PokecZ SGS3 na Nexus 4

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 32GB

Re: Galaxy S III - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 9:03:59

Všechno co padlo v posledních postech můžu z vlastní zkušenosti potvrdit.
Ano, iPhone je prostě vyladěnější než Androidy, ale ne každý snese jeho omezení a není jich málo. Dělají si vlastní OS pro vlastní HW, takže není divu.
S3 je housek dobrého hardware (až na displej který se mi subjektivně nelíbil, ale to je můj problém a tragické zpracování. Třem lidem okolo mě pradknul rámeček, nebo mají i jiný problém z krytem. Ten můj byl třeba zase větší a nesedel, někomu se loupe barva, někomu praská) ale nástavba a tuna balastu z něj dělá (alespoň pro mě) nepoužitelné zařízení, které mě denně něčím štvalo a zdržovalo. Potvrzuji i poslední větu a to je svižnost Nexusu na který jsem přešel. I když je to až na 2GB ramku a rychlejší procesor podobné zařízení, je tak moc jiný, že bych nevěřil nemít ho.

pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

Z SGS3 na Nexus 4

Příspěvek od pRo_lama » čtv 23. kvě 2013 9:16:14

Nedá mi na tvoj príspevok nereagovať.

To čo píšeš ohľadom problému s krytom, rámom a podobné nemôžem okomentovať, lebo ani jedna vec sa ma netýka a to mobil mám už 9 mesiacov. Starám sa o neho a je s ním zaobchádzané ako v bavlnke. ;)

Avšak čo sa týka SW, tak tam už musím pár veci vyjasniť. Tipujem, že na S3-ke máš STOCK ROM so všetkými apps od Samsungu, prípadne operátora. STOCK ROM od výrobcu sa nikdy nebude môcť vyrovnať čistému Androidu od Google, to je jedna vec. Porovnávaj porovnateľné. ;) Ak ťa štve bloatware v mobile, tak aký je problém dať ho preč, prípadne dať tam custom ROM podľa chuti. V tomto nevidím žiadny problém a tým pádom sa na toto nemôžeš sťažovať. Android OS je OS, ktorý si musíš vyladiť podľa seba a nie podľa výrobcu, takže ďalšia vec, ktorá sa dá spochybniť. ;)

Nakoniec iba dodám, že momentálne používam WanamLite V7.0 ROM so základom z leak-u 4.2.2 a chlape, tak rýchlu S3-ku som zatiaľ nemal na žiadnej inej ROM a STOCK sa môže oproti tomuto schovať. Ako si mobil upravíš, tak ho budeš mať. Ale pokiaľ budeš mať všetko základné a budeš hovoriť, že je na nič, tak treba aj vyskúšať druhú stránku celej veci a nie meniť hneď mobil. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 9:42:52

pRo_lama: Neber moje připomínky zle, já jen diskutoval s klukama nade mnou. S3 jsem poslal o dům dál a mám totální klídek, čili nemám důvod problémy s ním nějak aktivně řešit. Jen jsem napsal svůj postřeh.

Ad rámeček a kryt: Můj mi už z výroby nepasoval a padal dolů, vyměneno na počkání zadarmo, no problem.
K telefonu jsem se choval normálně. Žádná fólie, pouzdro, ale zase ne v zadní kapse s klíčema. Prasklý rámeček jsem neměl.
Jeden ze tří lidí o kterých píšu telefon lehce upustil na koberec, jenže další dva na něm mají fólie, pouzdra a je to mazel, těm kryt taky prasknul i přes to, že se o něj starají jak nejlépe umí.

Ano, měl jsem stock rom a právě proto si myslím, že porovnávám porovnatelné. Prostě oba mé poslední telefony jsem používal tak, jak jsem je vyndal z krabičky. To jsou myslím naprosto stejné podmínky ne? :-)

Jestli mě štval bloatware a kde je problém ho odstranit? Jestli si na něj můžu stěžovat?
No jasně, že si na něj můžu stěžovat. Pro jeho odstranění uděláš zákrok pro který Ti výrobce zruší záruku, čili abys dosáhl plynulého telefonu (což by měl být výchozí stav) musíš porušit záruční podmínky. A to jsem třeba zrovna v případě Samsungu udělat nechěl, protože jsem záruky hned 2x za 7 měsíců používání telefonu využil.
Netvrdím, že jsou na tom ostatní výrobci lépe, ale já byl v servisu naposledy když uvedli na trh Nokii 6210, takže Ti asi nemusím říkat kdy to zhruba bylo. A to jsem tam byl jen proto, že kvůli bugu nefungoval dobře bluetooth a první přehrání firmware se nedalo udělat doma z PC.

pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pRo_lama » čtv 23. kvě 2013 10:12:12

Tak ja sa napríklad pekne starám o svoj mobil. Každý deň si ho pekne vyberiem z gélového puzdra a očistím všetky špiny a nečistoty. Vyčistím displej od odtlačkov a podobne. Ja mám za sebou už vyše 25 mobilov a v živote som NIKDY nereklamoval a ani nedával mobil na opravu. Pritom som s tými telefónmi robili všetko možné aj nemožné. Slúžili ako testovacie zariadenie pre ruských developerov a podobne. A nikdy som nemusel s nimi ísť do servisu. Buď som si všetko opravil ja alebo strýček Google.

O tom STOCK sa opäť mýliš. Veď máš pred sebou čistý Android a stock ROM pre S3-ku. Podľa teba vyzerá ten systém rovnako ??? Má aj Nexus nadstavbu Touchwiz ??? Buď som slepý, ale pokiaľ viem tak nie. Ako môžeš porovnávať Škoda Octavia 2.0 TDi v plnej výbave s 2.0 TDi v základe ???

O tej záruke sa moc nejdem vyjadrovať, lebo podľa platného európskeho zákonu, už neviem ktorý to presne je, ale rootovanie a zmena OS čili ROM nie je porušenie záruky a predajca ti musí zo zákona opraviť zariadenie po dobu 2 rokov. V EU sa tento problém vôbec nerieši či má niekto root alebo nie. V iných štátoch, mimo EU to riešia striktnejšie. Odporúčam prečítať tento článok - http://fsfe.org/freesoftware/legal/flas ... es.en.html

P.S.: keď vidím čo všetko sa snažia ľudia vyreklamovať, tak neviem či mám plakať alebo sa nad tým smiať. :-D
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 12:07:22

Hele, mě je konstrukce telefonu, který už přes dva měsíce nemám úplně lhostejná. Já se tady nepotřebuji prát za lidi co jim praskl rámeček a oloupal se dekl bez jejich zavinění. Co se týče chození, nebo nechození do servisu, přijde mi normální, že jsem tam s S3 který nenahrávala kvůli vadnému fotomodulu a nevím, jak by mi s tím mohl Google pomoci a i kdyby mohl, řešil bych to se servisem. Nemám důvod vymýšlet kraviny, když mi měnili telefon za nový.

AD Android: Nevím proč bych se měl mýlit. To není o pravdě, nebo omylu. Já srovnávám telefony tak, jak jsou od výrobce a jinak je já jako zákazník ani nepoužívám. Prostě tak jak jsem je oba vzal z regálu v obchodě, tak je srovnávám. To je přece srovnatelné ne? Nebo ti přijde fér srovnávat jeden telefon tak jak je a na druhém dělat úpravy? To asi ne...
Na tu přiblblost se srovnáním aut nebudu reagovat, to je porovnání hardware.

AD záruka: No, nevím na jaké planetě žiješ, ale u nás na maťičce zemi mají lidé kvůli popisovaným úpravám po záruce pokud to servis zjistí. OK, možná je situace v USA, nebo jinde jiná a protože jsem tam osobně pár věcí řešil v jiném oboru, myslím, že je, ale tady je to takhle. Není dlouho co se tu řešila ztráta záruky kvůli složce, která zůstala po rootu.

ajdenole
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P

Příspěvek od ajdenole » čtv 23. kvě 2013 12:16:51

trosku souhlasim s pro_lama a to v tom ze ano telefon si muzu vyladit ale proc?koupim nabusenou legendarni S3 a ocekavam fakt delo a ne ze kdyz nainstaluju par aplikaci ofiko atd tak se touchwiz zasere a laguje a vyresi to az restart a za den to zacne znova! kazdy neni takovy ze si koupi telefon a musi kolem toho skakat zkouset aby mu to jelo dobre to se mi nelibi proste... souhlasim spise se seamenem...praskle ramecky je docela problem hodne lidi na to narazi ale to neni ten nejvetsi problem...jde o cisty system abych do neho nezasahoval a mel ho z vyroby krasny cisty bez lagu a nezasere se...:-)seamene mam dotaz...neprehriva se nexus?pry na to trpi...co fotky?pry nic moc a reptak?pry slaby ale to mi je jedno...nechapi ze v nekterych benchmartich je s3 lepsi jak nesux kdyz ten je lepsi co se tyce ramky procaku a grafiky :-)kde si ho prosimte koupil?

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 12:32:20

Koupil jsem tady u nás, CZC.
Hřejou se asi tak oba stejně. S3 i N4 se mi hřáli jen při delším hraní, nebo když něco obecně využívá procesor.
Hlasitost ve sluchátku při hovoru je určitě o něco vyšší u N4. Je to po slouhé době telefon, který mám asi na 2/3 hlasitosti, ale hlas je takový ostřejší jako že má více výšek. To záleží jak kdo má rád, možná příjemnější hlas byl u S3.
Hlasitost vyzvánění je možná o něco nižší, protože si leží na reproduktorku, ale vždycky ho slyším stejně jako S3.
Kvalita výstupu do sluchátek byla u S3 výborná, taky je ještě o fous lepší čip na audio a já to na sluchátkách od Etymotic Research poznám, ale jak říkám, S3 v tomhle supr. Možná jeden detail když už srovnávám... sluchátkový konektor S3 mi při pootočení jackem sluchátek poškrábal kolem dokola pozlacení jacku, Nexus má takové pružné pecičky jako kontakty pro sluchátka a tak se lépe jack vyndavá a zandavá a plíšek neničí poměrně drahá sluchátka.
Ty benchmarky já neřeším, pro mě je důležitá nesrovnatelná plynulost s S3 ve věcech co používám denně. Maily, internet, audio přehrávač, aplikace telefon a správa kontaktů, celé menu a ovládání telefonu. To prostě lítá a k tomu ten ultrakluzký povrch na který je radost položit prst a taky se neupatlá, ale to není zas tak důležitý, to je jen bonus.
Nikdy jsem nepatřil k těm řvounům co nadávají na Samsung a jeho plasty a tvrdí, že jsou laciné. Chápu pohodlnost řešení, kdy pošktábu záda a relativně levně koupím nová. To se mi líbí. Ale řešit to, že kryt padá, praská včetně rámečku, to nedávám. N4 nemá tolik vaničkový tvar a navíc má po obvodě takovou gumu, díky které je jistější úchop ze stolu a i pak se dobře drží. Na druhou stranu když jí chytnu palcem a ukazováčkem za záda a displej, tak jede z ruky prakticky sama :-)

ajdenole
Stálý androiďák

Příspěvek od ajdenole » čtv 23. kvě 2013 12:39:02

diky moc za srovnani:-D:-) a kde presne si ho koupil?nebude lepsi pockat na nexus 5?nvs kdy vyjde?na s3 mi nekdy lagujou hry nekdy to byl zombiewood nebo modern combat 4...u nexuse vse ok?skoda ze cisty android je da se rict jen na nexusu :-/

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 14:44:42

Jak jsem psal, koupil jsem v CZC (Czechcomputer).
No až vyjde N5 kouknu a uvidím. Prodej, nebo ho nechat někomu v rodině je otázkou jednoho dne.
Tohle čekání do nekonečna na něco novějšího je blbost. Teď ho mám 2 měsíce a jsem vyloženě spokojenej, neumím si představit, že čekám na N5 s S3 a nevím jak dlouho.

Protože v kanclu denně alespoň hodinku poslouchám mp3, irituje mě když musím ve 2/3 hlasitosti odkliknout že si vyšší hlasitosí můžu poškodit sluch, což jsem u S3 nemusel. Nebo když jdu večer běhat, dám ho do neoprenového pouzdra, pustím přehrávač, sotva nahmatám volume + a ve 2/3 hláška :-)
Ale to není ani tak o telefonu, je to vlastnost 4.2.2

Jo a ještě asi byl u S3 lepší foťák, ale nemyslím že dramaticky. Já ho moc nepoužívám.

ajdenole
Stálý androiďák

Příspěvek od ajdenole » čtv 23. kvě 2013 15:47:57

ja netu vsude v recenzich atd koluje ze nexus ma slaby fotaak docela pri spatnych svetelnych podminkach atd:-) mam trosku strach z toho ze pry klouze z ruky hodne...a pak i baterie...je dobra vydrz?prece jen jsem velky odpurce nevyjimatelnych baterii:-) ja davam za 3 dny brachovi s 3 mu ho prodam a pak prave se rozhlizim po mobilu :-) odkad si seamene?bych za tebou dojel a mrkl na nexuse :-):-D

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 16:55:01

Bydlim asi 7km západně od Prahy, takže klidně můžeme pokecat kdekoli v Praze. Jen s časem to mám někdy natěsno. Klidně napiš SZ. Fotak bude asi horší, ale přímé srovnání jsem nedělal. Možná škoda, S3 se mi doma valela asi 3 týdny když už jsem měl N4. Výdrž je u N4 o malinko lepší, mám rekord asi 3,5dne, ale to jsem jen pracoval (mail,internet,hovory...) ale realita je 1,5-2 dny. Stejným užíváním jsem byl na softwarově rozežranější S3 na dni a pul, někdy den. Ale řádový rozdíl ve vydrži neni.

ajdenole
Stálý androiďák

Příspěvek od ajdenole » čtv 23. kvě 2013 18:26:42

tak ten sraz je passee :-( ja jsem totiz z opavy sakra :-D:-)a neklouze ti telefon?:-)prece jen je tam sklo:-)absence pametove karty mi nevadi:-)

Autor tohoto vlákna
seaman
Androiďák!

Příspěvek od seaman » čtv 23. kvě 2013 19:38:26

:-) Vždyť jsem psal, že je díky gumovému rámečku úchop výrazně jistější něž u S3 a to i když ho držíš v ruce a manipuluješ s ním, tak i když ho zvedáš ze stolu. Pokud ho ho ale vezmeš jen ze strany displeje palcem a z druhé ukazováčkem, tak klouže. Jednou se mi i stalo, že jsem N4 položil v kanclu na takovou tu lesklou slídu na papíry, která byla na něčem položená a on z ní pomalinku klouzal :-)

ajdenole
Stálý androiďák

Příspěvek od ajdenole » čtv 23. kvě 2013 20:13:20

huste :-D:-) me se hodne libi vzhledem jen me sere logo LG :-D Co gorilla glass ?:-) kdyz zkusis trosku vic protlacit displej nehaze mapky?na s3 je skvele usazena gorilla zadne mapky nehaze :-)

vidim to na toho nexuse :-):-)s3 leti za 3 dny pryc :-):-)jelikoz je nexus jediny cisty android asi vyhraje ale mam trosku strach z te baterky :-/

Odpovědět

Zpět na „Pokec“