PokecCemu dat prednost Desire nebo Milestone?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Drak21

Cemu dat prednost Desire nebo Milestone?

Příspěvek od Drak21 » sob 03. dub 2010 18:16:24

Zdravím,
nemohu se rozhodnout zda si pořídit HTC Desire nebo Milestone,Motorola má klávesnici HTC zase silnější procesor.
Bude to můj první android doteď jsem měl wm,tak bych uvítal nějakou tu radu pro začátečníka :)

Dík za všechny postřehy

3miki3
Robot
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Cemu dat prednost Desire nebo Milestone?

Příspěvek od 3miki3 » sob 03. dub 2010 18:18:04

určitě MM ... aspoň pro mě není mobil bez HW klávesnice mobilem... ale mám dojem že se tu něco pdobného řešilo ...

atom631
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS 3

Příspěvek od atom631 » sob 03. dub 2010 18:20:50

Já bych vzal desire :). Po vic nez roce uzivani G1 jsem zjistil, ze odhadem 70% psani stejne pisu klavesnici na obrazovce. Desire ma silnejsi procak nez MM, a display ma dost velky, aby na nem slo psat.
T-mobile G1 -> Samsung galaxy S3 -> Ulefone be touch 2

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » sob 03. dub 2010 19:20:42

Co třeba Nexus One s Desire Fw.

qwake
Androiďák!

Příspěvek od qwake » sob 03. dub 2010 20:18:03

d750 píše:Co třeba Nexus One s Desire Fw.
Proč tedy rovnou nevzít Desire?
http://wenam.cz - Tvorba webových stránek

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 03. dub 2010 20:31:14

Protože Nexus je lepší jak po hardwarové stránce, tak po té, že má oficiální podporu Google, což je, jak jsme se už měli možnost přesvědčit u G1, Magicu a Hera, nezanedbatelná výhoda?

Nesli
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1

Příspěvek od Nesli » sob 03. dub 2010 22:59:02

TO Case : No, nevim tedy v cem na Nexus lepsi HW, Desire ma nepatrne vice RAM, jedine, co ma nexus navic je druhy mikrofon pro potlaceni sumu, jinak jsou si udenticke, pokud vim..

Jinak resim stejne dilema, zda Desire ci Milestone ( do tydne hodlam G1 vymenit), vede u me Milestone, ta HW klavesa je tedy aspon pro me opravdu potreba, pisu delsi texty a opravdu ji potrebuju, tj. vse zalezi na uzivateli, nehlede na pekne kovove zpracovani MM;)..CPU se neboj, CortexA8 je dostatecne silna zalezitost, kamos MM ma a mam ji osahanou az az, CPU je tak 3-4x vykonnejsi nez MSM72xx na 528mhz a system na MM je krasne plynuly;)
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA

Autor tohoto vlákna
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. dub 2010 23:21:17

to Nesli
Tak to jsi me potesil,mel jsem obavy o plynulost u MM.Na videjkach co behaji na youtube to vzdy tak nevypada a prisla me i mala citlivost displeje.Pokud jsi MM drzel v ruce muzes prosim popsat trochu jak se ti pozdava odezva na dotek ?

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » sob 03. dub 2010 23:46:31

No pravdu povediac,mal som motorolu a teraz mam nexus.A prave si clovek povie ze na pisanie dlhsich textov je lepsia motorola lenze po par slovach z tej klavesnice tak stipu prsty ze sa clovek nato vykasle a pise na SW klavesnici.motorola ma lepsie vyhotovenie,kvalitnejsie ale nexus resp desire vedie vo vsetkoml
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 03. dub 2010 23:54:58

Nesli píše:TO Case : No, nevim tedy v cem na Nexus lepsi HW, Desire ma nepatrne vice RAM, jedine, co ma nexus navic je druhy mikrofon pro potlaceni sumu, jinak jsou si udenticke, pokud vim..
Což není až tak zanedbatelná věc. Krom toho má poctivý trackball, což já osobně považuju taky za výhodu, má jiný hardware radia atd. Plus je z mého pohledu opravdu nezanedbatelná ta oficiální podpora od Google. Magic 32A je taky SKORO stejný jako G1/32B a má taky víc paměti, a přesto, nebo spíš právě proto potřebuje např. úplně jiný kernel, jehož zdrojáky z HTC dostat není zrovna snadné. Už několik měsíců např. HTC distribuuje pro 32A ROMky s updatovaným radiem, ale s vydáním zdrojáků kernelu pro nové radio se doteď neobtěžovalo, takže podle toho vývojářská scéna vypadá (jediný jakž takž stabilní kernel pro nové radio vlastní jeden čínskej parchant a odmítá komunitě uvolnit jeho zdrojáky - pokud je teda vůbec má, o čemž pravda už řada z nás dost pochybuje). O oficiálních updatech systému ani nemluvě (stačí se podívat na komedii kolem updatů pro Hero).

Kdepak, ze současných telefonů bych zcela jednoznačne volil jedině Nexus.

nadlabak
Androiďák!
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nadlabak » ned 04. dub 2010 1:56:36

Každý má jiné potřeby. Můžu jen nabídnout svůj pohled, nakonec už si to dotyčný musí přebrat sám.
Bez hardwarové klávesnice bych ten telefon (telefon?, kdeže... unixová mašina do kapsy) už dávno zahodil. (No dobře - daroval někomu jinému). A zabýval se něčím onačejším.
Kdekdo Motorolu kritizuje ohledně pomalého vydávání aktualizací. Řekl bych ale, že dvě doposud vydané aktualizace během 2-4 měsíců svědčí spíš o opaku.
Alespoň WVGA rozlišení displeje je zásadní věc. Taky jsem si na takový Android telefon musel pěkně dlouho počkat. Nelituju.
TI OMAP procesoru nemám co vyčítat. Svižnost, čili spokojenost.
Hardwarové zpracování je velmi slušné, kov má prostě něco do sebe. Jasně, váží víc než plastovky. Alespoň vím, jestli jsem ho nenechal válet u postele...

Klávesnice: mínus pro Desire.
Nemožnost bootovat vlastní kernel: mínus pro Milestone.
Naposledy upravil(a) nadlabak dne ned 04. dub 2010 9:24:28, celkem upraveno 1 x.

drak21
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Twitter: 21drak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drak21 » ned 04. dub 2010 7:56:01

To Case
Pokud to spravne chapu ty neresis ani tak pristroj jako podporu a proto volis Nexus.Takze pokud se budem bavit jen o zeleze
tak jsou pristroje skoro stejne (jeden klavesnice druhej track) co se tyce procesoru jsou s vykonem na stejno.

Chapu to dobre??

Wexter
Droid
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wexter » ned 04. dub 2010 8:21:37

ještě rozdíl Desire OLED vs MM TFT

Furret
Androiďák!

Příspěvek od Furret » ned 04. dub 2010 10:56:54

Já bych volil desire. Milestone má jen jedno pořádné + a tím je HW klávesnice. Pokud je to pro někoho rozhodující +, tak je rozhodnuto. Na druhou stranu Desire má lepší HW (procesor, ramka, AMOLED display) a i Sense může být považovaný za výrazné +. Pro mě HW klávesnice není tak důležitá, protože mám s HTC softwarovou, hlavně naležato, pozitivní zkušenosti, a to dokonce i na delší texty. Ačkoli to chce zvyk.
HTC Desire HD - 2.2 stock ROM

Case
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » ned 04. dub 2010 12:37:48

drak21: Ano, jsou "skoro" stejné. Na tom se klidně shodneme. Ovšem s velkým důrazem na "skoro".

lilColN
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lilColN » ned 04. dub 2010 13:11:46

Osobně bych volil HTC Desire. Od srpna mám HTC Hero a hrozně jsem si zvykl na Sense, které v MM není a na obrazovky tak není skoro co dát - dobře, samozřejmě vím, že se dají stáhnout Widgety, nebo nahrát jiné ROM, ale proč to dělat, když Desire to má v základu? Teď od pátku mám na pár dní (na testování) právě Milestone, od slovenského prodejce - běží na Androidu 2.1 a HW klávesnici skoro nepoužívám (jen jsem chtěl vyzkoušet jak se na ní píše). A nepíše se mi na ní 2x dobře. Rozhodně se dá psát rychleji v landscape modu, a to z důvodu, že tlačítka jsou poměrně malá a hlavně nejsou moc oddělená.

Takže pro mě klávesnice u telefonu, který má displej 3,7 palců opravdu nehraje moc velkou roli a proto jsem si už objednal HTC Desire.
Majitel HTC HERO WHITE | Webdesigner - PDesign.cz | Přispěvatel na googleandroid.cz

misa800
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus a Samsung Galaxy Note 2
Rom: 4.2.1 / 4.1.1

Příspěvek od misa800 » ned 04. dub 2010 13:44:00

Zdravim. Ja mel dlouho jasno o tom ze si poridim MM , ma kvalitni zpracovani a klavesku. Ale kdyz sem tesne pred koupi narazil na Desire zacal sem vazne vahat a studovat. Motorolu jsem mel jiz dukladne nastudovanou z youtube a for. Tak sem se vrhnul na Desire. A moje vyhodnoceni je : pro Desire hraje: procik , ramky , amoled , htc sense , a rychlejsi aktualizace. Pro MM hraje : zpracovani a klaveska. V ostatnim se mi zda Desire lepsi. Mam jiz desire objednan za 11700kc a v utery bych ho mel jiz mit. Kazdopadne oba tyto telefony jsou spickove stroje , klobouk dolu pred HTC I MOTOROLOU
Htc desire. Cyanogen mod 7.0.3 . CPU 1113Mhz

drak21
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drak21 » pon 05. dub 2010 11:36:51

No ted mam jeste vetsi bordel v rozhodnuti nez na pocatku :)
Do souboje co koupit jeste vlezl jeden uchazec N1:)
Tak to trochu zrekapituluju
Motorolka ma slabsi procak mensi ramku a zatim nemoznost nahrat varenou romku,slabsi fotak
Desire nema klavesku ale ma silnej proc a zatim asi nejvetsi ram, fotak jak foti nevim
N1 silnej procak slusnou ram a asi nejlepsi aktualizace ze strany goglu ale taky stoji nejvic cca 13,5t
Jeste nekdo poukazoval na sense u desire ze je dobre,no nevim ja si ho uzil dost na HD2 a celkem nic zvlasniho mimo to ze zabira hafo ram.
Jeste ceny MM 11t,Desire 11,5t,N1 13,5t
Po srovnani logicky odpada N1 je nejdrazsi a nabizi skoro to same co Desire (mimo tech aktualizaci)
Takze opet MM a DS,no jelikoz sense nijak neobdivuji a se soft klavesnici mam spatne zkusenosti jeste z HD2 kde preklepu diky citlivosti kapacitniho disp. bylo az az,jsem se rozhodnul pro MM.Ma klavesku ikdyz na ni ma dost lidi negativni nazor ale mel jsem N900 kde ta triradkova klaveska je hoodne podivna ale slo jen o zvyk.Po par hodinach psani to slo samo bez preklepu.Dale se me u MM aspon na fotkach co jsem videl libi jeji vzhled plus nekdo psal ze je pouzit kov coz me prijde super:)Asi tedy jedine co me vadi je ze foto pry je dost spatne kuli sumu na fotkach,netusim zda to nejaky soft odstrani.
Byl bych rad kdyby se vyjadril nejaky majitel MM ohledne tech fotek.

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » pon 05. dub 2010 13:05:23

uz je to nejaky mesiac co nemam motorolu ale foto sa mi zdalo celkom v pohode,az nato ze blesk mal strasne zly timing.
A neporovnavaj klavesnicu N900 s MM.N900 ku ma oproti motorole luxusnu klavesnicu :/
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » pon 05. dub 2010 13:07:44

OT na delarocka:
měl jsem chvíli n900 a klávesnice byla utrpení...říkáš tedy že na Milestone je ještě horší? To by jsi mě (jako rozhodovatele mezi MM, N1 a Desire) nepotěšil :(

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » pon 05. dub 2010 13:28:53

neviem ci mam citlive prsty alebo co ale ked som pisal povedsme dlhsi text zopar viet tak z pisania ma tak stipali ruky ze az.Toto sa mi stavalo na xperii alebo E75 az po dlhsej dobe pisania stale ale tuna tento efekt prisiel velmi rychlo.Stavalo sa mi to ze som sa nato pri dlhsich textoch vykaslal a pisal radsej na SW.Druha vec ktora je tam neprakticka je ze ten dpad je tam dost blbo umiesneny.Povedsme za mesiac pouzivania sa stalo ze som tri krat vytiahol klavesnicu preto som prave presiel na nexus.

drak21
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drak21 » pon 05. dub 2010 14:01:02

No pokud se na MM pise hur jak na N900 tak si tu klavesku fakt moc predstavit neumim.Na fotkach vypada jako velka a prehledna.

lilColN
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lilColN » pon 05. dub 2010 20:06:22

drak21 píše:No pokud se na MM pise hur jak na N900 tak si tu klavesku fakt moc predstavit neumim.Na fotkach vypada jako velka a prehledna.
Já teda v ruce N900 neměl, ale na MM se opravdu nepíše 2x dobře, na mě jsou ty tlačítka moc malá, dal jsem přednost landscape SW klávesnici :)
Majitel HTC HERO WHITE | Webdesigner - PDesign.cz | Přispěvatel na googleandroid.cz

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 05. dub 2010 21:09:16

S N900 jsem si chvili hral, ale to ovladani je naprosto sileny, zlatej Android ;)
No a uz vubec nechapu ten Nokia styl kdy vsechny top komunikatory jsou velky, tezky a hlavne tlusty cihly...

Jinak k tematu, pokud bych mohl vybirat jen mezi temato dvema, tak bych volil desire, ma lepsi hw vybavu a klavesnice mi nechybi. Pokud bych mohl vybrat i mimo tyto dva, tak bych volil Nexus, protoze se mi vic libi, je tam cisty Android a navic podpora ze strany HTC je strasna... (jestli to bude s Desire tak jako je to s Herem, tak to pro HTC asi moc dobre nebude)
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

nadlabak
Androiďák!
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nadlabak » pon 05. dub 2010 23:57:52

HW klávesnice: jde jen o to, jestli člověk někdy potřebuje na displeji vidět třeba i trochu víc něčeho jiného než tu SW klávesnici, když zrovna píše...

Dibli
Stálý androiďák

Příspěvek od Dibli » úte 06. dub 2010 16:06:07

Zdravíčko
měl sem možnost si osahat Desire a sám vlastním N1.Moje shrnutí ? To samé jen zlatý trackball :) a jak již bylo zmíněno je to ofiko od Googlu to znamená a teď budu citovat kolegu michpo je téměř stoprocentní jistota,že vše pojede bez problémů na N1.
Jinak nenech se nikým ovlivnit.Vždy jde o to jak ti které zařízení padne do ruky.Jestli opravdu často píšeš a dlouhé texty = MM
Pokud píšeš málo rozhodoval bych se mezi Desire a N1. A neboj měl sem podtaktovaný procesor na 600mhz a N1 stále ok ( jen názor na takt procesoru )
Jen omlouvám se za offtopic,ale abych zde nezpůsobil nějakou šílenou diskuzi s tím trackballem a optic joystickem jde jen o můj názor a samozřejmě se může od každého uživatele lišit.
HTC One X

drak21
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drak21 » úte 06. dub 2010 17:40:56

Dik za podporu pri rozhodovani o MM,dnes si pro ni jdu tak je rozhodnuto:P.Uz se moc tesim prvni android a hned takovej krasavec :D

KukBuk
Nové Androidě

Příspěvek od KukBuk » stř 07. dub 2010 11:39:29

Chtěl bych se zeptat majitelů Nexuse jak to řeší se zárukou, protože co vím tak se u nás oficiálně neprodává, tudíž při případné reklamaci to bude posílat do země kde jste to koupily?

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 12:19:55

KukBuk: projdi si témata o Nexu, tam se to řešilo. Ale usnadním ti práci - záruka na US Nexíky je rok a je u nás aplikovatelná v servisu VSP Data, což je autorizovanej servis pro htc zařízení. Ale jenom rok. - tedy oficiální htc záruka. Pak taky mám záručák od mobildicku kde mám záruku 2 roky - jenže tady tu záruku řeší mobildick.
No a druhá věc je že jsem ještě nikdy nepotřeboval reklamovat mobil (ťuk ťuk ťuk).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

KukBuk
Nové Androidě

Příspěvek od KukBuk » stř 07. dub 2010 18:09:37

Díky za odpoveď, 2x reklamoval jsem zatím pouze G1, tak mě zajímalo jak by se řešila případná reklamace.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“