PokecPár otázek na Android

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák
Reputace: 0

Pár otázek na Android

Příspěvek od FreeMan3109 » úte 06. dub 2010 23:30:39

Ahoj androiďáci :) potřeboval bych trochu objasnit pár věcí okolo Androidu. Plánuju koupit nějaké výkonnější zařízení (nejspíš HTC Desire), takže otázky např. na rychlost systému nebo podobně se budou týkat hlavně asi Nexus One, který má skoro stejný HW jako Desire, ale už je tu delší dobu. Pokud by měl někdo zkušenosti přímo s Desire tak tim líp, ale ještě ho u nás asi nikdo nemá.

Teď nějaké ty otázky:

1) Android se sám synchronizuje a připojuje na internet a tohle já nechci. Dá se nějak nastavit nebo pomocí nějaké aplikace vypnout automatické připojení? Třeba chci mít v telefonu aplikaci počasí, ale moc mě to nezajímá jenom občas jak bude zítra, takže bych si ten den jenom stáhnul předpověď a ne aby se to samo pořád připojovalo. Další věc je lze vybrat přístupový bod (wifi, gprs...)?

2) Jsem docela hračička a rád zkouším nové věci. Dělá Androidu problém mít v telefonu třeba přes 100 aplikací a her? Je to potom nějak znát na rychlosti a stabilitě systému?

3) Jsou na Android nějaké aplikace jako např. Total commander a něco na archivy (rar, zip, 7z...)? Jde mi třeba o to jestli si na Androidu můžu stáhnout film v partech a pak ho rozbalit a zkouknout je to možné? Jak je to obecně s přílohama v mailu nebo podporou typů dokumentů můžu si stáhnout cokoliv nebo jenom to co dokáže Android otevřít?

4) Kolik takový výkonnější zařízení s Androidem zvládne na ráz aplikací (multitasking)? Je možné např. stahovat třeba film přes webový prohlížeč k tomu si prohlížet něco na netu (přibližně 5 panelů), poslouchat hudbu a mít k tomu puštěný nějaký další přibližně 3 běžný aplikace (pdf, kalendář, rss čtečku)?

Android je docela mladý systém a zatim s nim nemám zkušenosti. Teď mám Nokii N95 8GB a uvažuji o koupi něčeho novějšího. Ve výběru je zatim HTC HD2 a HTC Desire, ale spíš mě láká víc ten Android, protože s WM jsou někdy docela problémy a vadí mi takové základní věci jako omezení na 65k barev a další blbosti. Navíc některé HD2 má problém s displejem a podle lidí na XDA to má přes 40% uživatelů.

machalda
Stálý androiďák

Re: Pár otázek na Android

Příspěvek od machalda » stř 07. dub 2010 5:16:37

1) Ano, jednodoše stahneš aplikace která ti změní APN a jednoduše žýdný data neprojdou (aspoň myslim že mění apn, sam to nepouzivam)
2) 100 aplikaci a her sem asi ještě neměl, ale i když sem jich měl víc nepozoroval sem ani na G1 nějaký znatelný zpomalení, i když nějaky třeba při prochazení menu bude(jediný co mě štve je že když prochazím soubory v nějakym file manageru tak mi dcla dost laguje při vytvaření náhledů)
3) Samozřejmě že sou fajl menežři, hodně z nich umí pracovat i s archívama(některý trochu divně, ale umí)
4) Závisí na volných ramkách a taky závisí o jaky aplikace de, třeba s hudbou, gtalkem, stahvanim v prohližeči neni určitě problem pze maj jakousi servisni část která je udrží v provozu i když se menšíma nárokama na ram... v tomhle si nemužu bejt jistej ale myslim si ze to co popisujes by n1/desire udrzel

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 7:14:01

1) u htc Desire se dá přímo vypnout mobilní síť, nepotřebuješ tedy APNdroid jak ti radil machalda.
2)Pokud se vejdou do paměti, neni to problém. Ale to hračičkovství tě přejde, momentálně operuju s cca 30 aplikacema a víc ani nepotřebuju...
3) Tak stahování v částech fakt nevim, nehledě na to že v současný době potřebuješ mít film v .h264 kodeku a kontejneru .mp4 - což většina filmů na rapidshare neni. Takže nejdřív překonvertovat. Ten filemanager existuje, v mnoha podobách.
4)Na Desiru bez problémů, na G1 by to ani nešlo.

HD2 je pěkný zařízení bržděný špatným OS. WindowsMobile ještě stále nejsou moc upravený pro kapacitní displej a u HD2 je to občas znát.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

TMa24
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » stř 07. dub 2010 8:52:52

ale v dnesnej dobe uz ho HD2 napchaš android 2.1. a taktiež aj do HTC Touch HD, HTC Touch Diamond2, Pro2 alebo HTC Touch Diamond

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F9Opv9w2 ... r_embedded[/youtube]

zdroj: PDA.sk

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » stř 07. dub 2010 9:22:36

2) Aplikací můžeš mít kolik chceš jeden čas sem měl kolem 850 app.
3) Komprese není problém: zip, rar, 7zip, gzip, tar, bzip2 jedou v pohodě i s archivy. Email taky není nijak omezen stáhneš v klidu všechny soubory.
4) Zrovna my běží na N1 52 aplikací prostě je to otázka volné ram. Jinak poslouchat hudbu, prohlížet www stránky a kecat přes gtalk není problém i na G1.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 12:30:54

Díky za odpovědi. S tim videem je to teda jedno, když to umí jenom mp4 já myslel, že to přehraje normálně avička nebo je na to aspoň nějakej software.
ramon.dexter píše:1) u htc Desire se dá přímo vypnout mobilní síť, nepotřebuješ tedy APNdroid jak ti radil machalda.
Tohle si asi špatně pochopil. Když vypnu mobilní síť tak přeci přestanu přijímat hovory ne? Já jsem chtěl jenom ovládat připojení na net takže třeba abych mohl doma aktualizovat věci přes wifi a venku to mít vypnutý a když bych potřeboval, tak to aktualizovat manuálně. Nechci aby se mi Android pořád sám připojoval a něco stahoval na symbianu s tímhle neni problém a dá se tam nastavit i výchozí bod to znamená, že si nastavim domácí wifi a přes tu se to připojuje a když neni v dohledu, tak mi nabídne spojení přes mobilní síť nebo jinou wifi. Já jsem právě četl, že Android si leze na net jak chce a právě proto mě zajímá jestli se to dá nějak ovládat, protože třeba na symbianu když chce něco na net se mi zeptá na spojení a u Androidu myslím že ne a to mě právě zajímá jestli to lze nějak ovládat.

zaja64
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Y 6 II Xiaomi redmi note 4 3-32 Gb Global
Mobil 2 / ROM: OSF ZTE Blade, G1 ,G1310, lark cirrus 4,5,prestigi
Tablet: lark ultimate 7 i

Příspěvek od zaja64 » stř 07. dub 2010 12:34:58

avi soubory (dif x) ,wmw,mpg přehraješ s pomocí aplikace xyflash(funguje i na G1 ale je to trhané)

zaja64
1.Orange San Francisko ZTE Blade root GEN 2 2.ZTE Blade czech distrGEN2 Swedish Snow 6,root
3.G1 root p.e.m.l.i.k. 7.00 16GB class6 4.Gsmart G1310 rom V050.1.Pl CE 2 simm,root
5.Lark ciruss 4,5 root 6.Prestigio 5455 duo,
7.Huawei Y6,8.Huawei Y 6 II 9.Xiaomi redmi note 3 Pro 32 GB SE

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 07. dub 2010 12:43:33

FreeMan3109:
Ty nemáš aktivovaný mobilní internet u operátora?
Celý Android je pak o něčem jiném :)

martan1981
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od martan1981 » stř 07. dub 2010 12:45:05

FreeMan3109 píše:Díky za odpovědi. S tim videem je to teda jedno, když to umí jenom mp4 já myslel, že to přehraje normálně avička nebo je na to aspoň nějakej software.
ramon.dexter píše:1) u htc Desire se dá přímo vypnout mobilní síť, nepotřebuješ tedy APNdroid jak ti radil machalda.
Tohle si asi špatně pochopil. Když vypnu mobilní síť tak přeci přestanu přijímat hovory ne? Já jsem chtěl jenom ovládat připojení na net takže třeba abych mohl doma aktualizovat věci přes wifi a venku to mít vypnutý a když bych potřeboval, tak to aktualizovat manuálně. Nechci aby se mi Android pořád sám připojoval a něco stahoval na symbianu s tímhle neni problém a dá se tam nastavit i výchozí bod to znamená, že si nastavim domácí wifi a přes tu se to připojuje a když neni v dohledu, tak mi nabídne spojení přes mobilní síť nebo jinou wifi. Já jsem právě četl, že Android si leze na net jak chce a právě proto mě zajímá jestli se to dá nějak ovládat, protože třeba na symbianu když chce něco na net se mi zeptá na spojení a u Androidu myslím že ne a to mě právě zajímá jestli to lze nějak ovládat.
Zle to napisal. HTC pridava do menu polozku Mobile Data, alebo tak nejak, ktoru ked odskrtnes, tak sa nepripoji na net, teda vypne data, ale hovory samozrejme idu dalej.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 13:38:21

Tak takhle jo to teda jenom vypíná datový přenosy. Když tohle použiju tak mi nepůjdou žádný data nebo jenom ty přes mobilní síť? Mám tím přesně namysli jestli můžu používat wifi když mám vypnuté ty Mobile Data.

unavensluncem
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavensluncem » stř 07. dub 2010 13:48:05

Jenom pres mobilni sit... Tzn. wifi pobezi normalne, to je uplne jiny /dev, jsou na sobe nezavisle...
US HTC Dream - SuperE 1.0.2

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 14:16:54

Tak přesně tohle jsem potřeboval. Ještě bych měl asi dvě poslední otázky:

1) Koukal jsem se tady do odkazů kde jsou různé stránky s aplikacema pro Android, ale je jich dost málo třeba kolem 100 jich tam bylo a podle informací by jich mělo být přes 30k je nějaká stránka kde se dají stahovat (kupovat, ale většina je asi free) protože nevim o ničem kde by jich bylo tolik a market u nás nefunguje.

2) Má význam kupovat 16 GB kartu větší rychlosti než class 2 pokud je mi jedno jak dlouho se to bude kopírovat z pc na kartu? Myslím tím třeba když budu mít aplikace na kartě a budu je v telefonu spouštět jestli je to stejný nebo rychlejší přístroje jako třeba Desire už využijí vyšší rychlost karty. Prostě celkově mi jde o to jestli telefon jako Desire využije rychlejší kartu než class 2 nebo to bude stejný a class 2 v něm pojede stejně rychle jako třeba class 6.

machalda
Stálý androiďák

Příspěvek od machalda » stř 07. dub 2010 15:24:42

FreeMan3109 píše:Tak přesně tohle jsem potřeboval. Ještě bych měl asi dvě poslední otázky:

1) Koukal jsem se tady do odkazů kde jsou různé stránky s aplikacema pro Android, ale je jich dost málo třeba kolem 100 jich tam bylo a podle informací by jich mělo být přes 30k je nějaká stránka kde se dají stahovat (kupovat, ale většina je asi free) protože nevim o ničem kde by jich bylo tolik a market u nás nefunguje.

2) Má význam kupovat 16 GB kartu větší rychlosti než class 2 pokud je mi jedno jak dlouho se to bude kopírovat z pc na kartu? Myslím tím třeba když budu mít aplikace na kartě a budu je v telefonu spouštět jestli je to stejný nebo rychlejší přístroje jako třeba Desire už využijí vyšší rychlost karty. Prostě celkově mi jde o to jestli telefon jako Desire využije rychlejší kartu než class 2 nebo to bude stejný a class 2 v něm pojede stejně rychle jako třeba class 6.
1) Osobně preferuju http://www.cyrket.com/

2) S pristrojem ktery ma dost ramek cili nebude nikdy potreba pouzivat kartu na swap atp a pokud je karta dost rychla na prenos videa v nejaky rozumny kvalite tak nevidim duvod proc kupovat drazsi kartu.. ale tohle at ti radsi odpovi nekdo kdo ma n1 nebo vykonejsi pristroje :)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 16:09:41

no, k tý kartě: i u N1 a nasazení Desire ROM se mluví o swapu. Já ho nepoužívám, ale mluví se o něm. A abych pravdu řek, jestli si mám vybrat čekání na nahrání souborů 5 minut nebo minutu, vyberu si minutu.

Jo a ještě k marketu a aplikacím: z počítače si ty aplikace nemůžeš stahovat, to prostě nejde. Důvod - ochrana proti pirátům. Market u nás samozřejmě funguje, jenom nejsou vidět aplikace za peníze, kterých je pořád menšina (a většina app má variantu zadarmo s reklamou, takže to až takovej problém neni)

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 16:19:44

ramon.dexter píše:no, k tý kartě: i u N1 a nasazení Desire ROM se mluví o swapu. Já ho nepoužívám, ale mluví se o něm. A abych pravdu řek, jestli si mám vybrat čekání na nahrání souborů 5 minut nebo minutu, vyberu si minutu.
Mluvíš o nahrání souborů v telefonu nebo při kopírování z PC na kartu? Já právě nevim jestli mobilní zařízení (i když už docela výkonné) zvládne využít vyšší rychlosti u těch karet.
ramon.dexter píše:Jo a ještě k marketu a aplikacím: z počítače si ty aplikace nemůžeš stahovat, to prostě nejde. Důvod - ochrana proti pirátům. Market u nás samozřejmě funguje, jenom nejsou vidět aplikace za peníze, kterých je pořád menšina (a většina app má variantu zadarmo s reklamou, takže to až takovej problém neni)
Takže z PC ty aplikace nenahraju ani když mam rootlej telefon?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 16:24:13

freeman: no, jelikož taková RAM pamět má řádově mnohem vyšší rychlost než flash paměť a jelikož je v nových zařízeních 1GHz procesor, fakt nevidim důvod proč by to těch 10MB/s nemělo zvládnout.
Samozřejmě jsem tam mluvil o kopírování PC>telefon. Jiný kopírování je mi celkem fuk, ale občas se mi stane že někam vyrážim a na poslední chvíli si chci něco rychle zkopírovat.

K aplikacím: pokud máš root, můžeš si přes terminál a adb consoli ty aplikace z PC instalovat. Ale pozor, neni to klikátko a můžeš si to tímhle způsobem docela slušně rozorat. Plus ještě to že do PC se ty aplikace z marketu nedají stahovat. Takže leda warez a to je stejně jednodušší si ty app hodit na kartu a instalovat je v telefonu. Rozhodně neexistuje něco jako iTunes pro iPhone.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 16:55:46

Takže kartu asi radši rychlejší než pomalejší, když ten telefon docela výkon má, tak aby ho to náhodou trochu nebrzdilo.

Ty aplikace pořád nějak nechápu. Před tím jsi psal, že aplikace tam z PC nejdou dostat a to jsem pochopil tak, že si je můžu stáhnout jenom pomocí mobilu z netu (market). Teď píšeš, že je jednodušší tu aplikaci hodit na kartu a nainstalovat než to dělat přes root. Tohle jsem teda moc nepochopil jednou píšeš, že to z PC nejde a potom píšeš, že se to má nahrát na kartu tak nevim :D

pic
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6303
Tablet: Asus MeMO Pad HD7
Rom: Originál

Příspěvek od pic » stř 07. dub 2010 17:03:11

aplikace jdou nahrat z pc na kartu a pak naistalovat (neni potreba ani root prava) ;)
2009: htc click, 2.3 ROM: CM Gingerbread (darováno)
2013: Asus HD7, 4.2.4. ROM original
Na telefonování: Nokia 6303i (vykoupaná v moři)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 18:06:21

freeman: Tak znova. Oficiální cesta instalace aplikací je Market (psáno s velkým M). Z toho lze stahovat jen a pouze v telefonu. V PC ho lze POUZE prohlížet. Ovšem instalace samotná neni omezená jenom na Market - můžeš povolit instalaci z "neznámých zdrojů", kdy si ty aplikace nastahuješ kde tě napadne a ručně nainstaluješ. Instalace z PC jde jenom přes terminál, protože jaksi chybí nějaká grafická aplikace typu ActiveSync nebo iTunes + tenhle postup JENOM pokud máš root (pokud máš root, přicházíš o záruku).

Takže oficiálně lze aplikace jenom z Marketu a instalace jenom v telefonu, neoficiálně to jde i z PC ale chce to něco znát a vědět.

Už jsi to pochopil? Jednodušejc už to napsat neumim.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 18:20:33

No já to chápu to si mohl napsat rovnou, že tím z PC myslíš přes nějakou aplikaci jako itunes. Chtěl jsem jenom vědět jestli tam nějak dostanu aplikace který budu mít v PC to znamená jakkoliv většinou se to dělá nahráním na kartu takhle je to i u symbianu.

K tomu terminálu. Myslíš jako terminál v PC nebo přes SSH pod rootem se připojit k Androidu? Normálně bych to pochopil, ale vzhledem k tomu, že Android je postavený na linuxu to může být obojí. Jinak s terminálem na linuxu nemám problém, tak si myslim, že tohle bych v pohodě zvládnul.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 18:37:12

freeman: no, technicky to je jedno jestli přes linuxovej bash nebo přes cmd ve windows. Nejde to přímo, je k tomu potřeba adb démon kterej stáhneš s android sdk. Ten adb démon potom právě dělá ty různý opičárny v telefonu, jmenovitě instalace, přesunování a podobně. Samozřejmě je verze pro win i pro linuch.

K tomu si prolez sekci rooting/firmware kde je toho o týhle problematice řečeno dost a dost. A případně se podívej na xda-developers fórum, tam je toho taky dost ;)

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » stř 07. dub 2010 19:03:58

Ok kouknu na to. Díky za odpovědi, vypadá to, že HTC Desire je povedenej telefon zatim u mě vede, tak až se trochu více zorientuju v Androidu, tak si ho třeba i koupím :)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 07. dub 2010 19:33:11

freeman: pro orientaci v androidu ti silně doporučuju stáhnout si sdk, je v něm emulátor a tam se ty základy naučíš snadno. Já to tak dělal a jsem za to rád.

Autor tohoto vlákna
FreeMan3109
Stálý androiďák

Příspěvek od FreeMan3109 » čtv 08. dub 2010 11:51:23

Tak mě napadla další otázka :D Co jsem tak koukal obecně na Android, tak ten systém chce Google účet. Když mám na vlastní doméně Google apps (mail, kalendář...) bude to fungovat když tam zadám tu vlastní doménu nebo to funguje jenom s neco@gmail.com?

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » čtv 08. dub 2010 22:54:35

Něco ti fungovat bude, něco ne. Je tu o tom vlákno s řadou informací, hledej.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“