníze ale bez poštovného. Jestli sem to správně pochopil.
Bůh odpouští, JÁ NE!

bquano
Stálý androiďák

Příspěvek od bquano » sob 14. zář 2013 19:04:21

Tak podobne som to aj ja pochopil, ale nechapem jak nato prisli... Do vcera ani nevedeli kde je zasielka, a dnes pisu ze je na ceste k nim :shock:
Custom bude asi colnica ked som dobre pochopil.. Ale kazdopadne by mi mali vratit plnu sumu nie? Co mam ja s tym ze colnica im vratila naspat balicek..
Takže počkať ešte do pondelka či nahodou nepríde a tak otvorit spor na paypal? :?

pk76
Robot
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Příspěvek od pk76 » sob 14. zář 2013 19:21:33

Já bych spor otevřel hned. Není na co čekat dle jejich vyjádření ti nic nepřijde.

bquano
Stálý androiďák

Dealextreme

Příspěvek od bquano » sob 14. zář 2013 20:33:12

No otvoril som ten spor :) budem neskor informovat o priebehu.
Podla vas to uz tiez nepride nie? Takze si mozem rovno objednat ten mobil od ineho predajcu...etotalk :)

kebs
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini
Mobil 2 / ROM: Cubot GT99
Tablet: ASUS MeMo pad HD7 ME173X
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebs » pon 23. zář 2013 12:33:59

100% ti to zůstalo na poště(celnici Praha120) tam to může být max 10 dní(myslím) pak to automaticky posílají zpět. :) ;)
Obrázek

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » pon 23. zář 2013 14:39:27

Na vyclivaci poste to muze viset i mesice, na dodani celnich dokumentu cekaji 30 dni.

Krom toho by mu na cilovou adresu doslo oznameni, pripadne by na uvedeny telefon volal pracovnik posty. Sice na CP nadavam, ale ti lide kteri to maji na starosti delaji svoji praci az necekane dobre.

Ale neda se to vyloucit uplne, proto kdyz cekate zasilku z ciziny, tak se zaregistrujte k elektronicke komunikaci a vsechno z vyclivaci posty Vam prijde do mailu.
Viz. http://www.ceskaposta.cz/assets/nastroj ... ciziny.doc

kebs
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebs » úte 24. zář 2013 9:47:40

E: a ten formulář ti posílají stejně pokaždé já to vždy musím vyplnit a skenovat znova nechápu už jsem to udělal snad 10x
přijde ti: Plná moc, tenhle o zasílání přes mail,fotky balíku, obsah a nějaký sračky kolem zboží a co musíš podat za výpisy.

vždy přes malování upravím screen z banky tak platím mí dph popřípadě i cla

Nene, zrovna včera mi to přišlo do evidence to dal 20.09.2013

a píšou:

UPOZORŇUJEME, že v termínu do 07.10.2013, je nezbytné dodat požadované podklady, jinak bude zásilka poslána zpět odesílateli.

EDIT by don_alex:
Necituj předchozí příspěvek! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Obrázek

Vasekpasek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: ZTE v967s
Rom: Minideal ROM 1.05

Příspěvek od Vasekpasek » úte 24. zář 2013 11:58:17

Moje zkušenost s DX:
Mám tam v současnosti 4 objednávky, všechny údajně odeslaný, tracking number mi ale poslali k jediný z nich (ta je momentálně doručována poštou v České Lípě, takže se už těším). K ostatním poslali pouze mail, že to odeslali, nic víc. Na žádost (mailem) o číslo zásilky vůbec nereagují. Jedna z těch zásilek dorazila minulý týden, neměl jsem o ní vůbec žádné inofmrace a najednou sousedka (z paneláku!) přišla, že jí pošťačka dala můj balík. Fascinující.
Z toho vyplývá, že ještě někde plavou 2 zásilky, které byly údajně 9. září odeslány. Takže možnost je taková, že číňan klame a ještě neposlal. A nebo taky, že poslal, ale ztratila to pošta (u ČP bych se moc nedivil). No a nebo už má někdo z paneláku z mých objednávek radost :-( Jinými slovy, s těma dvěma zbylýma se už pomalu loučím :-(

kebs
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kebs » úte 24. zář 2013 12:14:15

z dx mi zatím přišlo všechno, ale když ti to projde bez clení, tak je to šok přijdeš domů a je to tam. To xkrát sem si říkal, že ten konťák na lodi spadl nebo ta posraná pošťačka nosí moje sluchátka za 4 dolary.... :D Sice je to kruté ani to čekání, ale ta komunikace s obchodem.To je tak všude. Reklamace je ale už úplně jiný kafe :D :D

většinou mi to stopnou a pak o řeším, takže vím, kdy co očekávat, ale jelikož to dělám denně, tak už pošťáci vědí co a jak.. :)

Největší hnus je ta prohlídka zásilky.... někdy fakt neuvěřitelné, jak to otvírají a potom na to naserou kilometry pásky ČP....
Obrázek

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 24. zář 2013 12:14:35

kebs píše:vždy přes malování upravím screen z banky tak platím mí dph popřípadě i cla
Kamaráde, jsi dobrej hazardér... Krácení daní je u nás tvrději postihovaným trestním činem, než vražda. :D
A ještě se tím veřejně chlubíš... Mno, když myslíš... :D

A znovu Tě žádám, odpusť si ty vulgarismy. Takhle si mluv doma, ne mezi slušnými lidmi.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Vasekpasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Vasekpasek » úte 24. zář 2013 18:09:01

kebs píše:z dx mi zatím přišlo všechno, ale když ti to projde bez clení, tak je to šok přijdeš domů a je to tam....
Nj, já taky netvrdím, že to nepřišlo/nepřijde. Spíš mě štve, že mi neposlali (ani přes mailový výzvy) čísla zásilek, takže pokud se někde kontejner zvrhne do moře nebo mou baterku do Samsunga bude používat sousedka (protože pošťačka jí to dá!!!), tak se to v podstatně ani nikdy nedovím :-(

dvzd

Příspěvek od dvzd » úte 24. zář 2013 19:46:45

Tak nejspíš to poslali bez možnosti sledovat zásilku, levné věci tak posílají přes China post. Možná sis mohl sledování zaplatit volbou dražší pošty.

xGrany
Robot
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Příspěvek od xGrany » úte 24. zář 2013 21:47:59

Moje zkusenost je, ze vetsinou zbozi do 20$ posilaji bez moznosti sledovani u free postovneho. Nekdo sledovani nabizi,ale za postovne uz se neco malo plati. Ale je to vzdy na prodejci. A proto je potreba si poradne procist a zvazit jaky druh dopravy zvolit.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » úte 24. zář 2013 21:57:06

No ja kvuli tomu objednavam z DX vzdycky mezi 20-30 USD, to uz jim stoji za track no a celnici to propusti bez dokladani a zdrzovani.

Bohuzel ta posledni dosla jen v bublinkove folii a vsechny papirove krabicky uvnitr byly rozmasirovany na sr**** ale kvalitni cinske zbozi to prezilo :-), akorat plastova trojzasuvka do auta je viditelne popraskana na 4 mistech dostala prdu, takze priste uz neobjednavam nic z pruhledneho materialu, aby to nebylo videt.

Ale vubec bych se nedivil kdyby to dostalo na prdel az u CP, protoze jsou potrhane a promackane i jejich pasky ktere tam logicky pribyly az v cechach. To me fascinuje, tisice kilometru to prezije nejspis bez uhony a nejvetsi cocku do dostane na poslednich 100 km.

EDIT: Nevyhlasime soutez Natoc si sveho balikáře?

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ceska-posta.html

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 25. zář 2013 7:27:25

Mne osobně z DX přišli poslední dvě zásilky (srpen a září) absolutně sešlapané. Obě kartonové krabičky přesně okopírovali tvar výrobku uvnitř. A to ty krabičky byly cca o 2-5cm na každou stranu větší než obsah. Jeden led reflektor přežil a druhý byl natolik poničený, že jsem to vyhodil. Za poslední rok mi ČP nezastavila jediný balík s cenou do $30. Příští věc z číny půjde přes DHL nebo UPC. Otázka je jestli to bude mít smysl.. z poslední roky se běžný čínský sortiment dá sehnat za podobné ceny i v čr. Čínu používám spíš jen na dodávku levných náhradních dílů a různých arduino pitomostí.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Vasekpasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Vasekpasek » stř 25. zář 2013 8:27:34

Hm, jasně, nedošlo mi, že u pošty zadarmo to vůbec jít sledovat nemusí. Tak ok, budu doufat, že to třeba ještě dorazí. Spíš mě fascinuje, že ČP funguje tak, že váš balík dá úplně v klidu sousedům (na vesnici bych to ještě bral, ale dát to jen tak někomu v paneláku, kde je 60 bytů...). Jestli to nedojde, tak se asi budu muset nad poštou příště zamyslet :-)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“