PokecDotazy ohledně Nexus One a Androidu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Dzordano_Bruno
Nové Androidě
Reputace: 0

Dotazy ohledně Nexus One a Androidu

Příspěvek od Dzordano_Bruno » sob 10. dub 2010 14:33:46

Dobrý den,
nedalo mi to a ihned jsem se zaregistroval, abych našel odpovědi na mé otázky. Doufám, že nebudou nijak záludné a budete mít chuť mi poradit. Pročetl jsem fórum a dozvěděl se poměrně zajímavé věci, ale něco mi prostě stále uniká.
Rád bych si pořídil nexus one až v prodejnách českých operátorů, popř. v českých krámech s CZ lokalizací, ale to je vedlejší. Spíš by mě zajímalo:
1. kdy se k nám tento telefon dostane?
2. Internet bych v nexusu používal doma přes wifi, pochopil jsem, že telefon zvládá mít všechny datové přenosy odpojené a po vstupu do signálu wifi se telefon automaticky připojí. Jediné u čeho si nejsem jistý, jak bude celkově probíhat nastavení telefonu právě na tuto službu. Program, který vypíná data je volně na marketu, takže v tom problém nevidím. Spíš v celkovém nastavení.
3. samotná navigace. Nejsem si jistý, že budu ochotný někdy v budoucnu se v telefonu hrabat tak, že bych dělal nové romky a další věcí. Rád bych telefon měl takový, jako když ho vybalíte z krabice. Je tedy možné sehnat na marketu aplikaci na navigace, které budou fungovat offline a budou zdarma. Popř. po mém požadavku se připojí na internet, sosne se aktualizace a pak zase ručně vypnu. Nebo budu muset zaplatit za navigaci, popř. jí ukrást prostřednictvím nějakého serveru. Ale to kradení je vlastně možné jen v případě předělání telefonu jako je to u Iphone na JAilBreak a tomu se chci právě vyhnout. Jsem cyklista a proto bych využil samotné mapy a dále pak navigaci s hlasem.
4. Nejsem příznivcem tuny aplikací a jejich nutnému nahrávání do telefonu, aby mi vůbec telefon ukazoval zmeškané hovory. To by měl dle mě umět android už od prvopočátku, ano?
5. Internet. hodně se mluví o tom, že dnešní mobily opravdu jsou k ničemu bez internetu. Ano interet beru, ale jen wifi v hospodách a doma. Klasiky paušální internet v mobilu vím, že nevyužiji. Je tedy problém v tom, jak si představuji využití telefonu nebo je opravdu nezbytně nutné mít telefon pořád na netu?

Předem děkuji moc za odpovědi a přeji hezký den. S pozdravem Jiří Am.

bagrcoufal
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: nexus one

Re: Dotazy ohledně Nexus One a Androidu

Příspěvek od bagrcoufal » sob 10. dub 2010 15:05:25

no ahoj, dalsi co nezna "hledat" te pekne vitame a kdyz sis dal tu praci z registraci skus o kousek popojit a precist si vlakna co se te zajimaji (tebe evidentne vlakno nexus one :D) a nezapomen na vlakno o pravidlech atd... jsou tam vsechny tve otazky dopodrobna, kdyz ted budu hledat vsechny vlakna pro tebe stravim tim hodinu kterou muzu venovat nekomu kdo opravdu vlakna cte a potrebuje a zaslouzi si pomoc. ver ze vse na co se ptas je tu XXX zminovano a hodne podrobne.
nexus one zpet z opravy HURAAA (kurna uz podruhy)
Kingsto​n SDHC 8GB 6 class
Holder Mount Car Charger For HTC Google Nexus One

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » sob 10. dub 2010 16:18:18

Nechci tě děsit ale jestli už ted zvažuješ že si nepořidíš mobilní připojení na net tak ti spíše doporučuji zainvestovat do nějaké nokie něž vyhazovat 12 litru ha hiend telefon.

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » sob 10. dub 2010 16:31:51

Zase tak černě bych to neviděl ;) . Pokud se pohybuješ v prostředí kde máš občas wifi signál, tak není problém si tu wifi a synchronizaci na chvíli zapnout, prolouskat maily, web a popř. pokecat nějakým kecálkem (nimbuzz a pod). I když mám mobilní net, tak většinu času jedu přes wifi, kterou mám většinou v dosahu.

bagrcoufal
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: nexus one

Příspěvek od bagrcoufal » sob 10. dub 2010 17:44:09

no je fakt ze zaplatpambu za wifi. :) v cechach nejaky ty levny data se daj poridit na den, na mesic, podle toho kde clovek je tak se to da dobre kombinovat. ale mimo republiku???? nastesti uz i tady v asii je wifi hromada rekl bych vice nez v evrope. :DD
nexus one zpet z opravy HURAAA (kurna uz podruhy)
Kingsto​n SDHC 8GB 6 class
Holder Mount Car Charger For HTC Google Nexus One

Autor tohoto vlákna
Dzordano_Bruno
Nové Androidě

Příspěvek od Dzordano_Bruno » ned 11. dub 2010 8:39:08

bagrcoufal píše:no ahoj, dalsi co nezna "hledat" te pekne vitame a kdyz sis dal tu praci z registraci skus o kousek popojit a precist si vlakna co se te zajimaji (tebe evidentne vlakno nexus one :D) a nezapomen na vlakno o pravidlech atd... jsou tam vsechny tve otazky dopodrobna, kdyz ted budu hledat vsechny vlakna pro tebe stravim tim hodinu kterou muzu venovat nekomu kdo opravdu vlakna cte a potrebuje a zaslouzi si pomoc. ver ze vse na co se ptas je tu XXX zminovano a hodne podrobne.

Dobře, omlouvám se. Ještě to tady znovu prolouskám:))

Jinak k internetu v mobilu. Já osobně bych měl denně internet doma v mobilu. Pak když půjdu do města, tak v Plzni kde bydlím je snad v každé hospodě, hypermarketu wifi, takže bych neviděl problém s připojím. Jediný problém může nastat v případě výlet udo divočiny a zahraničí. Při nějakém trekku budu mít signál a tak není problém si zaplatit internet na den a v zahraničí wifi taky bude:) Osobně nepotřebuji internet tak moc, že bych si ho musel paušálně platit.
Rád bych si vytvořil paušál u vodafone. Tam je net za 180,- ale max. 100MB měsíčně. To mi přijde hodnota opravdu jen na mail, stránky a minimální stahování příloh. Na nic víc to asi nebude. A a za 500 jsou 3GB, jenže dávat měísčně třeba 1000 za paušál se mi nechce. Radši telefonuji a píšu sms, proto si dám lepší služby zde a net v případě zájmu zaplatím na den:)

Pročtu si téma nexus a snad najdu odpovědi.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » ned 11. dub 2010 8:51:12

U Vodafone jsem 2x dosáhl toho, že mi poslali sms: Dosáhli jste 90% limitu datových přenosů, při dosažení 100% vám bude snížena rychlost.
A pokaždé jsem stahoval nějaký apk z Marketu, jejichž velikost se pohybovala kolem 5MB.
Myslím, že prohlížením stránek, map, mailů na rozumné úrovni toho FUP nedosáhneš, troufl bych si tvrdit, nikdy! A nenech se mýlit, oni mají 100MB limit, ale to neznamená, že ti pak net nepojede...jede dál, pouze je snížena rychlost (sice drasticky, ale na aktualizaci počasí to stačí).

Autor tohoto vlákna
Dzordano_Bruno
Nové Androidě

Příspěvek od Dzordano_Bruno » ned 11. dub 2010 12:58:49

Tak přesně to jsem si myslel, že se nebude jednat o úplné utnutí netu, ale o jeho omezení v rychlosti.
Přečetl jsem snad vše, co je o nexusu, ale pořád si nejsem jistý a to možná vlastně nikdo, kdy přijde na náš trh. Proto zatím jen tak přemýšlím jestlio nexus, či desire. Ale nexus se mi líbí mnohem více...

Ještě is něco přečtu o navigacích a snad z toho budu zase vědět víc. Ale jak tam tuším, navigaci si budu muset nějakým zplsem ukradnout, aby mi šla, když u nás ještě nejde kupovat aplikace:(

Odpovědět

Zpět na „Pokec“