PokecKam spějí tablety??

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
IvanGS
Robot
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Kam spějí tablety??

Příspěvek od IvanGS » pát 24. kvě 2013 12:30:11

Tohle je obecné téma ale často o to přemýšlím - jak budou vypadat tablety třeba za 3 roky. Nebo za 5 až 10 let?
První PDA (tuším HP3630) jsem měl před více než 10 lety, to byl takový prapředek tabletů o velikosti současných větších mobilů. Poslední PDA (HP4470) jsem odložil před dvěma roky. Oproti prvnímu měl lepší displej, rychlejší procesor, touchpad atd., ale jinak žádná velká revoluce neproběhla. Mimochodem, už před 10 lety měl kamarád služební tablet s Windowsy. Odklápěl se jako notebook, displejová část se dala otočit a přiklapnout zpět ke klávesnici, děsně jsem mu záviděl. Pak to nějak upadlo v zapomnění, až se objevily tablety s Androidem cca takové, jak je známe, přijde mi, že se vyvinuly spíš z mobilů než z notebooků. Tak by mne zajímalo, kam se bude ubírat vývoj dál? Velikosti zůstanou asi podobné. Určitě půjde nahoru výkon, velikost paměti, zlepší se displeje, nevím, kam by mělo jít rozlišení, ono stejně nemá cenu jít za schopnost lidského oka, budou ale možná 3D a kvalitněji zobrazující. Za jednu z revolucí bych považoval radikálnější zvýšení výdrže na baterky. Zlepší se asi vestavěné kamery (ty jsou teď mizerné i oproti mobilům) a parametry GPS, Bluetooth, wi-fi atd. Nahoru půjde asi i úroveň reprosoustavy a možná budou standardní zesilovače. Uvítal bych odolnost proti prachu, vodě a nárazům, ale zatím se tím výrobci moc nezabývají, snad jen displeje jsou odolnější proti poškrábání. Dolů snad půjdou ceny a co je asi jen moje zbožné přání, rád bych viděl radikální nárůst kvality tak, aby po záruce nebyl tablet na odpis a během záruky nebyl 5x na reklamaci. Ale to je asi věc legislativy a velké části zákazníků kupujících levný čínský šunt.
Snad budou umět víc věcí - možná budou mít vestavěné projektory, bude se jimi platit jako kartou (už aby to bylo běžné u mobilů), konečně by mohly umět rozpoznávat hlas a např. mail člověk nadiktuje, snad bude konečně umět převádět ručně psané písmo na "strojové", běžně budou mít vestavěnou televizi i rádio, na dálku si jimi doma zatopíme, koukneme se kamerou po bytě, upozorní nás na zloděje, snad budou umět běžně posílat SMS a MMS a i telefonovat, když ne s plackou u ucha, tak přes handsfree, to jsou sice známé, ale stále ne běžné věci. A třeba jsou to jen slepé uličky a možnosti budou úplně jiné.
Taky o tom přemýšlíte?

niveses
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Nejsem

Re: Kam spějí tablety??

Příspěvek od niveses » pát 24. kvě 2013 13:37:45

Displeje budou tvarovatelné. Žádný rámeček. Jinak mně by se líbilo, kdyby se dali displeje přehnout a vznijl by z toho telefon. Dále bude rozšířena konektivita a výkon, takže se dá doma do doku a bude se pokračovat v práci.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam spějí tablety??

Příspěvek od Supík » pát 24. kvě 2013 13:53:30

Hlavní evoluce v tabletech podle mne bude hlavně vycházet z proměny technologie displeje. Zřejmě se prolnou eink čtečky s tablety a na části tabletů zvítězí nějaký druh barevného einku nad OLED technologií. Je možné, že displej bude z obou stran.
Hlavní změna bude ale zřejmě v tom jak budou tablety používány. Pro mnoho lidí bude kombinace mobil+tablet jedinou technologií spojení s internetem. Tedy vzhledem k omezeným možnostem tvorby hodnotného obsahu na dotykových displejích se mnoho lidí omezí na konzumaci obsahu tvořenými korporacemi. Na dění se budou podílet maximálně změnou statusů či krátkými "twety".
Je také možné, že se postupně tablety stanou "lepším dálkáčem" od velkoplošné TV s integrovaným "pc".
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Odpovědět

Zpět na „Pokec“